Болки в коленете и ставите от кръста надолу

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
fluxy20
Posts: 1
Joined: Mon Dec 03, 2012 5:29 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Болки в коленете и ставите от кръста надолу

Postby fluxy20 » Mon Dec 03, 2012 5:46 pm

Здравейте! Аз съм (ако може да се каже жена), на 21 години и имам сериозни проблеми с коленете и болки в тазобедрените стави. Отидох на ортопед при което единственото изследване, което ми направиха беше кръвна картина с цел да проверят нивото на калций в системата ми. Нивата на калция бяха наред, ортопеда ми опипа единствено колената, разбра че съм с не лекувано плоскостъпие и направи единствено рентгенова снимка на стъпалото. Измрънка няколко диагнози под носа си от която едната ми заприлича на остеоартрит и ми се скара да отслабна. Преди бях 77 килограма и тази година свалих 12, което ще рече че в момента съм 65 (висока съм 157), но прекъснах с бягането и интензивния спорт именно заради тези болки. Изписа ми Пиаскледин и Мовалис(за болката) като Мовалиса нито в малката нито в голямата доза не ми помогна за болките и те все повече се увеличават. Назначи ми ортопедични обувки които не съм взела все още, но това е защото не съм убедена че диагнозата ми е правилна. Знам че все още имам да свалям килограми за да сваля напрежението от коленете, наясно съм с храните с които трябва да се храня (бях вегетарианка в продължение на 2 години, никакво месо, никаква риба) и заради колената започнах отново да се храня с риба и някои видове месо за които прочетох по форумите и сайтовете че подпомагат развитието на хрущял. Болките обаче не намаляват и все повече ми се обездвижват краката, а нощем ме болят коленете и трудно заспивам. Смятам да отида на второ мнение и чух за ЯМР. Въпроса ми е при какви лекари все още ми се налага да отида и какви изследвания могат да се направят, методи за лечение и други. Прочетох за няколко вида лекарства, но не искам да се самолекувам или да се налага да се тъпча с излишна химия която няма да ми помогне по никакъв начин.

Благодаря ви предварително!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Болки в коленете и ставите от кръста надолу

Postby Bulgaricus » Sun Dec 16, 2012 1:45 am

Здравейте!

Не е ясно какво Ви има, все още, затова и няма и как да се лекувате.

Имате много рискови фактори: опишете какво точно сте спортували, колко често и колко дълго.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests