Помощ относно упорита кашлица

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

userx
Posts: 7
Joined: Wed Jul 25, 2012 9:27 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Помощ относно упорита кашлица

Postby userx » Wed Jul 25, 2012 10:40 pm

Здравейте!
Искам да споделя етиологията на проблема и се надявам на някаква идея , насока , помощ ,спасение от този неприятен проблем!
На 30 г. съм от Велико Търново , 184 см. , 93 кг. , бивш пушач - спрях ги през 2007 г. , работя като кредитен консултант в техномаркет и практикер , без някакви заболявания до дата 09.03.2011г.
На въпросната дата - 09.03.2011 г., се появи суха дразнеща мъчителна кашлица (със задух впоследствие и с бистри храчки), по време на фирмено събиране в механа. Първоначално отдадох кашлицата на твърде задимената среда , но след като не намаля след 2-3 дни , потърсих помощ от личният лекар , който ме прегледа и каза , че нама причина за анттибиотик - изписа ми сироп и вече не помня какво друго. Без повлияване. Отидох при пулмолог - прегледа ме и ми изписа антибиотик , дексаметазон за 10 дни , проспан табл. , кларитин , тантум верде спрей. Започнах да ги вземам , кашлицата се повлия , свърших лекарствата и след седмица - две пак започна кашлицата. Отидох отново при пулмолога - този път друг антибиотик , медрол , и т.н. , отново се повлия и след седмица -две пак същата ситуация. Отидох трети път отново друг антибиотик , дехидрокортизон , и т.н. пак същата история. Вече риших да отида на унг , прегледа ме , пуснахме гърлен секрет - отрицателен и снимка на синуси - завоалиран десен максиларен синус , прати ме на алерголог - отрицателно за алергии. Изписа ми медикаменти и след 10-15 дни на контролен преглед - кашлицата продължава! Отивам при друг унг - казва нямаш синузит - лекува фарингит с мазане с прополис , ваготил ... без повлияване на кашлицата! Установих , че имам повлияване само от кортикостероидите и в лека степен от деконгестанти. Отивам при познат - джи пи , който се заема въпреки длъжността си по обстойно - пускаме кръв,урина - ОК. , ТСХ - ОК. , ехо на щитовидна жлеза - в норма , снимка на бели дробове - ОК. , посявка от храчка - и тук ! излиза протеус мирабилис - лекуваме с терцеф сутрин и вечер и последващ втори аб левокса - два дни преди да свърши левоксата кашлицата отново се появява.
Отивам в София при пулмолог , обяснявам какво е правено и давано до момента , превим отново посявка от храчка - отрицателна , рентгенография на синуси - завоалиран ляв ! (преди беше десен) максиларен синус и ме препраща на унг. Преглед , терапия с авамис , геломиртол и след 15 - 20 дни отивам , пак рентген и ми казва , че трябва операция на носна преграда - заради девиацио и остъргване на левия максиларен синус (отстранен е полип)- ендоскопски. Съгласявам се и на 23.11.2011 г. правят процедурата и на третия ден ме изписват. През последващи три контролни прегледа всичко е ОК, обаче аз пак кашлям. Казват ми търси пулмолог. Връщам се в Търново отивам на алерголог , защото с този задух е страшно и фид-а ми е 63% - айде симбикорт , медрол и при нужда вентолин. Кашлицата вече е без задух , но я има и не спирам да боледувам от най-малкото ( може би вледствие на кортикостероидите). Ако не се повлияе кашлицата , ми заглъхват и шумят ушите и правя шиен лимфаденит. Отивам пак при пулмолог - манту - отрицателно , скенер трахея,бели дробове,бронхи - ОК , правим бронхоскопия през носа - установява се възпаление от носа - чак до епиглотиса - надолу всичко е ОК. Насочват ме отново към унг. Сега пръскам фликсоназе(сменял съм всичките - без особен ефект) , симбикорт сутрин и вечер ( от 01.08. ще премина само на фликсотид) , зиртек Д (за 5-7 дни с цел да повлияе назалната секреция,защото и нощем не мога да спя) и ако не се повлият нещата ще добавя медрол за 4-5 дни. След всичко напревено и изпитано до момента , установих , че само системните кортикостероиди влияят на процеса ( и малко деконгестантите , които намаляват назалната секреция ) , и след като бъдат спрени следва появата отново.
Ами това е! Не знам накъде да поема! Ще се радвам на съвети и насоки от Ваша страна!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Помощ относно упорита кашлица

Postby Bulgaricus » Sat Oct 06, 2012 10:53 pm

Актуален ли е проблемът още?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

userx
Posts: 7
Joined: Wed Jul 25, 2012 9:27 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Помощ относно упорита кашлица

Postby userx » Thu Dec 27, 2012 2:28 pm

Кашлицата е туширана и малко активна, а дихателен спазъм скоро не съм имал! Проблема със синусите (лявата ноздра е най-често запушена) си е налице, активира се и затихва. Нямам или слабо течение през носа, а като постназална секреция и парене в трахеята. Сутрин, като стана от сън изкашлям и прочиствам каквото се е събрало през ноща.
Има наличие на алергенен характер(скоро не се е проявявал активно), появява се усещане за набъбване на подезичните жлези, кашлица, спазъм в трахея/ларингс, при което вземам медрол и се успокояват нещата.
В момента приемам геломиртол форте, фликсотид 250 по 2 инхалации 2 пъти дневно и авамис . При нужда медрол. Пробвал съм без авамис, но се влошават нещата.
За сега съм добре, в сравнение с каквото беше и ще продължавам поддържаща терапия. Авамис ми казаха, че може да се ползва до 5 месеца, аз съм на третия.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Помощ относно упорита кашлица

Postby Bulgaricus » Tue Jan 01, 2013 4:49 am

А какви тестове за алергия са Ви правени? Установи ли се към какво сте алергичен?

Кортизонът дългосрочно ще Ви отслаби. Правен ли е стрес-тест за астма?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

userx
Posts: 7
Joined: Wed Jul 25, 2012 9:27 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Помощ относно упорита кашлица

Postby userx » Thu Jan 03, 2013 8:54 pm

Стандартни тестове с надраскване за най-разпространените агенти - плесени, полени, домашен прах.... - отрицателни.
За отслабване на имунитета от кортикостероиди, вече го изпитах миналата зима. Затова Медрола е само при нужда, еднократно.
Стрес тест нямам идея какво е. При физическо натоварване или нещо типично което активира астмата,при мен не е така изразено,липсва. Задуха е вследствие на постназалната секреция. Но имам непоносимост към аспирин/аналгин , а преди историята съм ги приемал нормално.
Лятото ходих на пулмолог и след чистият скенер ми правиха бронхоскопия през носа - лекарката каза че цялата работа идва от горе,много възпалена,отточна била лигавицата на назофарингс/фарингс , а от ларингса надолу всичко е ОК.Обиколил съм доста лекари и всеки ми казва, че съм много интересен случай от гледна точка на диагностика и дотам.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Помощ относно упорита кашлица

Postby Bulgaricus » Thu Jan 03, 2013 10:17 pm

Т.е. това обяснение звучи логично: възпалителен катар на горните дихателни пътища води до стеноза, която затвуднява дишането.

УНГ трябва да изясни, дали стенозата е костна или полипна и е възможно да трябва операция във ВМА в София (най-добре), ако се окаже, че е такава.

Ако няма стеноза, в което се съмнявам е добре да се направи този астма тест, за да се изключи и този 1% вероятност да е такъв произходът. При него се вдишва чрез инхалиране медикамент, който стеснява бронхиите, т.е. ги "стресира" и се прави едновременно с това тест на дишането по метода на спирометрията. Ако е астма, ще се прояви.

Редица генетични заболявания на белите дробове могат да доведат до "неактивност" на бронхиалните власинки (коноцилите), което да води до натрупване на белодробно-бронхиален секрет и задух, но тези заболявания са редки и имат допълнителни симптоми, да кажем муковисцидозата.

Правени ли са кръвни изследвания на имуноглобулините, ако да на кои?

Правени ли са кръвни изследвания на С-реактивния протеин и на AST, ако да с какви стойности?

Уголемени ли са Ви сливиците?

Кога е правена последната посявка с антибиограма и какво показа тя, правена ли е такава с проба по време на бронхоскопията?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

userx
Posts: 7
Joined: Wed Jul 25, 2012 9:27 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Помощ относно упорита кашлица

Postby userx » Fri Jan 04, 2013 11:53 pm

-изследвания на имунноглобулини - не
-по вторият въпрос - не
-не са ми казвали , че са ми уголемени сливиците
-последната посявка лятото на 16/06/12 - отрицателна,както и всичките преди нея (изкл. посявка от храчка на 10/09/11 с установен протеус мирабилис, лекуван с терцеф венозно през 12 часа за 5 дни и последващ курс левокса за 7 дни). Спомням си , че три-четири дни преди да свърши курса на левокса-та, започнах пак да кашлям,просто беше минало действието на флостерон-а, който ми беше поставен, за по дълготраен ефект.
-при бронхоскопията на 11/07/12 ми взеха проба - нищо. Цитирам бронхологичното изследване:"ФБС 33.22 Силно хиперемирани и оточни носни лигавици двустранно. Силно хиперемиран и оточен епиглотис и лъжливи гласни връзки....Направи се БАЛ 96.56 от ляв главен бронх за БК и БФ - 90.43"

В първият си пост бях споменал , че ме оперираха за изправяне на носната преграда,беше премахнат и полип от ляв максиларен синус и ми даваха гаранция,че ще се оправя и ще дишам свободно. Но ефект нямаше - още в болницата се позакашлях , а като ме изписаха пак същата песен.

Последно, като ходих в София на преглед си направих снимка на синуси и левият максиларен синус пак е завоалиран (искаха да ми правят друга операция , този път в Пирогов, по стария метод, чрез пробиване на коста). Втора операция без второ мнение и налични доказателства, аз няма да направя. А дали един завоалиран синус е способен да причини тези симптоми лекарите трябва да кажат!

Въпросът е какво да се предприеме по нататък , за да се диагностицира състоянието/заболяването , като се вземе предвид направеното до момента и се щадят финанси?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Помощ относно упорита кашлица

Postby Bulgaricus » Sat Jan 05, 2013 1:09 am

Споменавате възможност за алергия, а не са изследвани имунглобулините, които са единственият сигурен белег за алергия на биохимично ниво в кръвта. Те между другото и за паразитози дават информация.
Ако възпалителните параметри са увеличени в възможно водещ да е възпалителният, а не анатомичният проблем, преди всичко и този елементарен въпрос е трябвало да бъде изяснен.
Щом сте сигурен, че бронхиалната проба е била негативна ще трябва да вярваме на тези данни, важно е да сте сигурен, че е била проведена такава. Няма да е изключение, ако не са направили. От опит Ви го казвам. Виждаме, че има и други неоптимални моменти в диагностиката като цяло.
По въпроса Ви: ако лекарите Ви бяха казали, дали "завоалиран" синус може да причини тези симптоми, нямаше сега да си пишем тук. Явно и те не са сигурни, независимо от това, какво Ви казват. Лекар да употреби фразата "не зная" досега не съм чул. Част от образованието е да се дава отговор на всеки въпрос.
Конкретно това, което бих могъл да Ви предложа е за съжаление скъпо, но е единственото, което можем да направим за Вас: консултация на актуално ЯМР изследване от немски специалист, професор/доцент по УНГ. В краен случай може и снимки от скенер да се приложат вместо ЯМР, ако няма.
Цените не могат да се кажат предварително: преводите на всички документи биха стрували около 50 Евро, а самата консултация в случай, че поискат пари струва между 120 и 300 Евро. Това би било най-актуалното медицинско мнение по най-модерните медицински стандарти. Около месец трае процедурата. Заплащането не е за нас, а за лицата, които извършват услугите, ние не печелим от дейността си във форума.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

userx
Posts: 7
Joined: Wed Jul 25, 2012 9:27 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Помощ относно упорита кашлица

Postby userx » Sat Jan 05, 2013 11:43 am

ОК! Съгласен съм,че последният вариант е най-оптимален, но за момента не е осъществим, което не значи че го изключвам въобще, но може би в по късен етап...
Като начало ще изследвам имунноглобулините, но какво точно - общото ниво или по специфичен показател и накой тип или всичките (IgA,IgG,IgM,IgE)
Ще пусна и C-реактивен протеин и Антистрептолизинов титър. - Питам , понеже ще си ги пусна сам!
От резултати ще се прецени последващите действия! Ще очаквам отговорът Ви, и се радвам, че обърнахте внимание на случая! Благодаря!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Помощ относно упорита кашлица

Postby Bulgaricus » Sat Jan 05, 2013 11:54 am

Дайте първо всички стойности, правени досега, да не пускате излишни изследвания.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

userx
Posts: 7
Joined: Wed Jul 25, 2012 9:27 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Помощ относно упорита кашлица

Postby userx » Sun Jan 06, 2013 12:53 am

Резултати от кожно-алергични проби: 09/05/2011
Кърлежи: 315 Dermatophagoides pteronyssinus, 314 Dermatophagoides farinae, 330 Storage mites
Плесени: 400 Алтернария, 422 Пеницилиум, 401 Аспергилус, 414 Кладоспориум, 411 Фузариум
Полени: 688 Треви, 687 Житни, 702 Брезови, 696 Букови, 717 Върбови, 718 Салкъм....
506 Пух от патка,гъска,кокошка
- Отрицателни
................................
Най последното от многото кръвни изследвания: 22/06/2012
СУЕ 5 мм
Левкоцити 10.5 G/L
Еритроцити 4.68 T/L
Хемоглобин 147 g/L
Хематокрит 0.438 L/L
MCV 93.6 fl
MCH 31.4 pg
MCHC 336 g/L
Тромбоцити 281 G/L
St 3%
Sg 65%
Ly 22%
Mo 9%
Eo 1%
Ba 0%
Pl 0%
.................................
Последният от многото тестове с посявка: 16/06/2012
Не се изолират патогенни микроорганизми
.................................
Манту: 23/06/2012 - 11мм
.................................
КТ на гръден кош: 04/07/2012
Щитовидна жлеза - с нормални размери и хомогенна структура на двата лоба.
Не се установяват уголемени супраклавикуларни лимфни възли.
Двустранно аксиларни лимфни възли в референтни граници.
Трахеа,главни,лобарни и сегментни бронхи - със запазена плътност и структура. Не се намират оформени огнищно инфилтративни промени двустранно. Нормална съдова архитектоника.
В медиастинума се намират ретрокавални лимфни възли в референтни стойности/до 7-8 мм/,единичен аортопулмонален лимфен възел с размер до 12 мм.
Не се откриват и уголемени хилусни лимфни възли.
Няма данни за плеврални изливи двустранно.
Няма данни за перикарден излив.
..................................
Бронхологично изследване: 11/07/2012
"ФБС 33.22 Силно хиперемирани и оточни носни лигавици двустранно. Силно хиперемиран и оточен епиглотис и лъжливи гласни връзки...(Не мога да разчета някои неща)...Направи се БАЛ 96.56 от ляв главен бронх за БК и БФ - 90.43"
..................................
Функционално Изследване на Дишането: декември 2011 - 68,тогава едвам изкачвах стълбите;след назначаване на инхалаторен КС след седмица е 82;сега е деветдесет и няколко (продължавам с инхалатора по предписание)
.................................
Рентгенография на околоносни кухини: 06/10/2011(преди операцията) Нормално развити околоносни кухини. Засенчване на ляв максиларен синус и воалиране на ляв фронтален синус, както при левостранен синуит. 20/06/2012 Отново има, но по-слабо засенчване на максиларния синус, личи изправената вече носна преграда.
.................................
Патоморфология на отстраненият материал(при операцията): "Сивкав,полиповиден материал с размери 3 х 1 см и дебелина до 0.2-0.3 мм.Възпалителен назален полип с обилна хронична възпалителна инфилтрация субепително и огнищно струпани холестеролови грануломи (вероятно реакция към стар кръвоизлив)"
.................................
Терапия:от 03/2011 от различни групи антибиотици, антихистамини, деконгестанти, муколитици и секретолитици, КС - инжекционни и таблетни форми, хомеопатични....Нищо друго не повлияваше състоянието освен КС.Взема ли таблетките или инжекцията и все едно съм нормален човек, а като мине действието се връщаме на точка А.
Сега с инхалаторните КС състоянието е донякъде стабилизирано, не на 100 % , но много по добре от както бях през 2011.Няма пристъпи на задух,от време на време се закашлям.Когато се влоши състоянието в синусите(работят),се позасилва и кашлицата,ако не овладея навреме процеса стигам до отит(доста често),шиен лимфаденит(един път),подуване на подезичните жлези(доста често).Затова се старая максимално да объщам внимание на състоянието си във всеки един момент, без да стигам до усложнения.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Помощ относно упорита кашлица

Postby Bulgaricus » Sat Feb 02, 2013 1:13 pm

Значи след кортикостероиди и след нищо друго имате подобрение, така ли?

А какво стана с имунглобулините, AST и С-реактивния протеин?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

anelia.rs
Posts: 8
Joined: Mon Feb 04, 2013 3:21 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Помощ относно упорита кашлица

Postby anelia.rs » Mon Feb 04, 2013 5:25 pm

Здравейте, пиша Ви във връзка с поставения въпрос, свързан с постоянната кашлица. Прочетох цялата дискусия между Вас и лекаря и реших да споделя и моята тревога, понеже имам подобен проблем и съм на път да рухна психически и физически скоро. Бих искала и се надявам да получа от Вас съвет, насока. Много ще съм благодарна. Аз съм жена, 32 год, 178 см/86 кг. Моят проблем започна преди 1 месец и 10 дни някъде(26.12.2012), предния ден на Коледа настинах, бях навън за по-дълго време и на следващия ден вече започна една лека хрема, без температура и отпадналост. Не обърнах много внимание, понеже аз си имам хроничен проблем с носа и често имам хрема, правя ринити, синузити всяка година от изкривената ми носна преграда и слаб имунитет и предположих, че ще мине както и друг път. За 2-3 дни ми течеше носа леко и изведнъж на 29.12 цялата ми шия се поду, лимфни възли или и аз не знам какво беше, като буци се втвърдиха и носа ми съвсем се запуши. Започна си острата форма на възпаление, както имам всяка година, но сега беше по-тежко някак си. Силна болка в синусите, сърбеж, кихане постоянно. Изчаках 2-3 дни,да пробвам да се излекувам без антибиотик(по принцип не минава без антибиотик), но този път по чудо мина, само бузата ми леко остана подута от едната страна. През цялото време не съм нито кашляла, нито температура съм имала. Тъкмо мина хремата по чудо и изведнъж на 01.01.2013 започна едно дразнене в трахеята,особено при хранене и след хранене и кашлица. Една такава хем като ръмжене, хем кашлица.Без секрет, суха.Отидох на лекарка ДЖПИ и тя ми изписа антибиотик макролид Клацид 500 мг по 1 на ден. и каза, че и прилича на трахеит, иначе дишането било чисто, но като ме знаела каква съм кекава, от 3 години правя проблеми с дроба, бронхит миналата година, а 2008 пневмония направих (преди това поне 10 год не съм имала кашлица никога) и реши направо на антибиотик да мина. Започнах антибиотика и след 2 дни ми спря кашлянето, но само за 1 ден, след това всичко отначало.Пак кашлица. Отивам пак на лекар, този път снимка. На снимката се вижда възпаление леко на дроба, а аз продължавам да кашлям така горно, основно след хранене за 10-15 мин. Вечер не кашлям. Ставам,пия нещо и се почва.Ръмжа, кашлям и така 10 мин. после само едно покашлне остава. Отивам пак, този път Левофлоксацин ми изписва 500 мг на ден. Почвам го и на 2-рия ден затихва кашлицата, така 2 дни, след това всичко откачало пак. Отивам вече в Тубдиспансера. Там пак снимка, преглежда ме жена, не много заинтересована от мен,имаше приятелка на гости в кабинета. Та след прегледа ми казва, че вече е на отминаване възпалението, имало вече секрет образуван. Аз самата усетих, че вече има секрет. Но въпреки това ми изписа някакъв химиотерапевтик Тримезол 480 мг (него не го пих), заедно с Тавипек за отхрачване и най-важното , преди още да ми погледне рентгеновата снимка ми удари Мускулно една кортикостероидна инжекция с депо ефект Флостерон, без да бъда попитана за съпътстващи заболявания. (противопоказна за хора с латентна ТБ, при мен има съмнения за латентна ТБ отпреди 2 год) От там и започнаха другите мъки. Прибирам се след инженкията, вечрта започва едно зачервяване, цялата бях пурпуно червена, особено лицето. На следващия ден вдигам 160/100 до 180/100 кръвно, като моето нормално е 95/55. Ужасни хипертонични кризи, през няколко часа,спешното не дойде аз аз усещах, че ще припадна, темето ми изтръпваше. Треска получих.Изпих на майка ми някакво хапче Небилет за кръвно и ксанакс за сърцебиенето. Така няколко дни се опитвах да овладея пристъпите. Започна да ми съхнат устата, сухота и бял език(повишена захар може би), болки в бъбреците и черния дроб и страшна болка в стомаха, разтройство и пориви за повръщане, усещане за киселинно изгаряне на лигавицата на стомаха, гърлото и дебелото черво, при ходене до тоалента. Не ядох нищо 3-4 дни. След 7 дни започна да отшумяват малко симптомите, но ми се възпалиха мускулите на левия крак,откъдето ми биха инжекцията, бях на съдов хирург и по негово мнение не е тромбофлебит а възпаление на мускулите. Явно пак от Флостетона.През тези 7 дни никаква кашлица, а на 8 -мия ден започна пак да се появява, леко по -леко се върна съвсем. Хапвам нещо и се почва,дразнене, ръмжене, кашляне. През другото време не кашлям, понякога покашлям или с гръло прочиствам. Температура нямам, вечер понякога се изпотявам след инженцията ми стана така. Не смея никъде да изляза след този случай, понеже ми казаха да се пазя от заразяване след инжекцията, не смея и лекар да ида.Не знам колко време ще действа котрикостероида в кръвта ми, колко веме трябва да се пазя. Не знам и ако евентулано съм имала латентна или прекарана ТБ дали ще се активира от тази депо котрикостероидна инжекця( в листовката пише че действа от 2 до 3 месеца), а аптекарите казват че 1 месец действа. Не знам къде е истината. Живея в постоянен страх, не смея да излизам от нас, за да не ме хване грип , а съм имуносупресирана от Флостерона, на лекар се стахувам да ида,не смея да се храня вече, защото след храна започва и кашлицата. Не знам какво ми е и на какво се дължи тя, а кашлям от 01.01.2013 вече. Единствено и само козе мляко като антидот на кортикостероидите започнах да пия, да се засиля малко, не знам дали ще помогне изобщо. Ако можете някакъв съвет или насока да ми дадете, някаква идея на какво се дължи състоянието ми. Имам и едни изследвания на кръвта отпреди 3-4 дни, но не знам дали са достоверни, заради "замаскирането" от Флостерона. Ще се радвам да ми отговорите.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Помощ относно упорита кашлица

Postby Bulgaricus » Mon Feb 04, 2013 11:46 pm

Здравейте,

предполагам, че от мен искате отговор, въпреки че не съм лекар.

Прочетох публикацията Ви. В крайна сметка не разбрах: някога от някой правена ли е посявка, преди тези три ралични антибиотика или по "ирисова диагностика" Ви ги предписаха?

Ако не е, то трябва да се направи от гърлен секрет.

Латентната туберколоза кой и как я е диагностицирал, правени ли са там някакви специални изследвания?

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

userx
Posts: 7
Joined: Wed Jul 25, 2012 9:27 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Помощ относно упорита кашлица

Postby userx » Tue Feb 05, 2013 6:04 pm

Тези дни ще направя тестовете, но понеже ми казахте да не бързам и затова изчаквах. А кои имунноглобулини да изследвам-IgA, IgG, IgM или IgE, или всичките?
На въпросът Ви за кортикостероидите - да само от тях се повлиявам. Пресен случай: Хрема се появи преди 2 дни - повече бистър секрет , с малко жълтеникава материя, както винаги, през носа и назално - с кашлица. Вчера през ноща се събуждам - лявото ухо ми беше заглъхнало. На сутринта вече беше с голяма болка.Взех аулин и отипакс за болката и се успокои. През целият ден хремата беше доста силна и придружена с дразнеща кашлица и лек задух и нито виброцил, нито ксилометазолин, геломиртол или авамис не успокоиха нещата. Вечерта към 22 часа взех таблети медрол и след около 30 мин. хремата намаля, кашлицата също. Днес
са по добре нещата, друга доза медрол не съм вземал засега, само авамис сутринта и геломиртол.
Всеки път едно и също - започвам системни кортикостероиди, подобрява се състоянието, като ги спра след около седмица пак се връщат нещата.
Та кои неща да пусна за изследване, най вероятно ще е в четвъртък и да мога да кажа какви са резултатите?!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests