Ламблиоза

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
pgm
Posts: 2
Joined: Wed Dec 05, 2012 12:29 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Ламблиоза

Postby pgm » Wed Dec 05, 2012 2:25 pm

Здравейте, на 23 години съм, 166 см, 47 кг.
Проблемите ми започнаха преди 2 години с болки в горната част на стомаха, чести диарии, подуване, газове. направиха ми всички необходими изследвания + биопсия от тънкото черво, от която излезе,че имам неспецифичен ентерит. След лечението за около година симтомите бяха утихнали (усещах ги по-рядко). След това обаче болките заедно с останалите неприятни усещания се върнаха и пак започнах да правя изследвания. Този път се останови ламблиа. След лечението с Тинидазол 2 пъти по 1 за 6 дни не усетих никакво облекчение, след което последва друга доза 2гр. еднократно, но отново симтомите не изчезнаха. В момента чакам резултат от контролния тест за паразити, но фактът, че не се чувствам добре ме притеснява.
Дали всички проблеми са от този упорит паразит?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Ламблиоза

Postby Bulgaricus » Wed Dec 12, 2012 7:30 pm

Кой Ви постави тази диагноза?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

pgm
Posts: 2
Joined: Wed Dec 05, 2012 12:29 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ламблиоза

Postby pgm » Fri Dec 14, 2012 4:45 pm

Гастроентеролог в гр. Враца след изследване на фецес

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Ламблиоза

Postby Bulgaricus » Sun Dec 16, 2012 1:37 am

Здравейте!

Ламблиозата е голяма гадост. Тя е много упорита. Вчера точно нея гледах под микроскоп, затова ме изненада, че точно такава диагноза са Ви поставили.

Първо е добре да почнете за дълъг период да приемате Лактофлор 1-1-1, да кажем за 3-6 месеца, защото след такива антибиотици някои чревни функции са увредени.

Лечения има две:

1) тинидацол 1 х 2 г еднократно
или
2) метронидацол 3 х 250 мг/ден пер орално за 5 дни, но не повече от 10 дни.

Т.е. проведеното лечение е правилно и трябва да се направи последващо изследване, за да се види, дали Ламблиа интестиналис е още жива.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

stres
Posts: 1
Joined: Mon Oct 28, 2013 8:34 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ламблиоза

Postby stres » Mon Oct 28, 2013 9:20 pm

Здравейте, за да не пускам нова тема реших да пиша в тази която е близка до моите симптоми. В отчаянието си реших да пиша и тук понеже не знам какво да направя за да мога да живея нормално отново.... Преди няколко години започнах да имам проблеми с често отделяне на газове дори след изхождане.... може да си представите че е някакъв ад.... личната лекарка ми изписа мезим форте и лакто бактерии но нямах никакъв ефект, след това еспумизан, активен въглен , хелицид, пробиен.... никакъв ефект... с направление ходих при гастроентролог при ехографията не беше установено нещо тревожно изписаха ми май креон отново никакъв ефект. Имах съмнение за тения тогава ми изписаха зентел и вермокс. Това за няколко месеца ме оправи. След това ми правиха изследване за яйца нямаше открити. Но 4-5 месеца по - късно състоянито ми се възвърна.... пих профилактично отново зентел и вермокс но почти нямаше никакво подобрение. Личната лекарка твърди че е СРДЧ.... да спазвам диета. Но дори само варени картофи да ям състоянието ми остава същото.... Най - ужасно е ако реша да пътувам и нямам възможност да се храня три пъти на ден.... нещо започва да пука в червата ми и газоотделянето е убийствено.... на всеки 3-5 мин... не мога да живея нормално.... ходя по голяма нужда по два пъти на ден.... на 30г. съм 45кг 160см. с таласимия минор по рождение. Не знам какво да правя вече. Чета в интернет диагнози за подобни на моите симптоми и си купих фунголон... но се чудя дали и как да го използвам.... Моля ви дайте някакъв съвет... на какво може да се дължи това нещо? Не се живее така... Иначе спортувам в добра физическа форма съм, преди имах причернявания заради анемията но сега нямам, последно хемоглобина ми е 110 а преди беше по 95. Само това със стомаха ....ми трови живота....


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 47 guests