Лечение на акне (3. тема)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

abvgde
Posts: 59
Joined: Thu Jun 16, 2011 8:24 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde » Sun Jan 15, 2012 11:29 am

Bulgaricus,проблем ли е ако по време на лечението взимам роакутан от различни страни ? Напр. Германия,гърция,турция ,или навсякъде е един и същ.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Bulgaricus » Sun Jan 15, 2012 12:06 pm

Няма как да знам, дали в някоя от тези държави не се продават ментета. Знаем, че особено в Турция, но и в Гърция и в България много често се срещат фалшиви медикаменти.

Но ако знаеш със сигурност, че става дума за оригинален препарат, няма значение. По възможност е добре, но не е задължително да е винаги една и съща фирма производител.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

sslavov
Posts: 7
Joined: Mon Jan 09, 2012 7:51 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby sslavov » Mon Jan 16, 2012 6:31 pm

Сдобих се с 2 опаковки роакутан и започвам лечението от днес - 20мг на 12 часа в продължение на 6мес. като редовно си следя показателите всеки месец. Тази схема на лечение удачна ли е според Вас. Нищо не ми е предписвано като схема на прием, само съм взел рецепта от доктора. Моля да ми предпишете най-удачната схема на прием според Вас и за колко време.

abvgde
Posts: 59
Joined: Thu Jun 16, 2011 8:24 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde » Tue Jan 17, 2012 6:46 pm

Здравейте,предложете ми някакъв слънцезащитен крем с най-висок фактор.
Аз съм ползвал този.
Image

Но той е бял на цвят и когато кожата се изсуши от роакутана,при слагането на този крем първо трябва да се размаже доста добре защото лицето остава бяло,а няма как да го размажа при наличието на доста пъпки.
Няма ли някой безцветен слънцезащитен крем ?

Eleonora_81
Posts: 12
Joined: Mon Jan 11, 2010 2:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Eleonora_81 » Wed Jan 18, 2012 2:55 pm

Здравейте Булгарикус,
използвам вече две седмици Изотрексин и първоначалното парене и зачервяване постепенно изчезна. След десетия ден голяма част от пъпките започнаха да изсъхват, но все още на места излизат нови. Исках да ви попитам колко време е нужно да се мажа и ако е индивидуално, то има ли минимален срок на мазане без да се прекъсва, както при Роакутана ( без прекъсване на терапията - 6 месеца). Колко време минимум е необходимо да го мажа, без прекъсване?

abvgde
Posts: 59
Joined: Thu Jun 16, 2011 8:24 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde » Fri Jan 20, 2012 10:52 pm


abvgde93
Posts: 44
Joined: Fri Jul 16, 2010 9:52 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde93 » Sat Jan 28, 2012 2:52 pm

Здравейте,вече 5ти ден съм на Роакутан,по 40 мг на ден (70кг) ,като цяло самото акне не се е влошило кой знае колко ,по няколко пъпки ми излизат,но лицето ми се зачерви страшно много,слънце няма доста е студено,ползвам ето този хидратиращ крем Image . Да си взема ли слънцезащитен крем 50 + и да го нанасям ,или още е рано. Доста съм зачервен и ми е много неудобно да ходя така на училище.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Bulgaricus » Thu Feb 02, 2012 6:58 pm

Здравейте!

1) Схеми на лечение може да даде само лекарят. 20-0-20 мг/24 часа е най-честата предписвана доза и е според мен оптимална.
2) Всеки крем е подходящ. Не е задължително да се ползва. Не мога да Ви кажа за конкретен производител, колкото по-висок е факторът, толкова по видим е кремът.
3) Няма препоръчан срок. Казва се около до 1-2 месеца след изчезване на симптомите е добре да се маже човек.
4) Екстремният студ също е много вреден за кожата, която не само от слънцето, но и от студа се защитава чрез омазняване, а целта на изотретиноин е да няма омазняване. Ползвайте шапка и шал. Каквито и кремове да си купите при -12 градуса няма как да се предпазите напълно. Ползва се крем по необходимост.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

abvgde
Posts: 59
Joined: Thu Jun 16, 2011 8:24 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde » Thu Feb 02, 2012 10:28 pm

Да аз съм на 2х20мг на ден. Вече съм 10ти ден на роакутан,в началото си мислех ,аз няма да имам странични ефекти ,но не се разминах :) Кожата се изсушава и опъва,напукани устни и от 3-4 дни имам кръв във носа но без да ми тече. Нищо не ме притеснява освен зачервената кожа,по време и след лечението ми дали ще изчезне това зачервяване ?
Когато бях на фитнес и като се погледнах в огледалото все едно имам изгаряне последна степен,направо съм ливав,само това ме тревожи :(

В момента съм по-зачервен от колкото на снимката.
http://store.picbg.net/pubpic/5B/08/ebb8030af0485b08.jpg

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Bulgaricus » Fri Feb 03, 2012 1:18 am

Може да започнете да пиете по 300 мг бавнодействащо витамин С сутрин всяка сутрин по време на цялото лечение срещу кървенето.

Пратете ми снимка по имейла. Него го има в профила ми. Лице, гръб и гърди, ако може. Пак казвам по имейла от профила ми, за да не се видите във форума.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

daffy_duck
Posts: 3
Joined: Sat Feb 04, 2012 7:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby daffy_duck » Sat Feb 04, 2012 7:51 pm

Здравейте Bulgaricus,
Мъж съм на 24 години, тежа 87 килограма, висок съм 195 сантиметра. Имам изключително неприятен проблем с акнето, което засяга предимно лицето и в по-малка степен гърба, гърдите и раменете са чисти. Ходих при специалист дерматолог. Там ми взеха кожен секрет от пъпка,който изпратиха в лаборатория.Направиха посявка и антибиограма. Посявката показа наличие на Е. Coli. Наистина странно как се е оказала там, където не трябва, след като спазвам отлична хигиена :shock: , както и да е...според антибиограмата бактерията е поддатлива най-добре на Доксициклин. Съответно ми назначиха такъв антибиотик в комбинация с препарати за локално приложение - тетрациклинов хидролорид(Имекс) и Далацин-Т(клиндамицин), редувам ги тъй като ми обясниха, че така ще се намали възможността за резистентност на бактерията. Приемам доксициклина по един път на ден от 100 мг. Освен това ползвам и почистваща и хидратираща медицинска козметика на Eucerin и бензоил пероксид 5% лосион. Възможно ли е тази бактерия да е предизвикала акнето, което го има от 3-4 години, но в минимална и напълно приемлива степен. Есента на 2010 г. обаче се влоши значително, но за два месеца само напълно изчезна и аз реших, че съм се отървал. Миналата 2011 есента отново се влоши, но този път неимуверно много - много повърхностни и подкожни пъпки от двете страни на лицето, предимно бузите.Брадата, носа и челото са чисти, само тук таме по някоя повърхностна пъпка. Прилагам предписаното ми лечение с антибиотиците вече месец и 21 дена. Дебелите подкожни пъпки изчезнаха или ако тръгне някоя да се появява "й е доста трудно" и сравнително бързо изчезва. Но въпреки това продължават да се появяват предимно повърхностни пъпки и по двете бузи. По гърба останаха предимно белези под формата на тъмни петънца. Гърба го третирам със салицилов спирт, в който разтварям две ампули гентамицин.
Така, въпросът ми е ако може да ми обясните нещо повече за тази бактерия и дали тя би могла да е в дъното на това пъклено дело, което се вихри на физиономията ми. Дали е нормално след месец и половина прием на антибиотик да продължават да излизат пъпки? Дали изобщо мога да се отърва от акнето с антибиотик и ако не, да почвам ли да мисля за Роакутан?В листовката на Роакутана четох, че не бива да се пие заедно с тетрациклини(доксициклин е точно такъв тип) следователно предполагам, че не мога да ги пия заедно.Изобщо ще съм благодарен да получа някаква информация относно моя случай.
P.S. Нямам други заболявания, освен пърхот, който също лекувам по предписание на дерматолог с низорал гел и низорал шампоан. Освен това да спомена, че спазвам диета - без пържено, сладко, газирано и тн. Спазвам и перфектна хигиена.
P.S. Извинявам се за дългия пост, но не мога да опиша всичко с едно изречение :)
Наистина съм объркан и донякъде отчаян и искрено се надявам да ми отговорите, за което предварителни Ви благодаря.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Bulgaricus » Sat Feb 04, 2012 10:10 pm

Здравейте!
Ешерихия коли е грамнегативна, лактозно позитивна и факултативно аеробна бактерия.
Какво означава това?
1) Грамнегативността е метод, по името на датския учен Грам, който може да е положителен или негативен и в зависимост от резултата се знае как е изградена клетъчната стена на бактериите. Това има значение при изборите на методи на лечение.
2) Лактозно позитивна означава, че бактерията произвежда киселинен продукт (да кажем "млечна киселина").
3) Факултативно аеробна означава, че бактерията може да живее в кислородна и в безкислородна среда.
Всички тези особености показват ешерихията коли, като много трудна за лечение бактерия. Методите на антибиотиците засягат по-трудно бактерии с такава висока издръжливост.
Вероятно е пробата да е била замърсена. Добре е да си направите изследване отново на секрет от две различни места в друга лаборатория, един вид "референтно" изследване, защото при е. коли и стафилококус епидермис често става дума за замърсени проби. Мястото на е. коли е в червата, а не по кожата.
Ако спортувате сте повишено застрашен от такава инфекция.
След референтното изследване можете да пишете пак, напомнете за какво става дума.
По принцип цефалоспоринови антибиотици трябва да се предпочитат за такова лечение, а не доксициклин и тетрациклин, освен ако антибиограмата не казва друго: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... ation1.svg. Това е примерен списък. Но преди него важи антибиограмата. Доксициклин е също правилен антибиотик, не са Ви го предписали случайно.
Да, възможно е е. коли да е причинител, затова трябва и второ изследване, което ще потвърди или отрече диагнозата.
Снимки, ако имате може да ми ги пратите по имейл на лично съобщение, за да не се видят във форума. Имейл адресът ми е в профила.
Мит е, че диетата и чистотата предпазват от инфекции. Уви, хората, които спазват диети не живеят по-дълго. А високата хигиена, т.е. честото къпане водят до промяна на нормалната кожна флора и фауна и така кожата става уязвима за бактерии, като е. коли, по-устойчиви на сапун и къпане.
Тук не казвам, че не трябва да се къпете толкова често, но малките камъчета преобръщат колата. Писал съм вече за кърпите за тяло след къпане, което е сериозен проблем при повечето хора. Така къпането разпространява по тялото е. коли и стафилококи, а не го "почиства" в микробиологичен смисъл. Прости и евтини мерки са ефективни: подсушаване на тялото от лицето към краката и ПОСЛЕНО на глутеалната и на гениталната област и неползване на една и съща кърпа за тяло два пъти е най-елементарната мярка, която не може да бъде компенсирана с никакви други мерки. Разбира се и пране на всички кърпи на 60 градуса с прах за бяло пране и ползване на отделна кърпа за лице са част от тези мерки.
Така практично можем да намалим бактериалната ни изложеност в пъти и да се предпазим от подобни на Вашата инфекция. Защото, ако второто изследване я потвърди, трябва да сте я прихванал някъде и не е вероятно да става дума за чужди е. коли...
Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

abvgde
Posts: 59
Joined: Thu Jun 16, 2011 8:24 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde » Sat Feb 04, 2012 10:27 pm

Здравейте,вече 12 дни съм на роакутан,може ли като част от страничните ефекти да имам зачервени очи и сутрин след ставане да са ми като залепнали (мисля ,че конюктивит се водеше) и уврежда ли се зрението по някакъв начин?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Bulgaricus » Sat Feb 04, 2012 10:46 pm

Всичко може в този студ. Видях Ви снимките и Ви отговорих по имейл.

Но все пак трябва да отидете на очен лекар, защото можете да имате конюнктивит, независимо от лечението.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

daffy_duck
Posts: 3
Joined: Sat Feb 04, 2012 7:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby daffy_duck » Tue Feb 07, 2012 3:21 pm

Здравей bulgaricus,
Все повече се убеждавам, че антибиотичното лечение изобщо не е най-доброто решение за лекуване на акне. Според мен това е остарял метод със силно съмнителни крайни резултати. Послушах те и днес отидох да ми вземат втора проба от кожата, резултатите от която ще излязат до два-три дни. Но тъй като кожата ми си е все в същото отвратително състояние, тъй като вече наистина ми омръзна всичко това и тъй като вече изход не виждам, а още по-малко виждам смисъл да сменя антибиотика и още два месеца да се тровя с нещо, което едва ли ще помогне или ако помогне ще е краткотрайно, започнах да мисля за Роакутан. Отидох да ми изследват и черния дроб, за да съм готов като ида при дерматолога. Както и да е. Въпросът ми е по отношение на Роакутана. Знам че има тератогенен ефект, та това само за жените ли е или ако не, то в каква степен важи и за мъжете. (мъжки пол съм на 24години) Има ли някаква голяма опасност да се случи нещо кофти, има ли причина да бъда притеснен до степен да не започна лечението? Та това е все пак лекарство, не е хапче за самоубийство, но аз да попитам.
Благодаря предварително :)


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 182 guests