Стафилококос ауреос в гърлото, носа и пениса

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
the creativ
Posts: 4
Joined: Wed Feb 08, 2012 2:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Стафилококос ауреос в гърлото, носа и пениса

Postby the creativ » Wed Feb 08, 2012 6:29 pm

Здравейте, на 31г. съм от София, ръст 178, тегло 75кг, стремя се да потдържам добра спортна форма и да водя природозъобразен живот. Нямам други задобявания освен, че имам болни сливици, но те не се възпаляват и не ми създават проблеми.
От около 6 г. насам ми се изолират Стафилококи ауреос бактерии по главичката на пениса. Лекарите го определят като носителство, защото бактерията е в малко количество 10/3. Но ако не го лекувам се появяват малки червени точици по главичката на пениса, който ако не се лекуват стават повече и при триене стават ранички, започват да ми излизат големи пъпки по тялото, да ми се запушва леко носа и да ме боли гърлото с тенденция за разболяване - особено през зимата.
След микробиология, правя дълго лечение с антибиотик (10 -14 дни) + някакъв противогъбичен мехлем за мазане. Веднага след приключване на лечението, правя повторна антибиограма и тя показва, че бактериите са изчезнали. Максимум след около 2 седмици симптомите започват на ново. След провеждане на десетки лечения през тези 6 години, повтарям - десетки лечения с антибиотик в големи количества и за продължителен период, всичко отново и отново се повтаря. През годините съм сменил около 7-8 различни лекари, всичките специалисти дерматолози или кожно-венерически болести. Правел съм хистология от главичката на пениса, излседвана ми е семенна течност, изследван съм за всякакви алергии и какво ли още не и всичко излиза отрицателно освен гореспоменатата бактерия. Преди година си правех микробиология на носен и гърлен секрет и там също се установи, че имам от тази бактерия, може да съм ги имал и преди. В момента съм на лечение при завеждащ дерматологично отделение на Токуда лекар. След проведено поредно лечение с антибиотик и изчакване две седници след приключване на антибиотика, направих поредната микробиология и както може да се очаквана, бактерията отново се изолира в носа, гърлото и по главичката на пениса. Предписаха ми антибиотик ВИБРАМИЦИН за 14 дни + мазане по главичкана на пениса с БАКТРОБАН. Плюс това лечение, от около месец взимам хомеопатично средство Стафилококцинум 15CH през два дни по 5 зърна под езика + пия ЦИТРОСЕПТ на капки (по 20 капки - 3 пъти дневно).
Моля ви за помощ, за съвет какво да направя, при кой лекар да отида и какви мерки да взема. Щ е ви бъда изключително благодарен ако можете да ми помогнете.
Благодаря предварително!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококос ауреос в гърлото, носа и пениса

Postby Bulgaricus » Mon Feb 13, 2012 7:41 pm

Здравейте!

Уточняващи въпроси:

1) Казвате, че се стремите да живеете природосъобразно, какво точно правите?

2) Личната Ви хигиена как бихте я описал сам?

3) Имате ли постоянна полова партньорка/партньор и тя/той има ли симптоми?

4) Трябва да уточните какви антибиотици сте приемали досега в какви дози и колко време, за да намерим грешката и освен това да кажете какво точно пише в последната антибиограма и какви са резистентностите и чувствителностите на бактерията?

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

the creativ
Posts: 4
Joined: Wed Feb 08, 2012 2:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококос ауреос в гърлото, носа и пениса

Postby the creativ » Fri Feb 24, 2012 6:34 pm

Здравейте,
отностно природосъобразния живот:
Спортувам активно - джогинг на стадиона два пъти седмично, набиране на лост по няколко серии два пъти седмично и правене на "кофички" по няколко серии два пъти седмично. Спя средно по 8 часа на ден, храня се по 3-4 пъти на ден със предимно пилешко, салати, сирене, кашкавал, пия често фрешове от портокали, ябълки, моркови и т.н.. Не пия кафе и не пуша. Рядко консумирам алкохол. Имам спортна структура и никога не съм имал проблеми с наднормено тегло.

Отностно хигиената:
Потдържам добра хигиена. Мия си ръцете преди всяко хранене. Преди да консумирам някаква храна (плодове, зеленчуци и т.н.) се измиват добре. Потдържам добра лична хигиена - мия се всеки ден пот душа и си къпя косата през 2-3 дни. Дрехите напоследък ги пера на възможно най - висока температура, особено бельото, с цел по-голяма дезинфекция (40-60 градуса на пералната).

В момента имам постоянна партньорка от година насам. Тя си прави микробиология и няма абсолютно никакви проблеми. Дори за всеки случай използвам презервативи при полов контакт с нея.

Пил съм всевъзможни антибиотици на които показва антибиограмата, че бактерията е чувствителна. Преди около месец приемах Зинат за 10 дни по 1000мг на 12 часа. Според мен това е доста висока доза. След 2 седмици след лечение със Зината, направих микробиология на носен, гърлен и секрет от пениса и отново се изолираха стафилококи ауреос навсякъде. След това направих лечение с ВИБРАМИЦИН за 14 дни + мазане по главичкана на пениса с БАКТРОБАН. Общо взето, приемал съм много различни антибиотици по антибиограма с продължителност от 7 до 14 дни лечение. Другата седмица (29.02.2012) си запазих час за преглед и пак ще направя микробиология, за да видя какво е положението.
От последната микробиология от 31.01.2012 резултата е следния:
бактерията е чувствителна на: ciprofloxacin, clindamycin, gentamicin, oxacilin, tetracyclin, trimethoprim - sulfamethoxazole, mupirocin
резистентна е на: amoxicilin-clavulanic acid, ampicilin, cefazolin, cefoxitin, cefrtiaxone, cefuroxime, erythromycin, penicilin,
микроорганизъм: Staphylococcus aureus
Количество: < 10 ^ 3 , оценка: Носителство
Благодаря ви предварително за заинтересуваността и за това, че се стараете да помогнете. Ще ви бъда много благодарен ако успеете да помогнете.
Поздрави

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококос ауреос в гърлото, носа и пениса

Postby Bulgaricus » Wed Mar 07, 2012 11:33 pm

Излязоха ли резултатите?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

the creativ
Posts: 4
Joined: Wed Feb 08, 2012 2:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококос ауреос в гърлото, носа и пениса

Postby the creativ » Thu Mar 15, 2012 5:11 pm

Излезнаха още преди 10 дни. Резултатите са следните:
Носен секрет:
Микроорганизъм: Staphylococcus epidermis Оценка: Но[b]рмална микрофлора

Гърлен секрет: Не се изолираха гъбички. Нормална гърлена микробна флора

Изследване: Уретрален секрет с намазка
Микроскопско изследване: Няма намазка
Микроорганизъм: Enterococcus feacalis Количество 10^4
Микроорганизъм: Escherichia coli Количество 10^3
В момента от 10 дни насам се мажа само с крем Гентамицин, защото микробиологията показва, че и двете бактерии са чувствителни и защото наскоро приключих със антибиотика и да си почине малко организма от антибиотиците. Също така правя промивки със смрадлика сутрин и вечер за по 5-10 мин.
За съжаление забелязвам разни точици по главичката на пениса, което ще рече, че мазането непомага и бактериите все още ги има. Утре имам час за поредния преглед и пак ще направя микробиология, за да видя отново какво ще покаже.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококос ауреос в гърлото, носа и пениса

Postby Bulgaricus » Fri Mar 16, 2012 7:50 pm

Става дума за фекална инфекция. За съжаление много трудно лечима. Лечението е тежко и неефективно. Но е въпрос на време да се излекувате. Не се умира от това заболяване в днешно време.
Засега помага да пиете много течности, най-добре такива, без захар, които не са кисели. Най-добре чай или минерална вода. Има по аптеките чайове за проблеми с пикочния мехур, заинтересувайте се къде можете да ги намерите.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

the creativ
Posts: 4
Joined: Wed Feb 08, 2012 2:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококос ауреос в гърлото, носа и пениса

Postby the creativ » Mon Mar 26, 2012 4:18 pm

Здравейте,
фекалната инфекция не ме притеснява, мазах се няколко дни с Гентамици (предписан от лекуващиия лекар) и фекалната инфекция изчезна, но другата инфекция все още е има (Streptococcus, beta-haem ) и след поредната микробиология се изолираха пак добре познатите Staphylococcus aureus + Streptococcus, beta-haem (последните ги имаше в предишното изследване). Утре пак съм на преглед и този път лекара се съмнява, че има проблем с бъбреците (заради Streptococcus, beta-haem ). Утре се разбрахме да дам урина и да и направят микробиология, след което ще се прегледам при уролог (така ме посъветва лекуващия ми лекат). Прилагам подробни резултати от последното изследването:

Изследване: Секрет - носен
Организъм: Staphylococcus epidermidis Оценка: Нормална микрофлора

Изследване: Секрети - гърлен
Резултат от посявката: Нормална гърлена микробна флора. Не се изолираха гъбички.

Изследване: Уретрален секрет с намазка
Организъм: Staphylococcus aureus Количество: < 10 ^ 3 Оценка: Колонизация
Антибиограма
Amoxicillin-clavulanic acid S
Ampicillin S
Cefazolin S
Cefoxitin S
Ceftriaxone S
Cefuroxime (axetil) S
Ciprofloxacin I
Clindamycin S
Erythromycin S
Gentamicin S
Oxacillin S
Penicillin S
Tetracycline S
Trimethoprim-sulfamethoxazole R
Mupirocin S
*(R-резистентен, I-междинна чувствителност,S-чувствителен)

Организъм: Streptococcus, beta-haem. Group B Количество: 10 ^ 4 Оценка: Клинично значим изолат
Антибиограма
Amoxicillin-clavulanic acid S
Ampicillin S
Cefazolin S
Ceftriaxone S
Cefuroxime (axetil) S
Chloramphenicol S
Clindamycin R
Erythromycin R
Levofloxacin S
Linezolid S
Ofloxacin R
Penicillin S
Tetracycline R
*(R-резистентен, I-междинна чувствителност,S-чувствителен)

Резултат от посявката: Не се изолираха гъбички.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококос ауреос в гърлото, носа и пениса

Postby Bulgaricus » Sat Mar 31, 2012 11:33 pm

Здравейте!

Фекалната инфекция е проблем в комбинация, а не сама по себе си. Сега е важно да Ви предпишат два антибиотика, които и по двете антибиограми обещават да бъдат ефикасни. С бъбреците внимавайте, защото от много лечения може да се увредят. Редовно им следете показателите.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

dilqna
Posts: 1
Joined: Sun Mar 23, 2014 8:01 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококос ауреос в гърлото, носа и пениса

Postby dilqna » Sun Mar 23, 2014 8:08 am

Zdraveite ,az sum dilqna na 21 godini imam sushtiq problem stafilokokos v gurloto po slivicite i imam opaseniq da ne sliza po nadolo kum traheqta .poburkah se veche hvana me edna hrema dosta obilna neznam na kakvo se dulji.Praviha mi antibiograma i sega se lekyvam s zinnat mnogo bih blagodarna ako mi kajete vuzmojno li e da postupq v bolnica tui kato sum chela che ako ne se pravqt medicinski nablydeniq ii namesa neshtata shte dovedat do oslyjnenie.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококос ауреос в гърлото, носа и пениса

Postby Bulgaricus » Sat Apr 19, 2014 10:07 pm

Не сте дали всички неободими данни и няма как да Вии отговоря, освен това сте писали на латиница...
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

gogo.ranchev
Posts: 1
Joined: Tue Jan 13, 2015 4:18 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококос ауреос в гърлото, носа и пениса

Postby gogo.ranchev » Tue Jan 13, 2015 5:44 pm

22 години мъж 190см 72кг След чести ангини в последните 2 години и 10 изпити антибиотика след 2 операции за вадене на пирон+2 антибиотика от това и силен спад на имунната система..Джънк фуд цигари наркотици(спад на имунната система) и тн тн...
Ми се появи от нищото докато пиех поредния антибиотик за гърлото стафилокок ауреус по члена със смегма без други проблеми..започнах да си оправям режима живея здравословно месо-1 път седмично и то риба.Без сладко и млечни продукти без наркотици и цигари добро спане.пия минерални добавки и пробиотици сауна и опражнения.Нямам грам мазнина в тялото.Преди имах болки във ставите бъбреците цялото ми тяло беше зле.Пия пречистена вода с водороден филтър и активирана с електролиза.+ хомеопатично лекарство.Цялото ми тяло регенерира.За стафилокока пих Охацилин и мазах с гентамицин.не мина а се превърна във coagulase-negative staphylococcus spp. резистентен към вече използваните антибиотици MRS .Всеки ден се сабираше смегма..и я чистих..това беше проблема сега и кожата се протърква повече и при ерекция се вижда как е суха напукана с корички бели лущещи се.Само при миене и се разранява..Кажете как да повиша локанлния си имунитет на тази лигавица и как по лесно полезните микроби да достинат това място.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Стафилококос ауреос в гърлото, носа и пениса

Postby Bulgaricus » Sat Jun 06, 2015 1:50 am

8.6. Запитванията трябва да за изчерпателни и да съдържат, независимо за какво става дума следните параметри: пол, възраст, тегло, височина, познати алергии и други приемани медикаменти, дали пушите и ако да по колко, дали в последно време сте напълнели или отслабнали! Запитвания, без тези параметри могат да останат без отговор, да бъдат заключени или изтрити.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 57 guests