Натрапчива болка в коремната област около пъпа

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
bobsixkiller
Posts: 6
Joined: Fri Dec 07, 2012 5:53 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Натрапчива болка в коремната област около пъпа

Postby bobsixkiller » Fri Dec 07, 2012 5:58 pm

Привет на всички.

Искам да поделя за моят проблем и да получа съвет ( ако някой е в състояние да го даде).
Аз съм мъж на 39г., 192см, 83кг. Преди около месец усетих слаби и едва доловими болки в корема, в областта на пъпа и в дясно от него на около 3-4см. Болката мога да определя като мускулна а не болка по вътрешните органи. Как я определям ли? При покой – няма и следа от болката. Появяваше се когато реша да стана от леглото, да се наведа, изкашлям или изкихам. Типична мускулна болка като след натоварване на коремните мускули с физически упражнения (коремни преси). Не съм правил никакви физически упражнения с които да провокирам мускулно натоварване. Не спортува или тренирам. Силата на болката по скалата от 1 до 6 беше около 2-3 т.е. нищо което да ме накара да отида веднага на лекар. В подкрепа на моето решение да изчакам известно време бяха и аргументите, че болката изчезваше за 2-3 дни но пак се появяваше. В течение на 3 седмици болката така и не изчезна напълно. В началото на 4-тата седмица, болката стана отвратително настоятелна, но все така не много силна ( 3-4 от 6 ). Започнах да я усещам като мушкане, ръчкане, човъркане и опъване на нещо. Дори когато седя седнал на стол.
Реших ( само защото болката се появява при кашляне и кихане), че вероятно се касае за херния, въпреки, че нямам никаква подутина по целият корем ( от слабините до гърдите). Отидох на лекар. Първо - при личният лекар. След преглед, той реши, че става въпрос за „насъбиране на топка” поради разкъсване или лошо зарастване на ципата (перитонеума) и която се скъсва при херния и/или след операция в коремната област. Аз имам ендоскопска операция на жлъчка (отстранена ) през 2003 г. при което под пъпа остана белег (ямка, дупка, трапчинка ) от лошо зараснала рана. И точно там е напипала проблема. Въпреки това реши че съм за хирург. Посетих хирург, който след преглед от слабините до корема, беше категоричен, че не става въпрос за херния. Пусна ми изгледания: кръв, урина, ехограф на коремни органи.
Резултатите са добри: нормален черен дроб, далак, десен бъбрек и киста в левият бъбрек (за нея знам ). Всичко е в норма с изключение на хемоглобина ( 120 ) и билирубин.
И така заключението на хирурга беше – нищо ти няма, не е херния и проблема не е за хирург.
Моля за съвет – къде да отида „по-нагоре” и към какъв специалист да се насоча? Болката си я има все така малка, кофти, ръчкаща ме в една точка. На моменти я усеща като мускулни неконтролируеми конвулсии. Понякога се „смъква” ( или поне като усещане ) и под пъпа, но основно е в дясно от пъпа.
Допълнителна информация, която може да има значение: от началото на м. май 2012 в продължение на 4 месеца посетих куп „специалисти” поради болки в кръста, които и се га ме тормозят. След милион изследвания и изпити хапчета по предписание на невролог ( нивалин, бипрофенид, милгама, милгама-Н, миоластан, мускулни инжекции по схема: веднъж седмично и пр. и пр. ) заключението на ревматолога ( който пое случая ) беше: шипове в гръбначния стълб L4-L5 ( дано не греша ). В момента вече 70 дни пия piascledine.
Нямам проблеми с уринирането и изхождането по голяма нужда, нито траен запек и/или диария. Нямам газове, спазми на червата, подуване на корема

Моля за помощ.
Благодаря Ви предварително

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Натрапчива болка в коремната област около пъпа

Postby Bulgaricus » Sun Dec 16, 2012 1:58 am

А някакво топче напипвате ли или сърбеж имате ли?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

bobsixkiller
Posts: 6
Joined: Fri Dec 07, 2012 5:53 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Натрапчива болка в коремната област около пъпа

Postby bobsixkiller » Thu Dec 20, 2012 10:20 am

Топче не напипвам. По-скоро около мястото в което локализирам болката усещам подкожни неравности и набръчквания. Точно малко под пъпа, където остана белега след операцията през 2003 за отстраняване на жлъчка. Допускам че е възможно да има някакъв проблем там, но хирурга не каза нищо. Подобни неравности обаче усещам и на още 1-2 места по целият си корем.
Относно сърбеж - не, нямам такива усещания.

p.s. Междувременно болката беше изчезнала за кратко ( 4-5 дни ), но преди няколко дни се появи отново.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Натрапчива болка в коремната област около пъпа

Postby Bulgaricus » Tue Jan 01, 2013 4:41 am

Да, уви, където са зарастнали белезите от операцията често могат да се появят подобни оплаквания.

Те повишават ли се при физическо натоварване или остават непроменени?

Вие магнезий и витамин С допълнително приемате ли?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

bobsixkiller
Posts: 6
Joined: Fri Dec 07, 2012 5:53 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Натрапчива болка в коремната област около пъпа

Postby bobsixkiller » Thu Jan 03, 2013 2:58 pm

При вдигане на тежък предмет ( 20л. туба с вода) болката не се влияе, но както писах преди, при натоварване от типа на „коремна преса” болката се появява, така, че все пак физическото натоварване влияе по някакъв начин.
Относно приемам ли магнезий и витамин С, отговорът е НЕ. Не приемам вече и piascledine за който писах по-горе. Явно е че не помага за това за което е предписан.
Да "чукна на дърво" от 25.12.2012 болката изчезна. Без да съм специалист обаче съм убеден, че не е изчезнала съвсем, защото по няколко пъти на ден усещам онова натрапчиво "човъркане" и „ръчкане”, което е висок интензитет но кратка продължителност ( не повече от секунда). И слава Богу, че иначе болката щеше да е нетърпима.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Натрапчива болка в коремната област около пъпа

Postby Bulgaricus » Thu Jan 03, 2013 10:05 pm

Ако трябва да се прави максимална диагностика се прави скенер, но се замислете дали има смисъл от облъчване със стойност от 300-400 рентгенови снимки. На него може да излезе тумор, но той винаги расте и не затихва симптоматично. Друго общо-взето няма да може да се види.
Алтернатива е да приемате магнезий, ако е мускулен проблем и Вие редовно го приемате ще се повлиае положително.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

bobsixkiller
Posts: 6
Joined: Fri Dec 07, 2012 5:53 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Натрапчива болка в коремната област около пъпа

Postby bobsixkiller » Sat Jan 05, 2013 9:25 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Натрапчива болка в коремната област около пъпа

Postby Bulgaricus » Sun Jan 06, 2013 1:01 am

Да. Една снимка със скенер са 300-400 и повече рентгенови снимки една след друга. Не е малко, но щом има индикация, значи си заслужава. Писах Ви, че може да се види думор, който да е висцерален, но това изследване не Ви засяга, понеже при туморите симптомите са прогредиентни, а при Вас не са такива.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

bobsixkiller
Posts: 6
Joined: Fri Dec 07, 2012 5:53 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Натрапчива болка в коремната област около пъпа

Postby bobsixkiller » Fri Jun 21, 2013 9:36 am

Здравейте.
Мина доста време от първият пост с който започнах темата. Да обобщя какво се случи от тогава. НИЩО е единствената дума с която мога да опиша ситуацията. И то в добрият смисъл. След посещението при хирург ( както по-горе писах) и след започването на темата не предприех нищо повече. Скоро съвсем забравих за проблема, като само няколко пъти месечно за по 1-2 сек. усещах онова „мравучкане” там. Искрено се надявам проблема да е отшумял но и да не е – то поне не се разраства поне за сега. А след като нямам трайни оплаквания – няма защо да ходя по лекари.
Някъде прочетох за подобен с моя проблем и отговор , „.... а ходих и на ирис диагностика където ми казаха , че било проблем с някакъв нерв който по някакъв начин комуникирал с дебелото черво което пък имало леко възпаление на лигавицата си не....”, а а на друго място четох ( или май лекар ми каза) че нервите ( или какъвто и да е там елементът от анатомията) спускайки се през гърба към крайниците, имат отклонение и през коремната мускулатура. Не знам дали е вярно или не, но искрено се надявам и при мен да е така. Човек избира по-малкото зло. И тъй като проблема с шиповете ( дископатия или дискова херния не знам, всеки специалист казваше различно) който започнах да лекувам преди година не е решен и все така кръстът си ме боли, се надявам тази болка около пъпа да е свързана с онази в кръста. И честно да си кажа след близо 500 лв.( за един малко за друг много пари) по лекари и за лекарства покрай тези болки в кръста – спрях да пия каквото и да било - просто нямат никакъв ефект, тъпча се с някаква химия, болката си я има и т.н. и т.н.

Бъдете живи и здрави.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 249 guests