Лечение на акне (3. тема)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

abvgde93
Posts: 44
Joined: Fri Jul 16, 2010 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde93 » Sun Sep 18, 2011 4:28 pm

Здравейте,отидох при дерматолог за който ми казаха,че изписва роакутан. Той обаче ми изписа Триакнеал на Авен,и ми спомена ,че на есен ще правим пилинг. До сега не са ми правили пилинги. Какво мислите за тях ? Помагат ли ? Имам пъпки мазна кожа и много черни точки.

geca76
Posts: 1
Joined: Wed Sep 21, 2011 9:41 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby geca76 » Wed Sep 21, 2011 10:02 pm

Искам да попитам дали има заместител в България на лекарството за акне ''ROACCUTAN 20''. Ако нчкой знае нещо моля ви да ми кажете.

Благодаря предварително.

todorburgas
Posts: 8
Joined: Mon Jun 20, 2011 5:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby todorburgas » Sun Sep 25, 2011 11:46 pm


user91
Posts: 4
Joined: Sat Jul 16, 2011 6:41 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby user91 » Wed Sep 28, 2011 12:17 pm


galesita
Posts: 1
Joined: Fri Sep 30, 2011 9:35 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby galesita » Fri Sep 30, 2011 10:01 pm

Здравейте :) аз съм Галя на 23 г 46 кг 165 см и проблема ми е акне :(
скоро ще станат 6 месеца от както пия роакутан и ефекта е меко казано уникален 8) вече почти нямам пъпки , който да излизат , но за сметка на това имам доста белези -ще видим как ще се отърва и от тях
НО имам Голям проблем както знаете спряха лекарството в България , няма откъде да си го купя :( :( :cry: :cry: моля ви ако на някого са му останали блистери дори и да не са цели -накрая съм -така че не ми трябва повече от 2 кутий максимум ...... моля ви моля ви :|

todorburgas
Posts: 8
Joined: Mon Jun 20, 2011 5:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby todorburgas » Sat Oct 01, 2011 1:40 pm


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Bulgaricus » Tue Oct 04, 2011 5:04 pm

Здравейте,

отговори по ред на запитванията в кратка форма с оглед на малкото време, с което разполагам.

@by abvgde93 » Sun Sep 18, 2011 2:28 pm
Да, добре е и е правилно да се опитат първо други форми на лечение и да не се започва директно с изотретиноин пер орално. Едва, ако другите форми на лечение се окажат неефективни би могло да се започне с изотретиноин, ако пациентът отговаря на изискванията за такова лечение.

@by geca76 » Wed Sep 21, 2011 8:02 pm
Многократно съм посочвал да търсите не търговското име, а ефективното вещество, което се крие зад него, т.е. не "роакутан", а "изотретиноин".

@by user91 » Wed Sep 28, 2011 10:17 am
Както сме посочили лекарството на първия избор при жените не е изотретиноин и е можело директно с противозачатъчните да започнете. Това е така, защото причините при мъжа и при жените за акнето не се "припокриват" на 100%.

@by todorburgas » Sat Oct 01, 2011 11:40 am
Шампоан против пърхут номер едно е Низорал®, без да му правя реклама. По-евтина алтернатива е "генеричен" шампоан със съдържание на активното в Низорал® вещество, което се казва: Ketoconazolе. Има такива препарати с еднакво на Низорал® действие, които за 4-5 пъти по-евтини. Попитайте в аптеката за такива. На следващото място идва Head & Shoulders който, докато се ползва също е много ефективен.
Намалянето на дозата е ключова грешка в лечението. Разбирам какви да причините и няма нужда да казвам, че и аз вероятно така бих постъпил, НО акнето "не се интересува от това" какви са причините за намалянето на дозата.

by galesita » Fri Sep 30, 2011 8:01 pm
Внимавайте да запазите ефекта и следвайте препотъките, за да не се окаже, че сте се лекували излишно!

Поздрави,
Булгарикус
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

user91
Posts: 4
Joined: Sat Jul 16, 2011 6:41 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby user91 » Sun Oct 09, 2011 1:54 am


todorburgas
Posts: 8
Joined: Mon Jun 20, 2011 5:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby todorburgas » Tue Oct 11, 2011 2:51 pm

Здравейте на всички, Булгарикус, въпросът ми ще бъде отново отправен към вас. След като отидох до Солун и си купих Роакутан от там, възстанових дозата от 50 мг./ден. Смятам да я запазя така до края на октомври, след това - да я намаля на 40 мг./ден. Това е третият месец от терапията ми. Вече нямам пъпки както по лицето, така и по гърба. Идва въпросът. Дерматологът ми казва, че лечението трябва да продължи 4 месеца, а от всичко прочетено тук аз бях останал с впечатлението, че ще е по-добре (за траен и по-добър резултат) да продължи 6 месеца. Моля ви да ми дадете съвет, дали да прекратя терапията след края на четвъртия месец или да я продължа до края на шестия (доколкото си спомням в един ваш пост вие бяхте написал, че сте приемал изотретионин 7 месеца). Ще се радвам ако просто ми кажете как да разсъждавам и кои симптоми да анализирам при вземането на това решение. Предварително ви благодаря, Тодор. Утре ще си правя изследвания: пълна кръвна картина и чернодробни ензими отново.

зарко
Posts: 46
Joined: Sat Feb 28, 2009 2:03 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby зарко » Wed Oct 12, 2011 3:15 pm

Здравейте отново и от мен !
Искам да питам дали да направя втари курс на лечение с Роакутан ?
При мен продължават да си излизат предишните подкожни и болезнени гнойни пъпки !
Проведох лечение с Роакутан преди година и половина ! Можете да проследите в първите две теми съм писал вече !
Бях се излекувал деиствително нямах никакви пъпки след спирането на лекарството и след 5-6 -месеца незнам какво се получи пак си се върна горе далу старото полужение и то винаги есента става това при мен !
Много съм объркан , незнам какво да правя моля за съвет ?

outstanding
Posts: 1
Joined: Fri Oct 14, 2011 10:53 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby outstanding » Fri Oct 14, 2011 10:55 pm

Купете си Acne Out на Biotrade и ще си решите проблема.

todorburgas
Posts: 8
Joined: Mon Jun 20, 2011 5:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby todorburgas » Sat Oct 15, 2011 12:52 am


svetla74
Posts: 1
Joined: Tue Oct 18, 2011 3:54 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby svetla74 » Tue Oct 18, 2011 4:05 pm

Привет на всички тук.
Жена съм, 37 години, 173 см, 57-58 кг.
Имам акне от тийнейджър, безуспешно борено и лекувано с локални и орални средства. Включително тетрациклин, Азатрил. Тежко акне, гнойно, възпалително и болезнено. По тялото също излизат пъпки - на гърба особено.
Изписаха ми Роакутан, 2*20 мг дневно. Дерматоложката изписа в рецептата 6 опаковки - предполага, че около половин година ще е лечението. Щях да го купувам от Гърция.

Сега да съобщя на другите заинтересовани, че вече има внос в България, Рош България потвърдиха - утре си го купувам от аптеката.

Имам няколко въпроса като за начало.
1. Половин година не е ли твърде дълъг период?
2. Мога ли да си направя ре-ваксинация срещу Тетанус?
3. Как се съчетава Роакутан с противозачатъчни? Досега се пазим само с презервативи, две деца имаме.
4. За миене на лицето Алое Гел не открих, но пък има това:
http://apteka.framar.bg/30010414/%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%BA%D0%B0-%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%B0-%D1%85%D0%B8%D0%B4%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%89-%D0%B3%D0%B5%D0%BB-%D0%B7%D0%B0-%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B5-200-%D0%BC%D0%BB-

Ако връзката не се отваря:

ХИДРАТИРАЩ ГЕЛ ЗА ЛИЦЕ

200 ml

Хидратиращ гел за измиване на лице, за всеки тип кожа

Овлажнява и тонизира кожата!

Почиства кожата по-меко и не я изсушава, като възстановява водния баланс в епидермиса. Цялостно тонизира кожата и я защитава от раздразнения.
Съдържа:
Природни витамини С и В1, плодови киселини, пектин, каротин, микроелементи, нежни пенители и меко действащ антибактериален агент.


Благодаря :)

П.П.

Намерих и този немски продукт:

ANNEMARIE BÖRLIND Aqua – повишава водните запаси в кожата

• Овлажнява и задържа влажността в кожата, без да омазнява
• Неутрализира действието на свободните радикали

Витализиращ и хидратиращ гел, който повишава водните запаси в кожата и я прави кадифено мека. G.H.A. Комплексът е патентована комбинация от Зелени водорасли, Хиалуронова киселина и Алое Вера, който хидратира и омекотява; повишава влагозадържащите способности на кожата. Морски минерали – успокояват и облекчават кожата. Витамин Е неутрализира действието на свободните радикали и предотвратява стареенето на кожата, причинено от неблагоприятни външни фактори. Маслото от Жожоба се грижи за кожата и я хидратира, без да омазнява. Той е подходящ за всеки, който предпочита да използва леки, гелообразни продукти. Неговата лека консистенция бързо се абсорбира, оставяйки кожата кадифено мека, хидратирана и витализирана, без да омазнява. Наслаждавайте се на изключителна свежест.

Състав: Aqua (Water), Coco-caprylate/Caprate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Glycerin, Sorbitol, Arginine, Phenoxyethanol, Algae Extract, Sodium Lactate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Benzyl Alcohol, Panthenol, Aroma (Fragrance), Tocopheryl Acetate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Copper PCA, Menthyl Lactate, Lactic Acid, Sodium Hyaluronate, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Linalool, Limonene.

Или тази емулсия на същата фирма: http://www.boerlind-bg.com/special-care-products.aspx?pid=77

На Авен хидратант:
http://apteka.framar.bg/30061913/%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BD-%D0%B0%D0%BA-%D1%83%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D1%89-%D1%85%D0%B8%D0%B4%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D0%B0%D0%BA%D0%BD%D0%B5-40-%D0%BC%D0%BB

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Bulgaricus » Tue Oct 18, 2011 10:48 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

-qNI-
Posts: 1
Joined: Fri Oct 21, 2011 8:58 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby -qNI- » Sat Oct 22, 2011 11:43 am

здравеите аз съм на 19 години тежа 77 кг 180 висок можете ли да ми кажете мога ли да си поручам роакатине по интернет ?


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 43 guests