битова травма

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
P.A.
Posts: 3
Joined: Fri Jan 01, 2010 7:14 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

битова травма

Postby P.A. » Thu Jun 16, 2011 11:24 pm

Здравейте. Преди няколко дни се контузих в къщи. Паднах челно върху ръба на пералнята след като се спънах и трудно поех въздух. В резултат се получи синина около дясната гърда. Подозирам, че имам контузия на ребро. Дали е възможно да се е счупило, пукнало ? Болката е слаба, но при движение с дясната ръка и повдигане спускане я има усилваща се. Не е точно на насиненото място а под гърдата и отзад на плешката също я има. Просто се чудя дали ще мине скоро или да ходя на лекар, знам че ще ме посъветвате да ходя на ортопед, но засега положението е търпимо, мерси.
182см, 102кг, 38г.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: битова травма

Postby Bulgaricus » Fri Jun 17, 2011 12:52 am

Здравейте,

вероятно е да сте си счупили ребро или поне да сте го контузили.

Трябва да отидете и да си направите рентгенова снимка, т.е. две на торакса, за да се постави диагноза.

Нелекувани травми могат да доведат до спонтанен пневмоторакс, при който белият дроб колабира. Това състояние, ако не се дренира, ако се получи води до сравнително бърза и мъчителна смърт.

По диагнозата на самата травма могат да се преценят рисковете и да ги знаете.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 301 guests