Лечение на акне (3. тема)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

abvgde93
Posts: 44
Joined: Fri Jul 16, 2010 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde93 » Mon Jul 16, 2012 9:52 pm

Благодаря. Имам един въпрос. Яденето на яйца - по 2 яйца на ден и то само белтъка , може ли да предизвика акне , напоследък почти всеки ден ям по 2-3 яйца и затова питам.

Отговор: Не, но може да влоши вече налично акне.

Hrist0
Posts: 8
Joined: Wed Jan 12, 2011 12:34 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Hrist0 » Wed Aug 01, 2012 7:40 pm

Здравейте др Булгарикус, имам един доста голям въпрос: Значи началото на 2010 януари започнах лечение с роакутан което продължаваше 6 месеца. След лечението нямах нито една пъпка като имах доста лошо акне (имах пъпки по лицето, гърдите, гърба, раменете и брата). Преди 2 седмици някаде почнаха малко по малко да се появяват отново пъпки и в момента имам около 20 пъпки по лицето и 5-6 по гърдите не са като преди големи сега са малки.

Отговор: направете си първо посявка, за да изключите някаква инфекция. Започнете да приемате ентерол редовно.

reason
Posts: 14
Joined: Sun Aug 05, 2012 1:43 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby reason » Sun Aug 05, 2012 8:04 pm

За акнето е изписано тук тооолкова много, че честно не ми се четат всичките 3 теми. Ще опитам да помогна като споделя опита си.
Мъж на 33 г. съм и до преди 3-4 години си водих здраво борба с акнето. Под водене на борба разбирайте всичко друго освен антибиотици. Бях решен твърдо да не посягам към тези препарати и мисля, че това си беше много правилно решение. Тъй като от 5 години редовно тренирам, самия процес на тренировките и възстановяването ми изискваха приемането на различни хранителни добавки. Съвсем естествено в менюто ми се появиха и дейли витамините. Изненадващо открих че акнето се повлиява много добре само 2 месеца след като започнах да приемам дейли витамини. Под дейли витамини не разбирам комерсиалните, които се продават в аптеките като Центрум или Допел Херц, а тези които могат да се намерят във фитнес магазините. Ако решите да пробвате, обаче ви съветвам да си закупите такива на доказани марки, просто за да избегнете възможността да попаднете на метета или некачествени такива. След като състоянието на кожата ми се подобри се запитах защо, каква всъщност е причината. За мен отговора беше очевиден. Явно, че нещо с храненето ми не беше съвсем наред. Ако се сещате не напразно я има и поговорката, че болестта се намира на дъното на чинията. Започнах да експерименрирам самостоятелно с различни храни и това, което забелязах бе, че след като започна да пия прясно мляко (а това си беше около литър на ден) акнето се влошаваше. Прясното мляко си го набавях от магазинната мрежа. След като се поинтересувах за начина на производство на прясно мляко и то в часност в България картинката придоби завършен вид. За да се докара по-голям добив на мляко кравите по кравефермите се тъпчат с антибиотици и хормонални препарати, които сами предполагам знаете, че не могат да бъдат отчистени и попадат чрез млякото в нашия организъм. Отделно от това истината за прясното мляко е, че то НЕ съдържа толкова много калций колкото се опитват да Ви убедят толкова много години.
Гледайте да избягвате храни с висок гликемичен индекс. Все още не е доказана пряката им връзка с акнето, но е доказана връзката им с отделянето на хормона инсулин, а той е най-анаболния хормон в човешкото тяло. Лесно ще намерите в интернет таблици с храни подредени по гликемичния им индекс.
Спрял съм да приемам каквито и да било млечни продукти от 1 година насам, приемам си дейли витамините, избягвам храните с висок гликемичен индекс и не съм спирал да тренирам и нито съм усетил болки в ставите, нито в сухожлията. Акнето ако не на 100 то на едно 85-90 % го няма вече.
Това е от мен и успех!

Бележка: да, писали сме, че преди започване на лечение трябва и метаболитна причина да бъде изключена. Но дългото приемане на витамини също не е решение, последните изследвания показват, че се повишават рисковете за ракови заболявания за всяка витаминна група с проценти.

Hrist0
Posts: 8
Joined: Wed Jan 12, 2011 12:34 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Hrist0 » Tue Aug 07, 2012 2:49 am


ptomoff
Site Admin
Posts: 822
Joined: Wed Mar 22, 2006 10:45 pm
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby ptomoff » Fri Aug 10, 2012 5:20 pm

Hrist0, никой не е забравен, но си има ред на отговаряне. Излишното бъмпване на теми води само до банове.

Hrist0
Posts: 8
Joined: Wed Jan 12, 2011 12:34 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Hrist0 » Tue Aug 14, 2012 2:30 am

Извинявам се исках само да се поправя и да добавя че терапията ми беше 6 месеца от които 1вите 3 дозата ми беше 20мг на ден а след 3тия ми я дигнаха на 25мг на ден.

Отговор: опитът показва, че тази доза не е ефективна. Сигурно лекарят е имал някаква причина, за да я държи толкова ниска.

abvgde93
Posts: 44
Joined: Fri Jul 16, 2010 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde93 » Sat Aug 18, 2012 7:42 pm

Здравейте , Bulgaricus :) На 25ти Август свършвам 7мият месец от лечението с роакутан. Преди седмица-две спряха да ми излизат пъпки , по принцип бяха спрели по бузите и челото , но около брадичката и над горните устни още излизаха , сега спряха. Имам само 2 които стоят от доста време и не се махат. Но като цяло спряха , което е хубаво . На 40мг съм в момента. Понеже на мен спряха да ми излизат доста късно , дали ще е добре да говоря с лекарят ми да остана за още месец - два на по-ниска доза , за да сме сигурни ,че пъпки няма ,както и рецидив. Другото което е , имам доста петна от пъпките , белези имам но доста ситни и не се виждат. Но петната са много , все едно имам пъпки , но нямам. Особено над горните устни са се образували едни лилави петна , предполагам това е когато излизах на слънце и там не слагах слънцезащитен крем , защото имаще пъпки и няма как. Също така ще е добре ли да започна да ползвам третиноин крем локално ? Това ще допринесе ли за изчистването на петната , и може ли по някакъв начин да стимулира акнето отново ? Понеже четох,че след спирането на роакутан най-малко 6 месеца не трябва да се ползват препарати , пилинг и т.н.

Поздрави ! :)

-- Sun Sep 02, 2012 7:35 pm --

Здравейте, извинявам се за двойният си пост , но имам един въпрос :) В 8мият месец съм на изотретиноин , спряха да ми излизат нови пъпки (слава богу) , но имам някой черни точки които си седят. Проблема е ,че една черна точка на брадичката ми днес вече е в гнойна пъпка. Това нормално ли е и значи ли ,че не са спряли да ми излизат пъпки , или просто черната точка е избила ? Мога ли да се притеснявам , тъкмо се бях утешил ,че спряха да излизат.
Поздрави!

Отговор следва по-долу.

nikolova
Posts: 1
Joined: Tue Sep 11, 2012 2:16 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby nikolova » Wed Sep 12, 2012 12:25 am

Здравейте , бих искала да ви попитам кой от новите лазари за лечение на белези от акне ще е най-ефективен според вас? CO2 фракселния лазерен ресърфинг, радиочестотния e-Matrix или лазера Palomar? Кой от тях е най-щадящ за кожата имайки предвид възстановителния период след това? Благодаря Ви предварително за отговора!

Отговор: не мога да препоръчам един или друг производител. Това са неща, които знаят обучените за работа с тях лица.

abvgde93
Posts: 44
Joined: Fri Jul 16, 2010 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde93 » Sun Oct 07, 2012 11:29 am

Здравейте,Bulgaricus. Ще се радвам да ми отговорите , леко съм в паника. Приключих 8 месечен курс с роакутан.
При дози: 1-4 месец - 40мг , 5-6ти месец - 60мг , 7ми месец 40 мг и 8ми 30мг. Акнето спря да излиза след 7мия месец. Сега 1 седмица след като го спрях кожа ми отново започна да се омазнява и да ми излизат малки пъпки. Не е нормално толко бързо да се върне омазняването. Бихте ли ми препоръчали нещо , защото вече се отчаях ... това беше последната стъпка.... сега накъде ?

Отговор: отговорът ми е, че дозата е била твърде ниска за Вас и не бива в никакъв случай да ползвате други почистващи или козметични средства вече или защитни кремове. Можете да ползвате само изотретиноинов гел. Има две възможности: от това, че лечението е било твърде ниско дозирано фоликулите да не са били трайно унищожени и сега да се възвръща секрецията или това да е само моментно състояние, което да премине. Не знам кое обяснение е валидно във Вашия случай. Вие в кой град в България сте?

abvgde93
Posts: 44
Joined: Fri Jul 16, 2010 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde93 » Sun Oct 07, 2012 4:35 pm

От София съм . Не знам и аз защо така се получава , дозите не бяха толко ниски (за 62-3кг). Имам чувството ,че нещата вместо да се подобряват след изотретиноина , ще се влошават. Мислех си за 2ри курс , но ще трябва да е чак догодина по това време. До тогава трябва да закърпя положението някак си :(

Отговор: щом омазняването се връща, значи е останал фоликулен ресурс и щом е останал, значи дозата за Вас специално е трябвало да бъде по-висока. След правилната доза не остава такъв резурс за омазняване. Как са кръвните картини? Изотретиноинов гел можете да си намерите, ако не си намерите, можем да помолим някой по рецепта да Ви прати. Ако идвате до Варна се обадете, ще се видим лично. По-добре е нищо да не правите, отколкото "нещо" да правите.

abvgde93
Posts: 44
Joined: Fri Jul 16, 2010 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde93 » Sun Oct 07, 2012 11:40 pm

Ами не знам , не мога да повярвам направо. За съжаление нямам път към Варна. Онтосно изотретиноиновият гел , ще говоря с дерматолога ми за него , но до колкото знам той се забърква в някакъв % . Какъв трябва да е той ? И до колко това локално лечение ще е успешно ? То ще предотврати ли това омазняване ?

Отговор: те дозите не са строги за всички еднакви. Няма друго обяснение. Гелът се купува готов. Много е сложен химически погледнато и не може да се забърква. Това е гелът: http://drugline.info/img/drug/isotrexin-gel-31609_2.jpg, писал съм вече за него. По-малко успешно е местното лечение от това с хапчетата. Третират се преди лягане само пъпките. Няма нужда да идвате до Варна, само го споменах за Ваша информация.


ЕДИТ // Благодаря много. За локалният изотретиноин , бях говорил с моят лекар и той каза ,че се забърква в болницата , но така и не стигнахме до локално лечение. Ще отида тази седмица да поговорим , ако не ще го търся евентуално от тук. Относно вторият курс , според вас , дали ще бъде ефективен и траен ? И опасен ли е за здравето , особено в таказа възраст като моята (19г.)

Отговор: виждате, че има две съставки в оригиналният препарат. Ако могат да ги забъркват, то о.к. Гелът ще е сравнително безопасен. За втория курс няма медицински данни, понеже направените изследвания са само с един правени.

abvgde93
Posts: 44
Joined: Fri Jul 16, 2010 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde93 » Mon Oct 08, 2012 5:43 pm

Аз след роакутана , мога да кажа ,че съм чист , но с много петна. Сега от както ми се омазнява кожата започнаха да ми излизат малки пъпки, но не е нормално. Дали според вас гел-ът ще закърпи положението. Също така чета ,че има първоначален пробив , това истина ли е?

Отговор: петната показват, че или е имало механично въздействие по време на лечението или сте ползвали и други мазила, като да кажем слънцезащитен крем. Такива следи след такива комбинации са нормални. Не разбирам какво искате да кажете с "първоначален пробив"?

abvgde93
Posts: 44
Joined: Fri Jul 16, 2010 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde93 » Mon Oct 08, 2012 9:18 pm

Ами ,чета в един английски форум , хората си водят дневник на лечението. Много от тях казват , че при започването на локален третиноин (там му казват Ретин-А) първите седмици има влошаване на акнето , както при роакутан. Аз като цяло искам да го ползвам като поддъжаща терапия след роакутана , за да не се върне акнето , то се върна де , но да е колкото се може по слабо изразено , и да не ми мазнее кожата.
Поздрави,

Отговор: третин-А е подобен на изотретиноин, но не е точно същото вещество. Има разлика в една функционална група. Няма поддържаща терапия. Не си рискувайте здравето.

Едит // Не , не . мисълта ми е при третина ефекта е само докато се ползва ли , или след спирането му остава ефекта. Той може ли да навреди на здравето ми когато се прилага локално ?

Отговор: третин и изотретиноин са еднакво вредни. Гелът е много по-малко вреден и съответно по-малко ефективен.

abvgde93
Posts: 44
Joined: Fri Jul 16, 2010 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde93 » Tue Oct 09, 2012 10:30 pm

Благодаря за отговорите много. Имам един друг въпрос. Знам ,че акнето и храненето нямат общо макар всички митове , но след роакутана започнах да се замислям дали не е от него ? Според вас може ли от храни богати на въглехидрати , които имат висок гликемичен индекс (като бял хляб , ориз) да предизвикат омазняване на кожата ? Също искам да Ви питам , мисля да си взема една добавка за качване на малко килограми ,понеже ходя на фитнес. Добавката е гейнър с високо съдържание на въглехидрати.Досега не съм взимал добавки. Дали след приема на роакутан , мога да си взема хранителна добавка (Опасно ли е?) Поздрави.

Отговор: акнето и храненето са зависими едно от друго. Това не е мит, а факт. Зависимостта обаче не е права и не е все още еднозначно изяснено как точно те зависят едно от друго. Има една метаболитна зависимост, която се подобрява с прием на пробиотични таблетки в малка доза, но редовно. На Ваше място бих си ги купил и употребявал от сега нататък редовно, да кажем ентерол, но има и други в комбинации. Най-ефективна е бирената мая под формата на пробиотична капсула в доза по 250 мг на 12 часа. Ако има някакво "нездраво" гниене, което е по-силно, може и акнето да се влошава. Такива процеси са по-силни при прием на дълги захари, като изброените от Вас, да. И все пак акнето си остава при мъжа проблем на регулираната от мъжките хормони секреция на жлезите, а не на ориза или на картофите.
С добавките внимавайте, това е нова тема и тя не е за изясняване в темата за акнето. Там трябва да се следят някои параметри в кръвната картина, индексът на телесната маса и храненето по групи в грамове като цяло. Всеки един елемент може да се пропусне, но тогава рисковете се повишават и резултатът става все по-несигурен. Там е добре да се види физически потребителя, за да се констатира, чрез инспекция (като на преглед при ортопед), къде са по-слабите места и къде той има капацитети да трупа маса. След анализ на храната може да се каже и кога точно по време на деня да я приема. Един "принципен" отговор на Вашия въпрос с "да" или "не" няма или ако има, той би бил неточен и свързан с опасности. Аз се занимавам с тази наука/тематика от нейната медицинска част, можем да уговорим създаване на Ваш хранително-спортен профил, но както вече казах не в темата за акнето.



ЕДИТ // Да за бирената мая съм съгласен , ще си купя. Но тя съдържа и витамин А , той може ли да се приема допълнително(като добавка в случая от маята) след роакутан ? За добавките и трупането на маса не Ви разбрах много добре . Тук в този форум може ли да се пускат такива теми свързани с фитнес.

Отговор: Бирената мая не съдържа витамин А в терапевтично количество. При нея става дума за: Saccharomyces boulardii. Всъщност става дума за дрожд от това семейство, а не точно за официалната бирена мая. Има го по аптеките, в Германия се казваше Perenterol. Дозата е по 250 мг на 12 часа, както споменах по-горе. По принцип сме форум за проблеми, а ако някой иска да натрупа маса, това не е проблем, но понеже има много митове и легенди и те биха могли да станат проблем ще обособим и фитнес раздел. Ще видим при какви условия. Засега можете да пуснете нова тема при проблемите.

abvgde93
Posts: 44
Joined: Fri Jul 16, 2010 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde93 » Mon Oct 15, 2012 5:50 pm

Мерси за отговорите . Относно крема , ако намерим от някой рецепта , каква е цената му с доставките и всичко.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 65 guests