Профилактика след загуба на слуха

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
tsvetelina
Posts: 1
Joined: Mon Dec 26, 2011 8:35 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Профилактика след загуба на слуха

Postby tsvetelina » Mon Dec 26, 2011 9:01 pm

Здравейте,
Преди 16 години, на възраст 21, получих внезапна загуба на слуха. Не се установи никаква причина - не бях боледувала, нямаше механична причина, не бях приемала лекарства. Лекуваха ме със съдоразширяващи венозно, имах подобрение, но не се възстанових напълно. Свикнах, нямам проблеми в ежедневието, имам лек недразнещ шум. След първите няколко години прекратих профилактиката.
В последно време се замислям отново, т.к. при прегледите от трудовата медицина лекарите винаги настояват за профилактика. Последно ми изписаха Селеногин за 6 месеца. Притесняват ме и страничните ефекти, все пак съм млада още и не бих искала да увредя други органи.
Застрашена ли съм от по-нататъшна загуба на слуха или от инсулт?
Аз съм жена на 37 години, 168см, 60 кг, страдам хронично от псориазис, вече в доста лека форма, хроничен гастрит, ниско кръвно, заради което се притеснявам да вземам съдоразширяващи, и други по-дребни проблеми, които не вярвам да имат отношение.

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Re: Профилактика след загуба на слуха

Postby ptomoff » Wed Dec 28, 2011 12:57 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Профилактика след загуба на слуха

Postby Bulgaricus » Sun Jan 15, 2012 3:12 pm

Да, добре е да кажете за какви други проблеми иде реч.

Често инфекции причиняват загуба на слуха.

Другата възможна причина са микроинсулти. За да може да се каже за какво става дума и каква е прогнозата чисто статистически, трябва да знаем и причината. Ако не я знаем, няма как да направим изказване "по принцип".

Ако става дума за микроинсулт вероятната профилактика е след диагностига при кардиолог, понеже почти всички такива състояния в ранна възраст са причинени от неоткрито мъждене на предсърдие или от аритмия. В такива случаи пациентите през целия си живот приемат медикаменти, като маркумар, които са много опасни, но те не позволяват отново съсирвания да причинят микроинсулти.

Ако става дума за инфекция, то тя е типична почти винаги за малките деца. Вредите от нея са необратими, защото при нея хрущялите се втвърдяват и "чукчето" не може да предава (правилно) звуковите сигнали.

Затова във Вашия случай няма как да Ви кажа какво е добре да направите: виждате, че става дума за съвсем различни причини и лечения.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 235 guests