Лечение на акне (3. тема)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

abvgde93
Posts: 44
Joined: Fri Jul 16, 2010 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby abvgde93 » Wed Jun 15, 2011 1:35 pm

Здравейте,обмислям да започна лечение с роакутан,но нямам много голяма информация за него.
Има ли проблем възраста за лечението с него ? (момче,18год,60кг)


И някой въпроси:
Горе долу колко кутиики с тези хапчета ще трябва да взимам? (интересува ме заради цената)
Действието на роакутана е само да спре избиването на пъпки ли ? Или изчесват петната,блестящата мазна кожа ??
По време на приема му ще мога ли да излизам навън? Смисъл такъв ,ще има ли голями видими следи от самото лечение,като например много ли ще се люпи изсъхналата кожа ...

Тъпи въпроси ,но ме интересува.

Благодаря!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Bulgaricus » Wed Jun 15, 2011 4:48 pm

Здравейте,

няма тъпи въпроси, но преди да се повтарям, Ви съветвам да прочетете първата и втората тема: всички въпроси са вече отговорени.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

denice
Posts: 3
Joined: Thu May 26, 2011 2:32 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby denice » Wed Jun 15, 2011 6:21 pm

Здравейте Булгарикус,
Много, много благодаря за ценните насоки.
(Само за протокола: раждала съм и не планирам следващи бременности; За високото ниво на DHEA – според интернет и лабораториите, с възрастта той би следвало да намалява; според г-жа ендокриноложката при мен вероятно е генетично и е компенсаторна функция от блок на друг хормон в надбъбр. жлеза и т.н....)
Затова вчера, информативно, проверих как стоят при мен чернодр. показатели при висок DHEA. Ами ... ASAT, ALAT, GGT всъщност са в норма.
Така, за мен остава да се проверя и за инсулинова резистентност (тъй като и това чудо кореспондира с темата „акне”) и ... евентуално да чакам листопада :)
Благодаря още веднъж. Ще следя темата и ако ми хрумне още нещо – пак ще Ви потърся за съвет.
Поздрави!

ruslan_ruslan
Posts: 2
Joined: Wed Jun 15, 2011 8:11 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby ruslan_ruslan » Wed Jun 15, 2011 8:26 pm

Привет Булгарикус!Днес ми беше изписан роукутан първоначална доза 2х20мг.Лекувам се в дерматологичната катедра към Александровска Болница при д-р Емил Бърдаров.Направи хзапитване към тази немска аптека дето беше споменал в първия пост,но те отказаха да ми изпратят лекарството.Може л ида ми съдействате по някакъв начин,да Ви изпратя рецептата и да ме снабдите с този продукт изодерм,тъй като в България цената хич не е приемлива :(

Dokkk
Posts: 6
Joined: Mon May 09, 2011 6:35 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Dokkk » Thu Jun 16, 2011 9:52 am

Благодаря за информацията.А бихте ли ми казали някакъв изотретиноинов гел,който е достъпен и може да се намери в България,защото аз не успях да открия.Ще съм ви задължен.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Bulgaricus » Thu Jun 16, 2011 4:16 pm

by denice » Wed Jun 15, 2011 4:21 pm

Да, пропуснал съм ключовата дума за LDL... Този хормон наистина е нормално да намалява и ако това не е случаят има различни възможни заболявания, но не е задължително да ги имате, има 5% отклонение в нормата, което също е нормално. Става дума за 5% от пациентите, а не от целевата стойност.

by ruslan_ruslan » Wed Jun 15, 2011 6:26 pm

Здравейте,

да, можем по линия на Европейския форум за развитие да Ви изпратим лекарството. Трябва да заплатите само лекарството и изпращането. Ако се интересувате, трябва да ми изпратите рецептата, когато я получа ще мога да Ви кажа точна цена. Важно е да си купите по-голяма опаковка, за да си спестите парите за изпращането.
По имейл може да ми пишете или на лично съобщение, за да Ви кажа адреса за рецептата. Обърнете внимание, че е добре първо да ми пратите снимка на рецептата преди да я пратите, за да видя, дали е правилно попълнена. Изпращането на рецептата може да стане с нормална поща в зависимост от това колко бързо искате да получите лекарството.
Приблизителната цена, можете да видите тук: http://www.sanicare.de/produkte/suche.html , като въведете номер: 3531873.
България не позволява изпращане на медикаменти от чуждестранни аптеки, затова са Ви отказали. Проблемът не е в немската аптека. Законът в България е такъв.

by Dokkk » Thu Jun 16, 2011 7:52 am

Здравейте,

да, мога да Ви кажа.

въведете на тази страница: http://www.sanicare.de/produkte/suche.html , този номер: 479994, за да видите гелът.
По подобен метод на горепосочената публикация, можем да Ви съдействаме да получите гелът.

Нашето съдействие за всички е безвъзмездно, само разходите се поемат. Разходите са за изпращане и за баков превод. Изпращането струва 9 Евро, ако пакетът не се проследява и 17 Евро, ако пакетът се проследява. 1 Евро се заплаща за самия пакет допълнително, предполагам, че административната ни такса е под 5 Евро на пакет и на пратка. Ако искате можете да се обедините и така само един пакет да платите. Това е финансовата ситуация. В много случаи сме подарили медикаментите, но само когато е ставало дума за животоспасяващи такива.

Ще чакам да ми пишете, ако желаете: s.monev (@) efe - online . eu . Интервалите и скобите трябва да махнете.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

abvgde
Posts: 59
Joined: Thu Jun 16, 2011 8:24 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby abvgde » Thu Jun 16, 2011 8:26 pm

Здравей,Burgaricus!

В малко трудна ситуация съм. Писъл съм за "мъртвата кожа" тук във форума.Накратко .. дерматолога ми изписа вече Акне Аут Активен Лосион ,който много ми изсушава мазната кожа.Може да действа добре ,но ми прави кожата на люспички,които трудно се махат при тези пъпки.

Кожата ми е мазна със гнойни пъпки,черни точки и трънчета.

Към Въпроса: Имам слънцезащитен крем на Bioderma PhotoDerm AKN MAT SPF 40+ ,но когато го нанеса по лицето ми и тази люспеста кожа стои все едно не съм си мил лицето с години ...

В неделя ще е доста топло времето.По принцип от 1ч. до 4-5ч. гледам да не излизам от нас на слънце,но в неделя приятели ме карат да ходим на басейн.Не мога да нанеса слънцезащитният крем на тази люспеста кожа.

Ще се влоши ли състоянието ми ако един ден отида на басейн и съм изложен на слънце без слънцезащитен крем?

Просто хем ми се ходи хем става грозна гледка когато нанеса крема,направо съм отчаян вече казвам ви.
Ако можеш да ми дадеш някакъв съвет поне да се окуража ще съм ти Благодарен.

Поздрави.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Bulgaricus » Fri Jun 17, 2011 12:48 am

Здравей,

факторът в кожата, който отразява част от слънчевото лъчение и така то не достига до тъканите изчезва по време на лечението. Посочените от теб странични действия са "нормални".

Няма да умреш от едно такова излизане, но можеш да получиш тежки изгаряния.

За съжаление няма как да ти дам друг медицински съвет освен: ползвай слънцезащитен крем, въпреки естетичните "поблеми". Ако кожата ти изгори, а това ще стане ще си навредиш на лечението.

Няма друго решение. От колко време приемаш каква доза?

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

avgde
Posts: 1
Joined: Fri Jun 17, 2011 8:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby avgde » Fri Jun 17, 2011 8:08 pm

Благодаря ти за отговора.
До колкото те разбрах по време на лечението от самите продукти намалява така да се каже защитния слой на кожата?

За коя доза става въпрос?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Bulgaricus » Fri Jun 17, 2011 9:22 pm

Здравей,

бях останал с впечетление, че приемаш изотретиноин, ако не е така, няма повишена опасност, освен нормалната. За изотретиноиновата доза питах.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

georg1ev
Posts: 6
Joined: Thu Sep 23, 2010 9:54 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby georg1ev » Sun Jun 19, 2011 1:37 pm

Здравейте!
Пиша Ви за да споделя резултатите ми след лечението с Роакутан. Дозата, която приемах беше 2х20мг / 24ч в продължение на 5 месеца + 1х20мг / 24ч в продължение на 1.5 месеца. Сега, 3.5 месеца след последното хапче акне няма. Излизат ми по 1-2 пъпки, не много големи, но се опитвам да не мисля за това, както беше преди. Белези има. Сякаш бавно избледняват, но бавно. Кожата възвърна секрецията си, но не мисля, че това е голям проблем. Купих си Exuviance Antibacterial Moisturizing Facial Cleanser, с който измивам лицето 1 или 2 пъти в седмицата. Това е засега. Надявам се всеки, който има проблем да го разреши..

Поздрави!

Bulgaricus: Не виждам защо си миете допълнително лицето. Ако се къпете всеки ден не е добре да си миете допълнително лицето.

abvgde93
Posts: 44
Joined: Fri Jul 16, 2010 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby abvgde93 » Thu Jun 23, 2011 6:05 pm

Здравей отново,Bulgaricus.

Искам да те попитам ,както вече споменах дерматолога ми изписа Гарниер 3в1 и акне аут Лосиона,ползвам ги и не ми се омазнява кожата,но понеже са силнички продукти и кожата ми става на люспички.
Целта нали е да изсушавам многото пъпки по лицето.
Мога ли от време на време през деня да обтривам лекичко с лицето си с памук и зехтин ,за да омеква кожата,или това ще попречи на излющването на пъпките.
Имам и крем Bioderma Sebium Hydra.

Благодаря ти!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Bulgaricus » Thu Jun 23, 2011 6:11 pm

Здравей,

можеш всичко да правиш, но мисля, че няма да е добре да правиш това с памук и зехтин.

Зехтинът е предназначен за ядене, а не за нанасяне по кожата върху и без това проблемни нейни участъци. В самият зехтин виреят някои микроорганизми.

Освен това целта е изсушаване и няма смисъл от допълнително миене или от изкуствено омазняване.

Според мен е противопоказно.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

denice
Posts: 3
Joined: Thu May 26, 2011 2:32 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby denice » Fri Jun 24, 2011 2:11 am


Hrist0
Posts: 8
Joined: Wed Jan 12, 2011 12:34 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Hrist0 » Tue Jun 28, 2011 10:46 pm

Разполагам с два блистера Роакуран 10мг. Моето лечение приключи, ако някой желае мога да му услужа.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 69 guests