Лечение на акне (3. тема)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

abvgde
Posts: 59
Joined: Thu Jun 16, 2011 8:24 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde » Mon May 14, 2012 8:48 pm

Bulgaricus , имам лек проблем с намирането на хапчетата , и за да ми стигнат пих 5 дни не по 40 мг ,ами по 20 мг и сега 2 дни няма да го пия , други ден ще ми ги донесат,дали е проблем това?
И аз мисля за схема от 60 мг за 5ти и 6ти месец , и след това 2-3 месеца на ниска доза от 10/20мг,разбирасе ако за тези 2 месеца на 60 мг спрат да ми излизат пъпки.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Bulgaricus » Mon May 14, 2012 9:27 pm

Може и на 80 мг да вдигнеш. Да, проблем е, че не ги ползваш редовно, но по-добре е така, отколкото изобщо да не ги пиеш.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

abvgde
Posts: 59
Joined: Thu Jun 16, 2011 8:24 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde » Mon May 14, 2012 10:47 pm

Аз от началото на курса не съм прекъсвал , просто сега така се получи ,но дано не е проблем. Доста ме стреснахте за това със здравето. Дано няма проблеми. В доста чужди форуми , чета как на момичета и то с леко акне им изписват едни високи дози от 60/80мг при 50-60кг :(

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Bulgaricus » Tue May 15, 2012 12:21 am

Затова казвам да удвоиш дозата, но това е само мое мнение.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

abvgde
Posts: 59
Joined: Thu Jun 16, 2011 8:24 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde » Tue May 15, 2012 10:04 pm

Да,но за съжаление няма да мога да го пия до петък (5дни) , тогава ще пристигне от Гърция. Дано не е проблем :cry:

abvgde
Posts: 59
Joined: Thu Jun 16, 2011 8:24 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde » Tue May 22, 2012 1:05 am

@Bulgaricus , при мен положението вече е доста зле. Проблема е с набавянето на лекарството. Един комшия , които отиде в Гърция , поръчах да ми го прати , тoй го купи , но докато намери фирма да го прати за по-бързо и т.н - 10 дни не съм пил роакутана. Къде ли не питах , по аптеки , по форумите хора да ми услужат - нищо.
От днес съм направо в шок (имам 4 изпита и 1 по кормуване) и нищо не ме интересува освен лечението, след 3 дни ще имам лекарството - 13 дни няма да съм го пил. Този период в който не съм го приемал може ли да сложи тотален край на лечението , или може да се продължи.

Благодаря Ви много,просто вече не съм на себе си.

Отговор: Не. Не се анулира лечението, но това, че не се приема е, рабира се, лошо и то понижава резултатите. Не мога да кажа до колко лошо в проценти. Няколко пъти предложих да го изпращаме от Германия, но тук такива лечения се планират 1-2 месеца предварително. Решения от днес до утре са скъпи.

Ети
Posts: 2
Joined: Tue May 22, 2012 7:14 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Ети » Tue May 22, 2012 7:32 pm

Здравейте,
Казвам се Ради на 22 години съм и съм алкохоличка! :D Това беше шега разбира се..От няколко дни чета мненията на специалисти и обикновенни хора,като мен с проблеми и е време и аз да се запиша! От два дни приемам роаукотан,като последен вариянт със здравословния ми проблем! Тежа 75 кг. 164-6 см височина,жена.
От близо 6 години имам един проблем,който до скоро не можех да го определя като акне,но уви оказа се акне вулгарикус или поне за това ме лекуват :?: Една от диагнозите ми беше хидрадентис супоратива (надявам се да го изписвам правилно)..Лекувала съм се с антибиотици и локални продукти! Ефекта беше нищожен и рецидив почти веднага след спиране на лекарствата.Лятото идва,а аз трябва да стоя под чадъра..та както и да е ще го преживея все още се притеснявам лекарството,което приемам да не се окаже менте,купувам го от Гърция 20 мг Roaccutan Roche-30 броя капсули за 28.50 евро.Като странични ефекти в момента само леко пресъхнало гърло нищо друго..а може би е все още рано за странични ефекти :?: Изписаха ми 80мг на ден да пия,моя случай,както може да разбере специалиста е доста трудничък и положението никак не е розово :) ,но съм заредена позитивно и се надявам да се справя с този проблем колкото и невъзможно да изглежда,след като прочетох толкова добри отзиви за роаукотан. Въпросчето ми за сега не е от огромно значение и може би ще изглежда глупаво на фона на останалите,но аз съм си такава спазвам стриктно всичко.Приема на роаукотан става на 2 пъти по 40 мг,като го пия с чаша мляко сутрин на гладно,дали това е правилно? Бях чела,че след хранене се приема и ще доведели до някакви по сериозни последици,ако продължа така да го пия?
Благодаря предварително,ще следя темата и щя ви информирам как протича лечението ми!
Стискайте ми палци :D

Поздрави,
Ради

abvgde
Posts: 59
Joined: Thu Jun 16, 2011 8:24 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde » Tue May 22, 2012 8:02 pm

Успех!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Bulgaricus » Sat May 26, 2012 8:13 pm

Здравейте!

При всички лечения е добре да се спазват препоръките за прием. Ако не се спазват, то те в зависимост от това за какви препоръки става дума със сигурност ефективността ще е по-ниска и страничните ефекти ще са по-сериозни.

Тук трябва да се претеглят причините ЗА и ПРОТИВ това как го пиете медикамента и защо не спазвате препоръките, ако има причина, която е за Вашето здраве по-важна да не ги спазвате, то може да остане и така лечението Ви, но ако няма такава, то е добре, за да постигнете максимален резултат да го приемате така, както пише в листовката.

Ако лекарства се приемат на гладно често се появяват стомашни оплаквания.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Dokkk
Posts: 6
Joined: Mon May 09, 2011 6:35 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Dokkk » Sun May 27, 2012 12:00 am

Здравейте,имам въпрос към Булгарикус,на който ще се радвам да отговори при възможност.Интересно ми е мнението ти относно естественото омазняване на кожата на лицето и колко се води една нормална граница и трябва ли да има омазняване изобщо.Нормални ли е в края на работния ден или вечер да е по-омазнено лицето ? Ако е от значение на 23 години съм мъж и си мия лицето сутрин и вечер с хладка вода.Просто искам да знам колко е нормалното омазняване,има ли някакъв период за който това става и така нататък.Някакъв съвет бихте ли дали за предотвратяване на появата на черни точки профилактично.За омазняването попитах,защото в едни чужди сайтове пише,че е нормално в края на деня да е омазнена кожата,като дори е възможно да се усети по пръстите след потъркване на челото и било съвсем нормално.Не говорим да лъщи.И според вас как е най-добре да се прецени типът кожа какъв е,има ли някакъв точен начин.


Отговор: няма определена граница в мл/кв см или нещо от сорта. Дори и да има такава някъде, тя не се използва. Има суха, нормална и мазна кожа, ако критерият за типизирането е омазняване. Кожен лекар може професионално да каже от кой тип е кожата Ви. Да, омазняването вечер е по-голямо, защото то има за цел да ни пази през деня от слънцето и от някои други фактори и освен това омазняването е пропорционално на потенето, затова вечер, след работа или движение то е по-голямо. Ако чрез миене се опитвате да намалите омазняването, то този метод е грешен, защото след външно изсушаване, то само се активира и става още по-лошо.

abvgde93
Posts: 44
Joined: Fri Jul 16, 2010 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde93 » Sun May 27, 2012 12:41 am

Bulgaricus , не бях приемал лекарството 9 дни , както и да е ,мина. Вече го пия. Започнах 5ти месец , пия по 50 мг на ден от 4 дни , но защо не ми се напукват устните ? Това ме притеснява и като цяло кожата не съхне. Имам чувството ,че организма ми просто не го приема това лекарство , не знам вече. 5ти месец и да ми излизат пъпки не мога да го проумея. Забелязах ,че започнаха и черни точки да ми излизат.

Отговор: Мазно ядете ли?

Случва се , но не системно. На 50 мг да ми се омазнява кожата просто не мога да го проумея. Първият месец и половина от лечението кожата ми съхнеще много добре , 10 минути без вазелин и устните хващаха "двойна" коричка , а сега няма такова нещо. Не знам какво става.

Отговор: Трябва в храната Ви да има редовно липиди. Лекарството е мастноразтворим витамин. Дозата е възможно да се напасне, както вече писах. Зависи понякога кой е производителят и затова е добре само едно и също лекарство да се ползва.

Dokkk
Posts: 6
Joined: Mon May 09, 2011 6:35 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Dokkk » Sun May 27, 2012 3:58 pm

Привет отново Булгарикус и благодаря за отговора на предишния пост.Значи за най-сигурно ще отида професионално да ми определят типът кожа,защото е между нормална и с леки наченки на места една идея по-мазна.Има ли критерий какъв трябва да бъде отделяния себум,защото чета,че не трябвало да лепне и разни такива.Свикнал съм да мия лицето си сутрин след сън и вечер преди лягане,това ли е нормалният стереотип за една сравнително нормална кожа ? И исках да попитам кога е възможно да се използва козметичен продукт за почистване,става дума за натурален продукт без ексфолианти и тем подобни,просто за почистване,дали ежедневно,дали веднъж седмично и кога е добре,сутрин или вечер.И като цяло дали одобрявате маските за лице с различни екстракти,които имат за цел да почистват порите в дълбочина.Не страдам от акне,но ми излизат ситни запушвания на порите може би 2-3 на седмица,като черни точки без гноен връх и имам лошия навик да си разранявам лицето от такива дребни работи,които се виждат само от много близо.Не мисля,че роакутана е подходящ за такъв проблем,затова и питах за начини за поддържане на порите и кожата чиста,който няма да повлияе зле на естественото омазняване и да изсушава прекалено кожата и да става порочен кръг.А при практикуване на спорт по средата на деня и естествено къпане след него,вечерта редно ли е да пропуснем миенето на лицето ? Благодаря отново в аванс.

Отговор: Да, най-добре е да се определи типът на кожата Ви.
Почти всички лица с акне имат мазна или клоняща към мазна кожа. Сухите кожи по-рядко имат акне.
Кожата се възстановява едва три дни след къпане със сапун. Т.е. медицински погледнато всяко по-често къпане не е естествено за кожата, НО от социо-културни причини се къпем по-често, защото се движим, работим и никой от нас не иска да "смърди". Има течни лосиони за къпане, без сапун, които също се пенят. Те са специално за такива типове кожа предвидени.
Така че двете миения със сапун на ден са за този тип проблеми противопоказни. Да, намалява се бактериалното натоварване, но то не е първичният проблем, а последицата от него.
Най-добро е нормалното къпане, без гъба за къпане или с такива за еднократна употреба, без никакви допълнителни козметични продукти. Ако вкарваме допълнителни фактори в кожата, то положението няма да се облекчи, а само ще се влоши. При сухата кожа вече има друг подход, но тя не е тема на тази публикация.
Писал съм за кърпите за тяло и за лице вече, че се ползват само по веднъж и после се перат. Това е малък логистичен проблем, който всеки от нас може да реши.
Къпането най-добре по веднъж на ден, но при някои хора не може само с едно къпане да се мине и трябват две. Няма решение, което всички социални фактори да обобщава. Трябва да се решите за Вас кое е по-важно. Но от козметики няма смисъл, писал съм вече за чистият гел от алое вера, който е изключение и не може да навреди, ако нямате алергия.

abvgde93
Posts: 44
Joined: Fri Jul 16, 2010 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde93 » Sun May 27, 2012 5:11 pm

Bulgaricus , аз първият месец и половина пиех лекарството от Италия. Имах много от страничните ефекти (т.е работи лекарството) след това започнах да го взимам тук от България до ден днешен и спря да ми съхне кожата , устата и т.н. Не мисля ,че е в лекарството понеже много хора го купуват от тук и нямат този проблем. Не знам вече какво да правя според мен няма да има ефект. Според вас ако се направи 2ри курс няколко месеца след този , проблем ли е ? Искам да се излекувам , а това ме притеснява. Ако трябва 2ри курс (което е почти сигурно)

Отговор: Най-рано през края на септември.

abvgde93 // А дали има смисъл ? Аз знам , че 2ри курс се прави при рецидив , когато акнето се е изчистило и след време пак е дошло. При мен даже не се е и изчистило. Дали ще има ефект от едно такова 2ро лечение?

Отговор: Приемате доза, която е далеч под максималната от 120 мг/24 часа. Това, че не действа може да се дължи или на малката доза или на това, че причината за пъпките Ви не е акне. Затова не е възможно днес и сега да се каже, дали има смисъл от второ лечение. Ако сега вдигнете дозата на 80 мг ще видите, но си мисля, че е вече твърде късно, защото слънцето пече вече доста силно. А кремовете само влошават акнето.
Last edited by abvgde93 on Sun May 27, 2012 11:38 pm, edited 1 time in total.

Dokkk
Posts: 6
Joined: Mon May 09, 2011 6:35 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Dokkk » Sun May 27, 2012 5:35 pm

Благодаря отново Булгарикус,заинтригувахте ме с алое вера чистият гел и като за финал исках само да ми препоръчате на някоя фирма такъв продукт,ако ли не ще търся от тук,като предполагам трябва да търся без парабени,нали така ? Като намеря такъв продукт как да го използвам върху кожата на лицето си,колко пъти седмично и след нанасяне да се измива ли ? Намерих един вариант с доставка до БГ,за подобно нещо ли говорим.

http://www.iherb.com/Jason-Natural-Aloe ... 20555?at=0


Отговор: Това е гелът, за който говорих: http://www.amazon.de/ALOE-VERA-HAUTGEL- ... 845&sr=8-4. Вашият е грешен, защото овлажнява. Ползва се всеки ден, 20 мин преди лягане и сутрин се измива, но може и да не се измие, защото е физиологичен и не се вижда. Нанася се тънко. От тази страница пращат и до България.

abvgde93
Posts: 44
Joined: Fri Jul 16, 2010 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde93 » Mon May 28, 2012 9:08 pm

Bulgaricus , аз също мисля ,че забелязах когато не ползвам нищо по лицето е по-добре. Въпроса ми е аз от слънцето се пазя , даже почти не излизам. Но 2 пъти в седмицата ми се налага да ходя на кормуване и слагам слънцезащита. През другите дни съм в нас. Проблем ли е 2-3 дни да съм на слънце ? (с фотозащита ест.)
И другото което е , ходя на фитнес , когато се върна и съм запотен по лицето , трябва ли да го мия със сапун за мазна кожа (напр. Имекс сапун) или да се изкъпя само с вода и да не слагам друго.

Отговор: По правни причини няма как да кажа да не ползвате слънцезащита. НО няколко пъти казах, че всеки мазен фактор или стимулиращ секреция фактор са вредни за акнето. Лично никога не съм ползвал по време на цялото лечение слънцезащитен крем. Само крем за устни, за ръце и слънчеви очила. Не, не е проблем при повечето хора, а само повишава риска за усложнения на акнето. Може и с крема да сте прекалили. Не трябва никакъв сапун да ползвате след фитнес. Само нормалното къпане е достатъчно.

-- Wed May 30, 2012 7:03 pm --

Bulgaricus , вчера сложих слънцезащитен крем (матиращ) и днес цял ден кожата ми мазнее е лъщи. Днес трябваше да ходя до лекаря и му звъннах да го питам , той ми каза ,че излиза отпуска и да отида чак на 15ти юни. Кажи речи ще трябва сам да се оправям. В момента съм в 5ти месец и няколко дни , от 1 седмица съм на 50мг на ден. И нямам никаква сухота дори и на устните. Мисля да си направя кръвни изследвания и според тях да дигна дозата на 60 мг на ден . по 20мг през 8 часа.
Това омазняване въобще не е нормално и много ме тревожи. В началото на лечението при 40 мг се белех като гущер , а сега няма и помен от това дори при по високата доза. Само ме е страх да не стане фал с тази 60мг-ова доза и то в 5ти месец.

Отговор: С това лекарство винаги може да стане опасен "фал", но аз говорих вече за 80 мг дори, а не само за 60 в зависимост от кръвните показатели.

-- Wed May 30, 2012 10:16 pm --

В петък ще постна резултати. Най ме притеснява слънцето , но няма начин. Кожата ми е доста зачервена , аз почти не излизам , но 2-3 пъти в седмицата ми се налага. Дано не е фатално в тази жега.


Отговор: Не е фатално.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 240 guests