По-студена лява ръка и болки в гърдите

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
johim
Posts: 1
Joined: Fri Oct 28, 2011 1:21 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

По-студена лява ръка и болки в гърдите

Postby johim » Fri Oct 28, 2011 1:45 am

Привет,
аз съм мъж, на 26 години, от София, тежа ~90кг и съм висок 178см. Преди няколко дена през ноща получих за първи път хипертонична криза и от тогава чувствам болки в лявата ръка и изтръпналост, особенно вечер. Напоследък се появи и болка в гърдите, и лявата ми ръка всякаш е по студена от другата. Също чувствам и леко по студени пръсти на левия крак. Понякога се появяват и иглички до лакътя.

Правиха ми кардиограма при личният лекар в деня на кризата, и ми каза, че не вижда нищо нередно в нея. Кръвното ми беше нормално тогава: 120/80. След това отидох на кардиолог, който ми направи ЕКГ, и ме преслуша и също каза, че не вижда/чува нищо нередно. Изписаха ми бизостад по 1/2 таблета от 5мг сутрин и вечер. Пия го вече 2ри ден, но кръвното ми по-рано вечерта ми се стори ниско, и реших да пропусна вечерната доза (половинката таблета). Кръвното ми беше 110/65-70. От няколко дена си следя кръвното и варира горе долу в границите 120/75, като сутрин вдигам леко до 130/80. Когато кардиолога ме прегледа горната ми граница беше 140.

Днес ходих и на невролог, който ми каза, че не вижда проблем, и според нея е вирус.
Нямам температура, направих лаб за кръв и урина, и от резултатите Глюкозата беше леко висока: 6.1, както и още 2: Среден обем на тромбоцитите: 7.2 и хематокрит: 0.56.
Нощем имам много трудност със заспиването откакто прекарах кризата, в момента, в който легна и започвам да си чувствам сърцето как тупти в цялото тяло, и как всичко ми пулсира. От време на време си поемам и "тежко" въздух.

Също така, 1 седмица преди кризата, се събудих с парене на предната част на езика, все едно е възпален, която след време премина в един неприятен вкус и чувство за пресъхналост. Мисля, че вкуса беше по към метален. Няколко дена след това ми се появи и болка в дясно подребрие, както и много газове. от тогава съм на диета, и ям само леки храни: варени моркови, картофи, пиле, ориз, банани. (По предписание на личния лекар)
Пия и валериан и чай от мента за успокоение.

Постоянно се притеснявам, че е възможно да е нещо със сърцето, и от време на време имам гадене, но без виене на свят. Меря си кръвното по няколко пъти от притиснение...

Моля, помогнете за второ мнение.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 39 guests