Хелицид и НорфлоХексал-нежелани реакции

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
jolene
Posts: 84
Joined: Fri Jan 02, 2009 2:26 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Хелицид и НорфлоХексал-нежелани реакции

Postby jolene » Sun Mar 17, 2013 2:54 pm

Добър ден! От години не съм писала тук (не ми се е налагало, за щастие) но имам проблем, който се съмнямвам, че може да е (или да се превърне в) сериозен. :(

От известно време имам стомашни проблеми и ми изписаха Хелицид-20 мг, по две таблетки сутрин на гладно (за лекуване на киселини в стомаха); преди да почна да го пия имах час при личната лекарка. С моя пуст късмет, точно на предния ден почна едно често уриниране, сърбеж на интимните части, парене при уринирането и капчици кръв. Стреснах се и личната лекарка ме прати да дам урина-резултатите не бяха хубави (личната лекарка ми спести диагнозата, но по каквото прочетох, имаше и слуз и кръв в урината ми) и ми беше изписан НорфлоХексал 400мг, половинка сутрин и половинка вечер, както и Роватинекс, три пъти на ден.

Заедно с това бях и на Спазмагол 3 пъти на ден и Espumisan easy гранули без вода, два пъти по две преди или след хранене (компот от лекарства).

Започнах лечение-но отново, пуст късмет! Още на първия ден бях ужасно зле, хванаха ме повечето нежелани реакции, дори и тези от "най-редките"-през деня бях едва-едва функционираща, но си казах-сигурно ще свикна; вечерта обаче всичко се засили, кошмар, едни халюцинации, проблеми с дишането, тикове, болки навсякъде, сърбежи, треска, дезориентация; не можех да виждам добре, всичко ми се върти (и още много други, аз трябваше да ги подчертавам на листовките после, бяха повече от половината), а не мога и да заспя, като лежа ми става по-зле...дочаквам до сутринта, малко ми разминава, взимам пак лекарствата и право при личната...докато дойде моя ред, не можех дори да говоря и не знаех на кой свят съм. Лекарката ме гледа така особено, а на мен ми е толкова зле и едвам обяснявам, а отговорът който получавам-"Нищо ти няма! Въобразяваш си, но щом се чувстваш зле, спирай да пиеш лекарствата и няма проблем."

Да, ама не! Спрях ги, всичките, сега не смея да взема нищо освен прахчетата Изпумизан...но въпреки това ставам все по-зле, а както казах, през нощта е още по-тежко. Почнаха да ми излизат едни ситни бели пъпчици по лицето и ръцете, едни мехурчета по лигавицата и по устните...викам Бърза Помощ-никакъв ефект, казаха ми "не пий лекарствата, мажи устните с мед и сода и готово". Вече 2ри ден не пия нищо, но сякаш се влошавам-болки в гърлото и кашлица, косата ми днеска я реша, тя буквално капе! Само като прокарам пръсти през нея и десетина косъма остават; в носа/секретите ми има кръв (мъничко, но пак има), черни точици по лигавицата (пак кръв, но не знам как как да ги нарека), като си чистя ушите-също малко кръв... обаче който и да попитам, каквото и да направя, не получавам никакъв отзив и съм оставена да си търпя това положение. Повече от притеснена съм, а всички около мен, като слушат какво казват лекарите почнаха и те-"Абе не е точно така, на психична основа е, ти си прочела листовката и си внушаваш"...не ми е ясно накъде отива работата, но мога да ви уверя на 100%, че не си внушавам, просто няма как да накарам хората да влязат в мен и да усетят какво ми е.

Нямам представа какво да правя, а ме е страх вече; почнах наистин като побъркана да се ровя и чета за синдрома на Стивънс Джонсън, на Лидел, още какво ли не...и при мисълта, че мога дотам да стигна, или че вече съм натам...ужас. Ще отшуми ли всичко това с времето и има ли нещо, което мога да направя? :cry:

Възрастта ми е 23 г, ръст 1.62, тегло-около 40 килограма.

Трябва да добавя, че преди по-малко от ден преди да почна лечението с тези лекарства консумирах алкохол (срам не срам)-Savoy уиски 0,2 литра от обяд докъм 5 часа следобет и вечерта няколко бири (мисля, до към 10 часа вечерта); На следващата сутрин изпих хапчетата рано, около 7 и нещо беше. (Заслужавам голямо смъмряне, вярно е, но по принцип не употребявам-това беше един извънреден случай, падна се рожден ден на приятел, което разбира се не означава, че заслужавам похвала да пия толкова). Още като бях при личната й го признах, казах й, че сигурно от това съм се изпотровила или получила толкова нежелани реакции, но тя пак ми каза "Нищо, голяма работа."

Браво на мен, и аз като децата-"Ами сега?"

jolene
Posts: 84
Joined: Fri Jan 02, 2009 2:26 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Хелицид и НорфлоХексал-нежелани реакции

Postby jolene » Tue Mar 19, 2013 10:05 am

Вчера косата ми капеше толкова обилно, три големи топки коса отидоха за по-малко от 24 часа :cry: косата ми така оредя, имам чувството, че нищо не остана от нея, а кръвта в носа се усили. Имам и малки пъпчици/мехурчета ли са по езика, които са болезнени. Болката в гърлото се засили...не разбирам, спрях хапчетата, а по-зле ставам! Също имам сериозен запек, с извинение-не мога да ходя по голяма нужда нормално, страх ме е да ям просто. Какво мога да направя? Всички настояват да пия прясно мляко и да ям, че да се "прочистел организма"-храня се силно, пия мляко-нищо. От течности само ми се издуват вените по ръцете и пръстите :( Имам задух и болки в гърдите, гърлото беше разминало, но почна пак да ме боли, а и ме е страх, че тази инфекция не е излекувана. Все така ми се вие свят и залитам, на много моменти изпитвам обърканост и дезориентация-минава ми, идвам на себе си, но нямам идея от какво-и после пак. Дори само писането на това ме кара да се задъхвам :(

Вече се отчайвам. Най-лошото е, че няма кой да ми помогне, защото лекарите отказват да се занимават (не съм пробвала на частно, но не знам и при какъв да отида); ако ще умирам, по-добре да сложа някакъв край бързо и безболезнено, не така да се мъча :cry:

jolene
Posts: 84
Joined: Fri Jan 02, 2009 2:26 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Хелицид и НорфлоХексал-нежелани реакции

Postby jolene » Sat Mar 23, 2013 11:35 pm

Ужасно съжалявам, ако в паниката си съм казала/написала нещо нередно или съм нарушила правилата; много ви моля, не игнорирайте проблема ми :(

Много съм притеснена, мина цяла седмица, а нещата се влошават...много моля, ако някой може да каже нещо по въпроса...

(Ако темата ми не е формулирана добре и съм засегнала някого се извинявам стократно; посочете ми къде съм сбъркала и с ваше позволение ще я публикувам отново, както трябва...?)

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Re: Хелицид и НорфлоХексал-нежелани реакции

Postby ptomoff » Sat Mar 30, 2013 11:57 pm

Здравейте, никой не е игнорирал Вашия въпрос. Просто се отговаря по ред на запитване/спешност по преценка. Когато е възможно, ще Ви бъде отговорено. Имайте търпение.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 299 guests