Проблем с гърлото

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
galinstefanov
Posts: 1
Joined: Wed Feb 13, 2013 11:31 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Проблем с гърлото

Postby galinstefanov » Wed Feb 13, 2013 12:04 pm

Здравейте,
Аз съм на мъж на 22 години,182 см, 88 кг.Ще се опитам да започна от далеч за да проследите за какво става дума.Като по-малък боледувах много често от гнойна ангина и са ме тъпкали с доста антибиотици. Имаше различни мнения от доктори да се извадят или не сливиците, но така и не се извадиха. В следствие аз и като голям се разболявах много лесно, като гърлото ми беше постоянно зачервено и сливиците увеличени. Започнах да поддържам температура около 37 градуса без силно изразени други симптоми в следствие реших да се консултирам отново за сливиците със специалист УНГ и решихме да ги премахнем - тогава бях на 20 години, т.е преди 2 години се оперирах като операцията беше с пълна упойка.Операцията се извърши от д-р Стефанов в гр.Стара Загора.След операцията имах възстановяване около 10тина-15 дни, но всичко стихна. Минаха се няколко месеца и започнаха да се появяват сходни симптоми - температурата, както и втрисане(обливане на вълни) неотговарящи на времето, защото това ми се е случваше дори и лятото когато вън е 35-40 градуса, всеобща отпадналост, сухота в гърлото както и усещане за чуждо тяло при преглъщане. На фона на цялото това нещо имах и кървене на венците, като си мислех че всичко е от тях започнах да ходя по стоматолози да се лекувам в крайна сметка зъбите са ми здрави, но имах кървене на венците. Преди 1 месец реших да посетя отново и УНГ, но този път в В.Търново - д-р Белчилов ( много съм доволен ), човека ме прегледа и ми предписа Биопарокс + Трахизан като своевременно да си направя посявка на носен,гърлен секрет за да видим дали няма някаква бактерия. След посявката излезе, че имам S.aureus в носа и ми предписа Форсид Солутаб (Forcid Solutab) + Ксилоксан( капки ) за носа. В интерес на истината това не повлия особено на състоянието ми с температурата, втрисането и всеобщата отпадналост не се реши, но пък кървенето на венците изчезна за моя огромна радост. Пиша това за да накарам хората, които имат проблем с венците да си направят посявка, защото може да се окаже, че както в моя случай проблема е бил във бактерията.Надявам се да помогна на някого. Д-р Белчилов ми обясни, че проблема при мен е изразен в това, че когато се премахнат сливиците филтърната функция се поема от езичната сливица, която се намира в основната на езика. При мен когато тя се възпали или бива раздразнена се подува и създава чувството за усещане на чуждо тяло точно когато се преглъща + сухота. Човека ми каза, че вариант за операция на тази сливица няма освен 1 ( стапяне или изгаряне с някакви електроди, такава била технологията на прост език обяснена), но това се прави в много краен случай. Трябва да внимавам с подправките и алкохола за да не раздразвам сливицата. Отидох при него и той ми каза да направя още 1 седмица Биопарокс + трахизан. Своевременно днес бях при друг лекар в Стара Загора - д-р Валентин Стоянов ( завеждащ катедрата по УНГ към Университетска болница) ,човека ми каза почти същото което ми беше казал и д-р Белчилов ( В.Търново ). Да се внимава с подправките, както и с концентратите. Ако се пие алкохол да е с много лед и да се впръсква за облекчение Тантум Верде( 1-2 седмици след това 1-2 седмици почивка). Доктор Стоянов обясни, че това мое състояние е неизлечимо и това с оперирането на езичната сливица да си го избия от главата, защото е безсмислено. Тъй като съм направил вече сериозен фарингит може би това състояние ще ме мъчи цял живот, не се умира от това и няма да навреди на други органи, но ще съм с него освен ако не спазвам това за подправките и алкохола, както и да не пия,ям неща които са много студени или много горещи. И че няма голям смисъл да пия антибиотици, защото ще ми помагат временно докато ги пия и 5-10 след това, отново ще се появяват същите симптоми. Моя въпрос какъв е? Искам да чуя и вашето мнение относно този проблем и какво бихте ми препоръчали за лечение на самата лигавица, защото до колкото разбирам от докторите тя е проблемната. Бих предпочел да се възползвам от хомеопатия или нещо от родната медицина( ще помоля ако някой е отделил време да прочете поста ми и знае някаква рецепта за устната лигавица ще бъда благодарен да я науча )

Поздрави,
XXX

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Проблем с гърлото

Postby Bulgaricus » Sat Mar 09, 2013 11:39 pm

Здравейте,

описвате типична картина за родното здравеопазване - безразборно предписване на антибиотици, без антибиограми.
Критерият за вадене на сливици са три възпаления на година, които да са били лекувани с антибиотик.
Няма ефективно хомеопатично лечение. Няма и признато нито едно хомеопатично лечение.
Билково лечение е вече нещо друго.
В България много се ползва отровната билка тетра, с която могат да се правят и гаргари, но без да се пие.
Тантум верде е симптоматичното лечение.
Лигавиците са най-външния слой на кожата. Той е изграден от колаген. На Ваше място бих приемал за поне 6 месеца, ако нямам бъбречни проблеми бавнодействащо витамин С с цинк 300 мг, не повече. 300 мг може да се поръча, обикновено го нямат. Витамин С възстановява колагенни структури, цинкът засилва имунната система и регенерацията.
Паралелно можете и пробиотик да започнете да приемате, да кажем лактофлор по 1 капсула на 8 часа пак за дълъг период от време.
Консултация в Германия е винаги възможна, но малко могат да си я позволят. Ако желаете, пишете.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 190 guests