Питане относно "Prarly penile papulies"

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
niki333
Posts: 5
Joined: Mon Dec 17, 2012 9:32 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Питане относно "Prarly penile papulies"

Postby niki333 » Sun Dec 30, 2012 1:55 am

Здравейте,
от двете страни на каналчето на главичката на пениса ми имам малки бели точици които са близо една до друга.Четох,че това най-вероятно са "Pearly penile papulies",но масово снимките които гледах въпросните точици се намират по ръба на главичката(и там имам точици,но много са малки на размер,докато около каналчето са по-голями).Нямам сърбеж,болка,парене и т.н.Просто си седят там и толкова.
И още нещо,по тялото на пениса си имам бели точки,но след като гледах снимки се уверих,че са мастни точки,тъй като разположението на точките от повечето снимки съвпада с разположението на моите точки.
Въпроса ми към Вас е следния..
Възможно ли е "Pearly penile papulies" да се намират около каналчето (и дали всъщност са "Pearly penile papulies") и опасно ли е когато ги имам 2-те неща наведнъж ("Pearly penile papulies" и тези мастни точки по тялото на пениса ми?
СНИМКА 1("Pealry penile papulies")-снимката е на моя пенис
http://prikachi.com/images/235/5641235v.jpg
СНИМКА 2(Мастните точки)-не е моя снимка,но са същите
http://www.google.bg/imgres?q=%D1%82%D0%BE%D1%87%D0%BA%D0%B8+%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%81%D0%B0&um=1&hl=bg&tbo=d&biw=1024&bih=677&tbm=isch&tbnid=GlVWRetL3xN5SM:&imgrefurl=http://www.puls.bg/forum/viewtopic.php%3Ff%3D18%26t%3D25942&docid=_QKKTD1yLDZnCM&imgurl=http://prikachi.com/images/925/5020925F.jpg&w=1024&h=768&ei=1_3VUJygAsXltQac2YCYCw&zoom=1&iact=hc&vpx=306&vpy=119&dur=1597&hovh=194&hovw=259&tx=171&ty=120&sig=118073048315366331812&page=1&tbnh=124&tbnw=159&start=0&ndsp=23&ved=1t:429,r:2,s:0,i:88

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Питане относно "Prarly penile papulies"

Postby Bulgaricus » Tue Jan 01, 2013 5:04 am

Снимката рефлектира и не се вижда хубаво какво е. Прилича на запушени секреторни жлези. Ако не боли и сърби е козметична проблематиката. Трябва да отидете на кожен лекар. Обикновено обаче или сами ще изчезнат или само с лазер болезнено могат да се отстранят.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

niki333
Posts: 5
Joined: Mon Dec 17, 2012 9:32 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Питане относно "Prarly penile papulies"

Postby niki333 » Tue Jan 01, 2013 7:36 pm

Ходих два пъти на кожен лекар,заради едни червени точици които ми излезнаха по главата на пениса и междувременно се сетих да я питам и за тези точки около каналчето.Тя ми каза,че е нещо нормално и да не се притеснявам.А относно тези червени точки,също ми каза да не се притеснявам.Според мен едва ли са гъбички или бактерия,защото не отговарям на симптомите(сърбеж,парене,болка или някакъв друг дискомфорт)нормално ли е тези точки (3-4 на брой) да са нещо нормално в резултат от пубертета(пигментация на пениса)?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Питане относно "Prarly penile papulies"

Postby Bulgaricus » Thu Jan 03, 2013 9:58 pm

Не. Няма такива пубертетни пигментации. По-горе Ви споменах, че най-вероятно става дума за запушени жлези, които така изглеждат. В българските учебници по дерматология няма такива снимки, може да не знаят лекарите, при които сте ходили. Ако е инфекция бихте имали и други симптоми, освен това тя може да се диагностицира с посявка и антибиограма.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests