Лечение на акне (3. тема)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

viktoriq.r.georgieva
Posts: 1
Joined: Wed May 13, 2015 10:27 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby viktoriq.r.georgieva » Wed May 13, 2015 10:59 pm

Здравейте, прочетох по-голямата част от темите свързани с "акне". Бих искала да разговарям с вас или ако има вариант да дойда на преглед при вас понеже аз също съм от Варна, мисля, че Вие бихте могли да ми помогнете, от всички лекари на които съм ходила до сега,само по коментарите Ви виждам, че сте наясно с нещата.

история: От една година имам акне, след посещение при козметик няколко пъти започнах да имам още повече пъпки по лицето си, тогава започнах да използвам и повече фон дьо тен, за да прикривам положението, след известно време виждах, че имам нужда от лекар,а не от козметик, доцент ми предписа "Азатрил" имаше известно подобрение но пъпки пак избиваха и ми препоръча козметика мазила на Пура Натура, Зинерит, АкнеАут. С тези мазила се поддържах (поддържах все още съществуващите пъпки с надеждата да изчезнат,но продължаваха да избиват) няколко месеца, в средата на април месец си пуснах хормонални изледвания повишени са ми Андростендион и DHS гинеколожка ми предписа противозачатъчни "Диане" и Глюкопак и преди две седмици незнайно защо започнаха да ми избиват още повече гнойни пъпки и в момента отново пия Азатрил предписан от доцента, който ми обясни,че акнето се появява заради хормоните, в момента има леко подобрение след приема на Азатрил,но за един ден го спрях и пак започнаха да избиват и в момента пак го пия заедно с противозачатъчните и глюкопак.
Поздрави,
ХХХ

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Bulgaricus » Fri Jun 05, 2015 9:52 pm

Здравейте!
Отговори по ред на пристигане.

@Postby jessicad » Mon Aug 25, 2014 2:29 pm

Как се разви лечението при Вас?

@by acinka1988 » Sat Sep 20, 2014 10:37 am

Дозата се определя от лекаря, който Ви наблюдава, не може просто така. Обърнете внимание, че поне половин година, след като го спрете, да не казвам цяла е добре да не забременявате. Можело е просто да продължите с хормоните.

@by Pavlin » Wed Oct 01, 2014 1:06 pm

Този ще е бил, не пиша по принцип в друг. Да, лечението е опасно, може да има и дългосрочни последици, за съжаление така стоят нещата. Ако "изкарвате курсове", те трябва да са с достатъчно висока доза и за достатъчно много месеци. Принципът е, че щом ще се тровите да го правите поне правилно. Като цяло моето мнение не се е променяло, променят се много параметри с оглед на това, че се произвеждат нови лекарства, нови милиграми на капсула и има натрупан нов научен опит, които се отразяват и на крайната обобщена информация.
Няма как да Ви го обобщя в няколко изречения, има алгоритъм, трябва да се правят изследвания преди и след това и да се пази кожата, да не се приема през лятото.

by Pavlin » Mon Oct 06, 2014 10:52 am

Може да Ви трябват 2 часа, но поне се запознайте с всичко.

by evgo84 » Fri Oct 17, 2014 1:14 pm

Първо, няма как да приветствам това, че сте си променили самоволно дозата на лекарството. То Вие може да сте 108 кг, но изотретиноинът трябва да мине през черния Ви дроб, а той общо взето не е чак толкова по-голям, освен при хората, приемали допинг и при системните алкохолици, както и при някои от дебелите, но Вие явно не сте от тях.
Не забравяйте каква е общата доза на този медикамент на кг/тегло. Писано е в тази тема вече. След като достигнете тези милиграми не го пийте вече. При Вас допингът, а и всичко друго допълнително натоварва черния дроб, това е усложняващо обстоятелство. Според мен при Вас всичко е протекло добре, ако и кръвта това казва и трябва да продължите лечение, според препоръките на производителя с оглед на кръвните параметри, ако го позволяват.
Ако кумулативната доза, така я наричам аз, строго погледнато тя си има друго име е 0,5-1 мг/кг тегло при Вас тя е между 55 и 110 мг на ден с оглед на наличните капсили, които НЕ са делими. Общата Ви максимална доза е 150 мг на кг тегло за целия курс на лечението веднъж в живота, сиреч не повече от 16 500 мг за цялото лечение.

by Pavlin » Sun Oct 26, 2014 3:27 pm

Зависи от антибиотика. Понеже не знам кой приемате, нека кажем седмица преди това. В България има само този Роакутан, той е оригиналният препарат, сиреч би бил най-добър. Съжалявам за личните съобщения. Нямал съм никакво време, а и ние не сме Спешно отделение.
Кожен лекар в Пловдив не мога да Ви препоръчам.

by perejogin » Wed Nov 26, 2014 7:24 pm

Има много възможности за антибиотик. Той трябва да Ви се предпише от лекар-специалист.
Основните възможности са доксициклин в доза първи ден една капсула, втори ден една и от там насетне поне 6 месеца всеки втори ден по една. Пие се по едно и също време на деня.
Алтернатива би била вибрамицин, вибрацин или нещо такова по изписана Ви от лекар-специалист доза.
Пробиотикът е препоръчителен. На около 10% от пациентите помага по принцип и без антибиотик само Ентерол или немския Перентерол. Дозата е два до три пъти дневно по една капсула, НО е скъп също. Може да се пие и 6 месеца и повече.
ЦеТеБе с цинк 300 мг е единственият смислен витамин С, който е на пазара. Дори и да е без цинк. Ключови са думите бавнодействащ. Човек има нужда само от 100 мг витамин С дневно, за да живее. Вие вече ги приемате с нормалното хранене, реално с това предозирате, но по време на такова лечение не е грешно. Цинкът има допълнителен ефект за кожата. Ако при вас няма противопоказания - защо не.
Общата киселинност в комбинация с малко пиене на вода и или високо притеинна диета увреждат бъбреците. Ако всичко друго е наред, само това Витамин С няма да Ви увреди бъбреците. Но пийте достатъчно вода и не правете лимомени диети и други простотии.

by rebelde91 » Wed Dec 10, 2014 1:12 pm

Колко време е било лечението и в каква доза, Вие колко кг тежите? Добре е 6 месеца до година след това да не забременявате.

by viktoriq.r.georgieva » Wed May 13, 2015 9:59 pm

При кой доцент бяхте? Не сте писали възраст, килограми, други заболявания и т.н.?
Като цяло избягвам, освен ако не е въпрос на живот и смърт да оказвам медицинска помощ, защото това е законово регулирана дейност и аз имам компетенция само в остри състояния с непосредствана опастност за живота. Другото би било престъпление по НК.
Киста някаква видя ли гинеколожката? Имате ли алергии или намерение скоро да забременявате?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

mitsutu
Posts: 1
Joined: Fri Jul 03, 2015 4:01 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby mitsutu » Fri Jul 03, 2015 4:12 pm

Здравейте ! За всички, които смятат да започнат употребата на Роакутан !!
Аз съм момче на 19г, 185, 75кг.
Започнах лечението си краят на октомври и приключих края на април - срок 6 месеца, ДОЗА - 20 МГ на ден. Доста се учудих при положение всички писаха че им се дава по 1мг на кило. Имах сериозен проблем с акнето, както на лицето така и на гърба. Вече втори месец мина откакто го спрях и нямам и точица ! Наистина съм много доволен. Познат ми го взимаше от Гърция. Накратко за цялото лечение бих казал, че беше трудновато. През 1вият месец очевиден резултат. На 2рия, 3тия ми излизаха големи пъпки по лицето, докато на гърба се махаха. Мислех че няма да подейства, но уви вече се чувствам чудесно. По принцип имах проблем и преди с акнето, но не беше толкова задълбочен. Относно храненето, приемам здравословна храна, защото спортувам активно, дори и по време на приема на Роакутан продължих да тренирам. Относно изследванията, всичко си е наред. Надявам се ефектът да продължи. Дано съм ви бил полезен с мнението си и успех с борбата с акнето ! :wink:

perejogin
Posts: 12
Joined: Fri Mar 08, 2013 9:31 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby perejogin » Sat Jul 18, 2015 3:44 pm

Благодаря Ви, Bulgaricus, за изчерпателния отговор.
След моето лечение с изотретиноин, в крайна сметка ми остана една проблемна област - челото, което ме изненадва. Малко съм ядосан и разочарован. Знам мнението Ви за повторното използване на изотретиноин, но се колебая между него и това с антибиотик. Бихте ли ми казали, какви странични ефекти да очаквам при използването на антибиотик дълго време и нужно ли ще е да си правя пак същите изследвания, както при лечението с изотретиноин. Ако можете и да ми кажете някоя марка немски антибиотик, който ще е подходящ. Също така си мисля за локално лечение с изотрексин гел, защото положението ми не е чак толкова лошо, но не знам колко време може да се маже с него, подходящ ли е за кожата на челото и дали може да се комбинира с антибиотик.
Впрочем, пробвах и с перентерол - не ми действа.

Поздрави!

Feranor
Posts: 1
Joined: Wed Nov 04, 2015 11:56 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Feranor » Thu Nov 05, 2015 12:35 am

Здравейте,
Аз съм мъж на 24 години, 178см, 68-69кг, не пия алкохол и не пуша, не мисля, че имам алергии(кожата ми е бяла и изгарям много бързо) и не пия други лекарства, карам колело по 15-тина километра на ден(транспорт) и правя упражнения 4-5 дни в седмицата.
Страдам от акне от 11-12 годишен и през годините съм минал през кремове, диети, различни антибиотици - без резултат. Това лято бях при професор, който веднага ми изписа Роакутан, уговорихме се, че може да ме следи по интернет, защото карам магистратура в Швеция. Направих нужните предварителни изследвания и след като всичко беше наред, започнах да го пия 2х20мг на ден от първи Септември. Лечението протича нормално - акнето почти изчезна, мажа устните и ръцете с крем. Правя изследвания всеки месец и показателите според лекарите са добре.
За започването на третият месец, докторът ми каза да продължа две капсули от по 20мг на ден и през целия трети месец и след това ще намаля дозата. Това което ме притеснява, е че пия относително малка доза, относно килограмите ми, планира се да я намаля само след три месеца лечение, а последните две сецмици започват да ми излизат повече пъпки по лицето и тялото - не може да се сравни с положението преди лечението, но е повече, от колкото беше последните месец - месец и половина. Успях да си запиша час при дерматолог в университетската болница, но датата е 24 Ноември - последния ден от третия месец.
Радвам се, че страничните ефекти при мен не са тежки - нито депресия, нито болки, само дни с повече умора и сухите ръце и устни, но определено не искам да се налага догодина по това време да карам нов курс. Предпочитам ако трябва да увелича дозата, за да има смисъл от цялото лечение, ако това е проблемът. Ще се опитам да обсъдя и с доктора, но с писма е по-трудно разбирането, ще видя и какво ще каже докторката от тукашната болница, но се притеснявам, че губя време с относително ниска доза.
Няма да предприемам нищо на своя глава, но ще бъда благодарен на някой съвет.
Поздрави

radi55
Posts: 19
Joined: Tue Aug 18, 2015 12:19 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby radi55 » Tue Mar 22, 2016 9:52 am

Аз също имам проблем с акнето от 15 годишна. Мислех,че след като свърши пубертета при мен, ще се оправя,но не стана така. Не искам повече да приемам антибиотици и лекарства, защото си съсипах организма,тъпчейки се с тях. Наскоро научих за една съвременна процедура, наречена мезотерапия. Доколкото разбрах, тя се използва за справяне с акнето, разширените пори, бръчките и други проблеми. Видях,че във vipcenter.bg предлагат подобна процедура и обмислям да се подложа. Даже видях,че е доста близо до вкъщи кв. Лозенец, ул. Бяла 7, а това е супер, защото съм супер натоварена напоследък. Може би, една от причините за толкова интензивното акне е именно това. Някой от вас подлагал ли се е на мезотерапия и може ли да ми даде съвет от първо лице?

milena66
Posts: 21
Joined: Mon Aug 17, 2015 12:20 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby milena66 » Tue Mar 29, 2016 2:48 pm

Аз не съм се подлагало на мезотерапия, но моята сестра се подложи наскоро. Наистина имаше резултат. В момента лицето й е по-чисто от преди и кожата й изглежда доста добре.

Pockoo
Posts: 1
Joined: Mon Apr 04, 2016 12:33 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Pockoo » Mon Apr 04, 2016 12:43 pm

Здравейте! Имам въпрос и акне имам също де хахаха . На 30 години съм имам акне от 16-17 годишен бивш пушач . 170 / 7 0 кг съм в момента . Акнето ми в моменти го няма в други излизат големи червени гнойни пъпки винаги 2-3 една до друга . Като цяло нямам нищо общо с преди. Понеже сега тренирам и хапвах всичко каквото поискам и колкото искам . Четох в нета , че от храни в висок гликемичен състав излизат пъпки . Спрях млякото(всички млечни продукти) , яйцата , сладкото , пиците дюнерите , солта , кафето , мазното , ориза картогите. общо взето ме е страх да ям вече . карам го на банани , черен хляб и други такива ама отслабнах и сега не знам какво да правя . А съм гладен . Поне протеин мога ли да пия ? какво мога да ям и да кача то не става само с банани и ябълки . И да не излизат тези 2-3 огромни пъпки през 2 седмици . Напоследък все около носа се въртят тия ...


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 53 guests