Къпане при варицела

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Dalek
Posts: 1
Joined: Sat Jun 04, 2011 7:53 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Къпане при варицела

Postby Dalek » Sat Jun 04, 2011 8:12 am

Здравейте.

Аз и един близък бяхме инструктирани от различни лекари да не се къпем докато сме болни от варицела, също така изглежда всичките ми познати знаят от обща култура или ранно боледуване, че къпането трябва да се избягва. След като направих кратка справка с интернет, не намерих абсолютно нито един документ, който да споменава избягване на къпане по принцип, и един единствен който споменава избягване на къпане първите няколко дена. За сметка на това, намерих поне дузина, които казват, че къпането с хладка вода е силно препоръчително.

Проблема ми е следния: Не съм убеден доколко съм в състояние да се въздържа да влетя в банята и да си взема душ. :) Освен това желанието ми да направя нещо, я да почна да се чеша, я да вляза под душа, е трудно търпимо, и освен това ми се струва, че е по-добре ако направя второто. :) Това се случва особено нощем, когато ми се случва да посягам да се чеша насън, събуждайки се с нужда да направя нещо по въпроса, и без да мога да заспя обратно.

Освен това ми се налага да си мия ръцете, които са силно покрити.

Та, моля да ми дадете мнението си. Не се интересувам толкова дали е добра идея да се къпя/мия/мокря, както защо е или не е, и кое е проблем (сапун, вода, топла вода...) Какви проблеми мога да възникнат ако се изкъпя, с каква вода трябва да го правя ако ми се наложи, и до какъв етап на развитие на болестта това е причина за голям проблем, доколко продължителността има значение?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Къпане при варицела

Postby Bulgaricus » Mon Jun 13, 2011 8:53 pm

Здравейте,

не можахме да Ви отговорим на време, защото не сте посочили възраст, тегло и височина.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

ysap
Posts: 1
Joined: Wed Jun 19, 2013 9:23 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Къпане при варицела

Postby ysap » Wed Jun 19, 2013 9:33 am

Синът ми има варицела от 17 юни. Той е на 6 г. и 4 месеца. Тежи 20 кг. Лекарката ни препоръча да не се къпем, докато оздравеем, но сега лятото това е доста трудно изпълнимо. Иска ми се поне да си вземе душ, без да се обтрива с гъба и сапун и само да попием тялото с халата му. Пъпките в по-голямата си част са с мехурчета. Много малко пъпки са с корички.
В интернет чета, че даже 3-4 пъти на ден може да се облива с хладка вода, в която евентуално да има сода бикарбонат, калиев перманганат или запарка от смрадлика, даже да се правят компреси, натопени в чай от лайка. Моля, посъветвайте ме какво да правя! Не пие лекарства. Мажа го с ментолов спирт 2 пъти дневно и с едно мехлемче, правено в аптека.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 223 guests