Лош дъх без адекватно лечение от години

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

garigazari
Posts: 3
Joined: Thu Mar 24, 2011 8:56 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Лош дъх без адекватно лечение от години

Postby garigazari » Thu Mar 24, 2011 9:38 pm

Здравейте,

Аз съм на 18 години, 63кг. От години страдам от лош дъх (може би 5-6). За съжаление не е обръщано достатъчно внимание и чак в последните две години започна маратонната обиколка при множество специалисти.
Главни оплаквания : Постоянно имам секрети по гърлото (обикновено бели, може да се стичат и от носа, не съм сигурен), които отхрачвам периодично. Слюнката ми винаги излъчва неприятна миризма, която аз самия мога да усетя. От най-малката простуда отхрачването се засилва (появява се и хрема), после намалява и обратно. Езикът ми е винаги силно обложен и не може да се изчисти нито със специални четки, нито с приспособления за почистване на език.
Стоматолог каза, че нямам проблеми с венци и зъби и няма как причината да е от там.
Имам направена рентгенова снимка на синуси и нямам синузит.
Посетил съм вече 5 специалисти УНГ, като от безхаберно отношение и никакъв ефект от лечение се принудих да посетя кабинет в София.
От специалистите в Русе имам направени антибиограми на гърлен секрет, носов, език. Нямам гъбички по езика. От гърления секрет бяха изолирани бактерии, за които бях лекуван по антибиограми с антибиотици. След като изгълтах 4 вида и нямаше подобрение с лошия дъх се принудих да отида в София. Там специалиста ми изписа Tavipec и Еvcaliptol (за инхалация), каза, че са ме тъпкали с глупости и ме изпрати на преглед при гастроентеролог със съмнения за рефлуксна болест, защото му казах, че имам болки в гръдната област. Бях учуден, че ми изписа лекарства за белодрнобни заболявания, като проблема може да идва и от носоглътката, а и нямам направени никакви снимки на дробове и т.н. След 5-6 дневно лечение с въпросните лекарства нямаше особено подобрение.
Беше ми направена гастроскопия, от която рефлуксната болест беше потвърдена. Нямам наличие на хеликобактер. Гастроентеролога ми каза, че няма как стомаха да ми причинява лошия дъх, защото рефлуксната болест е в най-леката форма, а и нямам хеликобактер. Стомахът ми е бил пълен с храчки.

Сега ще посетя специалист белодробни заболявания, но изобщо не съм обнадежден. Усещам как от гърлото ми излиза злокобна миризма и започвам да си мисля, че ще си отиде за цял живот.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лош дъх без адекватно лечение от години

Postby Bulgaricus » Mon Apr 18, 2011 2:10 pm

Здравейте,

ако пушите, трябва да спрете гигарите, защото проблемите могат да имат и бронхиален произход.

Посявка е необходима отново и е добре да напишете какво точно е излязло от нея.

За лошият дъх в действителност най-честата причина са бактерии или други хронични инфекции, дефект на мускула, който затваря стомаха в горната му част, който води до преминаване на киселини или храни нагоре по веригата.

Има и друга причина, която е добре да се изследва. Наименованието и на латински е: Rhinitis atrophicans и е причинена от един вид "херния" или тъканно уголемяване. Разговорно и се казва "смърдящ нос". Като я споменете на УНГ лекаря, той ще знае за какво става дума.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

garigazari
Posts: 3
Joined: Thu Mar 24, 2011 8:56 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лош дъх без адекватно лечение от години

Postby garigazari » Mon Apr 18, 2011 2:59 pm

До колкото разбрах от този "смърдящ нос" страдат само жените, а и не усещат миризмата. Аз мога да усетя неприятната миризма от секрециите. Като се замисля хремата ми е почти постоянна - намаля и се усилва, в зависимост от леко простудяване. Тези секрети се стичат надолу към гърлото и част от тях отхрачвам, друга част неизбежно гълтам. Най-вероятно става въпрос за нещо хронично. От лекуването по антибиограмите никога не съм имал облекчение. Не знам дали всички тези носно-гърлени проблеми могат да имат нещо общо с белодробни, а и не пуша ?
Last edited by garigazari on Mon Apr 18, 2011 4:10 pm, edited 1 time in total.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лош дъх без адекватно лечение от години

Postby Bulgaricus » Mon Apr 18, 2011 3:08 pm

Здравейте,

не, този проблем могат и мъже да го имат.

Различни хора усещат различно миризмата.

Прав сте, че проблемът е хроничен, все пак го имате от дълго време.

Трябва да се установи причината за тази повишена секреция: явно е, че повишената секреция е опит на тялото да се справи с някакъв проблем. Повишена секреция има при киселини, при инфекции, при алергии. Последната причина не ми изглежда да е вероятна.

Възможно е секретите да идват от бронхиите, независимо как Вие ги усещате. Ако това е така, то явно има там проблем. Този проблем най-често е свързан с невъзможност на бронхиалните власинки да реагират адекватно на външните фактори и да изтласкат прах и т.н. към гърлото.

Това, че лечеието досега не е помагало показва, че е имало инфекция в секрета, но или тя не е била излекувана адекватно или тази инфекция е усложнение на повишената секреция, а не нейна причина.

Най-лесно е да се опита ново адекватно лечение и ако то не подейства да се търси причината от УНГ или от пулмонолог.

Ако считате, че проведените досега лечения са адекватни, то няма нужда да ги повтаряте.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

garigazari
Posts: 3
Joined: Thu Mar 24, 2011 8:56 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лош дъх без адекватно лечение от години

Postby garigazari » Mon Apr 18, 2011 4:12 pm

Благодаря Ви за съветите. Тъй като досега не съм видял добро от специалист УНГ, мисля да посетя пулмолог.

hardtemper
Posts: 2
Joined: Thu Nov 22, 2012 11:50 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лош дъх без адекватно лечение от години

Postby hardtemper » Thu Nov 22, 2012 11:55 pm

Какво ставана има ли развитие по темата? И аз имам проблем с дъха и ходих на колко ли не доктори и секи казва че съм напълно здрав и съм си въобразявал че имам лош дъх, но аз усещам хората около мен как реагират..

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лош дъх без адекватно лечение от години

Postby Bulgaricus » Sat Nov 24, 2012 3:42 pm

Има две опции: стомашен или гърен проблем. Гърленият може да се изследва с посявка, за да се види, дали няма някакво бактериално гниене.

След ядене на ябълки или на мед лошият дъх намалява. Зъбите се мият задължително по два пъти на ден, както и езикът.

Ако имате киселини или стомашни проблеми те също могат да бъдат изследвани.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

spacemaind
Posts: 19
Joined: Sat Nov 24, 2012 10:59 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лош дъх без адекватно лечение от години

Postby spacemaind » Sat Nov 24, 2012 11:14 pm

Здравейте и аз имам същия проблем,но някъде от година и половина видях,че проблема не идва от това,че имам парадонтоза,защото хигиената ми е ок а си остава дори и когато не говоря.Влезнах в болница в гастро-ентерологично отделение и се оказа,че имам рефлукс езофагит 1-ва степен с възпален хранопровод,гастрит и наличие на Хелокобактер пилори.( в момента все още чакам резултатите от биопсията).Знам,че хеликобактер е причинител на лош дъх,но тъй като имам атипични прояви на герб-отидох на УНГ специалист,защото имам от време на време хронични възпаления на гърло,нос и т.н. -накара ме да направя изследване антистрептолизинов титър(ще го направя в понеделник).За герб ми изписаха сопрал омепразол 20 мг и мотилиум-въпроса ми е по-скоро дали медикаментозното лечение ще има добър резултат-в смисъл знам,че има рецидиви,знам,че хеликобактер не се маха мн лесно и доста хора се обръщат към хомеопатично лечение.При парадонтозата неща също не са мн логични.Просто търся и друго мнение.Едни лекари подкрепят хомеопатичните средства други-не.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лош дъх без адекватно лечение от години

Postby Bulgaricus » Sun Nov 25, 2012 1:43 am

Здравейте!

Хомеопатията е ала-бала.

Тя няма ефект, нямала е ефект и няма да има ефект.

Ако проблемите биха се подобрили след даване на плацебо, то и хомеопатията би помогнала.

Не говоря за природната медицина или за билки, говоря за хомеопатията като дефинирана наука.

Няма доказано ефективно хомеопатично лечение в медицината, забравете тази тема за такъв сериозен проблем.

Лечението за хеликобактер трябва да е много точно! Там не се допускат вариации.

Винаги се приема пантопрацол или омепрацол по точно 40 мг на 12 часа за 10 дни, после 1-2 месеца по 40 мг сутрин или по 20 мг на 12 часа.

Първите 10 дни се пие и задължително комбинация от два антибиотика. Там има няколко възможни комбинации, основно става дума за 3 такива. Няма да Ви ги пиша тук, за да изчакаме какво ще каже лекарят, но ако хеликобактер е доказан, нямате алтернативи. Важно е протонният блокатор да се приема с и след антибиотика.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

spacemaind
Posts: 19
Joined: Sat Nov 24, 2012 10:59 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лош дъх без адекватно лечение от години

Postby spacemaind » Sun Nov 25, 2012 11:27 am

Мн благодаря за мнението,ще изчакам утре резултатите и ще ги напиша тук.Искам само да попитам тъй като УНГ специалиста ми каза,че трябва да забравя за ментата- а в почти всички пасти за зъби и води за усти я има и на езика ми става нещо като газирано-дори тва което ми предписа Дентавакс и Фариностим за смучене за устната кухина също имат мента в тях-доколко това влияе?Трябва ли да забравя за ментови дъвки и сякакви други неща,съдържащи мента-виждам,че езика ми не реагира мн добре наистина-дори и от едни лукчета положението е същото.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лош дъх без адекватно лечение от години

Postby Bulgaricus » Sun Nov 25, 2012 1:19 pm

В какъв контекст Ви го каза това с ментата? Имате алергия, непоносимост или Ви се влошават стомашните симптоми?
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

spacemaind
Posts: 19
Joined: Sat Nov 24, 2012 10:59 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лош дъх без адекватно лечение от години

Postby spacemaind » Sun Nov 25, 2012 3:25 pm

Ще попитам утре и ще кажа,но истината е,че самия ми организъм не реагира добре на мента(отделно и гастрита,който имам в момента)дали е алергия или непоносимост ще попитам утре.

spacemaind
Posts: 19
Joined: Sat Nov 24, 2012 10:59 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лош дъх без адекватно лечение от години

Postby spacemaind » Mon Nov 26, 2012 3:34 pm

Сега стана интересно-епикризата ми е хроничен гастродуоденит,нямам хеликобактер,според парадонтоложката ми дъха ми не е чак толкова лош и аз наистина вече виждам подобрение,но искам да си го докарам до такъв,който не е неприятен за хората-единственото за което мога да се захвана е бактериите в устната кухина които бяха 10 на 7 степен,нямам от най-агресивните,хигиената ми е добра,пих клиндамицин една седмица би трябвало да са намалели,след нова година мисля да направя още един тест за микроорганизми в устната кухина- за да видя какво е положението.Другото е лигавица хипереремирана оточна-незнам какво означава.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лош дъх без адекватно лечение от години

Postby Bulgaricus » Mon Nov 26, 2012 10:52 pm

Трябва пак да направите посявка и антибиограма. Няма алтернативи.

Не знам какво искат да Ви кажат с това за лигавицата. Не използват официалната терминология по международната класификация на болестите и не искам да гадая.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

spacemaind
Posts: 19
Joined: Sat Nov 24, 2012 10:59 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лош дъх без адекватно лечение от години

Postby spacemaind » Wed Nov 28, 2012 9:41 pm

От антистрептолизиновия титър нямам възпаления,единственото за което мога да се хвана е този хроничен гастрит и дуоденит,който по всяка вероятност е от много години,а четох някъде,че от хроничния гастрит миризмата е кисело-гнила-долу-горе и аз тва усещам и от лошото хранене с години-общо взето се насочвам към правилно хранене,хранителни добавки и билки-ш отнеме време,но се надявам на положителни резултати- ако и от там вече дъхам на гадно ш съм патологичен случай и все още не мога да се справя със надигането и оригването почти след всяко ядене.


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 45 guests