Заразяване с MRSA

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

elwis
Posts: 24
Joined: Wed Jan 25, 2012 10:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Заразяване с MRSA

Postby elwis » Sat Mar 17, 2012 10:20 am

Здравейте,
1.Поръчалсъм препаратите от тук http://www.beschermdwerken.nl/schlke-m-37.html дано да помогнат
2.Бях при спец.очен лекар с направление от личния ми лекар за преглед и да се направи тестове за бактерии,че преди съм бил позитивен с МРСА и оплаквания-- пронизващи болки вътре в очите ,изчервяване,подуваане във вътрешната част на очите и гной,болки в задната част на главата ми.Неми обърнаха много внимание гледаха само зрението ми,но се влошава.Невиждам малките букви които виждах преди две седмици.За тестовете казаха,че не може да се направи защото съм използавал много лекарства и ими изписаха-Monofree Dexamethason i Trafloxal EDO за една седмица и ако несе оправи да се повтори лечението със същите лекарства.И ходих да питам при личния си лекар и той ми каза че тия лекарства се дават в последен етап и са крайни.Какво да направия???
3.Относно пъпките в главата ми започнах да се мажа с етилов алкохол 96% уш намаляват но не свършват.Сега се появиха и между гърдите ми.Няма ли да помогне ако се избършат местата с пъпки с тия кърпички ???
4.За http://www.mrsa-net.org/indexNL1.html МРСА още отначалото се обадих на тях и те ми казаха да се обръщам към личния си лекар а не към тях.
год36ръст180кг75

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Заразяване с MRSA

Postby Bulgaricus » Sat Mar 17, 2012 7:22 pm

Да, това са препаратите. Те намаляват броя на бактериите в средата около Вас, за да имате шанс да оздравеете. Само редовната дезинфекция ще има ефект. Краткосрочно не можете да очаквате резултати.
Антибиотикът по принцип се предписва за чувствителни на метицилин бактерии. "М" в МРСА идва от "метицилин-устойчиви". Имало е и по-добри варианти, но явно лекарят е имал нещо на ум, щом го е предписал.
Трябва да продължите лечението. Подходът на личния лекар не е грешен, въпреки че и аз считам, че не е оптимален. Посявка е можело да се направи, няма медицинска причина да не се прави.
Тези средства, които съм Ви препоръчал не се ползват за кожа, а само за предмети, защото те увреждат кожата и може по-зле да стане. Ползват се и ръкавици с разтвора. Прочетете много внимателно упътванията и може да питате, ако имате въпроси.
Жалко, че не са Ви обърнали внимание от МРСА-мрежата. Те консултират болници и практики, а не лекуват пациенти. Явно не им е харесало, как сте ги попитали.
Лечението е тежко с ванкомицин, линезолид и тейкопланин. Лекарят е преценил, че опасността от него за Вас е по-голям от очакваната полза.
Какво аз си мисля е друг въпрос, но той е отговорен за лечението Ви.
Конкретно можем да попитаме за консултация в Германия, но самото лечение, прегледи и т.н. ще са скъпи. Можем да Ви вземем и от Холандия с линейка или Вие да дойдете с кола до тук, но посявките, които ще се направят се пращат в лаборатория, излизат след една седмица, ако трябва лечение не можете все да пътувате по толкова километри за едно нещо, което в Холандия е по-добре решено, отколкото при нас.
И пак казвам, ако можете да си поемете разходите, има шансове за второ мнение от тук. Ние сме в Мюнстер.

Поздрави,
Булгарикус
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

elwis
Posts: 24
Joined: Wed Jan 25, 2012 10:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Заразяване с MRSA

Postby elwis » Sun Mar 18, 2012 1:54 am

Благодария ви пак.В понеделник ще ида до ЛЛекар и застраховката да говория.И ако се налага ще дойда с кола до там.
И лекарствата са изписани без да ми обръщат внимание и без антибиограма,Аз казах им, и дотам!!!
В този град предимно живеят чужденци и не им се обръща внимание!!!
Ще Ви пиша пак....

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Заразяване с MRSA

Postby Bulgaricus » Mon Mar 19, 2012 2:51 pm

Да, това с вужденците го има често. Проблемът е, че те често идват от среда с други социо-културни и икономически показатели и не винаги могат адекватно да обяснят какво им е или да разберат какво им казват. От друга страна често чувстват като проблем нещо, което местното население не чувства като проблем, например източноевропейците търпят много по-малко на болка, отколкото западноевропейците. Към това идва и фактът, че чужденците не остават винаги на едно и също място и лекарят не може да е сигурен, че пак ще дойдат на преглед.
Като цяло всички тези фактори водят до предразсъдъци и при лекарите, защото и те са хора. Това го има във всяка сфера, така е явно и при Вас.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

elwis
Posts: 24
Joined: Wed Jan 25, 2012 10:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Заразяване с MRSA

Postby elwis » Tue Mar 20, 2012 12:09 am

Здравеите пак.За всичко сте прав,но проблемите продължават.Ходих до застрохователя и викат само при спешен случай може.
Ние сме в задънена улица.От посявката от миналата седмица детето е пак позитивен и жена ми,но без симптоми уж.Заляхани пак с лекарства.CoTrimoxazol 960mg х2пъти+Rifampicine 150mg х1 и 300mg х1 за жена ми и Бактробан за тримата.Лечението за детето е за 4-ти път.При мен е за 3-ти път а за жена ми е втори пит.Според антибиограмата уж е чуствителен на тези лекарства но няма край....
Едни същи лекарства които използвахме преди.Тестът за мен е пак е негативен,но със симптоми.(гнойни пъпки по главата ми и гърдите ми,зачервени очи с гной,болки в задната част на главата и пронизващи болки в дясната част на хранопровода до сърцето(може ли МРСА да е в белият дроб или сърцето и как може да се установи това??? ),временни появявания на червени точки като алегия по шията)...
http://www.album.bg/elwis/?upload_done=1
Попитах на ЛЛекар,че не трябвали да се уведоми училището на детето може от там да се заразява и не може да се излекува.Отговорът му беше няма нужда,не може да се предава заразата в училище и не е страшно нещо !!!
И потърсих МРСА центъра в NL и им обясних облакванията и лечението ими казаха да се обръщам към ЛЛекар и той да вземе връзка с микробиолог и аз им обясних,че от микробиолога има антибиограма и е взет контакт с микробиолог и използваме за 3-4ти път лекарствата и те ми казаха,че не всеки може да се излекува от тая бактерия и няма смисъл да се лекувате ако нямате тежки усложнения !!! :oops: :oops: :oops:

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Заразяване с MRSA

Postby Bulgaricus » Tue Mar 20, 2012 12:50 pm

Такава е ситуацията, да. Лекуват се болести, а не положителни проби и много хора са носители, но не трябва задължително да се лекуват. Болките в хранопровода са най-вероятно в следствие на многото лечения от приемите на антибиотици. Това е често странично действие, затова не всеки трябва да се лекува, защото се появяват нови болести в следствие на лечението, като гастрит, например.
Щом така са излезли пробите, то значи и леченията са правилни. Нямало е да Ви предпишат нещо, което не се очаква да подейства.
Това е едно алое вера: http://www.amazon.de/ALOE-VERA-HAUTGEL- ... 848&sr=8-7 . То има природното свойство да действа за по-бързото зарастване на пъпки. Ако не ползвате други кремове, съответно на места, където не ги ползвате можете да опитате и с този гел.
За застраховката Ви казах, че не може тя да плати планувано лечение в чужбина. Такива са законите на всяка страна, въпреки че в Холандия е по-скъпо,отколкото в Германия.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

elwis
Posts: 24
Joined: Wed Jan 25, 2012 10:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Заразяване с MRSA

Postby elwis » Mon Mar 26, 2012 10:52 am

Здравейте...Сега направена е за 7-ми път тест за МРСА от уста,нос,пиренеум плус от гнойните пъпки от гърдите ми и тестовете са негативни за МРСА.Болките според мен не са от стомаха ми!Всичко започна от лявата ми част на стомаха т.е.дебелото черво с обилна слуз и диария,след време болки под дясното подребрие и на ехо се установи че жлъчката е възпалена и сега се стигна до дясната част на сърцето ми,кожни обриви или пъпки и не се оправиха очите ми и така вече полудявам.В Токуда където бях с оплакванията те незнаеха какво е МРСА но ми казаха в тялото ти е влезнало нещо и трябва да се намери и казаха ще ти отвори по голям проблем и бяха се увеличили езинофилите .
Искаха да се изледват за -хелминти,криптоспориди,ехинококоноза,серумна триптаза,но без успех и за тия тестове пак няма лаборатории.
Дерматологичният лекар е завършил медицина в Германия и каза в Холаандия също се правят тия тестове,но ела им разправи на тия ВИРОГЛАВЦИ тука,
казаха че не разбират какви тестове са тези,които бях им написал на латински.В Германия колко струват тия тестове и за колко време се правят???

elwis
Posts: 24
Joined: Wed Jan 25, 2012 10:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Заразяване с MRSA

Postby elwis » Wed Mar 28, 2012 6:33 pm

днес 28.03.2012 се разбра,че очния лекар не може да направи нищо проблема с очите ми ими каза проблемът идва от някаква алергия в тялото и ме упъти към дерматолог което трябва да се чака пак 3 седмици :oops: :oops: :oops: .Същата драма...
Въпросът ми е каква алергиа може да направи очите ми по тоя начин и другите симптоми???
Оплакваниата ми бяха гнойни пъпки вътре в костата,пъпки по челото ми с много омазняване, гн.пъпки по гърдите което намаляха след като съм ги мил с HIBISCRUB,понякога червени точки от гърдите към шията ми и другите оплаквания преди дето ги писах,чустшам като че ли мозъкът ми се свива и получавам виене на свят.
Какви тестове трябва да се направи за да се открие алергията в тялото ми???

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Заразяване с MRSA

Postby Bulgaricus » Sat Mar 31, 2012 11:43 pm

Ако тестовете за МРСА са негативни, то това трябва да Ви радва, но за излекуван ще се броите само ако след 1 след 3 и след една година пак тестовете са отрицателни.

Алергия също е възможна диагноза. Медицината е неточна, защото сте човек, а не машина.

Изследванията, които могат да се направят са общ алергичен тест и изследване на имунглобулини. Има такива, които се повишават при паразити и при алергии и така точно може да се каже коя е посоката на заболяването.

Трябва да Ви направят тестовете и може да излезе нещо, а до тогава да търпите.

Не знам какви са цените тук. Предполагам около 100 Евро за преглед и около 200-300 за тест за алергии, около 150 за посявка, 350-500 за ден престой в болница. Ако се наложи биопсия, то ще я направят само в университетска болница, може и 700-1000 Евро да струва. Но всичко това се прави и в Холандия. Опитайте се да не показвате на лекарите какво мислите за тях...
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

elwis
Posts: 24
Joined: Wed Jan 25, 2012 10:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Заразяване с MRSA

Postby elwis » Mon Apr 02, 2012 9:58 pm

Здравеите Bulgaricus сега се присъедини оплакване с панкреаса и високо кръвно 120/170 +/- и днес се разбра при алерголога,че нямам алергия срещу нищо и ме насочиха към университетска болница отдел имунология,но за кога ще дават час не се знае,защото в Х-я чаканато при специалист е много дълго 8-12 седмици минимално.
И на личния лекар съм питал дали може МРСА да е в кръвта,защото досега не е напрвена тест за МРСА вкръвта.А той ми отговори не неможе!!!
1.Трябва ли да се прави този тест?

2.Въпросът ми е дали там ще могат да ми открият проблема какъв е ??? По точно какъв специалист ми трябва за да свърши този ад???

3.Искам да питам и за бактерофагите,дали е по-доброто лечение за МРСА?

Гледам,че има и рискови страни от бактерофагите.Вие какво ще ми кажете по тази тема?...

Предварително пак Ви благодария!!!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Заразяване с MRSA

Postby Bulgaricus » Wed Apr 04, 2012 10:01 pm

Здравейте!

Това е нормално кръвно.

В университетската болница могат да направят тези редки изседвания, за които Ви писах по-горе. Направете си час, от такива оплаквания не се умира и затова в солидарните здравни системи, каквито са холандската и немската се чака. В България не се чака, но рядко се намират сложни причини на сложни проблеми.

МРСА в кръвта води до сепсис в рамките на часове и до смърт. Ако сте имали МРСА в кръвта си, нямаше да можем да си пишем сега.

1. Не.

2. Имунолозите трябва да търсят проблема. Важно е да им занесете всички документи, за да влязат по-добре в час с проблема. За са мога да кажа нещо трябва да видя всички правени досега изследвания, имате право да ги получите.

3. Къде прочетохте за бактерофагите? По принцип да, но не знам да е световно масово признато лечение.

Поздрав,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Заразяване с MRSA

Postby Bulgaricus » Sun May 06, 2012 5:19 pm

Здравейте!
Не Ви намирам файловете. Може ли да ги пуснете пак по имейла?
Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

elwis
Posts: 24
Joined: Wed Jan 25, 2012 10:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Заразяване с MRSA

Postby elwis » Sun May 20, 2012 10:17 am

Здравейте.Наново ги пуснах...
Поздрави.

elwis
Posts: 24
Joined: Wed Jan 25, 2012 10:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Заразяване с MRSA

Postby elwis » Mon May 28, 2012 10:04 am

Лекари,лекари,лекари!!! :oops: :oops: :oops: Една голяма драма и нищо повече!!! Бог да ние на помощ!!! :oops: :oops: :oops:

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Заразяване с MRSA

Postby Bulgaricus » Tue May 29, 2012 1:34 am

Здравейте!
По ред на запитванията отговарям. Всеки е спешен, аз нямам почивен ден, а Вие ми изпращате общо 63 файла на език, който не говоря.
Първо, трябва да кажа, че не виждам грешка в проведените лечения и изследвания.
Второ, не говоря хито холандски, нито турски. Холандски малко разбирам, но мога само отгоре-отгоре да погледна документите.
Трето, много проблеми или нямат решения или решенията им са толкова дълги и мудни, че пациентите се сърдят на лекарите. А пациентите забравят, че те не са автомобилен двигател и не може да се оправят с едно хапче. Диагноза се поставя на жив човек, който не може да се разпори, за да се види какво точно има и къде. Освен това този жив човек често има комбинация от много симптоми и рядко за всички има едно лекарство.
Лекарството винаги има странични действия. Много често те са по сериозни от самото заболяване. Това не е така, защото лекарите са лоши, а защото медицината е изостанала наука, в която няма задоволителни отговори на всички въпроси.
Вие сте се заразили в МРСА. Може да се спори, дали сте имали ниска лична хигиена или без Ваша вина сте били заразени. Предали сте заразата на семейството си, заразили сте жилището и дрехите си. Цялата Ви среда е контаминирана. Дори и професионално да Ви я изчистим, което мога да уредя, то Вие сте носители и на другия ден тя пак ще е контаминирана.
Ако пък дойдете в Германия и за 20 000 Евро Ви излекуваме и се върнете в контаминираната среда, пак ще сте заразен.
От проведените лечение перисталтиката Ви и стомашната флора и фауна са съсипани. Те нямат вече адекватна функция и дълго време ще им трябва, докато се възстановят. Може и години да минат. Имунната Ви система е трайно отслабена, което се дължи на леченията и на инфекцията, която пак повтарям правилно е лекувана.
Това, което мога да предложа е да бъдете приет в болница в Германия за всички изследвания. Преди това трябва да преведем всички документи. Ден престой е около 400 Евро. Освен това те се занимават с пациента по 1-2 часа на ден и през останалото време той виси изолиран в една стая и не говори езика.
Лично не мога да дам финансова гаранция и тя трябва да се даде предварително.
В Мюнстер имаме една много добра практика за амбулантни колоскопии и гастроскопии. Те показват повече, отколкото скенерът може да покаже. Имат и скенер и ЯМР при тях.
Може така да се направят всички необходими изследвания с надеждата, че ще излезе някъде решението. НО не мога да го обещая това. Освен това като Ви предпишат лечение след всички изследвания, как ще Ви го следят, като сте в Холандия? Този въпрос също не е решен.
Преценете кое ще е най-добро.
Ако ще превеждаме документите от холандски мога да попитам колко ще струва преводът, познавам една преводачка, която е холандка.
Решете Вие и ми пишете.
Поздрав,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 299 guests