Проблем с акне Розацея

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
abvgde
Posts: 59
Joined: Thu Jun 16, 2011 8:24 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Проблем с акне Розацея

Postby abvgde » Sun Mar 10, 2013 6:15 pm

Здравейте , Bulgaricus . Както знаете бях на Изотретиноин.
20г (мъж) (175см/60кг) Минаха 4 месеца и половина от лечението. Рецидив има , но не бих казал ,че е тежък. Кожата ми е мазна , но не ми излизат много пъпки , тук там по някоя , вчера беше 1вата ми голяма пъпки от 4 месеца. За сега това ме удовлетворява. Искам обаче да ме посъветвате за друг доста по-голям проблем за мен. Зачервеното лице. Сега сигурно ще кажете това е нормално от изотретиноина и т.н. Да обаче това зачервяване не е постоянно. Замислих се назад във времето , преди да започна изотретиноин , гледката беше същата огнено червено лице на приливи и отливи. Доста четох и стигнах до извода ,че това може би е Розацея. Дори съм 99,9% сигурен , че е розацея. Даже по време на изотретиноин , лицето беше зачервено от слънцето , но не се изразяваше толко колкото сега. Симптомите ми са следните:

Моментално пламване на лицето когато:
Се излагам на слънце/вятър.
Ходя на фитнес , дори само при загряването пламвам като рак , а по време на тренировката става непонусимо.
Когато се изнервя също пламвам.
Когато влезна от хладно в доста по-топло помещение , тогава пламвам целия и усещам кожата все едно ми е суха , така я чувствам само като "пламна". И най-притеснителното е ,че кожата за броени минути става 2пъти по мазна от преди това?

Това са основните , които най-много провокират проблема ми.
Също при различни натоварвания , когато върша някаква работа , започва зачервяването и едни топли вълни по лицето , много неприятно.
Когато лицето ми стане червено , то не само става червено , ами имам чувството ,че ми избиват някакви петна. Старите петна от пъпки стават огнено червени и видимо възпалени.
Другото обаче пък е , вечер когато си лягам , гледам ТВ(например) за час-два , след това когато стана и се подледна в огледалото , лицето ми е бяло като на бебе , без никакви зачервявания , дори петната от пъпките не са червени . Кожата тогава няма помен от петна и акне. Много е спокойна.
Почне ли денят обаче става лошо.
Какво бихте ми посъветвали ? Този проблем нарушава ежедневието ми в пъти повече от това ако имам само акне. Лятото пък заминавам за чужбина (Италия) , там пък почти целогодишно е слънчево и не знам какво ще правя.

Четох по много различни български и чужди форуми , разбрах , че Розацеята не се лекува. Дори почти няма локално лечение което да я поддържа. Антибиотиците съм твърдо против , пил съм ги много пъти и само ми развалиха здравето.
Много хора обаче са доволни от локално прилагане на 1% метронидазол . Вие какво мислите?

abvgde93
Posts: 44
Joined: Fri Jul 16, 2010 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Проблем с мазна кожа

Postby abvgde93 » Sun Mar 10, 2013 6:27 pm

Здравейте , Bulgaricus. Отдавна пиша в този форум и се надявам да намерим компетентно решение на проблема. Както знаете бях на изотретиноин. Но получих един вид рецидив. В момента нямам кой знае колко засилено акне. Проблема е мазната кожа , адски мазна е и много бързо се омазнява винаги. Като цяло мисля да оставя 2рият курс на изотретиноин за по-натам. Сега и да го започна отново времето не позволява. Та така , има ли вариант (освен изотретиноина) да намаля това омазняване на кожата? Просто не е нормално . Като гледам повечето хора каква нормална кожа имат и ми става гадно. Четох по форумите , и ми препоръчаха някой хапчета , които съдържат ниски дози витамин А. Мога да дам линкове ако искате. Дали мога да използвам такива за да поддържам донякъде кожата не толкова мазна? Не използвам никакви агресивни продукти ,които да я провокират да се омазнява повече.Явно моето е наследствено , но искам да се справя с проблема. Забелязах ,че след спирането на роакутан , много бързо започнаха да е образуват едни малки дупчици с черни точки точно около брадичката (отстрани) и по бузите. Където не са точно черни точки , а просто запушени пори. Майка ми е на възраст ,а ги има точно същите и то на същите места. Затова ако има нещо общо с наследствеността се замислих дали въобще втори курс на изотретиноин ще ми е нужен?
Добавките за които споменах съдържат вит. А и се казват Геритамин и Дермабион.
Благодаря!

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Re: Проблем с акне Розацея

Postby ptomoff » Sun Mar 31, 2013 12:24 am

Няма нужда да пишете от два профила и постоянно да пускате нови теми за Вашите проблеми. Имайте търпение и ще Ви бъде отговорено!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 257 guests