Заразяване с MRSA

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

elwis
Posts: 24
Joined: Wed Jan 25, 2012 10:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Заразяване с MRSA

Postby elwis » Sat Jan 28, 2012 12:05 am

ЗДРАВЕИТЕ ИМАМЕ ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ ...(MRSA)ЗАРАЗЕНИ СМЕ !!! ЖИВЕЯ СЪС СЕМЕЙСТВОТО СИ В ХОЛАНДИЯ НИКОЙ НЕ НИ ОБРЪЩА ВНИМАНИЕ ДАЖЕ МИ АНУЛИРАХА ВСИЧКИ ЧАСОВЕ ПРИ СПЕЦИАЛИСТ В БОЛНИЦАТА.
1-ВО ЛЕЧЕНИЕ RIFAMPICINE600MG 3Х ПЪТИ НА ДЕН НЯМА УСПЕХ,ПОЛУЯИХ КРЪВ ПРИ УРИНИРАНЕТО И СИЛНИ БОЛКИ В БЪБРЕЦИТЕ.
2-РО ЛЕЧЕНИЕ CO-TRIMOXAZOL 960 MG 2X НА ДЕН В МОМЕНТА.
МНОГО БЕЗИЗХОДНО ПОЛОЖЕНИЕ СМЕ И НЕЗНАЕМ КЪДЕ ДА СЕ ОБЪРНЕМ.
ЛОШОТО Е ЧЕ (MRSA) Е ВЪТРЕ В ОРГАНИЗМА МИ,ПОЛУЧИЛ СЪМ ГО ЧРЕЗ РЕКТОСКОПИЯ В БГ.
И НЕЗНАЕМ КАДЕ ДА СЕ ОБЪРНЕМ ЗА ПОМОЩ!!!
ИСКРЕНО СЕ НАДЯВАМ ДАНО ДАНИ ДААДЕТЕ ИНФОРМАЦИЯ КАКВО ДА ПРАВИМ.
ГОДИНИ 36 ....ТЕГЛО 75 КГ ,РЪСТ 1.80
МОЛИЯ ПОМОГНЕТЕ !!!!!!!!!!!!!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: МОЛЯ ПОМОЩ

Postby Bulgaricus » Thu Feb 02, 2012 7:03 pm

Здравейте!

Разбирам притесненето Ви, трябва да запазите спокойствие, защото с писане на главни букви и паника няма как да Ви се помогне по-бързо или да оздравеете.
Какви са Ви оплакванията? Кой и къде Ви доказа бактерията точно при какво изследване? Имате ли в Холандия здравна осигуровка и в кой град сте точно? Колко души сте заразени?

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

elwis
Posts: 24
Joined: Wed Jan 25, 2012 10:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: МОЛЯ ПОМОЩ

Postby elwis » Sat Feb 04, 2012 2:17 am

здравеите и благодария за реакцията ви.оплакванията при мен силен гной като вода при изхождане по голяма нужда и диария,сменяща се температура 39 после пак нормално през месец септември и винаги спазми в корема,след време спря диарията,но шумът си остана,редовно къркорят червата ми,болка под дясното подребрие.През декември при ехо в БГ установиха че жлъчката е възпалена и ми пуснаха система със АБ и други болкоуспокоявщи и за една седмица нямах оплаквания.Дойдох в Х-я но след това пак шум в червата ми,спазми използвах Рифампицине 600мг х3 след една седмица силни болки в лявото под ребрие,гнойни пъпки в косата ми и по челото,подуване на лимфните възли под подмишниците, но сега след АБ-тика(Co-Trimoxozol 960мг x2) пак пак започна с спазми в корема и сърбящи пипки до петите ми на двата крака,сърбящи пипки по лявата ми ръка.В рамките на 4-5 месеца 8кг.спаднах.Тестове на кръв и на урина не са направени за MRSA,а само кръвен тест за чернодробни ф-ции-нормални, CRP <2,рехтген на бял дроп-нормални,болката под лявото подребрие продължава.Констатирано е MRSA при нослен,гърлен и перинеум-позитив,тестове са направени в болница.В град Хага.Замен антибиограма не е направена а за тях да.Получихме същите АБ-ци.год36ръст180кг75
Имаме здравни осигъровки и личен лекар но напразно не ни обръщат внимание.
2.Съпругата ми-пъпки по лицето и, без други симптоми за ега
3.Синът ми- пъпки по лицето без други сиптоми засега
Благодария предварително....

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: МОЛЯ ПОМОЩ

Postby Bulgaricus » Sat Feb 04, 2012 10:44 pm

Трябва да знаете, че МРСА е противна, гадна и много трудна за лечение бактерия.

Дали да Ви лекуват обаче медицински не се решава само по това изследване. Защо? Защото се лекуват болести, а не случайни констатации. Много хора имат МРСА, но не знаят и не са болни и когато при някое случайно изследване се намери МРСА, то не е най-правилното да се започва тежко лечение. Самото лечение също е опасно, то може да доведе до трайни увреждания на органи или до вторични инфекции с други бактерии. Затова при Вас са преценили, че не бива да Ви лекуват. Не знам до колко това решение е правилно. И все пак в Холандия медицината има най-високата ефективност срещу МРСА в Европа. Холандците са водещи в тази област. "По принцип" не можем затова да кажем, че не знаят какво правят.

Болките Ви може да идват от жлъчката. Трябва да Ви види хирург и той да реши, дали тя трябва да се отстрани. Това често е най-доброто решение. "Гнойта", за която говорите може да не е гной, а течност, свързана с проблем в жлъчката. Имат подобни цветове и затова се бъркат. Ако течеше гной, щяхте вече да сте септичен и нямаше да можете да пишете дори пред компютъра... Добре д да се направи долна колоскопия и да се види къде и какъв е проблемът. Трябва учтиво да настоявате за това изследване.

През това време можете да засилвате имунната си система с общите методи, без да прекалявате. Един пример е:

1) котешки нокът (uncaria tomentosa) в доза 400 мг на 8 часа за 2-5 месеца;
2) Saccharomyces boulardii, известен като Perenterol в доза 250 мг на 8 часа за 3-6 месеца;
3) симптоматично срещу куркорене на червата simeticon 80 мг по време на хранене до 6 таблетки на денонощие.

Тези три мерки едновременно. Като ги дадете в аптеката с горепосочените имена и в Холандия ще Ви намерят алтернативи. Дори и да не помогнат, няма да навредят.

И през това време Ви трябва колоскопия при гастроентеролог.

МРСА саниране след колкоскопията ще е добре на цялото семейство да се направи. Първо пъпките им трябва да се изследват при кожен лекар или при общопрактикуващ, за да им се постави диагноза.

Висока хигиена, дезинфектиране на тоалетната чиния, преди ползване, отделни хавлии и т.н. също трябва да се ползват.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

elwis
Posts: 24
Joined: Wed Jan 25, 2012 10:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: МОЛЯ ПОМОЩ

Postby elwis » Sun Feb 05, 2012 12:35 am

първо благодаря ви за отговора.
аз не викам холанците не са добри,но на чужденци не обръщат внимание,то колегите ми холанци също го потвърждават същото и даже станаха свидетели което се случи с мен.
Два пъти колоносцопия ми направиха мислейки че имам улцерозен колит и взети парчета за лабораторни иследвания,улцерозен колит не е доказано лабораторно,резултати от лабораторията някакво възпаление и гной на 10-15см от ректума към дебелото черво.Те незнаеха за MRSA и не подозираха.Те направиха тест за MRSA след като се върнах от БГ в декември за сопствени мерки защото съм бил извън страната им в друга болница.И след това аз сам разбрах как станаха нещата.Първо ректоскопия в БГ и след него се влоши всичко и те като разбраха за MRSA анулираха ми всичките часове при специалисти в болницата,защото ще ше да се направи пак ректоскопия на 9 фебруари при специалист Гастроентерелог за улцерозен колит как протича или има подобрение без медикаменти.И ими казаха ако имам повече оплаквания само да се обръщам към ЛЛекар а той ни пише само антибиотици и обратно в къщи.ЛЛекари са като БОГ в тази страна,те определлят всичко.Поради този пробле вече съм сменил 3 ЛЛекари но резултатът е един и същ.И даже си мислим дали да се върнем в БГ за проблема с MRSA,но незнаем къде точно да вървим в кой град в коя болница.
А за медикаментите за иунната система ще ги взема нямам друг избор.Искренно много ви Благодария за отговора...

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: МОЛЯ ПОМОЩ

Postby Bulgaricus » Sun Feb 05, 2012 2:31 am

Т.е. предприети са стъпките, които трябва. Пишете, след като мине колоскопията пак.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

elwis
Posts: 24
Joined: Wed Jan 25, 2012 10:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Заразяване с MRSA

Postby elwis » Thu Feb 09, 2012 1:07 am

Здравейте,днес ходих в Токуда болница в софия и лекарите незнаят какво е MRSA
със силни болки под лявото подребрие и целия ставам на червени петна от гърдите до лицет и по гърба не намериха нищо конкретно мислейки колики от дебелото черво в ДКБ е установено повишаване стойностите на желязо в кръвта Fe 44,увеличен билирубин-общ 26,7 билирубин-директен 10.0, еозинофили 11 и намазняване на черния дроб.За колоноскопия казаха не се налага.
Въпросът ми е,имали спасение от MRSA???
Моля да ми кажете какво да правя!!!
Год 36 ръст 180 75 кг

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Заразяване с MRSA

Postby Bulgaricus » Mon Feb 13, 2012 7:43 pm

Т.е. няма да Ви правят колоскопия, така ли?

Трябва актуална посявка с антибиограма да се направи на всички засегнати участици и като излезат резистентностите, ПРЕДИ да почнете да пиете пак антибиотик, пишете.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

elwis
Posts: 24
Joined: Wed Jan 25, 2012 10:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Заразяване с MRSA

Postby elwis » Wed Feb 22, 2012 8:42 pm

задравеите пиша ви от хага.Днес бях пак при личния ми лекар относно пъпките по главата ми,и ми даде (фусидинезуур 2%триамцинолонацетониде 0,1%) крем за мазане
за подутото по бялата част на дясното ми око, което има и болки (под формата на пъпка или капка е на образ)впрочем и двете ми очи са червени с кръв което стана след медикациите с антибиотици и не се оправиха и ми дадоха Chlooramfenicol krem+Dexamytrex krem без да ме пратят на специалист или да направят посявка за MRSA.Лекарствата още несъм ги използвал .Може ли MRSA да е в очите ми и от това да са червени??? Направени са тестове на нос,гърлен и пиренеум са негативни.Какво да направия???
год 36 рист 1,80 75кг

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Заразяване с MRSA

Postby Bulgaricus » Thu Feb 23, 2012 2:05 am

Здравейте!

Да, може да е МРСА, но можеи да става дума за вторична инфекция в следствие на многото антибиотици. Следвайте засега предписаното лечение. Лечението е много бавно. Пак ще пиша.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

elwis
Posts: 24
Joined: Wed Jan 25, 2012 10:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Заразяване с MRSA

Postby elwis » Thu Feb 23, 2012 9:54 pm

здравейте и благодария за отговорите
но както разбирам май няма спасение от туй нещо и ще ме отнесе,защото една част се оправия уш избива от друго място няма спиране и тия червени петна продължават да се появяват и изчежват.Опитват да ми дадат тоя антибиотик,тоя мехлем за мазане ,но продължава да ме тормози и най накрая ще се изчерпи антибиограмата да речем.
Защото никой не ме взема на сериозно да ме излекува изцяло!!! Гадни Холанци!!!

elwis
Posts: 24
Joined: Wed Jan 25, 2012 10:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Заразяване с MRSA

Postby elwis » Fri Mar 02, 2012 7:14 pm

Здравейте пак,след предписаното лечение на третиа ден пак започна всичко наново-гнойни пъпки по челото и вътре в косата,пак изчервявне на очите с парене и подуване на вътрешната част на очите има и мехур в дясното ми око.Сега ми дадоха пак Fucithalmic 5g крем за очите ми -7 дена.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Заразяване с MRSA

Postby Bulgaricus » Thu Mar 08, 2012 12:42 am

За съжаление не мога да Ви кажа нищо по-добро.

В един момент, след като нищо не помогне е добре да се замислите за прием в болница в дерматологично отделение или ПОНЕ консултация в университетска болница.

Вашата застраховка не е немска и затова не е възможно да го уредим в Германия за съжаление.

Въпросът е, че всички сте заразени. Трябва много висока хигиена в жилището и въпреки това и да има успех антибиотикът, Вие отново си се заразявате. От възглавницата от банята, от дрехите. И се въртите в омагьосан кръг.

Не сте единствените. Ако всички Ви лекуват едновременно в болница и жилището бъде дезинфектирано със специален препарат ще имате шанс.

В България не знаят за какво става дума, няма смисъл да опитвате. За почистващи препарати мога да Ви дам някои имена, но те са специални и трябва да знаете как да си служите с тях, не знам с какво се занимавате и дали ще си смесите правилно.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

elwis
Posts: 24
Joined: Wed Jan 25, 2012 10:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Заразяване с MRSA

Postby elwis » Fri Mar 09, 2012 12:06 pm

Сто пъти да кажа благодария пак е малко.но Благодария ви пак за отговора.
За прием в болница не може да се говори в Х-я тъй като ми анулираха всички прегледи при специалисти и едвам уредих в друга болница да ми гледат очите с 300 зор.Те ако бяха взели на сериозно този проблем нямаше да се стигне дотук.
И преди като казах на личния си лекар за посявка къдъто имам проблем ми отказа ими каза,че MRSA-то е нормална флора на кожата и при зрдави хора няма проблеми.
За застраховката-застраховката ми важи из цяла 100% в европа+турция+мароко само BG не го признават.
За заразяването сте прав 100% въртим се в омагьосан кръг и няма свършване!!!
За препаратите може да ми кажете и поне ще се опитам да ги смесвам правилно,предимно банята и тоалетната се опитваме да деинфектираме с течен хлор без да се разрежда.
И скам да кажа искрено ви благодария,че давате насока и опитвате да помагате на хората...

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Заразяване с MRSA

Postby Bulgaricus » Fri Mar 09, 2012 9:19 pm

Не. Хлор няма да помогне. Не е допуснат за тази дезинфекция, защото не е сигурен.

Има в сферата на спешната помощ такива разтвори, които се ползват за дезинфекция на повърхности. Разни общи почистващи препарати не са достатъчни.

Разтворите се приготвят сами по инструкция на опаковката им. Смесват се с вода. Повърхността трябва да бъде не намокрена, а "покрита" с тънък слой разтвор и след 30 минути по нея няма вече МРСА в зависимост от концентрацията може и за по-кратко време. Почисването трябва да става с парцал, да кажем микрофибър, но може и друг.

Важно е, че съдовете, където се приготвя този разтвор трябва да са само за него и нищо друго да не се прави с тях, защото други препарати и веро и т.н. неутрализират дезинфекционната сила на препарата. Парцалът отново се ползва само за този разтвор. Разтворът мирише и е вреден. Ако дезинфектирате преди лягане трябва преди ползване, т.е. около поне 30 минути след нанасяне с парцал да проветрите. Разтворът е подходящ за всички плочки, балатум и т.н. но не и за килими.

Колкото по-висока е концентрацията, толкова по-кратко е времето на действие, но аз препоръчвам 0,5% концентрация, защото иначе много ще мирише.

Това е препаратът за "миеща дезинфекция" на повърхности: http://www.schuelke.com/de/de/ems/product/48200.php

Има инструкции и на други езици.

Обърнете внимание, че при изчисляване колко са 0,5% от 5 литра трябва в никакъв случай да не допускате грешка! Става дума за половин процент, а не за 5 процента! Ако объркате концентрацията може да има и фатални последици.

С този препарат е достатъчно да миете контакните повърхности веднъж дневно. Така цялостната концентрация на МРСА в жилищато ще се намали.

*

Преди ползване на тоалетна трябва да дезинфектирате тоалетната чиния с алкохолни кърпички за незабавна дезинфекция. Може и да не са алкохолни. Добре е след дезинфекция да изчаквате 30 секунди, преди да седнете на тоалетната чиния.

Ето два примера за такива кърпички:

1) http://www.schuelke.com/de/de/ems/product/48637.php

2) https://www.sanicare.de/produkte/sortim ... etail.html , а като свърши се допълва с тези: https://www.sanicare.de/produkte/sortim ... etail.html.

*

Нито един от посочените препарати не е за кожа подходящ. Става дума за дезинфекция на повърхности само.

*

При прането трябва да се ориентирате към такова, което може да се пере при 60 градуса. Всички калъфки и завивки също. Смяна всяка седмица на точно определен ден. Одеала, кожени якета и т.н. са вечен приносител на заразата. Всичко, до което се допирате е преносител. Когато лечението се комбинира с висока хигиена, бактериалното натоварване намалява и имате шанс да се отървете.
Застраховката Ви важи в Европа, ако имате спешен случай. МРСА не е спешен случай и няма да Ви платят престоя в болница в Германия, защото сте можели да престоите и в Холандия. За съжаление планираните лечения трябва да се правят в държавата на застраховката.
Ако имате въпроси, пишете.

Това е страницата в Холандия за МРСА, имаме и при нас представителство: http://www.mrsa-net.org/indexNL1.html .

Ако нищо не помогне, можем да окажем от тук натиск, но за да стигнем до там, трябва всички пътища и методи да са опитани.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 45 guests