Зачервяване на каналчето

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

SyllaBear
Posts: 11
Joined: Sun Feb 10, 2013 11:51 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Зачервяване на каналчето

Postby SyllaBear » Mon Feb 11, 2013 1:07 am

Значи на 19 години съм 1.70 висок 68 кг имам от 4години зачервяване на каналчето , едва от 3 месеца почнах да ходя на доктор. Моля ви за помощ Булгарикус много разчитам на твоито мнение.Правил съм изследвания ( посявка на еякулат , стерилна урина ,и други)но все нищо не излиза уж според Доктора . Свърших лекарствата утре пак сам на доктор.Първият път пих Форсид 875мг + Фунголон 100 четири хапчета 5дни.. Втори пат напраихме същите изследвания пак ми предписа доктора този пат 10 инджекции Гентамицин за 5 дни 40мл 2гр нещо таакова мисля че + фунголон 100 пак четири хапчета . и сега свършвам Уринал 30 таблетки .няма резултат.Мога да напиша резултатите от изследванията моля ви помогнете .Също усещтам че все едно ме стягат бъбреците :|

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Помощ

Postby Bulgaricus » Mon Feb 11, 2013 5:10 pm

Пуснете изследванията с референтните стойности.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

SyllaBear
Posts: 11
Joined: Sun Feb 10, 2013 11:51 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Помощ

Postby SyllaBear » Mon Feb 11, 2013 6:43 pm

Значи на първата микробиология която дадох пишеше CNS на втората пишеше до колкото си спомням остана при личната ми лекарка пише. Норма микрофлора мисля че,не се изолира Т.Вагиналис. 3 колони Стафилококи спп.Доктора ми казва че не се изолира бактерия.2пъти правих Урокултура там нищо не пише от Хасково съм почнах да си мисля че в Хасково лабораториите на струват.
1.Анамнеза:Постъпва по повод болки в лявата лумбална област и по често уриниране с парене.
2.Обективно състояние с локалеен,соматичен и специализириран статус:Добро общо състояние.Чисто везикуларно дишане.PP120/80.Корем-меки стени.
3.Параклинични изследвания:ехография - десен бъбрек б.о., ляв бъбрек-Хн-ст Пикочен мехур-гладки стени Обзолна графия на БУМ без данни за позитивни конкременти Нв 151 лев 5.1 СУЕ 3 урея 4.9 креатенин 61.4 пик к-на на 176кр захар 4.7

Днес пак дадох за 3ти път еякулат , много съм притеснен вече ,какво ще ми препоръчаш Булгарикус.

SyllaBear
Posts: 11
Joined: Sun Feb 10, 2013 11:51 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Помощ

Postby SyllaBear » Tue Feb 12, 2013 12:40 pm

Искам да допалня, че симптомите ми са често ходене до тоалетната ,тънка струя прекъсва ми струята към края и на капки и малко количество уринирам, стягане в бъбреците парене при уриниране наи вече сутрин.Тази сутрин, малко под корема в дясно след уриниране имах болка около 2 мин.Зачервява се цялата главичка наи вече уретрата ми е зачервена.Имам болки по пениса от време на време,надявам се да дадеш някакъв съвет Булгарикус.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Помощ

Postby Bulgaricus » Tue Feb 12, 2013 10:30 pm

Моля, изчакайте. В петък ще пиша.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

SyllaBear
Posts: 11
Joined: Sun Feb 10, 2013 11:51 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Помощ

Postby SyllaBear » Tue Feb 12, 2013 10:31 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Помощ

Postby Bulgaricus » Sun Feb 17, 2013 7:20 pm

Здравейте,
първо ще Ви помоля да не пускате по две еднакви теми. Ако администраторът го бе забелязал, щяхте да бъдете блокиран.
Второ, нашето натоварване е много голямо, предимно извън форума. Отговаряме когато можем и не можем да оставим платената си работа за отговор тук, защото този отговор няма да плати нито хостингът на форума, нито другите такси, свързани с него, които между другото са над 1000 лева и сами плащаме, без външна помощ.
Така, сега по същество. За съжаление не можах да пиша в петък. Моите ангажименти не могат винаги да се предвидят на 100,00%.
Форсид е антибиотичен комбиниран препарат, който съдържа амоксицилин и клавулонова киселина. Известен е и друг препарат със същите съставки: аугментин.
Фунголон е антигъбично широкоспектърно лекарство.
Прием от пет дни на форсид и фунголон, както пишете, че сте правили е по мое мнение твърде кратък. Първо, на посявката не е излязло нищо. Лекарят е заложил на грешни резултати и Ви е лекувал "за всичко", т.е. с комбиниран антибиотичен и антимикотичен препарат. И все пак, ако все още си пазите упътването ще видите, че антимикотикът може да се пие до 12 месеца. Един прием за пет дни чисто биохимично не може да засегне обмяната на веществата на гъбичките толкова значимо, че да ги унищожи напълно.
Антибиотикът пък, би трябвало също 7-14 дни да се приема. Не знам, защо лекарят се е решил на друга комбинация, не мога да Ви кажа, сигурно е имал причина и не казвам, че е постъпил грешно, а само, че не разбирам така приложената схема. Възможно е да има препоръка за такъв прием на акутна инфекция, но трябва да се види, че пациент, който страда от 4 години няма да се оправи за 5 дни.
Спирането на фунголонът може да доведе до промяна в ДНК-то на евентуалните гъбички и те да станат устойчиви на него. Приемът, по мое мнение, не е трябвало да бъде прекъснат. Разбира се, такива по-тежки комбинации изискват и контрол на чернодробния профил и на креатининът, за да се избегнат усложнения.
Уринал можете да приемате непрекъснато до един месец след изчезване на симптомите, добре би било да го продължите.
Допълнително колагенни проблеми се повлияват от витамин С. Има една комбинация на ЦеТеБе, която съдържа 300 мг витамин С + цинк. Бих казал, че на Ваше място бих започнал такъв прием. Поръчайте я в някоя аптека, те ще Ви предложат такава с повече витамин С, но не я приемайте. Продава се в България. Този прием е сутрин и продължава също до един месец, след изчезване на симптомите.
Ако бъбреците Ви стягат, то трябва да си пуснете кръвни изследвания на бъбречните параметри, добре е да ги комбинирате и с чернодробните ASТ и C-реактивен протеин.
Микробиологията е добре да се повтори тогава в лаборатория, която не е от Хасково.
Обърнете внимание, че витамин С може да се приема редовно само при отсъствие на бъбречни проблеми и този въпрос трябва първи да се изясни.
Симптомите Ви говорят за инфекция, която може да прирастне до бъбречна такава, обикновено се предписва доксициклин.
Все пак трябва лекарят, който Ви наблюдава да прецени какви лекарства да приемате, а не аз, защото по правни причини нямам право да Ви давам такива съвети тук. Явно лекарят Ви има нещо на ум или поне се надявам да е така.
При някои пациенти приемът на пробиотик, да кажем ентерол или лактофлор дългосрочно, т.е. 6 месеца и повече води до изместване на болестотворните причинители. Във всеки случай не може да Ви навреди, обърнете внимание, че се съхранява в хладилник.
Не изпадайте в паника - проблемът ще се реши.
Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

SyllaBear
Posts: 11
Joined: Sun Feb 10, 2013 11:51 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Помощ

Postby SyllaBear » Sun Feb 17, 2013 7:47 pm

Да непремено ще си пусна тези исзледвания ще направя микробиология в друг град.Странното е че му казвам , че така ми се зачервенява главичката и т.н от 4 години той 1 седмица ме кара да пия антибиотик и това е. Каза ми да изчакам 2 седмици искал да ми пусне някакво изследване сас нещо като клечка за уши секрет ли ще ми взимат какво ще правят не знам точно.Тези дни ще ида за изследванията на кръвта.Искам да отбележа че имуната ми система е съсипана.Държах диета преди 4,5 години и когато се случи това имах едно нещо като петно на главичката червено петно ,и после уретрата ми се зачервеняваше след горе - долу 1 седмица .Аз се притесних много имуната ми система падна изцяло наскоро ми откриха и гъбички в устата.От тогава на сетне ги имам все още редно ли е да приемам антибиотици и да лекувам гъбички в устата .И искам да кажа че от тогава на сетне нищо не ми се праи някак си , имам болки в капачките на краката .Мерси за Отговора Булгарикус!, чакам за още съвети.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Помощ

Postby Bulgaricus » Sun Feb 17, 2013 8:32 pm

Пишете като излязат изследванията.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

SyllaBear
Posts: 11
Joined: Sun Feb 10, 2013 11:51 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Помощ

Postby SyllaBear » Tue Feb 19, 2013 1:25 pm

Това са изследванията :| .
Attachments
P2190005.JPG
(3.21 MiB) Not downloaded yet
P2190004.JPG
(3.32 MiB) Not downloaded yet

SyllaBear
Posts: 11
Joined: Sun Feb 10, 2013 11:51 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Помощ

Postby SyllaBear » Wed Feb 20, 2013 10:00 pm

Редно ли е да има левкоцити в урината ?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Зачервяване на каналчето

Postby Bulgaricus » Sat Mar 09, 2013 11:45 pm

Здравейте,

AST и С-реактивен протеин вече не си спомням бяха ли изследвани?

О.к. са Ви изследванията. От тях нищо не може да се каже.

А за какво сте правили за хеликобактер кръвен тест?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

SyllaBear
Posts: 11
Joined: Sun Feb 10, 2013 11:51 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Зачервяване на каналчето

Postby SyllaBear » Sun Mar 10, 2013 12:04 am

За първи път изследвах AST и С - реактивен протеин. Просто реших да го пусна имах къркорания по корема слаба имунна система имам , сега ще се постарая да направи микробиологичните изследвания в друга лаборатория мисля да вкл.и простатен секрет какво ще ме посъветвате забелязвам че се зачервенява главичката нзн дали когато ме стяга белйото и уретрата където е отворчето и тогава се наблюдавам паренето иначе не ми се случва всеки път когато уринирам сутринта например и 4,5 пъти на ден..

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Зачервяване на каналчето

Postby Bulgaricus » Sun Mar 10, 2013 12:22 am

Винаги се започва с изолация на най-лясно решимите проблеми - носете бельо и дрехи, които не Ви стягат.

Зачервяването може да е и алергична реакция, ако е придружено със сърбеж.

Когато пуснете пак изследванията, може да ги качите и тук анонимно.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

SyllaBear
Posts: 11
Joined: Sun Feb 10, 2013 11:51 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Зачервяване на каналчето

Postby SyllaBear » Sun Mar 10, 2013 3:20 pm

Ми събеж нямам но преди 3,4 години маструбирах доста често и изведнаж се появи като едно петно зачервяане на главичката после почна да ми се зачервенява уретра и т.н.
Благодаря за отговорите след изследванията ще публикувам непременно резултатите.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 237 guests