Проблем с къркорене на червата

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
wertif
Posts: 2
Joined: Fri Jan 06, 2012 3:40 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Проблем с къркорене на червата

Postby wertif » Fri Jan 06, 2012 4:55 pm

Здравейте от 6 месеца се боря с дразнещо къркорене на червата ниско долу вдясно понякога и в ляво и няма решение.На 31г. съм 72кг. 175см..Не пуша алкохол -много рядко в малки количества.Не спазвам диета.
Всичко почна лятото с една остра диария с болки ниско долу преди изхождане,която отшумя сама за 3-4 дни без мадикаменти,но след седмица пак диарията се повтори и тогава след като не отмина за 4-5 дни отидох на гастроентеролог,който ми предписа лечение Ципрофлоксицин,Лакто 4 и Спазмомен.Направиха ми ехография на коремни органи -без отколонения и пълна кръвна картина също без отколонения от референтите.Диарията се орави,но остана едно досадно къркорене на червата ниско долу,което понякога е придружено с малко слузест секрет по тоалетната хартя(много рядко го виждам това).Гастроентеролога ми замина за чужбина и посетих друг гастро,който ми постави диагноза -Дисбактериоза и изписа Линекс 4x1 поне за 2 месеца от, който нямам подобрение къркоренето продължава(болки нямам).По стечение на обстоятелствата посетих друг гастроентеролог,който потвърди -Дисбактериоза и предписа Flagyl 2x1 за7 дни; Comgortex 3x1; Probien 2x1. Пусна ми ново изследване на кръв,урина,микробилология и окулни кръвоизливи на изпражнения.Отново изследванията са отрицателни и в норма като изключим Холестерол 5,4 при референт 5,2.След лечението няма подобрение къркоренето е силно и ме буди нощем.Отново посетих същия лекар този път ми изписа Nexium за 14 дни 2x1; Espumisam 3x1;Motilium 3x1. Вчера ми свършиха и тези лекарства и все още къркоренето си оства особенно след хранене и нощем между 3ч. и 5ч..Преди две години ми е правена гастроскопия,която диагностицира лек гастрит след лечение с Улкопрол се оправих и не съм имал проблеми от тогава със стомаха(както и преди това).Дайте съвет какво да правя много време ме мъчи това къркорене и няма отърване дори и при приема на Еспумисан.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Проблем с къркорене на червата

Postby Bulgaricus » Sun Jan 15, 2012 2:20 pm

Здравейте,

става дума за често срещан проблем, който няма едно просто решение и лечение.

Факт е, че след лечение с антибиотици и след някои инфекции, причиняващи диария нормалните за червата микроорганизми или намаляват/умират или мутират. Така някои процеси, като газоотделянето се променят и стват особено противни, като това къркорене при Вас.

След като трима лекари са Ви видели и не са поставили индикация за колоскопия, то със сигурност няма да са видели причина за такава, няма как да Ви кажа нещо друго.

Симетикон 85 мг по до 6 таблетки за схрускване на денонощие можете да приемате симптоматично, по-евтино е от оригиналния препарат. Добре е по време на ядене да ги приемате.

Освен това по три пъти на ден пробиотични таблекти, като перентерол 250 мг. Перентерол съдържа Saccharomyces boulardii 250 мг. Прием: 2-4 пъти дневно поне един месец.

Газирано е добре изобщо да не пиете. Въглехидратите влошават оплакванията, т.е. ако известно време по-малко плодове, хляб и захар приемате, то е възможно да се подобри състоянието Ви.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

wertif
Posts: 2
Joined: Fri Jan 06, 2012 3:40 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Проблем с къркорене на червата

Postby wertif » Wed Jan 25, 2012 9:01 pm

Здравейте отново.Има малко развитие по моя проблем и реших да споделя.Поради нарастващата ми тревожност от изчетеното в интернет за десетки сериозни болести ,които започват именно с къркорене на червата реших да си направя колоноскопия.Лекуващия лекар ми предложи и аз се съгласих за да се добие пълнота на цялата клинична картина.След изследване на кръв,урина,посявка,доплерова ехография,ЕКГ,изследване на щитовидната жлеза и видеоколоноскопия ми беше поставена диагноза:"Синдром на раздразненото черво".Въпреки,че не са намерени ненормални ендоскопски находки ми беше взета биопсия за хистологично иследване от лигавицата на "терминален илеум" и "сигма" .Хистологичните изселедвания се оказаха без патологични промени.Назначено ми е медикаментозно лечение:Дуспаталин 200 -2x1;Биогайа-1x1. Вече 3-4-ти ден и подобрение няма към момента.По съвет на "Bulgaricus"(на който съм много благодарен) приемам и Симетикон(еспумисан) по време на хранене вечер и преди лягане и само от него се чувствам малко по-добре.Ако някой има подобна диагноза и е решил проблема си дори да е постигнал времено облекчение ще съм му много благодарен да сподели опит. Явно "Синдром на раздразненото черво" няма точно и ясно лечение,а само периоди на ремисия. :cry:

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Проблем с къркорене на червата

Postby Bulgaricus » Thu Feb 02, 2012 7:20 pm

Да, този "синдром" не е ясен много... Какво и защо го причинява е загадка. Все пак приемайте редовно и всекидневно пробиотици на таблетки или капсули. При стомашно-чревните проблеми само редовността и последователността на лечението, което не бива да се прекъсва са ефикасни. Пациентите често се обезкуражават, защото не виждат бързи резултати.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

anatoli
Posts: 1
Joined: Mon Jun 16, 2014 11:01 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Проблем с къркорене на червата

Postby anatoli » Mon Jun 16, 2014 11:26 am

корен от жалта тинтява(една 4аена лажи4ка-наарязан на дребно)...вариш го 30 мин в 800 милилитра вода на бавен оган.....пиеш го по което втеме искаш--горчи яко...пробвана рецепта от младия ходжа на краище...само така ще се сбогуваш с лекарствата...и безтуи е на нервна почва и стрес...успех :) ...

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Проблем с къркорене на червата

Postby Bulgaricus » Tue Jun 17, 2014 9:04 pm

Анатоли, ако беше толкова лесно, щях да ида да си изям дипломата пред градския часовник... Ако искате да препоръчате нещо, кажете кога сте го пил, колко, защо е помогнало, кой Ви го е препоръчал...
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

truedetective
Posts: 1
Joined: Fri Aug 29, 2014 9:57 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Проблем с къркорене на червата

Postby truedetective » Fri Aug 29, 2014 10:32 am

Здравейте,

надявам се поста да ви помогне. Преди година и половина бях диагностициран със СРЧ с дисбактериоза/наследствено е в моя род/, след много доктори и колоноскопия.
Тук не се правят всички изследвания за да се изключи SIBO, хранителни алергии, др. и затова ми се наложи/налага сам да търся в интернет и да се опитвам да се лекувам сам.
Насоки/!!!съветите са на собствена отговорност!!!/
1. Изключване на други причини, наподобяващи СРЧ:
1.1. хранителни алергии- теста например в цибалаб е 200лева. Без Вега тест шарлатании- при мен излязоха доста неща.
1.2. SIBO- тук е по-трудно- за доказване се налага водороден въздушен тест. Има интересни зависимости тук- имате ли розацея и/или себорея- това са много свързани заболявания. Ако има подозрения лекия средния вариант може да се третират с: биозин/заради лактоферина/- 2 седмици за премахване на био-филма, който предизвикват бактериите в тънкото черво + силен натурален антибиотик- напр. масло от риган.
1.3. микробиология на фецес
1.4. ниски нива на стомашна киселина- това може да предизвика SIBO.
1.5. хеликобактер- може да се третира с мастикс
доста често това са причините за СРЧ. Ако всичко това отпадне, то за синдрома добре се отразяват: веднага след излизането от болница, след като дисбактериозата стои в епикризата, първо трябва да се убият лошите- Тинидазол се предписва често тук- на втория ден, след приема, нещата изглеждат нормално. След края на приема трябва да се заселят добрите- тук избора от синбиотици/пробиотици е голям- ентерофлорид, аквасорс и др. за около месец.
Всеки човек е различен, трябва да откриете какво предизвиква нещата- при мен зле се отразяват- много сурози зеленчуци, бира, мая. Може да пробвате с куркума, иберогаст.

Поздрави,
Симо


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 59 guests