Болки във врата (снимка)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
kre10
Posts: 3
Joined: Wed Jan 04, 2012 7:28 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Болки във врата (снимка)

Postby kre10 » Wed Jan 04, 2012 7:36 pm

Здравейте имам болки в врата при завъртане на главата нагоре и надясно, също вечерно време като си легна по корем не мога да се завъртя главата въобще.

Мисля че контузията е от преди 2 месеца когато лежах и работих нещо с ръцете си и ме заболя силно, след това ме заведоха на "чакръкчия" който времето ми реши проблема или просто привикнах към болката, но напоследък започна да боли все повече.

На 30 години съм 183 см. е височината ми, тежа 97 кг.

Направих си снимка на шийните прешлени. Имам също и болка ниско в кръста но се оказа че засега само 1 снимка мога да си направя. можете да я видите тук

Image

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Болки във врата (снимка)

Postby Bulgaricus » Wed Jan 04, 2012 8:22 pm

Има ли епикриза от радиолога? Ако "да", то какво пише в нея?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

kre10
Posts: 3
Joined: Wed Jan 04, 2012 7:28 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Болки във врата (снимка)

Postby kre10 » Thu Jan 05, 2012 1:45 am

Да успях да разчета "резултата" чрез помоща на google
"Изгладена шийна лордоза" и преди това пише нещо но е съкратено и няма шанс да разбера :)

kre10
Posts: 3
Joined: Wed Jan 04, 2012 7:28 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Болки във врата (снимка)

Postby kre10 » Thu Jan 12, 2012 2:05 pm

Липсват лекарите в форума явно :)

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Re: Болки във врата (снимка)

Postby ptomoff » Sat Jan 14, 2012 7:03 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Болки във врата (снимка)

Postby Bulgaricus » Sun Jan 15, 2012 1:08 pm

Здравейте,
Лордозата е едно позитивно изкривяване на гръбначния стълб. То е нормално и не е болестно. Нормално е гръбначният стълб да има лордоза, т.е. изкривяване във физиологичната форма на двойно S.
Няма медицинска причина да не са Ви направили и друга рентгенова снимка на кръста. Явно има финансова такава. Освен това, когато се правят такива диагнози е добре не само тази латерално-медиална, а и една антериор-постериор снимка да се направи, т.е. не „отстрани“, а и допълнително „отпред“.
При Вас предполагат, че лордозата е „гладка“, не ми е известна такава диагноза по международната класификация на болестите. Мога само да гадая, че рентгенологът загатва, че физиологичното изкривяване, т.е. „лордозата“ е „гладко“, т.е. не толкова изгривено, колкото трябва да е.
По правни причини е забранена оценката на рентгенови снимки онлине, а и аз не съм рентгенолог.
Тези оплаквания, които имате са обикновено причинени от състояние след нараняване. В тази област има много сухожилни тъкани. Те могат да се разтегнат или скъсат.
Сухожилия не могат да се възвърнат в първоначалното си състояние, когато се разтегнат. Това е така, поради биохимичната структура на колагена.
Помага: винаги да носите, дори и у дома лек шал, има много модерни напоследък, не е нещо особено. Освен това колагенни наранявания зарастват по-бързо, когато е налице постоянен прием на витамин С. Найдобри са 300 мг бавнодействащи капсули всяка сутрин за 4-8 седмици в случай, че нямате бъбречни или чернодробни проблеми.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 258 guests