РМЖ

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
tania
Posts: 2
Joined: Tue Apr 19, 2011 10:36 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

РМЖ

Postby tania » Thu Apr 21, 2011 3:11 pm

Здравейте!
На 32 години съм. В началото на януари 2011г. съм оперирана от рак на гърдата. Диагноза Карцинома гл маме син - инвазивен дуктален карцином -умеренодиференциран-Г-2, мултифокална туморна формация 3,5см. Последва Мастектомия радикалис гл маме син а модо "Пейти". Имаше и разсейки в лимфните възли. Един с метастази от четири броя на първо ниво, на второ ниво без метастази, на трето ниво два с метастази от четири броя лимфни възли. Туморният ми маркер беше 17,1 преди операцията и падна на 16,6 след нея. С хормоналните изследвания не съм на ти, съжалявам. Резултатите не бяха готови до издаване на епикризата ми. Знам само, че имам хормонално зависим тумор(незнам как точно са имената на рецепторите, помня само HER2 - e отрицaтелен , другото май беше екстрадиол -75% и нещо с по-дълго име - 50%. Сега съм на химиотерапия на четвърта вливка от насрочени шест червени. Туморът ми е хормонално зависим, а цикъла не ми спира. Очаквах туморния маркер да се намали, макар и не драстично, но той се увеличи на 24. Какви може да са причините, можете ли да ми препоръчате нещо. Само думи от сорта - Успокой се - не ми помагат. Опитвам се, но инстинктивно се страхувам. Моля за някаква информация относно евентуални причини за увеличението на Т-маркера и нормално ли е още да имам менструация. Искам информация, правилно ли протича според вас лечението ми, от какво да се страхувам, какво да очаквам, какво мога да направя. Другото, което ме притеснява е спомена от миналото ми. Майка ми почина от тумор на лимфата 1999г, може да е било и рак на гърдата, но й казаха възпаление на лимфата, ръката й беше тройно по-голяма от другата. Тумора й беше хормонално зависим, отстраниха й яйчниците. Химиотерапията не пребори болестта й. Не се стигна до операция. Повече незнам тогава се криеше, тя така и неразбра от какво си отиде. Притеснявам се, че и моя тумор химията не успява да го пребори и докато това се установи ще е късно да ми се махнат и яйчниците или нещо друго, а имам 4-годишен син, който е много малък да остане без майка, аз също бях малка. Приживях големи стресове покрай майка си. Имах девиз, че няма нищо невъзможно,стига да го искаш достатъчно силно, от който се отрекох. Не искам детето ми да приживее...Съжалявам, че ви занимавам, но предварително ви благодаря, ако ми отговорите. Желая ви много здраве и щастие.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests