Лечение на акне (3. тема)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Bulgaricus » Sat Jan 07, 2012 9:31 pm

Здравейте!
1) Въпросната ваксина няма доказан ефект, по мое мнение не може и да навреди, затова можете да я приемате. При децата преди време тя бе за пер орална употреба и нямаше как да помогне, понеже протеините и се секвентират от стомашно-чревните киселини и не може да се изгради имунитет срещу бактериите. По принцип имунитет срещу бактерии не е доказано медицинско явление с малки изключения на мускулна ваксина.
За да мога да Ви каже нещо за бактерията Ви трябва да знам, коя точно е тя. Няма "принципно" решение за всички. Основната грешка при лекуването е един вид "недоизпипване" на лечението. Първо се предписват антибиотици без посявки, което при акне няма особен медицински смисъл. После те се сменят няколко пъти, докато след принуда, ако не се е отказал пациентът се прави посявка и се предписва антибиотик, което, разбира се, отново е в 2/3 от случаите в минималното препоръчано време на лечение. Така пациентите се измъчват до крайна степен и те приемат проблемите си като нелечими. Освен това се залага на монолечението: щял да помогне антибиотикът и погрешно не се комбинира пер оралното лечение с локално. Така шансовете на пациентите са минимални. Съжалявам, но е така при 9 от 10 пациента. Нямам извинение за това лекарско поведение. Обяснения има много.
2) Дозата Ви е добра, според мен. При фитнес трябва да внимавате се хигиената, защото кожата изсъхва и губи част от защитата си. Освен това не бива да натоварвате черния си дроб с добавки по време на лечението.
3) Гелът се ползва само вечер, защото оставя следи. Не е типично такова състояние. В него има и антибиотик, може да сте алергична, което би обяснило симптомите. Действието на гелът е като на хапчетата , но по-слабо. Трябва да наблюдавате състоянието си 3-4 седмици и ако тези оплаквания продължат да търсите алтернатива на гела. Пак може да пишете, ако няма подобрение, мога да Ви дам тогава друга информация.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

abvgde93
Posts: 44
Joined: Fri Jul 16, 2010 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde93 » Sat Jan 07, 2012 9:37 pm

Здравей Bulgaricus,какво да разбирам под това да спазвам хигиена с фитнеса и роакутана ? Ходя на фитнес вечер към 8-9 часа и като се прибера веднага се къпя.
Не приемам никакви добавки,а мога ли да похапвам повечко пилешко и свинско месо? (Да кача малко кг.)

ЕДИТ// Bulgaricus,бихте ли си проверили пощата писал съм ви относно акнето,тъй като не мога да ви пратя лично.
Last edited by abvgde93 on Sat Jan 07, 2012 9:49 pm, edited 1 time in total.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Bulgaricus » Sat Jan 07, 2012 9:47 pm

Щом се къпете у дома, всичко е наред. Аз където ходя е чисто и затова се къпя на място, а не вкъщи. Когато кожата е суха в следствие на лечението е по-лесно да я нараните и да се заразите с някоя инфекция, защото бактериите и гъбичките на другите спортуващи са навсякъде, където те се потят, т.е. особено във фитнеса. А в случай, че се заразите лечението е тежко и трябва да се спре изотретиноина, затова казах да спазвате хигиена и да внимавате. Всичко може да ядете, добре е алкохол да не пиете.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

abvgde
Posts: 59
Joined: Thu Jun 16, 2011 8:24 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde » Sat Jan 07, 2012 9:51 pm

Алкохол не пия,а относно хигиената достатъчно ли е просто да си измия лицето с вода ? Понеже не е хубаво да използвам козметика по време на роакутан.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Bulgaricus » Sat Jan 07, 2012 9:52 pm

Няма нужда да си миете лицето, ако се къпете. Колкото по-малко правите, толкова по-добре за кожата по време на лечението.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

kgtobe
Posts: 13
Joined: Tue Dec 27, 2011 12:50 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby kgtobe » Sun Jan 08, 2012 12:58 am

Здравейте,Булгарикус!Почти 100 процента съм сигурен ,че бактерията се казва стафиликокос ауреус.За съжеление продължават да ми излизат пъпки на гърба и по гардите,въпреки дозата от 40 мг.Предполагам ,че за това е виновна инфекцията и че още я имам тая бактерия.Това значили ,че е по-добре да прекратя лечението с Роакутан и като се прибера да си направя тази ваксина?А вазможно ли е да не прекъсвам лечението и пак да си направя ваксината?Има ли вероятност при смяната от ниска на висока доза състоянието на акнето да се влоши ,така както при първия месец,зашотото вече близо двайсетина дена пия по високата доза и може би тялото ми още се напасва?!
А този гел за който говорите мога ли да го намеря в немските аптеки и може ли да го ползвам наред с хапчетата?Защото имам доста проблеми очастъци?

sslavov
Posts: 7
Joined: Mon Jan 09, 2012 7:51 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby sslavov » Mon Jan 09, 2012 8:17 pm

Здравейте отново,
аз съм човекът, който пусна първата тема. Дано е помогнала на повече хора в борбата с акнето!

До Булгарикус:
Г-н Монев, смятам да направя 2ри курс с изотретиноин. Изследванията на черен дроб са в нормата и този път искам лечението да е както трябва. Тежа 60кг, 170см, 26г. не взимам каквито и да е медикаменти, не пия, отказах цигарите преди 6мес., само по жени ходя. Каква схема на приемане на изотретиноин ще ми препоръчате, останали са няколко гнезда около бузите и брадата, по които периодично ми излизат пъпки. Също така по скалпа ми се появиха люспи пърхот, които си спомням че по време на лечението ми ги нямаше, а през септември цялото ми лице около бузите и брадата ми беше в лишеи и тогава се мазах с локоид липокрем и ползвах низорал за пърхота. Разбира се не е старото положение с пъпките, но мисля че може и по-добре. Относно продължителността на лечението до края на август може и да не видя слънце, така че няма проблем (не съм затворен в тъмница :) ) За момента финансово мога да си позволя и двукратен дневен прием. Масовите разфасовки тук са по 20мг, ако ги има...

До другите участници в темата:
от къде и под какви търговски имена мога да си намеря читав изотретиноин в малките градчета или сайт от който сте поръчвали и сте доволни, защото питах в няколко аптеки, те се обаждат в някакъв склад и оттам им казват, че въпросният медикамент се произвежда само с държавна поръчка и оща май няма партиди за тази година... Ако имате информация, моля пратете ми на лична координати или сайт, откъдето мога да си го закупя, но пак казвам да НЕ Е МЕНТЕ, т.е. да имате лични наблюдения!!!

Благодаря предварително!

abvgde
Posts: 59
Joined: Thu Jun 16, 2011 8:24 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde » Mon Jan 09, 2012 10:54 pm

sslavov,щом акнето се е върнало ,но в доста по-лека форма,защо не пробваш локално с крем третиноин ?
За закупуването можеш да говориш с Bulgaricus,той може да ти съдейства.

kgtobe
Posts: 13
Joined: Tue Dec 27, 2011 12:50 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby kgtobe » Mon Jan 09, 2012 11:53 pm

А ти правил ли си излседване за стафилококи?Ако не си ,препоръчвам ти...на мен там ми е проблема!

sslavov
Posts: 7
Joined: Mon Jan 09, 2012 7:51 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby sslavov » Tue Jan 10, 2012 8:10 pm

благодаря за загрижеността, но ще изчакам мнението на Булгарикус

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Bulgaricus » Tue Jan 10, 2012 9:59 pm

1) Ако става дума за стафилококус ауреус трябва да се определят устойчивостите и, т.е. кой антибиотик и действа. При тази бактерия имаме често неин подвид, наречен MRSA, другото му име е ORSA. Тези съкращения се използват за "метицилин/оксацилин резистентни стаф. ауреус". Тези бактерии произвеждат ензим, който химически разтваря всички антибиотици от групата на пеницилините и затова тези антибиотици не и действат. Другите антибиотици, които и действат обаче не могат да я унищожат напълно, защото тя забавя обмяната на веществата си, докато пациентите ги приемат или използва алтернативни обменни пътища. Това вече съм го писал в темата за тези бактерии.
Ако "нормални" стаф. ауреус се лекуват погрешно, например само със сулфонамиди или фусидинова киселина е много вероятно те да станат устойчиви, защото генът, който кодира произвеждането на този "разтварящ" ензим се "напасва", един вид мутира.
При Вас конкретно, ако са Ви лекували стаф. ауреус, без антибиограма е възможно горепосочената мутация да е станала вече.
Затова Ви казах, че без антибиограма не мога нищо да кажа, а не защото искам да си "предавам важности". Няма вярно медицинско изказване, без 100% сигурна информация в този конкретен случай.
Ако се е стигнало до тази резистентност (т.е. устойчивост) и е необходимо лечение, възможностите са много малко, те са несигурни, тежки за провеждане и един курс на лечение струва малко над 500 Евро, без гаранция, че той ще е успешен. Има три основни антибиотика, които се използват, два от тях само под формата на интравенозна система, евентуално и под формата на интрамускулна инжекция: ванкомицин, линезолид, тейкопланин.
Възможно е по време на лечението да си направите тази ваксина. Тя няма отношение с него. Проблемът със стаф. ауреус е трябвало да го изясните, ПРЕДИ да започвате химиотерапията, както е писано тук в статиите. Ако сте прибързали в противоречие с информацията от форума, то сте допуснали, по мое мнение, грешка. И сега няма как да Ви кажа дали да приемате лекарството или дали да не го приемате, ако го спрете, лечението досега е напразно, ако го пиете до края на курса, може да се окаже, че изобщо е нямало нужда от него.
И все пак бактерии се развиват там, където има среда за тях. Ако средата им "пресъхне", то и техните видими въздействия ще са по-леки.
40 мг пиете, т.е. на 12 часа по 20 мг и колко кг тежите актуално?
Гелът можете да го ползвате паралелно. В случай, че имате рецепта можем да Ви съдействаме, ако си го платите да го получите безвъзмездно. Друг е въпросът, дали имате нужда изобщо от гел или просто Ви трябва търпение. От колко време приемате високата доза и колко време сте приемали ниската?

2) Да, виждате, че се разви цяла общност, на която статиите бяха много полезни. Целта на статиите за акне е постигната по мое мнение.
20 мг биха били твърде малко по мое мнение. Друг е въпросът, че е добре да ги приемате на 12 часа, т.е. 10-0-10 мг, а тази разфасовка е трудно да намерите и тя е по-скъпа. Повтаряте лечението и не виждам нищо, което да говори срещу доза 20-0-10 мг, дори и 20-0-20 мг, ако лекар я предпише, разбира се.
Може да ползвате Head & Schoulders постоянно. Дългосрочно е добре да мислите и да имате винаги достатъчно запаси, за да се предпазите от ситуации, при които не може да се купи лекарството.
Както при други, можем да Ви го изпратим и от Германия, няма да е менте.
Изследването за определяне на вида на бактерията също може да даде резултат и е най-евтиният начин за много добра диагностика.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

kgtobe
Posts: 13
Joined: Tue Dec 27, 2011 12:50 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby kgtobe » Tue Jan 10, 2012 11:52 pm

Здравйте,отново!Ами ония ден се теглих и тежа 68 кг,178 см на 20 години.Днес дадох кръв за изследване и казах не лекаря,че пия 40 мг на 24 часа ,но се още имам пъпки които ме мъчат,той ме погледна строго и още преди да ги прегледа ми каза ,че трябва да я намаля поне на 30 за сега (прочем и дерматоложката ми в България казала на мой роднина да не пия повече от 20 мг , но тази доза ми се струва много малка).Казах му,че имунната ми система е слаба и се чуствам много отпаднал и няколко пъти ми се подува гърлото вече и поисках нещо за имунната система ,той само ми инжекция витамини Б 12 и ми каза да си купя от аптеката цяла опаковка и при тях ще ми ги бият 2 пъти седмично.Другото ми даде е адреса на болницата във Витмунд следващата седмица да ме види дерматолог задалжително!
Страхувах се ,че ще ми кажете точно това ,че може и напразно да съм започнал курса :( но мисля,че съм минал половината и трябва да мина и другата половина инъче защо съм го почнал?!Пих първите 2 месеца по 10 мг на 24 часа и от почти месец съм на 40 мг ,но тая вечер минавам на 30 ,а знам че не е добре вече да се сменя дозата!
Спомням си на Атибиограмта имаше само 2-3 антибиотика които можеха да ми помогнат и единия беше инжекционен,помння защото още тогава го проверих в аптеката.Но вапросната ми Дерматоложка на която показах естествно изследването ,ми предписа само Авелокс и крем Надикса,който ми помогна до 70 процетна според мен ,но пак излизаха тук таме ,а на контролния преглед ми каза ,че съм ОК и няма да прибегваме до Роакотан,тъй като след това заминавах за Германия (това беше Май месец) си взех една опаковка Авелокс за тука ,когато ми се наложи да я изпия вече не ми подейства изобщто!
Инъче благодарности,Булгарикус, за помощта която оказваш на всеки и обърнатото внимание!

SebDerm123
Posts: 6
Joined: Mon Dec 26, 2011 2:39 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby SebDerm123 » Thu Jan 12, 2012 5:18 pm

Здравейте!
Направих си първите изследвания след започването на Роакутан. Преди да го започна всички показатели бяха наред, но само добрият холестерол (HDL) беше малко под нормата. При днешните изследвания излиза, че сега е още по-нисък. От лабораторията дават, че нормалните стойности за мъже са >1.45mmol/l. При мен преди да започна Роакутан HDL беше 1.36, а сега е 1.15. Но май в тази лаборатория просто са сложили прекалено висока граница, защото навсякъде в интернет дават, че за ниски се считат стойности под 1mmol/l. Така излиза, че и двете ми изследвания са в норма. Кажете какво да правя, мога ли спокойно да продължа приема на Роакутан ?

sslavov
Posts: 7
Joined: Mon Jan 09, 2012 7:51 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby sslavov » Thu Jan 12, 2012 9:55 pm

Благодаря за отговора, не знаех, че е възможна опцията да го изпратите от Германия, бихте ли ми казали към кой да се обърна, колко ще ми струва и как да преведа парите. Утре пак ще попитам в една аптека, тя работела с повече складове. Мислех си точно за доза 2х20 на ден 4-5 месеца и после да сваля примерно на 20 на ден за още 1-2 месеца. За доктор, малко са го чували, а тези дето са го чували имам малко отрицателно мнение за хода на лечението. Та при положение че си следя редовно показателите не виждам какъв е проблемът да се "самолекувам", то и предния път беше така, тогава ходех просто за рецепта. Сега остава да уточним как и на каква цена се поръчва - не знам тук или на лична и да ми кажете 2х20мг за колко време като схема да ги приемам. Ако има нещо ще го коригираме в процес на лечение, благодаря предварително :)

ПП: намерих лекарството в местна аптека, чакам само инструкции за начин на приемане.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Bulgaricus » Sat Jan 14, 2012 6:08 pm

Здравейте,

1) Авелокс е монофлоксацин, т.е. антибиотик, подобен на ципрофлоксацин. Не е трябвало сам да го приемате. След него имунната система понякога е системно отслабена, пациентите получават понякога гъбички или херпес или други заболявания. Сега в Германия ли сте и ако да в кой град, пратете ми на лично съобщение.
2) Нормалните стойности за HDL са: 35 mg/dl или 0,9 mmol/l. Ако стойностите са по-малки, то може да имате започващ диабет тип-2, да се храните с много храни, които съдържат животински мазнини или да се движите твърде малко. А ако нито една от тези три причини не е налице е възможно да става дума за увреждане на черния дроб. Но такива проблеми, когато бъдат открити имат стойности, отличаващи се 2-5 ПЪТИ от нормалните стойности, т.е. в точно този момент не е налице акутна причина за паника при Вас. НО точно затова се правят кръвните изследвания, за да се намерят тези проблеми в зародиш по време на лечението с изотретиноин. Няма как да Ви кажа какъв е случаят при Вас точно, защото по една кръвна стойност не е правилно да се казват точни изказвания. Във всеки случай тези кръвни стойности са причина за по-чести изследвания.
3) Ние лекарства не предписваме и не продаваме. В много случаи, в които лекарствата не се продават в България съдействаме те да бъдат закупени от официална аптека в Германия. Заплаща се само изпращането, което е при една опаковка 6 Евро и при повече опаковки около 13,60 до 17 Евро. Цените на медикаментите могат да се видят онлине. Най-евтината опаковка тук са 100 таблетки по 20 мг всяка за 65,59 Евро. Парите могат да се преведат или на сметка в Германия или на такава в България, около три Евро струва да се изтеглят еднократно. Това са цените. Но обръщам внимание, че това става само след получена по пощата рецепта от България по лекарско предписание. Това са правните условия. Можете на лично съобщение да се свържете с мен, ако не можете да намерите лекарството в България. Става дума за медикамент с висок потенциал за усложнения. Ниското ниво на здравно обслужване на някои места в България водят до това, че лекарите се „страхуват“ да го предписват. Става дума за на първа линия проблем с дисциплината: ще си прави ли пациентът изследванията и какво ще стане, ако има усложнения.
Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 122 guests