Лечение на акне (3. тема)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

SebDerm
Posts: 1
Joined: Mon Dec 12, 2011 1:10 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby SebDerm » Fri Dec 23, 2011 4:21 pm

Здравейте!
На 22г. , 180см., 70кг. От години страдам от много мазна кожа, в следствие на което съм имал и много тежка себоеря. Наскоро започнах да приемам Роакутан по 20мг през 36 часа, защото в американските сайтове пише, че за себорея и по-малки количества са достатъчни. Проблемът е, че от почти 2 седмици съм болен и май ще се наложи да започна антибиотик. Интересува ме трябва ли да се спре Роакутана по време на приема на антибиотика, имайки предвид, че аз все па взимам ниски дози Роакутан ?

music
Posts: 3
Joined: Sat Dec 17, 2011 6:29 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby music » Fri Dec 23, 2011 6:53 pm

Здравейте, Булгарикус!

Благодаря ви много за отговора! :)
Да разбирам тогава, че вашето мнение е, че не е проблем да този първи месец да пия по една капсула/20мг на ден, и вече втория и третия да мина на 2 на ден, както си ми е изписано от лекаря?
Вече съм на 11 ден и то половината месец почти мина вече. При това положение, за да постигна оптимален ефект значи би трябвало от втория до края на шестия месец да съм на 40мг на ден, т.е. на 2 приема по 20мг за 24 часа? Знам, че дозата прави лекарството в голяма степен и просто искам да съм сигурна, че не съм го пила напразно :oops:
Пак се извинявам за дългия пост, но четох толкова много неща, че вече и аз не знаех какво да мисля.
Благодаря ви и за мнението ви за зехтина и този метод, за който писах.
Вече доста ми се напукаха устните, и сухота в носа усещам, а някои от пъпките ми, които се бяха изсушили, пак започнаха по малко да се подуват, а и 1-2 да стават болезнени, и малко се поотчаях, но знам, че е нормално подобна реакция да се появи.
Забравих да ви попитам предния път, понеже по времето, когато пих антибиотиците се бях запасила с цинк и взимах, по 2 капсули на ден, сега по 1 взимам, но той привърши вече, знам, че не препоръчвате витамините, но пък цинкът е минерал и е полезен за кожата, но подходящ ли е приемът му успоредно с роакутан?
Ще ви изпратя снимки на мейла, а като направя посявката ще пиша резултатите какви са, но това ще е след нова година, че просто сега е лудница и не знам дали ще успея преди новата година. Няма проблем да ми отговорите тук.

Благодаря ви отново за съветите и вниманието!


Понеже като пробвам да публикувам нов пост, постоянно ми излиза съобщение, че не мога да публикувам толкова скоро след предишен пост си редактирам мнението и добавям новия пост тук, въз основа на вашия последен отговор.

Благодаря ви много за отговора!
Относно цинка, бях чела, че появата на белите петънца по ноктите индикират за липсата на цинк в организма и затова реших да го приемам.
Относно ниския прием, аз точно това писах в първия пост, че след всичко прочетено и аз не виждам смисъл от такъв прием и затова искам на своя глава да го повиша до 40мг на ден, т.е 2х20мг. И така и ще направя. Това, което искам да попитам е, с такава доза да продължа ли до края на 6-тия месец? Или ще е добре да я намаля по някое време след 5-тия месец например?
За белезите съм наясно... :cry:
Качествен алое гел мисля, че май няма в България, намирам из разни сайтове някакви, ама не знам как да разбера дали е без примеси и дали е качествен, например на този линк http://planters.bg/produit/97/%D0%B1%D0%B8%D0%BE-%D0%B3%D0%B5%D0%BB-%D0%B7%D0%B0-%D1%82%D1%8F%D0%BB%D0%BE-999-%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B5-%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B0 пише си 99,9%, ама в обясненията както виждате пише 96.60% растителни съставки с биологичен произход другите 4% нямам идея какви съставки са. Намерих още инфо за горепосочениян гел, направо ги поствам тук, ако можете да изкажете мнение дали е ок:

Описание: Гел за тяло с 99,9% алое вера

Приготвен с обогатен чист сок от алое вера, който е студено пресован (така се гарантира съхраняването на всички ценни съставки), гелът упражнява върху кожата дълготрайно хидратиращо, подхранващо и успокояващо въздействие. Ежедневната му употреба и богатото му съдържание на по- лизахариди увеличава компактността, тонизира и поддържа хидролипидния баланс на епидермиса, което превръща гела 99,9% алое вера перфектно anti-age средство за тялото. От друга страна, заради характерните за чистия сок от алое вера успокояващи и омекотяващи свойства, този козметичен препарат е препоръчителен и ефикасен срещу раздразнения, зачервявания и изгаряния на кожата.

Идеален за след слънчеви бани!

Препоръчва се за всички видове кожа, дори и за най-деликатната и чувствителна като тази на децата.

Не съдържа парфюм.

Не омазнява.

Състав: Oбогатен с полизахариди чист сок от алое вера, естествена цитрусова киселина (лимон), гарадженика (морско водорасло).

Козметика Плантерс / PLANTER'S

Пожелавам на всички весело изкарване на празниците!
Last edited by music on Sat Dec 24, 2011 12:07 pm, edited 1 time in total.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Bulgaricus » Sat Dec 24, 2011 3:06 am

1) Не е забранено да се приема антибиотик едновременно, но трябва да се замислите, дали има смисъл да рискувате, защото зависи от човека, дали ще го понесе или не. Моят съвет е да не ги приемате едновременно.

2) Не виждам никакъв смисъл в нисък начален прием. Не са ми известни такива препоръки. Явно лекарят е имал нещо на ум, което няма как да Ви кажа какво е било. Защо искате да приемате цинк? Цинковите препарати явно стимулират клетъчни рецептори и рани заздравяват по-бързо, но ние приемаме достатъчно цинк с храната ни. Не виждам причина да го или да не го приемате. На снимката се виждат типичните следи от средно тежко акне, за което по мое мнение е подходящо това лечение. Има опасност да останат белези. Но срещу тази опасност много малко можете да направите. Алое вера е позволено като 99% гел, без примеси.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Bulgaricus » Sun Dec 25, 2011 1:11 pm

Здравейте!
Аз вече съм Ви отговорил на публикацията, доколкото виждам.
Белите петна под ноктите се считат за признак на недостиг на витамини и или минерали, не става дума специално за цинк.
Вече съм писал кой алое вера гел считам за безопасен при лечение с изотретиноин.
Вие не очаквате сериозно от мен да Ви кажа да приемате доза медикаменти на своя глава и против лекарското предписание? По правни причини не мога да правя такова изказване.
По лекарско предписание е добре в рамките на 6 месеца да се достигне максималната доза на кг тегло, при необходимост може и да се превиши малко.
Гелът изглежда да е подходящ, ако няма други може да го пробвате. Не съм го препоръчвал досега, може да пишете как действа при Вас, ако се решите да го ползвате.
Администраторът въведе настройка да не може да се пишат много постинги от едно и също лице за кратко време, защото много хора злоупотребяват с нашия форум и ние нямаме друго средство да преустановим тази дейност. Понеже функцията на редакция е гарантирана, не се ограничава правото на питане.

Поздрави,
Булгарикус
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

SebDerm123
Posts: 6
Joined: Mon Dec 26, 2011 2:39 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby SebDerm123 » Mon Dec 26, 2011 2:49 pm

Здравейте!
Аз съм потребителят SebDerm (малко по-горе е първото ми мнение). Направих нова регистрация, защото вече трети ден не мога да публикувам мнение и ми изписва "You cannot make another post so soon after your last."

Благодаря за отговора, Булгарикус!
И на мен не ми се иска да ги приемам и двете едновременно, но първо искам да знам още една подробност, за да взема решение. Ако прекъсна Роакутан за 5 дни, дали това ще обезмисли всички дни, през които съм го приемал и ще се наложи да започвам всичко наново? Или само 5 дни няма да са толкова голям проблем?
Весела Коледа!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Bulgaricus » Mon Dec 26, 2011 9:20 pm

5 дни няма да са проблем.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

kgtobe
Posts: 13
Joined: Tue Dec 27, 2011 12:50 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby kgtobe » Tue Dec 27, 2011 1:03 pm

Здравей,булгарикус!Старият ми профил е кастиел ,но и аз имах проблеми с постовете и затова съм с нов профил.Данните са ми мъж 20 г. 177 см ,67 кг с тежко акне.Говорихме за протеините които пих ,за да кача по бъро килограми и дали могат да причинят пъпки по време на лечението с изотретинион.Другият ми вапрос е дали е позволвно по време на лечението да си направя лазерна епилация в зоната на лицето? Тъй като ми поиска номера да го обсъдим лично - XXX

abvgde
Posts: 59
Joined: Thu Jun 16, 2011 8:24 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde » Tue Dec 27, 2011 5:34 pm

Здрваейте,ще започвам лечението с роакутан. Направих си изследванията. Как са показателите ми според вас? Нищо ,че са в нормите.

Image

- Другият ми въпрос е ,роакутан уврежда ли черният дроб или само го натоварва по време на лечението.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Bulgaricus » Wed Dec 28, 2011 1:24 am

Здравейте!

1) Лазерна или каквато и да е епилация по време на лечението в никакъв случай не трябва да се прави!

Стационарен номер исках по възможност или скайп на лично съобщение, за да не го видят всички.

2) Какви ше са дългосрочните последици не може да се каже със сигурност. Ако всичко е наред, то не би трябвало да има увреждания, но кога знаем, че всичко е наред е проблемът. По така направените изследвания не може да се каже със сигурност, дали след време няма да консумирате алкохол ексцесивно и това да причини някаква реакция, не може да се знае и какъв Ви е генетичният код, т.е. дали има предразположеност към дадени генетични заболявания. Възможността е минимална, но не може да се изключи на 100,00%. Няма пълна сигурност. Сигурно е само какво ще (о)стане, ако нищо не предприемете.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

music
Posts: 3
Joined: Sat Dec 17, 2011 6:29 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby music » Wed Dec 28, 2011 7:46 pm

Здравейте!

Нямах възможност да пиша тези дни, та искам отново да ви благодаря за публикациите.
Все още не съм си направила изследванията, това след нова година ще стане.
Днес търсих из аптеките, този алое гел на плантерс, за който писах по-горе, но никъде го няма, като изобщо не се и предлага. Та ще трябва онлайн да си го поръчам явно. Единствения алое гел, който ми предложиха в една аптека е немски, фирма АСАМ е производителя, а като марка Краутернхоф се казва. Цената за 100мл е 3лв, което ми се струва твърде евтино. Не знам и аз какво да мисля, 96% е. Какво е вашето мнение за този гел, защото си го взех,но малко ме е страх да се намажа с него, желеобразна зелена консистенция е, такова ли трябва да е по принцип, че аз по-течно си го представях? Аз знам, че вие бяхте препоръчали друг немски, който можеше да се види онлайн, цената му беше около 8 евро, но така и не успях да разбера от сайта дали доставят до България, не мога да се оправя с немския :( Просто в България, няма никаъв такъв алое гел, освен този на плантерс който е, но той не се намира из аптеките, а само с поръчка, и неговата цена си е висока, около 25лв за 200мл. Та просто много ви моля, да дадете мнение за този на Краутернхоф, понеже ми се ще да започна да се мазжа, ама за тази цена от 3 лв, не знам доколко качествен ще е, да не си навредя нещо..

Другото което, искам да попитам е за слънцезащитния крем, оцветения да биодерма, който препоръчвахте преди. Взех си една мостра днес, като аптекартакат ми препоръча и ми даде и мостра и на друг крем на биодерма с СПФ 30+ но пък той е специално разработен за акнеична кожа, и тя ми го препоръча като по-подходящ за моята кожа. Обаче, втория крем не е цветен, а бял и мисля, че при това положение не е много подходящ. Аз пробвах и от двата на ръката си, че не ми се маже по лицето още и двата ми се струват еднакво мазни сякаш. Та пак да попитам кой според вас е по-добре да си взема: като това е белия крем http://www.bioderma.com/bg/nc/produktite/kakvo-novo/product/action/1516.html
а това е цветния http://www.bioderma.com/en/the-products/what-s-new/product/action/230.html
и другия слънцезащитен, който ми препоръча и то като най-добър за акнеична кожа е на авен следния: http://apteka.framar.bg/30008065/%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D0%BA%D0%BB%D0%B5%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D1%81-%D1%81%D0%BB%D1%8A%D0%BD%D1%86%D0%B5%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BD-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-spf-30-40-%D0%BC%D0%BB-#axzz1hpG96cLF но за съжаление нямаха мостра.
Прочетох отзиви в нета за последния крем на авен, много ви моля, ако можете да го погледнете и да кажете дали той не е по-подходящ от посочените на биодерма.

По принцип искам максимално да избегна да си мажа лицето с каквото и да е, но като започнат слънчевите дни, а то и сега има такива, ми се иска да съм максимално защитена. От тази гледна точка, малко глупав въпрос сигурно, но все пак да попитам, живея в много слънчев апартамент и чак когато станат по-големите жеги, тогава пускаме щорите, а сега слънцето си пече свободно, имаме бели прозрачни пердета, та искам да попитам така слънцето както си пече, вредно ли е и трябва ли дори и когато съм в апартамента да се мажа със слънцезащитен крем или не е чак толкова вредно...

Относно липсата на минерали и витамини, много ме тормози този въпрос, защото се опитвам максимално здравословно и разнообразно да се храня, а почти винаги имам бели петънца по ноктите, и някъде четох че конкретно на липса на цинк се дължи, но явно на повече от необходимите минерали и витамини. Изобщо не искам да пия никакви синтетични такива. Възможно ли е да се дължи на това, че рядко ям месо, най-много веднъж седмично да ям пилешко, и веднъж риба, а някой път и веднъж да две седмици? Просто не съм фен на месото, а повече на варива, бобови култури, плодове и зеленчуци.
А да попитам за ядките, добре ли е да приемаме такива по време на прием на роакутан, когато се стремим именно мазнините да отбягваме. Става въпрос за по около 20-30гр бадеми през ден да речем, сурови? Или е добре напълно да се избягват заради високото съдържание на мазнини?

Искам и няколко думи да кажа относно ограничението да се публикува повече от един коментар в рамките на някакъв период, мисля че адмиситратора трябва да скъси този период, аз се опитах през 5-6 дни от първия си пост да публикувам и беше невъзможно. Ако има хора, които злоупетребяват, може да им се изпраща предупреждение първо, а след това да кажем бан по ИП или нещо подобно, защото наистина си мисля, че в момента системата е малко неудобна за използване по този начин. Хората не винаги могат да се сетят, че могат да си променят последното мнение и по този начин да си зададат следващия въпрос, а и трябва да уведомят вас или който отговаря на въпросите, че са си променили мнението. Не искам в никакъв случай да ви давам акъл и напълно оценявам това, че жертвате от сбободното си време, за да отговаряте, но просто дано успеете да измислите начин на направите системата по удобна за ползване.
Пожелавам успех на форума, на неговите съзадатели и на хората, които го поддържат!

kgtobe
Posts: 13
Joined: Tue Dec 27, 2011 12:50 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby kgtobe » Thu Dec 29, 2011 12:33 am

Здравей отново ,булгарикус!Забравих да попитам,дали ако имаме стафилококова инфекция възможно ли е роакутан да я премахне или след лечението ,пак ще имаме ужасното акне?И ако е така ,то как можем да преборим тази ужасна инфекция,защотото доколкото ми бяха казали преди година ,аз я имам!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Bulgaricus » Mon Jan 02, 2012 12:02 am

Здравейте!

1) Да, консистенцията е по принцип на истинските препарати гелообразна и зеленикава. Така трябва да е. Колкото тя е по-близо до природния продукт, толкова по-добре. Това, разбира се не изключва възможността да се имитира оригинален продукт, но няма как да знам, дали за менте става въпрос.
Не, Саникеър не доставя до чужбина, но този гел, който препоръчах го има в Амазон. Бях писал, че всяко лекарство си има единен фармацевтичен номер в Германия и затова е винаги ясно за какво иде реч. В Амазон това е препратката: http://www.amazon.de/ALOE-VERA-HAUTGEL- ... 110&sr=8-5 .
Друг, който сега видях и също не е лош е: http://www.amazon.de/Pura-Aloe-Vera-Hau ... 110&sr=8-1 .
Бета радиоактивните лъчи се спират от стълкото, затова у дома няма нужда от крем. Слънцезащитният крем също не е много добро решение. То се препоръчва по медико-правни причини. Много хора не ползват никакъв слънцезащитен крем изобщо, но няма как да Ви кажа да не ползвате такъв. При него мазнината пречупва слънчевите лъчи и ги отразява, т.е. няма как да е полезно да се ползва. През зимата слънцето пече силно, но поради позицията на планетата малка част от радиацията ни достига, освен ако не ходим през заснежени повърхности. Не бива да се прекалява със слънцезащитния крем. Този, който сте публикували става, не виждам нищо, което да Ви спира да го ползвате. НО такива „тайни“ патенти на фирми с „био-имена“ обикновено се гледат в професионалната сфера на класическата медицина с леко недоверие. Добри са класическите кремове, които са със съставки, известни за всички. Не знам, дали техните тайни формули няма да имат лек „пилинг-ефект“ или друга съставка, която да не е подходяща при лечение с изотретиноин.
Минерали могат да се приемат независимо от витамини, т.е. може да намерите препарат, който да съдържа само минерали. Попитайте някой компетентен аптекар какво ще Ви предложи по местоживеене. Един пример Ви давам, който можете да разпечатате, защото съставките му са и на български език разбираеми: https://www.sanicare.de/produkte/sortim ... etail.html . Тези хапчета се приемат в доза 2-2-2/24 часа, т.е. на 8 часа по две.
Срокът за повторна публикация бе скъден на три дни.

2) Инфекцията трябва да се изчисти, преди това трябва да се определи коя точно бактерия е причинител, кои области на тялото са засегнати и тогава е добре да се започне лечение. Ако има тежка инфекция, то може тя да се върне след лечението. Трябва да пишете по-подробно за какво става дума, за да мога да кажа нещо. Има много видове стафилококови инфекции.

Поздрави,
Булгарикус
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

kgtobe
Posts: 13
Joined: Tue Dec 27, 2011 12:50 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby kgtobe » Wed Jan 04, 2012 1:53 am

Здравейте!Ами преди почти три години когато акнето ми ескалира ,по някое време нещата бяха стабилизирани,но след прекъсване на всякакво лечение с антибиотици се завръщаха дълбоките гнойни пъпки.Преди година си направих изследванията,не са в мен за да кажа името на бактерията,но само знам ,че е добре позната и с много лесно име и другото ,което е -да,инфекцията е или беше дълбока,защото имах пъпки не само на лицето и гърба,но и на гърдите,след пъпките останаха ужасни белези,но лицето ми не е чак толкова зле сравнение с гърдите,кадето белезите са като от изгаряне ,защото многократно пъпките се запълваха с гной и при пукането им ги доистисквахме за да може уж да излезе "шилото".За съжеление продалжават да ми излизат по няколко упорити пъпки на гарба и мн по рядко на гардите,но се пукат много по-бързо,гледам да не ги стискам.Също така забелязах ,че ако пийна малко алкохол и сякаш ефекта на хапчетата намалява и ми излизат повече пъпки.Мой роднина се консултира за дозата със сегашната ми дерматоложка и тя му казала ,да вземам не повече от 20 мг ,но при тежкото състояние, в което съм бил и виждам ,че много от съфорумниците ,които нямат чак толкова дълбок проблем пият такава доза,и не смятам за редно да я намалявам.Като се прибера следващият месец съм при нея на преглед.

Тази инфекция е една от най-упоритите и ужасните,как да се преборим с тази бактерия?Гледам по други форуми ,където хората имат най различни инфекции и не могат да преборят шибаните бактерии.Пият сумати антибиотици и накрая си е пак там.Тъй като Роакутан регулира секрецията на мастните жлези,предполагам с намалянето на себума намаля и количеството на самата бактерия или греша и тя се намира само в кръвта?

И един още много важен и спорен въпрос по който мисля ,че мнението Ви ще бъде отрицателно- Какво е мнението ви за ваксината Анаста?Дали тя наистина помага или по скоро наврежда повече ,или при всеки е индивидуално ,защотото има много противоричиви мнения.Ако и Роакутан не ми помогне след лечението може да прибегна към нея...

abvgde
Posts: 59
Joined: Thu Jun 16, 2011 8:24 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby abvgde » Fri Jan 06, 2012 12:19 pm

Здравейте,ето ,че дойде и моят ред! Изписаха ми роакутан,остана само да си го набавя и почвам. На 18г съм ,177см, 70кг. Дозата ми е 2 хапчета на ден от 20 мг - как ви се струва ?
И още няколко въпроса:
- Ходя на фитнес - лекарството може ли по някакъв начин да ми се отрази на фитнеса ?
- Имам доста светла кожа - използването на слънцезащитен крем задължително ли е и какъв да бъде той.

Благодаря!

Eleonora_81
Posts: 12
Joined: Mon Jan 11, 2010 2:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (3. тема)

Postby Eleonora_81 » Fri Jan 06, 2012 7:00 pm

Здравей Булгарикус,
след проведеното преди година и половина лечение с Роакутан и влошаването на състоянието ми, започнах да се мажа с Izotrexin gel. Вече 4 дни само вечер, но състоянието на лицето ми значително се влоши. Кожата ми е много зачервена, пъпки започнаха да ми избиват много повече.Кожата ми е изключително чувствителна и болезнена. Нормално ли е това? Колко време е необходимо да го мажа? Кога евентуално мога да видя подобрение от лечението с този гел?


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 312 guests