Варикоцелектомия

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Георги__
Posts: 2
Joined: Thu Jan 31, 2013 10:07 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Варикоцелектомия

Postby Георги__ » Thu Jan 31, 2013 10:11 am

Здравейте,преди ден ми беше извършена операция от варикоцеле лапароскопски,нормално ли е вената да е същата като преди операцията,не виждам никаква промяна ?Другият ми въпрос е след колко време мога да тренирам във фитнес зала? 29г /178см/75 кг

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Варикоцелектомия

Postby Bulgaricus » Sat Feb 02, 2013 2:08 pm

Здравейте,

варикоцелето, което почти винаги е от лявата страна няма в повечето случаи нужда от терапия. Не знам каква е била индикацията да Ви оперират и какво точно са направили. Трябва да питате хирургът.

Добре е в началото да не правите упражнения за корем и крака - можете да се концентрирате върху гръбна, гръдна, бицепсова и трицепсова мускулатура. Времето до започване на тренировката зависи от метода на операцията и от големината на разрезите, а тази информация я знае само хирургът, който Ви е оперирал.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Георги__
Posts: 2
Joined: Thu Jan 31, 2013 10:07 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Варикоцелектомия

Postby Георги__ » Sat Feb 02, 2013 3:36 pm

Да ,варикоцелето е от ляво,имам го от над 10 год,доктора каза, че е напреднало 2-3 стадий и трябва да се оперира.Пуснах спермограма и там всичко се оказа нормално
Обем 4 ml
pH 8
Сперматозоидна концентрация 61 250 000 млн / ml
Сперматозоиди с нормокинеза 66 %
Сперматозоиди с хипокинеза * %
Сперматозоиди с акинеза 34 %
Левкоцити 4-5 на поле
Аглутинати няма
Общ брой нормокинетични сперматозоиди 162 500 000 млн.
Седимент 2-3 еритроцита, плоски и кръгли епителни клетки ***
Направих си операцията от чисто естетична гледна точка,а и от страх в бъдеще да не се усложни.
А мислите ли ,че тестостерона е добре ,особено свободния?
Testosteron 28.76 nmol/l M(6.8 -39.00) Ж(0.18 -2.55)
Testosteron , free 9.49 pg/ml от 3.84 до 34.2 pg/ml

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Варикоцелектомия

Postby Bulgaricus » Sat Feb 02, 2013 8:24 pm

Всичко изглежда нормално. Тестостероните също. Нямате основания за притеснение в следствие на тези параметри.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 162 guests