Изследване за ХИВ в КАБКИС и няколко други въпроса

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Waprositelen6
Posts: 1
Joined: Sun Feb 17, 2013 4:48 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Изследване за ХИВ в КАБКИС и няколко други въпроса

Postby Waprositelen6 » Sun Feb 17, 2013 5:04 pm

Здравейте уважаеми форумци!

От известно време следя темите във форума и най-накрая се престраших да задам и своите въпроси. За отговорите и мненията по тях благодаря предварително от сърце!

Имам следните въпроси:

1. През м. Декември 2012 и Януари 2013 си направих три теста за ХИВ в КАБКИС - два в Студентски град и един в НПЛ на Столетов 44А. Всичките бяха отрицателни, за което съм спокоен. Това което ме тревожи в известна степен е хигиената на работа и материалите, използвани там като игли, ръкавици, памучета, лепенки за след това (дали са стерилни и безопасни) и подобни. Имам ли основание да се тревожа от пренасяне на някаква зараза като Хепатит или дори ХИВ възоснова на немарливост и лоша хигиена?

2. Проблем ли е, че след излизането ми от кабинета си лепнах лепенката направо върху памучето, т.е. без да го махна, а върху него, защото все още пръстът ми кървеше? Нали няма проблем да се махне всичко след около 10-15 минути? Притеснява ме също така дали лепенката и всички други материали са били чисти.

3. Може ли от опипване на дупето или слабините на момиче (извинявам се на дамите тук) през дрехите в дискотека и след това непосредствен допир до моята уста, очи или слабини (вече на голо) да се заразя?

4. Бях на зъболекар през Декември и трябваше да си изсуша колкото си може повече устата от слюнка, за да стане добре пломбата. Изплюх се силно (с извинение) в легенчето за целта, но имах чувството, че нещо ме пръсна в очите. Има ли опасност ако е имало кръв, макар че мисля не видях да има?

Благодаря Ви предварително от сърце! Знам че въпросите са ми може би нелогични, налудничави или параноични, но имам нужда от малко съвет и лъжичка морална подкрепа, за да се успокоя напълно и избия глупостите от главата си. Бъдете много здрави! :))) Поздрави и хубава Неделя! :)))

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Изследване за ХИВ в КАБКИС и няколко други въпроса

Postby Bulgaricus » Sat Mar 09, 2013 11:22 pm

Здравейте,

не познавам конкретните практики, където сте ходили.
По описанието Ви: да, пренасянето на хепатит при такива условия е възможно. Памук по принцип не се ползва на Запад, има марли и тупфери за тая цел - остават микровлакна и т.н. от памука.
Материалите са стерилни, зависи всичко от това, дали ползват ръкавици. Не вярвам да мият с разтвор всеки ден всички контактни повърности, както аз правих и както всички сме учили.
Няма значение как сте я лепнали.
Да, може да се заразите, но не и с ХИВ, по-скоро с хепатит А, Б, грип и бактериална инфекция. И все пак говорим за доста теоритична постановка.
Това легенче е високо инфекциозно, защото в него всички плюят, но ако не са Ви са се възпалили очите е всичко о.к.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 192 guests