Проблем с кожата, след проведено лечение...

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

bvat
Posts: 8
Joined: Tue Nov 01, 2011 1:34 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Проблем с кожата, след проведено лечение...

Postby bvat » Fri Nov 04, 2011 6:14 pm

Здравейте, аз съм на 25г., 180 см, 75 кг., преди време имах следния проблем - сърбеж и некомфортно състояние на кожата на главичката на половия член. Отидох на доктор - изписа ми пасти за мазане, попитах го дали не трябва да вземе посявка, той отказа, след неговото лечение нямах подобрение и отидох на 2-и лекар, случи се същото, нови мазила, отново никакъв ефект, отидох на 3-и и най-накрая ми взеха посявка. Оказа се, че имам E.coli на кожата на главичката, докторката ми обясни, че може да съм я хванал от басейни, тогава доста ходех, иначе предпочитам c*кc с презерватив винаги. След 1 седмица лечение с антибиотик при повторение на изследването, се оказа, че съм изчистил E.coli. От тогава мина доста време. И тук вече идва питането ми - кожата откакто имах този проблем в отпуснато положение на члена е леко червеникава, не изцяло, много суха, понякога от сухотата леко ме дразни, а освен това след спермоотделяне е набръчкана и отпусната, изглежда като състарена. Още 1ят доктор ми обясни, че така ще изглежда, но в състояние на ерекция ще е опъната и ще е добре - наистина е така. Но все пак ме притеснява това и състяние, което мислех, че след излекуването с времето ще се оправи, но уви. Въпросът ми е дали докторите са виновни със забавянето си за точното диагностициране, или самата E.coli е достатъчно силна, за да нанесе такива поражения на кожата и дали има шанс някак да се оправи. Пробвах мазила и витамини, подхранващи кожата, с често мазане, но никакъв успех. Прикачвам снимка, за да видите за какво точно става дума. Ще съм ви много благодарен, ако можете да ми дадете съвет или мнение. Благодаря предварително.
Attachments
02112011671.JPG
(53.52 KiB) Downloaded 10 times
02112011667.JPG
2ра
(63.91 KiB) Downloaded 10 times
01112011658.JPG
1ва
(212.33 KiB) Downloaded 10 times

bvat
Posts: 8
Joined: Tue Nov 01, 2011 1:34 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Проблем с кожата, след проведено лечение...

Postby bvat » Mon Dec 26, 2011 4:41 pm

Здравейте, искам да попитам дали съм поставил въпроса си на правилното място, почти 2 месеца минаха, а няма никакъв отговор, дали пропускам нещо или от много запитвания има някакъв ред за изчакване. Благодаря

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Re: Проблем с кожата, след проведено лечение...

Postby ptomoff » Wed Dec 28, 2011 1:04 pm

Здравейте,

Пуснали сте въпроса на правилното място, но нашият ресурс е ограничен. Отговаря се по субективна преценка на отговарящия. Имаме голямо желание да отговаряме на всички въпроси до 24 часа, но тъй като нямаме финансиране, правим всичко в рамките на възможното.

Благодарим за разбирането.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Проблем с кожата, след проведено лечение...

Postby Bulgaricus » Wed Dec 28, 2011 9:20 pm

Здравейте!

Ред има, да, но в действителност съм я пропуснал темата. И аз не мога да видя всичко, извинявам се за закъснението.

Лечението с антибиотици и/или стероиден крем от типа на кортизон води до това, че самата кожа на това чувствително място в най-горния си слой се разтяга и отчасти обновява. Със сигурност сте забелязали известно "белене" преди или след лечението или поне зачервяване.

По препоръка на Световната здравна организация при акутна инфекция лекарят не е задължен да извършва посявка с цел да се избегне изчакването и по този начин да се предпази пациентът от усложнения. На тази препоръка се оповават повечето лекари и са юридически прави: не може в тази и в други подобни ситуации да се разчита на успех, ако се опитате да ги подведете под отговорност. Юридически при това лечение няма допусната лекарска грешка, по мое мнение.

НО във Вашия случай надали е ставало дума за толкова тежка инфекция, че незабавно да трябва да бъде лекувана. Добрата лекарска практика изисква преди да се предпише неспешно лечение да се установи кой е причинителят на инфекцията. Именно при ешерихия коли има много малко антибиотици, които могат да подействат, а бактерията отделя ензим, който може да разтвори и така обезвреди химичните структури на много антибиотици.

Въпреки че проведеното лечение в първия си етап не е било оптимално няма лекарска грешка. Това би било така, дори и ако имахте тежки последици за здравето си от първото лечение.

Пациентите очакват, че етичното е и правно, но за съжаление не е така в правото.

Има възможности да се опитате да подобрите ситуацията, ако имате интерес ми пишете отново.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

bvat
Posts: 8
Joined: Tue Nov 01, 2011 1:34 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Проблем с кожата, след проведено лечение...

Postby bvat » Fri Jan 06, 2012 1:53 pm

Здравейте, благодаря за отговора, разбирам, че имате много запитвания, няма значение, че по-късно ми отговаряте, важното е,че ми отговорихте, за което Ви благодаря. Както казахте, да имаше от време на време леко белене на кожата след лечението, а зечервяването го имам и сега, постоянно е зачервена на 2 места. От единия доктор знам, че зачервяване и сърбеж ако има е необходим преглед, понеже нямам сърбеж, а повторното изследване показа, че съм изчистил колията, затова не отивам на лекар отново. Нямам желание нито да обсъждам докторите, нито да ги подвеждам под оговорност, искам само ако мога да подобря състоянието на кожата. Използвах различни кремове за подхранване на кожата, но резултат няма, последният който използвах е Дева Колаген про-актив, но и той не помогна. От 2 дни използвам Клеева Тинктура, намерих в Интернет, че е открито ново действие на Тинктурата - спомагане за регенериране на кожата, вследствие на бактериална инфекция при половата система при мъжа, с намазване въру засегната част от кожата. Ако и Вие можете да ми препоръчате средство или начин, по който да си помогна ще съм Ви благодарен. Състоянието ми не е нито, болезнено, нито пагубно, но не ми е конфортно, може би главния проблем е, че кожата е суха, затова искам да си помогна. Благодаря Ви отново!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Проблем с кожата, след проведено лечение...

Postby Bulgaricus » Sun Jan 15, 2012 2:41 pm

Здравейте!

Да, въпросът е как да възстановите нормалната секреция на кожата на този участък, защо тя остава суха и не се възстановява от само себе си и дали иде реч за постоянно увреждане или за такова, при което нормалната секреция ще се възстанови.

Колкото повече се мажите със заместители на естественото овлажняване, толкова по-малко такова ще секретира кожата на това място, т.е. който се маже с крем ще има нужда от все повече крем. Така често, когато няколко месеца мъжът не си маже ръцете с крем, те се влошават и след това възвръщат нормалното си състояние, ако разбира се не се излагат на студ и на химически въздействия.

Регенерирането на кожата има два аспекта: 1. активиране на рецепторите на растеж и 2. наличност на катализатора на колагенен растеж. При вас има и друг проблем: липса на омазняване.

Алое вера има доказан ефект за активиране на тези рецептори при локално приложение. Има гелове с алое вера, които имат омазняващ характер. Те не са подходящи за лицето, но за тази област са подходящи. Паралелно е добре да се изключи проблем с еластичността на колагена. Ако нямате бъбречни и чернодробни проблеми бихте могли да приемате 2-3 месеца сутрин по 300 мг бавнодействащо витамин С за 1-3 месеца. Най-често такива оплаквания с кожата и с ноктите се оправят за това време. Става дума за много дълга история за зависимостта на колаген от витамин С, която не искам тук подробно отново да обяснявам.

Другият възможен подход е: не се мажите с абсолютно нищо, пиете витамин С и се надявате, че така ще се реактивира нормалното овлажняване.
Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

bvat
Posts: 8
Joined: Tue Nov 01, 2011 1:34 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Проблем с кожата, след проведено лечение...

Postby bvat » Tue Jan 17, 2012 12:54 pm

Здравейте,

Много благодаря за отговора и ще се възползвам от предложеното лечение на 100%, след време ще пиша дали има резултат,

Поздрави!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Проблем с кожата, след проведено лечение...

Postby Bulgaricus » Thu Feb 02, 2012 7:31 pm

Един от двата метода ще проработи. Трябва да имате търпение.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

bvat
Posts: 8
Joined: Tue Nov 01, 2011 1:34 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Проблем с кожата, след проведено лечение...

Postby bvat » Mon Feb 13, 2012 12:43 pm

Да започнах с Витамин С и гел с алое и вече има малка положителна промяна, продължавам така, Благодаря много отново

Поздрави!!!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Проблем с кожата, след проведено лечение...

Postby Bulgaricus » Mon Feb 13, 2012 12:56 pm

Здравейте!

Внимавайте само да не прекалите, защото ако употребите повече гел и повече витамин С, отколкото е необходимо, то ефектът ще е обратен. Гелът е само като "отенък" в малко, много тънко поличество, като един вид филм по кожата. Ако слагате повече е възможно да се зачерви мястото и да се обели отново кожата.
Цинк има подобен ефект. Ако намерите някой цинков крем или таблетки, можете таблетките да ги приемате допълнително.

Поздрави и успех, пишете какво е станало!
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

bvat
Posts: 8
Joined: Tue Nov 01, 2011 1:34 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Проблем с кожата, след проведено лечение...

Postby bvat » Tue Feb 14, 2012 1:26 pm

Да внимавам и слагам съвсем по малко от гела, по 2 пъти в деня, както казахте преди, Витамин С между 1-3 месеца, ако нямам проблем с черния дроб, ще го пия 2 месеца и го спирам, по-натам ще видим.

Благодаря за помощта, във всеки случай ще помогне

Поздрави

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Проблем с кожата, след проведено лечение...

Postby Bulgaricus » Fri Feb 17, 2012 1:03 am

Витамин С няма почти никакво отношение с черния дроб и няма за този орган от какво да се притеснявате. Дори и 4-5 грама на ден са поносими. Витамин С е водноразтворим, няма при него възможна хипервитаминоза и той натоварва бъбреците.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

mikk
Posts: 8
Joined: Sun May 06, 2012 7:47 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Проблем с кожата, след проведено лечение...

Postby mikk » Sun May 06, 2012 8:02 pm

Здравейте!
Имам същия проблем и вече 10 месеца се боря с него и няма оправия. Момче на 19 години съм с ръст 183см и 75 кг.
Минал съм през 3-ма лекари, от които 2-ма уролози и 1 кожен специалист. Ходил съм при тях по няколко пъти с нулев ефект. Изписваха ми най-различни мазила (гентамицин,тридерм,певарил,дефламол,нистатин и още, но вече им изгубих бройката.) Кожният лекар ми изписа Кандизол(по една таблетка на седмица и така 4 седмици) Ефекта беше нулев. Взеха ми секрет и се откри бактерия Клебсиела Окситока. Но казаха, че не била толкова опасна. Урина ми взеха, там всичко си е добре. Работата е там, че ефект от всичките процедури няма... Много съм отчаян. Искам предишното състояние на главичката ми, но уви не мога да се справя с проблема. Главичката ми изглежда точно както е на снимките на това момче.... също се лющи бяло, набръчкана е, но и е лепкава.
Ако може да напише има ли резултат и точно какви неща си е закупил, за да пробвам и аз. Може също да ме намери в скайп: mitaka_hm
Ако някой е имал подобен проблем нека пише.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Проблем с кожата, след проведено лечение...

Postby Bulgaricus » Sun May 13, 2012 6:50 pm

Само тази бактерия ли излезе на антибиограмата?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Stan
Posts: 2
Joined: Fri May 18, 2012 9:01 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Проблем с кожата, след проведено лечение...

Postby Stan » Fri May 18, 2012 9:14 am



[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 250 guests