Лечение на акне (3. тема)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

ruslan_ruslan
Posts: 2
Joined: Wed Jun 15, 2011 8:11 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby ruslan_ruslan » Sat Jul 09, 2011 12:27 am


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Bulgaricus » Sat Jul 09, 2011 5:34 pm

Пак да повторя, че съдействаме за доставката на лекарствата от Германия.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

abvgde93
Posts: 44
Joined: Fri Jul 16, 2010 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde93 » Wed Jul 13, 2011 7:37 pm

Здравейте,бихте ли ми отговорили тези ,които са минали лечението си с роакутан,премахва ли той черните точки по лицето ?
Аз имам черни точки абсолютно навсякъде,такова чудо не знам да има до сега....

abvgde
Posts: 59
Joined: Thu Jun 16, 2011 8:24 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde » Fri Jul 15, 2011 8:37 pm


user91
Posts: 4
Joined: Sat Jul 16, 2011 6:41 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby user91 » Sat Jul 16, 2011 6:47 pm

Здравейте,
преди време бях писала, но не успях да си вляза в стария профил.
Жена съм, на 20 години, 170, към 60кг. Направих 4 месеца с Роакутан-а, бях на доза 20мг на ден, после за 2 седмици бях на 40мг, понеже някак си не усещах действие (лесно привиквам към лекарства или трудно ми влияят), сега пак съм на 20мг, но все още си излизат разни пъпки. Дали ще ми помогне рози Роакутан, вече се съмнявам :(

Dokkk
Posts: 6
Joined: Mon May 09, 2011 6:35 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Dokkk » Sun Jul 17, 2011 3:15 pm

Здравей Булгарикус, имам едно питане към теб,мисля,че не си отговарял на него досега.Понеже казваш,че честото миене на лице е неправилно,тогава колко пъти на ден препоръчваш да се мие лицето дневно при една смесена към леко мазна кожа ? И със специални сапуни и гелове ли да се мие или най-добре си е чистата вода ? Говоря без никакво лечение,просто ежедневната хигиена.Защото има доста хора,които казват,че всички мазила и кремове и тем подобни са повече вредни,отколкото полезни.И също така сутрин или вечер е по-добре да се мие лицето,ако не и двете.
Второ ме интересува,дали е възможно от гинекомастия да се повишава акнето ?

Andrei
Posts: 10
Joined: Sun Apr 11, 2010 6:27 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Andrei » Mon Aug 01, 2011 12:45 pm

Здравейте, Булгарикус и всички останали "колеги" :) Отдавна не съм писал в темата ,но това е защото лицето ми е доста добре след приема на Роакутан в сравнение с годините на гной и пъпки.Та гледам да игнорирам този проблем до колкото мога.Но от два месеца се мажа кажи речи всяка вечер с Адапален крем 0.1% ,с който се снабдих от Италия.От време на време ми излизат тук там пъпки по лицето и главата затова започнах да го използвам.И те си минават доста бързо и не са проблемни.Проблемна ми се струва зоната от външната част на двете ми ноздри която стои възпалена постоянно и ако не мажа Адапален там ми излизат постоянно гнойни пъпки.Припомням :дерматологът ми бе изписал Бактробан да мажа от вътрешната част на носа.Точно там са ми сега въпросните проблемни зони благодарение на проклетия Бактробан,Изотретиноинът не е успял да изсуши мастните жлези на това място.Тялото ми е чисто много рядко ми излиза по някой пъпчица.Като се има предвид ,че тренирам интензивно фитнес ,правя кросове и всичко това е свързано с обилно изпотяване, кожата ми е много добре в сравнение с преди.Та въпросът ми, Булгарикус е:Понеже в последно време се чувствам много изнервен приблизително както когато приемах Роакутан.Възможно ли е това да се дължи на Адапалена?Има ли той тератогенно въздействие както Изотретиноина и отрицателно въздействие върху психиката както него? Мога ли да го използвам постоянно продължително време или е противопоказно? Поздрави :)

todorburgas
Posts: 8
Joined: Mon Jun 20, 2011 5:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby todorburgas » Tue Aug 09, 2011 7:29 pm

Здравейте на всички, казвам се Тодор, на 30 години, висок 185 см. тежа 76 килограма. Започнах да пия Роакутан на 28 юли. След като изчетох почти всичко в темата сам си назначих дозата, прецених, че тази, която докторът ми предписа е прекалено ниска. Естествено пуснах си пълна кръвна картина и чернодробни ензими. Сметнах, че за да достигна съответната концентрация (малко над 9000 мг/кг. телесна маса) при прием на препарата 6 месеца трябва да приемам 50 мг. дневно. Понеже, както знаем тук е наличен само 20 милиграмов си направих следната схема на прием (5 капсули за 2 дни) както следва: 1 ден 00:00 часа, 09:36 часа, 19:12 часа, 2 ден - 04:48 часа, 14:24 часа, 24:00 часа.
В рамките на времето на приема забелязвам промени с кожата но не знам колко са силни. За сега мога да кажа за леко намаляване на пъпките и то не толкова на броя им, колкото на големината. При мен най-много са около носа и устата (можете да предположите че е подтискащо). Сърби ме главата. Устните ми са изсъхнали, слава богу не са напукани, мажа ги постоянно с балсам за устни. Ръцете за сега не са сухи. Ще се радвам ако Булгарикус реши да ми даде някакви допълнителни съвети. Избягвам излагането на слънце, ще прекарам това лято на сянка.

abvgde93
Posts: 44
Joined: Fri Jul 16, 2010 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde93 » Wed Aug 24, 2011 12:11 pm

Здравейте,някой купувал ли си е роакутан от Италия? Интересува ме там горе долу колко струва.
Благодаря Ви!

todorburgas
Posts: 8
Joined: Mon Jun 20, 2011 5:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby todorburgas » Thu Aug 25, 2011 12:24 am

Здравейте отново на всички които четат този форум, не зная дали сте в течение - в момента няма внос на Роакутан в България. Някой да има останал в повече или да смята да ходи някъде извън България за да си купува? Аз имам още една опаковка, но не искам да рискувам и да изчаквам до последния момент за да не се окаже в крайна сметка, че заради спряния внос трябва да прекъсна терапията.

abvgde93
Posts: 44
Joined: Fri Jul 16, 2010 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde93 » Sat Sep 03, 2011 4:35 pm

Здравейте,някой би ли ми съдействал за закупуването на роакутан от гърция ? Казаха ми ,че там 20мг стрували 50лв.
Ако някой има желание,да пише на лично.
Мерси!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Bulgaricus » Sat Sep 03, 2011 9:00 pm

Здравейте!
След дълго отсъствие съм отново на линия и отговарям кратко по ред на запитванията.

by abvgde » Fri Jul 15, 2011 8:37 pm

Да, истина е. Става дума за лечение предимно при жени, защото изсушава не само пъпките, но и части от "кръвоснабдяването" на плода. Не е точен този отговор, но така можете да си го представите.

by user91 » Sat Jul 16, 2011 6:47 pm

Никъде в този форум не сме препоръчвали лекарството на лица с Вашите показатели (пол, възраст). Не намирам за добре, че го приемате.

by Dokkk » Sun Jul 17, 2011 3:15 pm

Няма общовалиден отговор на Вашите въпроси: колко често си мием кожата зависи от това, дали тя е мазна, нормална или суха, както и от това, къде и какво работим, на каква възраст сме, какво е общото ни състояние.
Няма препоръка за всички типове кожа.
Но има няколко състояния, които са общовалидни: ако "порите на фоликулите" се запошват и инфицират е налице нормална реакция на кожата, която има обаче естетичеки много негативна външна проява: пъпки.
Колкото по-често се мием, толкова по-голям е стрмежът на кожата на "изравни" нормалното за себе си омазняване, т.е. колкото по-често се мие, толкова повече ще отделя секрети. В крайна сметка това ще влоши повечето форми на акне.
Има изключения, където миенето е необходимо.
Общият въпрос за хигиената е: колко често се къпе човек? Ако се потите вечер няма как да е нормално да не се къпите сутрин и ако цял ден сте в замърсена среда няма как да не се къпите вечер.
Цялото спално бельо трябва да се сменя всяка седмица и да се пере на 60 градуса.
Но природата не "ни е предвидила" да се къпем дори и всеки ден, т.е. самото къпане е "неестествено" и води със себе си усложнения. Това е така, независимо от сапуните и шампоаните, независимо от балсамите. Повечето хора нямат големи проблеми, но други имат.
Моята препоръка остава: лицето не се търка с кърпи и дунапренени гъби за баня, то не се мие извън нормалното всекидневно къпане при условие, че всекидневното къпане се случва достатъчно често според човека. Ако ежедневното къпане не е в такава честота, в каквато би трябвало да е, то миенето на лицето може да става с обикновена хладна вода вечер. Сутрин няма нужда да казвам, че се мие с бръсненето, независимо от това, дали мъжит се къпе или не.
Гинекомастията е общ термин за група заболявания, обощаващи "промени в хормонното равновесие". Да, възможно е тя да има нещо общо с влошаването на акнето, защото точно хормоните са тези, които най-силно влиаят на масната секреция. Има и други фактори.

by Andrei » Mon Aug 01, 2011 12:45 pm

До 2009-та година не видях да има описани подобни оплаквания, които да са причина за предупреждение от СЗО, т.е. не виждам причина за безпокойство, освен ако не ползвате анаболни препарати или хранителни добавки. Важат и за него общите препоръки, подобни на тези за изотретиноиновия гел, въпреки че химично погледнато става дума за полиароматичен ретиноид, т.е. леко "по-специфично" му е действието.

by todorburgas » Tue Aug 09, 2011 7:29 pm

Изрично сме писали, че самолечение с изотретиноин не бива да се случва, защото то може да завърши фатално и само лекар има право да прецени, дали Вие идвате под въпрос за това лечение.
За ръцете крем, слънчеви очила, за устни овлажнител. Препоръките са писани.
Освен това сега през лятото да се самолекувате, докато пече слънце е много опасно. На 30 години сте, толкова време сте чакали, защо не изчакахте до октомври?
Може да Ви бъде изпратен от тук медикамента, ако имате рецепта.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Andrei
Posts: 10
Joined: Sun Apr 11, 2010 6:27 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Andrei » Mon Sep 05, 2011 7:50 pm

Благодаря за отговора ,Булгарикус.Успех на всички останали :)

todorburgas
Posts: 8
Joined: Mon Jun 20, 2011 5:42 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby todorburgas » Mon Sep 05, 2011 11:24 pm

Булгарикус, не сте ме разбрал правилно, не извършвам самолечение, просто коригирах дозата, която лекарят ми предписа с оглед на достигането на концентрация 9120мг./килограм телесна маса в края на лечението. Имам един важен въпрос, не зная с какъв шампоан да си мия косата. Ако ми препоръчате нещо ще ви бъда много благодарен.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Bulgaricus » Sun Sep 18, 2011 12:51 am

Кожата Ви от мазен тип ли е?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 55 guests