Лечение на акне (3. тема)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

todorburgas
Posts: 8
Joined: Mon Jun 20, 2011 5:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby todorburgas » Fri Oct 28, 2011 7:30 am

Булгарикус, бях публикувал въпроса си в темата, но не сте ми отговорил, за това си позволявам да го постна още веднъж.
След като отидох до Солун и си купих Роакутан от там, възстанових дозата от 50 мг./ден. Смятам да я запазя така до края на октомври, след това - да я намаля на 40 мг./ден. Това е третият месец от терапията ми. Вече нямам пъпки както по лицето, така и по гърба. Излизат ми рядко, по изключение. Идва въпросът. Дерматологът ми казва, че лечението трябва да продължи 4 месеца, а от всичко прочетено тук, включително и отзивите на това момче, при което акнето се е появило отново, бях останал с впечатлението, че ще е по-добре (за траен и по-добър резултат) да продължи 6 месеца. Моля ви да ми дадете съвет, дали да прекратя терапията след края на четвъртия месец или да я продължа до края на шестия (доколкото си спомням в един ваш пост вие бяхте написал, че сте приемал изотретионин 7 месеца) и също с каква доза да продължа. Ще се радвам ако просто ми кажете как да разсъждавам и кои симптоми да анализирам при вземането на това решение. Предварително ви благодаря, Тодор. Изследванията от последния месец - пълна кръвна картина и чернодробни ензими нямат отклонения.
Да припомня: мъж, висок 185 см., тегло 76-78 кг., 30 год.

abvgde93
Posts: 44
Joined: Fri Jul 16, 2010 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde93 » Tue Nov 08, 2011 12:05 am

Здравейте,решиха да не ми изписват Роакутан, а ми предписаха Третиноин крем. Този крем доколкото знам има съставката на Роакутана ,но под формата на крем. Да ви питам аз хубаво ще го ползвам ,ако има ефект супер,но ако го спра пак ли започва акнето ? Въпроса е да спре да излиза ,а не да го поддържам с кремчета.
Благодаря!

helend
Posts: 1
Joined: Mon Nov 14, 2011 11:30 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby helend » Mon Nov 14, 2011 11:50 am

Здравейте. Значи почти всички теми и мнения изчетох за Роакутана тук във форума и благодаря и аз на компетентното мнение на хора, които имат доста широка представа за това лекарство. Аз съм момиче на 22 години, 172 висока на близо 60 кг(58-59 варира). След проведено лечение при какви ли не доктори- противозачатъчни, химически пилинги, хомеопатия, ролери, почистване и всякакви мазила външно( да кажа, че само курс лечение с антибиотици вътрешно не съм приемала) нямаше кой знае какъв ефект. Би трябвало проблемът ми до голяма степен да е хормонален, тъй като имам завишено окосмяване в областта на брадичката и нередовен цикъл, въпреки че хормоналните изследвания не показват съществени отклонения от нормите. Последната лекарка, при която бях( към ВМИ Пловдив), аз съм от Пловдив, пробвахме с мазила- на La Roche Posay+ антибиотична маска с основна съставка Clyndamicin + вътрешно бирена мая и цинк таблетки. Ефектът временен, силното омазняване си е на лице, пъпките които излезнат са доста упорити и много бавно завяхват, друг е въпроса, че съм цялата в белези(това пък как ми влияе вече на нервната система). Започнахме с химични пилинги- при мен никъкъв ефект, за това реши да ми изпише Роакутан, като тя ми каза, че не било проблем това със забременяване, но примерно 1-2 години след като го спра и също, че противозачатъчните не били по-безобидни от това лекарство. Тя ми го назначи така- един ден 2 по 20 мг, на другия ден 1 по 20 мг, тъй като сметна, че може да ми дойде много. Аз все още не съм го намерила, имам позната във Франция, която бих могла да помоля да го изпрати. Малко се разколебавам от гледна точка ако проблема ми е хормонален, дали няма акнето да си рецидивира след спиране на Роакутан, макар че незнам как да си оправя този проблем, не успях да намеря кадърен лекар. Чух от една друга позната за Ирисология и за някъкъв човек от Плевен, който уж можел да оправи тези неща с билки, които трябва да се пият 6 месеца. Обаче прочетох, че Роакутан не можел с никакви други лекарства и билки да се приема, незнам дали не може поне хомеопатията да си продължа, ако започна да го пия... Много съм объркана и отчаяна. Извинявам се на всички, които четат този форум за дългия пост, имах нужда от вашия съвет. Благодаря предварително!

зарко
Posts: 46
Joined: Sat Feb 28, 2009 2:03 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby зарко » Thu Nov 17, 2011 10:17 am

Здравей todorburgas !
Моето мнение е ....[премахнато от модератор]

abvgde93
Posts: 44
Joined: Fri Jul 16, 2010 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde93 » Thu Nov 17, 2011 3:44 pm

Здравейте,имам доста важен въпрос.
Четох някъде по форумите ,че в сащ са спрели това лекарство от производство и съдят фирмата рош за не помня вече колко милиона щети,на хора които вече са били използвали лекарството, вследствие здравословни проблеми след роакутана.
Проблеми с червата и така нататак.
Какво мислите по този въпрос,истина ли е ?
Ако е така дали си заслужава да се излекувате от акнето,но след това да ви дойдат куп здравословни проблеми.

ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby ptomoff » Fri Nov 18, 2011 10:39 pm


kastiel
Posts: 2
Joined: Sun Dec 18, 2011 11:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby kastiel » Mon Dec 19, 2011 12:06 am

Здравейте,въпроса ми е към Булгарикус!На 20 години съм,177 см,67 кг.Имам тежка форма на акне,изпил съм много антибиотици и последната дерматоложка при която бях ми каза ,че последния шанс е Роакутан,но пиех някуж антибиотик от 50 лева който малки ми помогна.После заминах за един немски остров,още сум тук и тук изпих някой друг безполезен антибиотик.Накрая седнах и поговорих с тукашния лекар който имаме и му казах как стоят нещата,той ми го предписа.Лекарството тука се казва IsoGalen в опаковка по 60 капсули,10 мг.След 3 дни почвам третия месец ,дозата ми 10 мг от самото начало,но чета ,че хората пият по много по високи и се притеснявам да не се прецакам да изпия всички лекарства за 6 месеца и после пак да папчасам,затова от вчера си вдигнах дозата сам на 20 мг дневно,знам че е нередно ,но не мисля че е толкова голяма разликата.Да ,по добре съм накрая на 1 месец мн добре се изчистих,но сега имам още пъпки по гарба и някоя др малка по гърдите и на лицето,но малки!Лоото е ,че лесно ставам резистентен към всякакви антибиотици и сиг с времтето и към дозата ще стана такъв и трябва да я увелича?Много ми е притеснено и вапроса ми е ,каква в правилната доза за мен,предполагам ,че трябва да ме види специалист и да прецени ,но нямам това време!Февруари се прибирам и ще ходя при моята лекарка,но до тогава не мога да се питам дали е правилно или не!Ако трябва ще пратя снимки ,за да прецените вие састоянието ми?!

music
Posts: 3
Joined: Sat Dec 17, 2011 6:29 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby music » Tue Dec 20, 2011 3:12 pm

Здравейте и от мен!
И аз имам въпрос към Булгарикус и много се надявам да има възможност скоро да отговори.
Аз съм момиче, на 26 год., 57-58кг, 173см.
Проблем с акне в тийнейджърските години не съм имала, най-много по една-две пъпки да са ми излизали, но нищо страшно и сериозно. Кожата ми може да се каже, че си е мазна, имам си и черни точки, но не толкова видими или такива, че да създават проблем.
Обаче, когато съм ходила на море, въпреки позването на слънцезащитни кремове, ми излизаха повече пъпчици, но пък си минаваха за 2-3 седмици от само себе си. Но през изминалото лято работих на един гръцки остров, където може да се каже, че през целия ден бях на слънце, малко или много, плюс и там постоянно имаше вятър, който правеше въздуха доста солен и мазен, а аз работех на няколко крачки от морето. Не знам дали от всички тези фактори, примесено със смяна на храната и режимът като цяло но към края на лятото започнаха да ми излизат все нови и нови пъпчици, не толкова големи, но пък аз каквато съм глупава си ги стисках постоянно и мисля, че от там именно стана белята, понеже пъпките ми като начало не бяха такива каквито станаха после :cry: Но станалото, станало..
Като се прибрах тук, в България, бях и тук 2 седмици на море и май от там още повече се влошиха нещата, примесени със стискането, което си прилагах. Все си мислех, че всичко ще премине и не си третирах кожата с нищо, освен обикновеното миене, при къпане. Пропуснах и да спомена, че и кожата ми е много чувствителна и поради тази причина, не позлвам никакви гримове, пудри, кремове и подобни, защото преди години пробвах да сменям няколко различни и по-скъпи, но винаги някакви пъпчици ми излизаха, та затова просто не позлвам никаква козметика за лице.

Та така, откарах си целия септември и октомври в заблуждение, че нямам сериозен проблем и че всичко ще премине. Споменаха ми да позлвам Зинерит и така с него почнах да се мажа, завяхнаха някои от пъпките, започна доста да ми се бели кожата, но пъпките ми бяха станали подкожни някак си и не минаваха. Реших да отида вече при дерматолог, който ми каза, че няма да се повлияя от никакви мазила и само ще си дам парите и направо ми изписа роакутан, като единственото което каза като страничен ефект ще бъдат напукани устни :mrgreen: и два месеца ми каза да го пия, било чудесно лексртсво :mrgreen:
Прибрах се аз, обаче и като почнах да чета за този роакутан, но пък тогава прочетох всичкото инфо що намерих на английски предимно и поради тази причина, чак наскоро попаднах на вашия сайт, който е изключително полезен и благодаря на Булгарикус за всичките съвети и съдействие!

Та като прочетох всичко за роакутана и ми се изясниха нещата и реших, че при др лекар ще ходя за второ мнение, още повече не бях пробвала антибиотици, та направо на това да се хвърлям като последна мярка. Отидох при най-добрия лекар уж в града и той веднага същото ми каза, че на роакутан трябва да минавам и ми идваше да се гръмна, ама видя, че не съм много навита нещо и в крайна сметка реши първо с антибиотици да пробваме. Та така пих по схема 2 опаковки азитрокс и се мазах сутрин със зинерит и вечер с акне бп5, това в рамките на месец някъде стана, почти целия ноември. Но пак си ми стояха някак кофти пъпките, и реших, че няма кой знае какъв ефект. Ходих пак на преглед, говорихме с доктора, мислих, и реших най-добре на роакутан да минавам, понеже и цялата тази история с пъпките е много неприятна и голям удар за самочувствието, и си казах че за какво да се тровя сега и с антибиотици и ако няма ефект и после пак да се налага да минавам на роакутан. И така набавих си опаковки от Гърция и вече шести ден го приемам.
Бях се зарекла, че няма да чета повече нищо за него, обаче наскоро се рових и попаднах на вашия сайт, прочетох всички теми и реших да питам някои неща. Наясно съм с рисковете, които крие лечението, особено за момичетата, но поради един куп фактори нямам намерение скоро да ставам майка, така че това отпада като риск малко или много.
Това, което искам да попитам е, понеже докторът така и не ми спомена за това изискване от 120мг на кг тегло като цялостен прием, и той ми ги изписа по следната схема, да пия първия месец по 1 на ден, от по 20мг, а втори и трети месец по 2 на ден от по 20мг, а тук чета, че тъкмо обратното трябва да бъде т.е. от по-висока към по-ниска доза. Плюс да не говорим за изискването, че трябва да е с постоянна концентрация в кръвта, което няма как да стане с по едно хапче на ден, а и не мисля, че бих успяла да разделя както трябва 1 такава капсула от 20мг. След 3тия месец трябва на преглед да отида и да преценим дали още ще се пие, но пак от това което чета тук е, че за оптимален ефект трябва да е 6 месечен приемът и то с точно определена доза. Освен, ако не съм объркала сметките, за моите килограми става, че трябва да изпия близо 7000мг и това разделено на 6 месеца става, че общо взето през целия период трябва да приемам по 40мг на ден, тоест 2х20мг. И се чудя какво да правя, дали да си увелича дозата сега или не.. Какво бихте ме посъветвали? Аз сега съм на 6-ти ден прием от по 1 капсула и затова много се надявам скоро да можете да ми отговорите, за да реша какво да правя. Освен това, не знам какво да очаквам само за 6 дни прием, но само кожата в областта, в която са пъпките си е суха и от преди след мазалата, а другата част си ми е нормална каквато си е била преди, повече омазняване имам по носа и около него и така си и стои през деня, не е прекомерно, но е по-мазно отколкото по другите части на лицето. И устните ми не са кой знае колко напукани, даже като взимах антибиотиците още от първия ден ми бяха доста по-зле отсега, може би като страничен ефект. Но все пак за толкова малко прием, и за такава доза не мога да очаквам да се проявява тази сухота, която трябва да се очаква.
А и другото, което ми каза докторът беше, че като почна по 2 капсули на ден, през слънчевите дни трябва и двете да ги взимам вечерно време, заради слънцето, и пак според прочетеното тук е напълно грешно това, нали така? И аз се притеснявам малко, че тук още април, става кажи-речи лято, дано следващата година е по-студена пролетта, ама едва ли, но пък нямам намерение никъде да излизам по слънчевото време и ще се пазя максимално.

Друго нещо, което много ме притеснява, е това, което прочетох, че прием на роакутан трябва да започне най-малко 5 седмици след мазане с акне бп5, най-вече заради белезите, които се консервират един вид, ако се използва и допълнително, и просто останах шокирана, защото на мен докторът ми каза да продължавам да се мажа с него по време на целия прием :o Просто не знам.. Аз след като прочетох тук, веднага спрях мазането, това на 2-3 ден стана, от приема, но просто, ако трябва да изчакам 5 седмици да започна да приемам роакутана, то тогава става да започна от февруари, и така стават още повече слънчеви месеци, през които да го взимам. Може би е моя грешката, че не започнах с роакутана още от самото начало, като ми го изписаха :cry: без да съм позлвала други мазила и подобни. В тази връзка, дали е голяма грешка, че започнах приема веднага след акне бп5?

Друго нещо което ми попадна из нета, като четях, е методът да почистване на мазната кожа чрез рициново масло и зехтин/олио, в съотношение 30% рициново и 70% зехтин аз слагам, но може и олио, което не е рафинирано, за този метод става въпрос http://www.theoilcleansingmethod.com/
По описания начин си чистех лицето сутрин и вечер, в продължение на около 2-3 седмици, това и докато пиех антибиотиците още, а и след това, всъщност до скоро го правех. И не знам дали от това, или от антибиотиците имаше някакъв по-благоприятен ефект, но подкожните ми пъпки избиха някак си по-лесно и сега за разлика от преди, когато бяха доста по-обемни, сега имам такива само на 2-3 места и то мънички. Рициновото масло е много полезно, и самото то макар че е мазно действа много изсушаващо. Ако има интерес мога да преведа статията. Но откакто прочетох форума и всички мнения преди дни и, че не трябва да натоварваме излишно кожата при прием на роакутан, и спрях да си почиствам кожата по този начин и само на вода карам.
Забравих и да спомена, че моите пъпки са само в долната половина на бузите, но са доста кофти, не са ми излизали нови пъпки след лятото и след като спрях да ги стискам, но пък цялата тази област си е зачервена. Знам, че преди се бяхате изказали негативно относно почситване на лице по време на прием на роакутан със зехтин, но има и рициново масло, което пък е доста полезно според написаното... Та ще се радвам, ако можете да изкажете мнение.

Бих искала да ви попитам дали мога да ви изпратя снимки на мейла, за да ме погледнете и да дадете вашето мнение. Защото вече започвам много да се чудя дали роакутана е правилното нещо за мен, а и как да го пия точно. Определено имам подобрение, в следствие на може би антибиотика, мазилата а и някак с психическа нагласа, че ще ги преборя пъпките, въпреки, че на моменти много се отчайвам, но пък си имам така кофти зачервяване, плюс една-две избиващи пъпки. Хормонални изследвания не съм си правила, а и посяква също, като според четеното тук е добре да се направи и мисля да действам по въпроса следващата седмица или след новата година. Защото не знам доколко е акне моето, а и самите пъпки, които бяха по-тежки преди аз си ги докарах до това състояние в голяма степен :( И така ми е много объркано и вече не знам как да процедирам и дали при трети лекар да ходя, като по мнение на 2ма от най-добрите тук само роакутан ще ме оправи...
Извинявам се, че стана толкова дълго, но ми се искаше цялата ситуация да опиша както е. Благодаря за вниманието предварително и дано можете скоро да драснете.

Eleonora_81
Posts: 12
Joined: Mon Jan 11, 2010 2:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Eleonora_81 » Tue Dec 20, 2011 4:08 pm

Здравей Булгарикус,
На 29 години съм, жена, 172 см, 60 кг. Преди година и половина приключих лечение с Роакутан, дори старите ми постове са още тук. Пих го 6 месеца и акнето ми, което беше в областта, около бузите изчезна напълно. До преди месец, когато за мой ужас се появи отново. Знам, че по-силно лекарство от това няма. Преди съм изпробвала всичко. Сега съм много отчаяна и объркана. Чух, че може да се направи повторно лечение за по-кратък период. Моля те да ми кажеш колко време е необходимо да го пия сега. Тук съм получила най-ценните съвети и много компетентно мнение от теб. За товас отново те моля за помощ и ти благодаря предварително.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Bulgaricus » Thu Dec 22, 2011 11:38 pm

Добър вечер!

Отговарям по ред на запитванията.

by -qNI- » Sat Oct 22, 2011 9:43 am
Да, можете. Обърнете се към мен по имейл, за да Ви кажа как.

by todorburgas » Fri Oct 28, 2011 5:30 am
Пропуснал съм, да. Сега отговарям на актуалното запитване.
Моята позиция е, че трябва да се следва лекарското предписание.
Моето лично мнение с оглед на всички години занимание с темата е, че лечението трябва да продължи в тази висока 40 мг/ден доза 6 месеца, защото първоначалното подобрение не винаги е в резултат на трайното изсъхване на фоликулите, които възстановяват дейността си, ако лечението бъде прекратено твърде рано. Нека не забравяме, че дори и след лечението има хода, при които се образуват нови фоликули, но във всеки случай тези процеси са значително по-слаби, отколкото преди лечението.
Знаете каква е максималната доза на килограм тегло. Запознат сте и с рисковете. Ако лечението бъде кратко, то и резултатите е по-вероятно да са кратки, но колкото по-дълго е лечението, толкова повече са опасностите за здравето в краткосрочен, но и в дългосрочен план.
Винаги казвам, че няма как да Ви отнема това решение.

by abvgde93 » Mon Nov 07, 2011 10:05 pm
Щом са Ви предписали крем, то предполагам формата на акне е по-лека.
Резултатите от локални препарати са по-слаби от тези на пер оралните, НО и рисковете са значително по-малко.
Нямам сфера, няма как да кажа кое във Вашия случай е най-добро. Важи правилото, че по-теькото лекарство има по-голям лечебен ефект с повече странични действия, повече опасности и по-дългосрочен ефект.

by helend » Mon Nov 14, 2011 9:50 am
Да, опасенията Ви са не безпочвени.
С напредване на възрастта намалява и секрецията, т.е. е вероятно проблемът с или без изотретиноин да отслабва.
Често, поради неоткрити кисти или поради генетични проблеми акнето остава.
Хормоните натоварват също черния дроб. Те също имат канцерогенно действие.
Приетата в медицината в този случай препоръка е за хормони при жените на първо място и на второ за изотретиноин. Няма как да Ви кажа нещо друго или няма как да Ви обещая, че ще се оправите завинаги от лечението. Опасенията Ви са основателни. Най-лесният начин е да пробвате с изотретиноин и да видите какво ще става, ако отговаряте на всички медицински изисквания за такова едно лечение.

by abvgde93 » Thu Nov 17, 2011 1:44 pm
Да, има съмнения, които не са еднозначно доказани, че в дадени целеви групи има зачестяване на странични заболявания след лечение с изотретиноин.
Не е спрян от никоя фирма от производство. Това не е вярно.
Фирмите производители нямат засега проблеми с това лекарство. Всеки може да съде всяка фирма за всичко. Няма досега съдебно решение за спиране на лекарството от производство.
Разбира се, че като при някои други лекарства има много пациенти, страдащи от много заболявания или предразположени към такива, при които едно дълго и мъчително лечение с изотретиноин влошава други заболявания или би могло да даде ход на някои "заложени" болести. Затова винаги съм казвал, че това лечение е за съжаление само за здрави хора, без някакви съмнения за заболявания на черния дроб или на бъбреците.

by kastiel » Sun Dec 18, 2011 10:06 pm
Снимки можете да пратите информативно по имейл. Дозата явно не е предписана от кожен лекар. Другите лекари клонят към известен "страх" при предписването на това лечение, защото малцина са запознати с него.
Личното ми мнение е, че ако сте здрав, нямате никакви заболявания и т.н. тази доза е ниска. 20-30 мг/ден е оптималната за тези килограми, но лекарят ще си е мислил нещо, щом я е предписал и не мога да знам какво е било то.

by music » Tue Dec 20, 2011 1:12 pm
Много дълга публикация и в крайна сметка разбирам за страховете Ви, те са основателни, но не мога да разбера какъв точно е въпросът. 20-0-20 мг/ден е добра доза за Вашите килограми. Знаете, че не бива да си променята дозата на своя глава.
В никакъв случай не трябва да делите капсулите, защото се разтварят на грешното мясти и не действат или действат по-слабо!
Времето на плазмен полуразпад е много дълго, но въпреки това е добре да приемате лекарството на 12 часа, а не на 24 часа, така ефектът е по-добър. Няма медицинска причина за един прием на ден. След няколко седмици е все тая по кое време ще го приемете.
Паралелното лечение с БП5 и изотретиноин е по мое мнение медицинска грешка. Пероксидът е агресивен, кожата няма защитен омазняващ слой. Няма такава комбинация в която отнемаме защитните средства на кожата и я поливаме с киселина или с пероксид или с каквото и да било.
Олио, мас, зехтин и други гранителни продукти, които не са произведение като лечебно средство за кожата нямат необходимата чистота и имат други примеси, които не са полезни за кожата. Микробиологичното им натоварване е много високо и трябва да не се маже кожата с тях. Предимнството им е, че са липофилни и разтварят подобните на тях вещества, т.е. омазняването на лицето, но проблемът с акнето е омазняването и не виждам лечение с мазнини, което да може да помогне.
Направете си изследванията и пишете пак. Можете и по имейл да пратите снимки, но предпочитам тук да отговоря.

by Eleonora_81 » Tue Dec 20, 2011 2:08 pm
Добре е да опитате изотретиноинов гел. За него бях писал вече. Може да се окаже ефикасен, защото вече сте лекувана пер орално. Даже би трябвало да го опитате, преди да се подлагате отново на лечение.
За дозата се решава с оглед на цялостното Ви състояние и с оглед на това колко време с каква доза сте била лекувана.

Поздрави на всички!
Булгарикус
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

abvgde
Posts: 59
Joined: Thu Jun 16, 2011 8:24 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde » Fri Dec 23, 2011 12:59 am

Здравейте,ще се опитам да си набавя роакутана от италия,баща ми отиде там по работа.
Въпроса ми е там под какво име да го търся ? Ако му кажа търси Isotretinoin под формата на таблетки - правилно ли е?
Благодаря много!

kastiel
Posts: 2
Joined: Sun Dec 18, 2011 11:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby kastiel » Fri Dec 23, 2011 2:00 am

Здравей отново ,булгарикус!Не успях да се старпя и сам предприех нещо!От два дни пия вече доза по 40 мг на 24 часа ,тъй като попаднах на формулата ти за правилен прием на лекарството.Сметнах ,че 30 мг е по моето телосложение,но тъй като си знам колко ми е зле положението и с каква сила се завръщат пъпките след поредната терапия реших да пия по 40 мг и смятам да запазя тая доза до края,освен ако вече моята дерматоложка не промени дозата като се прибера февруари.Предполагах,че дозата от 10 мг на 24 часа е най минималната ,но се пак 2 месеца мн добре ми се отрази ,да се надявам ,че не е било фатално,а новата доза ми се отразява много добре ,тези пъпки които ме претесняваха почти ги няма на 100 процента ,а съм по новата схема от 2 дни.А иследванията ми са добри по думите на доктора,в рецептата до колкото си преведох пише наистина за начална доза 10 мг ,ако се наложи може да се промени по късно ,а когато го питах за дозата той каза ,че съм ок и следващия път когато ида на преглед,ако се наложи ще я сменим.
Как смяташ ти,ако пия 4 месеца по 40 мг секи ден ,ще компенсира ли двата месеца с ниска доза?
Знам че си казал ,да не се земат хранителни добавки,до почнах да тренирам и пих 1 седмица протеини ,излязоха ми папки помислих ,че е от тях и ги спрях,правилно ли съм предположил?И последен вапрос - предполагам ,че по време на лечението е забранено да си правя лазерна корекция на безлезите,но опасно ли е ако си правя лазерна епилация в зоната на лицето пак???

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Bulgaricus » Fri Dec 23, 2011 2:28 am

1) Няма нужда да търсите оригиналния препарат. Това са, например цените на производителя Рациофарм:

30 Weichkps. -брой на капсулите (N1)-вид на опаковката 10 mg
(FB 24,98)
20,29 - цена
PZN 4478655 - фармацевточен номер за поръчка в Германия

50 Weichkps. (N2) 10 mg
(FB 34,19)
26,69
PZN 2182040

60 Weichkps. (N2) 10 mg
(FB 38,68)
29,79
PZN 4479034

100 Weichkps. (N3) 10 mg
(FB 56,10)
41,90
PZN 2182086

20 Weichkps. (N1) 20 mg
(FB 28,02)
22,40
PZN 2182092

30 Weichkps. (N1) 20 mg
(FB 36,32)
28,17
PZN 4478661

50 Weichkps. (N2) 20 mg
(FB 52,37)
39,32
PZN 2182100

60 Weichkps. (N2) 20 mg
(FB 60,18)
44,73
PZN 4478678

100 Weichkps. (N3) 20 mg
(FB 90,52)
65,80
PZN 2182152

Да го търси като "isotretinoine 20 mg tabl." На италиански е: "Isotretinoina".

2) За какво ги пиете тези протеини. Пишете ми някакъв телефон на лично съобщение и кога сте си у Вас в Германия, ще Ви се обадя да я обсъдим ситуацията.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

abc
Posts: 6
Joined: Sun Mar 21, 2010 12:50 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abc » Fri Dec 23, 2011 2:31 pm

Здравейте. Аз съм на 20. Когато бях тийнейджър, имах акне и понякога в желанието си да го премахна прекалявах със стискането и се появяваха синини около пъпката. Сега от време на време "излиза" някоя и друга пъпка. Имам около 10 проблемни точки по лицето. Когато се появи пъпка, тя винаги е на някоя от тези точки. С други думи пъпките се появяват на абсолютно едни и същи места всеки път. Възможно ли е през тийнейджърството от стискането да съм наранил кожата на тези 10 места и затова сега да става така? Може ли така хваленият тук Роакутан да "поправи" тези места?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Bulgaricus » Fri Dec 23, 2011 2:33 pm

Здравейте!
Не, изотретиноин не поправя места. Локално можете да ползвате изотретиноинов гел, за да се пресушат проблемните фоликули.
Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests