36 годишен мъж с урологичен проблем...

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
dimi75
Posts: 6
Joined: Tue Aug 16, 2011 2:53 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

36 годишен мъж с урологичен проблем...

Postby dimi75 » Wed Aug 17, 2011 12:38 am

Здравейте. Благодаря на тези които ще имат търпението да прочетат историята ми и евентуално се опитат да ми помогнат. Аз съм мъж на 36 години, тежа 110кг и съм висок180см. Пия при нужда Ранитидин (когато имам пари Ланзул) понеже имам гастро-езофагиален рефлукс. Натоварване с глюкоза показа че нямам диабет, но поддържам захар на границата на нормалното. Имам намален обем на белия дроб. На 6 годишна възраст съм опериран от крипторхизъм в ляво. Наскоро се видя на ехограф и на сцинтиграфия намален размер (еднакво и при двете изследвания) на ляв бъбрек. Казаха ми че вероятно така съм се родил и че макар и малък, бъбрека си работи нормално. Камъни и др. подобни нямам в бъбреците. От както се помня, при еякулация получавам някакво мравучкане граничещо с парене ниско в корема над левия тестис. Също, ако по време на уриниране ми се наложи да спра преждевременно, получавам адски силна болка в корема ниско долу в ляво. Приблизително на една педя в ляво от пъпа. Това разбира се, се случва рядко, а и аз правя всичко по силите ми да предотвратявам такива “спирания” на уринирането. Но като се случи, връщане назад няма. Стяга се някакво “кранче”, спира урината и ме срязва като нож корема в ляво. Заради болката или нещо друго, не знам, но при подобен “инцидент” не съм в състояние да го “пусна” това кранче волево, някаква обратна връзка се получава. Иначе болката постепенно утихва до няколко дни след подобна случка.

Преди 5 години при един такъв “инцидент” няколко дни имах кръв в урината която постепенно си върна нормалния цвят. Също, появи се, за разлика от друг път, и болка в левия тестис. По този повод посетих уролог и хирург. Уролога ми каза, че тестисите ми имат атрофични промени, което си го знаех, но нищо по отношение на срязващата болка. Хирурга също не ми каза нищо за тази болка, но пък ми каза, че сухожилията в близост до левия тестис, където се държат мускулите на левия ми крак били оплетени, но никой хирург няма да се съгласи да ми ги разплита защото риска от усложнения е много голям. Това разреши една друга моя питанка, защо периодично получавам болки в тия сухожилия. Така или иначе, болките утихнаха и аз продължих да си живея със симптомите от първия абзац с които съм свикнал… пък и като не могат лекарите да открият какво точно ми има… какво да правя аз?

Преди няколко месеца, не забелязах как, мисля че не беше заради внезапно спиране на уриниране, постепенно ми се появи тъпа болка от пъпа в ляво, съчетана с малко по-остра и гадна болка в левия тестис и на мястото където е среза от крипторхизма. Болката не отминава и тоя път си казах, че трябва да открия на какво се дължи. Освен това, намаля въздибудимостта и ми трябва малко повече време да свърша, като при еякулацията не усещам предишното удоволствие, ами е една такава измъчена и механична. При уриниране понякога, въпреки че уж съм свършил, продължава да капе урина, което е малко досадно. Първия уролог при когото отидох, ме гледа обстойно с ехограф към 20 минути и ми каза, че не може да види причина за тази болка. Иначе ми “опипа” подробно тестисите, снима ги с ехографа и каза че друго отклонение, освен атрофичните промени на тестисите, не вижда. Предположи че може да е нещо неврологично и ме прати на невролог. Невролога ми снима кръста и каза че вижда някакви съвсем леки шипчета, които не би трябвало да ми създават проблеми. Все пак ми изписа нестероидни противовъзпалителни и понеже от тях ефект нямаше, ме прати на… ендокринолог. Там се изследваха разни хормони – тестостерон и свободен тестостерон, SHBG, FSH, LH, пролактин и PSA. Нямам рак на простата, слава богу. Тестостерона се оказа нисък за възрастта ми (като на някой дядо ми е), а FSH висок – 28 при реф.с-и 1-8. Не ми обясни защо смята FSH за нормално да е толкова висок, но като се разрових из нет-а, предположих, че това е някакъв компенсанторен механизъм заради отслабналата функция на тестисите… както и да е, причина за болките не се намери. Имам направление отново за уролог. Този път, отидох при друг (оказа се някакъв възрастен и достолепен господин). С мъка склонява да ми прегледа тестисите с “опипване” и не намира нужда да ме гледа на ехограф. Казва че ехографа там където ме боли нищо не вижда. Също, въпреки че исках да му ги покажа, не прояви никакъв интерес към досегашните ми изследвания и консултации с лекари, които бях подредил старателно в папка. Разказвам му сегашните си симптоми и историята за острите болки при преждевременно прекъсване на уринирането, както и за кръвта в урината преди 5 години. Казва, че е невъзможно да имам болки при подобно прекъсване, освен ако случайно някое камъче не се е откъртило и направило някаква драскотина (камъни и песъчинки в бъбреците никой ехографист не ми е виждал до сега). А чак да ми е червена урината от кръв и да имам такива болки – каза че това е невъзможно. Пък аз си знам, че ми се случва, така че си направих извода, че тоя човек е неспособен да ми помогне. Изписа ми витамин Е, Мелоксикам (въпреки че до вчера съм пил нещо подобно) и жен-шен с трибестан (тъкмо бях свършил една кутия от него). Пих ги две седмици и ефект нямаше, боли си ме в ляво.

При тези симптоми и изследвания, някой може ли да предположи какво ми е. Има ли някакви изследвания които мога да направя за да се изясни картината?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: 36 годишен мъж с урологичен проблем...

Postby Bulgaricus » Tue Oct 04, 2011 7:05 pm

Здравейте,

да, сложна картина описвате, като повечето хора, които са стигнали до форума, защото не са намерили физическа помощ при проблемите си.

Криптохисмът е "аномалия в местоположението на тестисите". Обикновено се оперира в ранна детска възраст. Важно е да се оперира, защото той е ключ към възможността на мъжа да има деца. Тук не става дума за желанието или за възможността да се прави c*кc, а за възможността на семенната течност да опложда, която зависи от температурата на тестисите, която пък зависи от това, дали те са напуснали коремната кухина в ембрионална възраст или не са.

За мен поне ключът на проблемите е тази операция: до колко е била успешна и как е протекла. Освен това със сигурност има и зависимост при лицата с такава аномалия и други проблеми в по-късен етап на развитието.

Операция на възраст от 6 години се счита по днешните стандарти за "закъсняла".

Първата препоръка със сигурност Ви е ясна: имате поне 30 кг наднормено тегло и трябва да отслабнете. Те влошават диабета Ви или водят до него, увреждат ставите на колената и на таза Ви, прешлените на гръбначния стълб и оказват натиск върху коремния ситус.

Описваните от Вас симптоми водят до един много прост въпрос, преди да говорим на други теми: правена ли е посявка от уринна култура и ако да кога и с какви резултати?

Тези оплаквания са най-чести при инфекция на пикочопроводите.

Поздрави.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

dimi75
Posts: 6
Joined: Tue Aug 16, 2011 2:53 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: 36 годишен мъж с урологичен проблем...

Postby dimi75 » Wed Aug 15, 2012 3:43 pm

Благодаря много за компетентния отговор. Посявка не съм правил защото... срам не срам ще си призная, самолекувах се преди да тръгна по лекари с няколко антибиотика които би трябвало да изтрепят гадините каквито и да са те. Дано не сбъркам имената им - Ципрофлоксацин, Доксициклин и Фасижил. Има ли нещо което би оцеляло след тези антибиотици? Повечето неща които сте ми писали съм се досещал и аз, но си е друго специалист да си каже мнението. Наднорменото тегло наистина ми пречи, бил съм по-лек и се чувствах много по-добре. За съжаление не мога да го контролирам с диета, понеже не мога да живея без хляб. Не ям ли хляб губя сили и ставам като болен (не че сега не съм). Сладко също много обичам, но ако реша мога да го контролирам. С хляба не е така, защото като не ям 3 дни хляб и не мога да стана от леглото, да не говорим, че ставам толкова гладен, че не мога да спя. Никакви други храни, в каквито и количества да са не могат да ме заситят. А по пробема ми, не че съм се оправил, но да пиша все пак как го закърпих да е търпим. Изпробвах какви ли не добавки за естествено стимулиране производството на тестостерон. От всички, при мен най-силно сработи добре известната комбинация "ZMA" - цинк, магнезий и вит.B6. Освен това е и по джоба ми. От както я употребявам се чувствам по-добре. Иначе си пия още бабини зъби под различни форми, вит.E, вит.A, селен, рибено масло, ленено масло и лецитин. Освен това един ендокринолог ми изписа Клостилбегит. Но от моя опит до сега, свърши ли ми ZMA-то и се засилват симптомите. Докато другите, които споменах се е случвало да ми свършат и да ги "спра" за известно време, при което не наблюдавам влошаване на състоянието ми, така че съм склонен да мисля че ZMA е най-ефикасното. Пия го отделно от другите, че четох, цинка много лесно се свързвал и е добре да се пие на гладно и самостоятелно. Всъщност преди пролетта на 2011-та когато се обостри състоянието ми селена имаше същия ефект като ZMA сега, но в мометна селена въобще не ми влияе.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: 36 годишен мъж с урологичен проблем...

Postby Bulgaricus » Sat Oct 06, 2012 10:55 pm

Актуален ли е още проблемът?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

dimi75
Posts: 6
Joined: Tue Aug 16, 2011 2:53 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: 36 годишен мъж с урологичен проблем...

Postby dimi75 » Sat Aug 24, 2013 2:15 pm

Да, нищо различно от това което вече споделих. Може би тия дни ще отида при последния уролог с договор към НЗОК във Варна, но не очаквам чудеса. Все пак по-големи светила от него не успяха, или по-скоро не пожелаха да ми помогнат в рамките на това което им плаща НЗОК.

EDIT: Благодарение на датите на предишните ми постове, си вадя извода, че август или по-скоро лятото явно дискомфорта ми е по-голям, щом започва да ме тревожи тогава проблема.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests