Заразяване с MRSA

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

elwis
Posts: 24
Joined: Wed Jan 25, 2012 10:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Заразяване с MRSA

Postby elwis » Sun Nov 04, 2012 12:00 pm

Здравейте Булгарикус след толкова ходене по мъките една голяма драма,но решение не намерих.Ходих през месец юли пак в Турция ''{защото там пишат,че е спешно и всичко се поема от здравната каса,но както да е} заради оплакванияти си --в очите изчервяване с много силно изгаряне,гнойно вазпаление в очите ми,гнойни пъпки по косата както са написали тука ( http://www.vtoromnenie.com/viewtopic.php?f=3&t=2993 ) и моите снимки ( http://www.album.bg/elwis/?upload_done=1 ), за изчервяваниат по шията,за болката в дясната част на гърдата,за гнойното възпаление в дебелото черво! след това получи подуване на дясната страна на шията ми :oops: На който лекар съм ходил и съм казвал оплакванията си един вика аз несъм очен лекар,очния лекар аз несъм гастроентерелог,другия аз несъм кожен лекар и такак нататък.И всеки си пише медикамента по отделно и една пълна кръвна картина и нищо ти няма.Само веднъж понижени FT3 и TSH .Ехо на щитовидната жлеза нормална.И пак там направено ректосигмоидоскопи на дебело черво --резултати от лабораторията(един два бели телца и възпаление,но улцерозен колит не е доказано!Направена е натривка на пъпките в Т-я и БГ лабораторно няма стафилокоци,резултат нормално количество стафилококус-дерматитис нормална микрофлора.
След това съм ходил в БГ Токуда Болница,Александровска Болница та Специалисти та Професори изхарчил цъм към 20000еу.
Все същата работа,пак аз несъм кожен,аз несъм очен така нататък...И толккова мазила,фусидине кремове,низорал шампоан,катранен шампоан и различни спиртове за пъпките--минават пак се връщат.Най накрая една специалистка в Софиа ми изписа един шампоан селсун блуе със селениум,докато използвам нея няма проблем,Но никой не търси точната
причина с толкова оплаквания.Сега в октомбри месец уредих при един Личен Лекар в Белгия и направление за специалист пак гастроентерелог с надеждата да свърши този 'АД'.Първо посещение при специалиста казвам си оплакванията(Спазми в корема,запек,фоликолити вътре в косата,гнойни възпаления в очите,болката отдясно на гърдата,подуване в дясната част шията,трудно преглъщане и идва момент дето напрага се цялата нервна система и затруднено дишане и той аз несъм очен лекар и така нататък.Направени изледвания-Пълна Кръвна Картина+ FT3,TSH нормална,скенер на бял дроп с контрастно вещество,ехо на щитовидна жлеза нормална с една малко топче дето нямаше преди 3 мсеца в Т-ция и БГ и то било без обидно нямало да ми създава проблеми!След това Гастроскопи резултат от лабораторията няма бактерии само гнойно възпаление на стомаха лечение за един месец Пантопразол 40мг сутрин и това е!И друга визитация пак няма!
Моят въпрос е да ли не са свързани с някаква Радиация и има ли някъв тест за туй или какъв специалист трябва да се търси? Което работих преди оплакванията ми да започнат на пристанище дето идват контейнери от цял свят и бях чул,че някои контейнери били са върнати назад поради,че имало радиация по конейнерите по това време дето стана Радиациата в Япония,но аз никога несам имал пряк контакт с контейнерите. Като се гледаш оплакванията ми (гнойно възпаление на дебелото черво,спазми за сега по-малко,гнойно възпаление на очите,гнойни пъпки в косата,гнойно възпаление на стомаха,подуване в дясната част на шията,напрегнатост в нервната ситема и стягане в сърцето,повишаване на кръвното и проблема с ерекцията дето небях споменал до сега ),но кравната картина винаги нормална. :oops: :oops: :oops:
До 36 години лекар несъм видал но изведнъж БУМ...
С надеждата да свърши този АД някой ден!!!
Ръст 180 тегло 80 години 37

elwis
Posts: 24
Joined: Wed Jan 25, 2012 10:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Заразяване с MRSA

Postby elwis » Tue Nov 06, 2012 10:18 am

И тук можете да видите подуването по шията ми http://s1278.beta.photobucket.com/user/elwis777/media/104.jpg.html#/user/elwis777/media/103.jpg.html?&_suid=135218736017609850228558561755 или тук http://www.album.bg/elwis/images/30107423/195463/ и лекарите тука викат,че е подуване на мускул!От една година насам съм без работа,без натоварване и как се подува мускул не разбирам.Болки на това място нямам!
И дрогото което като взема пропранолол веднъж сутрин,след 10-15 минути започва стягане по гърлото ми и ги оставих. :?: :?: :?:

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Заразяване с MRSA

Postby Bulgaricus » Sat Nov 17, 2012 5:04 pm

Здравейте!
Сложна е Вашата история.
На 28. май писахте по начин, който ми се стори обиден, аз Ви отправих предложение, на което Вие не реагирахте и пак сте ходили в Турция. За медицината в Турция нищо не мога да кажа. Не може да се видят всички снимки.
Вие бръснали ли сте си гърдите? Питам, защото това има отношение с пъпките.
Какви медикаменти приемате в момента? Някога хормони приемали ли сте?
Може да сте алергичен срещу пропранолол, трябва да се направи тест.
Радиация има три вида: алфа, бета и гама. Ако радиационни частички бъдат вдишани, те причиняват лъчева болест, ако са били достатъчно много. Ако малко се вдишат, те могат да причинят ракови заболявания.
Ако бъдете облъчен от силен гама-излъчвател пак би Ви хванала лъчева болест. Някои от симптомите биха паснали, но само някои.
Може да споменете радиация като причина, тогава може да се търсят увреждания на ДНК за диагностика. Ако сте бил облъчен обаче, а не сте погълнали частици ще е трудно да бъдете диагностициран. Има специалисти по ядрена медицина, които 6 години го учат това нещо и те най-добре знаят какво може да се направи.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

elwis
Posts: 24
Joined: Wed Jan 25, 2012 10:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Заразяване с MRSA

Postby elwis » Sun Nov 18, 2012 2:25 pm

Благодария Ви пак за отговора!
Така е,ако не беше сложно та досега щяха да разберат с една ПККартина горе долу,заради това ми трабваше един добър лекар внимателно да ме изслуша и да направи каквото трябва,но неможах да го намерия!!!
Ходих в Турция заради здравните осигуровки,че бяха безплатни досега,но вече неса и скъпите цени на Европа дето сигурно нямаше как да ги плащам!

1. Никога несъм се бръснел с бръснач,само с машинка за постригване!Пъпките започват от главата ми и се разпръскват на всякаде,ако не се мажа с някакъв дезинфектант или спирт.
2. В момента използвах само пантапразол 3 седмици и тях ги оставих поради започващите силни спазми и запек.
3.За алергията-напрвени са различни алергични тестове(върху дясната ми ръка с около 16 вида препарати и още три дена с някакви лепенки на гирба ми и несъм алергичен) от алерголог заради червените петна по шията.
4.Питате за хормони-приемал съм по време на спортуване амино киселини(Amino X-Plode) и понякога протеини с мляко.
5.Другият ми въпрос,че като чели някой ме притиска за гърлото,като чели някой ме задушава--този проблем дали е от високото кръвно или от възпаления стомах или щитовидната жлеза е ??? И Ви пращам чрез ЛСобщения данните за логване в Токуда Болница за тестовете които са направени,да ги видите ако имате време!!!
И сега след толкова спорове с личния лекар реши даме прати при Ревматолог в тая болница http://www.rijnstate.nl/web/Rijnstate-6/Wachttijden.htm защото тук не обръщат внимание-- заради възпаленията в очите,стомаха,в косата,пък ще има ли ефект вече незнам.
И пак снимките тук,ако неги трият http://www.album.bg/elwis/?delete=30107427
И пак Ви Благодария Булгарикус!!!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Заразяване с MRSA

Postby Bulgaricus » Sat Nov 24, 2012 3:14 pm

Имате само едно отклонение и си мисля, че то е алучайно и няма никаква роля: алдостеронът Ви е леко повишен.

При тази страдалческа история обаче трябва да се хванете за всяка сламка. За изясняване на високи стойности на алдостерон се прави т.нар. Captopriltest. Първо е добре да се повтори изследването, за да знаете, дали изобщо има трайно такова повишаване.

Има една българска хранителна добавка: Лактофлор. Ако можете да я намерите е добре да започнете да я пиете. Съставките и изместват в продължение на много месеци и години конкурентно други инфекции и може да помогне малко. Трябва да използвате всички потенциални възможности. Все една ще проработи. Няма за съжаление по-добри начини за изясняване на ситуацията.

Кръвните Ви изследвания не показват нищо, което да може да се лекува, освен повишаване на холестерина, т.е. това е индикация за по-малко мазно в храната.

Болницата не я познавам лично и не мога да я коментирам. Обяснете им отчаянието си, без да отправяте упреци. Въпреки че са предубедени, защото идвате от Турция, можете и да уцелите на добър диагностик.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

elwis
Posts: 24
Joined: Wed Jan 25, 2012 10:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Заразяване с MRSA

Postby elwis » Sun Nov 25, 2012 1:00 pm

За алдестерона направена повторен тест в Хага излезе,че е в нормите.Но каквото да е продължава да ме удушава в гърлото!!!
Но ще изчакам да видя какво ще направят там.
Благодаря за съвета и Поздрави..

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Заразяване с MRSA

Postby Bulgaricus » Sun Nov 25, 2012 1:13 pm

Симптомите на задух в гърлото при почти всички пациенти са свързани с психически стрес. Те нямат директна анатомична причина, ако имахте тумор, симптомите щяха да не отшумяват, защото туморите растат и симптомите константно се повишават. Понеже от толкова дълго време страдате в действителност е възможно, при условие, че всички кръвни изследвания са направени да има психически причини за телесните Ви симптоми. Това е много често и съм го виждал неведнъж. Ако има подуване вече ситуацията е друга.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

elwis
Posts: 24
Joined: Wed Jan 25, 2012 10:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Заразяване с MRSA

Postby elwis » Sun Dec 02, 2012 11:38 am

Да прав сте,че симптомите продължават почти две години но гоямо подобрение няма! Освен ДНК диагностика каъв друг тест или тестове трябва да се направят ??? Ако можете да ме информирате,ще съм Ви пак благодарен !Това подуване може ли да стане от стомаха и преди година и половина е направена гастроскопия в Т-я нямаше нищо,но сега ... И ето писменното направление на ЛЛекар.


(Geachte heer/mevrouw,

Hierbij verwijs ik u Dhr ХХХ. Hij heeft sinds 1 jr last van buikpijn klachten, huidklachten, en oogklachten. Patiënt presenteert zich met scala aan klachten die uitgebreid onderzocht zijn door de MDL arts, oogarts, immunoloog. Hij in verschillende andere ziekenhuizen in Den Haag geweest. Ook was hij tussentijds in Bulgarije teruggeweest, waar onder meer echografie van de buik was verricht, waarvan patiënt had begrepen. dat er een ontsteking aan de galblaas zou zijn. Laats is hij in België geweest voor gastroscopie. heeft kleine hernia hiatale, refluxoesofagitis graad A, discrete Antritis. Het beleid was pantoprazol 40 mg 1xdd1t voor minim 4 wk. maar hij kan niet tegen pantoprazol, krijgt er buikpijn van.


Er is sprake van Functionele colonklachten met obstipatie na een periode van diarree

door antibiotica gegeven in verband met MRSA-dragerschap.


Patiënt blijft er bij dat er toch iets over het hoofd gezien wordt, vandaar een consult bij de internist.



Hopend u hiermee voldoende te hebben ingelicht )

години 37 ръст 180 килограми 80

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Заразяване с MRSA

Postby Bulgaricus » Mon Dec 03, 2012 12:28 am

Слаб ми е холандският, малко повече от половината разбрах. Там се описват симптомите Ви и какво до момента е намерено. Пише за имунолог. За какъв лекар е направлението?

Въпросното подуване може да идва от лимфен възел, но нямате другите симптоми за това.

От стомаха не може да идва.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

elwis
Posts: 24
Joined: Wed Jan 25, 2012 10:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Заразяване с MRSA

Postby elwis » Mon Dec 03, 2012 10:53 pm

Прав сте! Става дума за скала от оплаквания и лекарите при които съм бил-гастроентерелог,очен,имунолог и предимно търсеха инфекции.И сега от 4-тия ЛЛекар за годината направлението е за интернист,но какъв ще е ??? Или пак съм в грешна посока? Бог да мие на помощ!!!
Но опасявам се че може да бъде някакъв тумор или е щитовидната жлеза!!!Толкова кръвни изледвания накарах да направят в Токуда болница за щитовидната жлеза все са нормални,но Д-р И.Кръстев от Александровска Б-ца беше казал цветът на щитовидната жлеза не е нормално както при други хора,но доказването на този орган е много трудно!(Доста от оплакванията пък уш съвпадат които съм ги прочел в интернет особенно кашавите изпражнения и редуване със запек и прочия.И пък можело да расте зад линфните възли,а не напред).....

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Заразяване с MRSA

Postby Bulgaricus » Sun Dec 16, 2012 1:47 am

За щитовидната жлеза не са изчерпани всички изследвания. Трябва да Ви се направи сцинтиграфия, за да сте сигурни.

Вътрешният специалист изследва най-широк спектър заболявания.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

elwis
Posts: 24
Joined: Wed Jan 25, 2012 10:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Заразяване с MRSA

Postby elwis » Thu Mar 14, 2013 11:32 pm

Здравей те пак.Както всеки пат с оплакванията обиколих и болницата в АрнхемЕдин интернист стажант,втори интернист уш с опит,но резултатът е нулев.И така пак път към БГ с оплаквания от почти две години нямах диагноза от некадърниците в Холандия.И сега дойдох при Проф.Б.Лозанов с оплакванията и още с усет за затруднено дишане от дясната част на гърлото,няколко пъти изпълване кръв в устата,високи кръвно (долна 147 и горна 185),много силен шум в дясното ухо в продължение на седмица два пъти, изтръпване на дясната част на горната устна и подутина по вътрешната и част. Направи пак кръвни изследвания на щитовидната жлеза пак в норма както винаги изклучение на специфичния туморен маркер Калцитонин надвишен на 16 (0-8) .
И сега какво мога да направя след толкова загубено време и дали има разсейки???

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Заразяване с MRSA

Postby Bulgaricus » Thu Apr 04, 2013 9:38 pm

Този резултат не бива да Ви притеснява. Разсейки има при злокачествени заболявания, не виждам основание да мислите на тази тема.

Междуврмененно какво стана?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 254 guests