Въпроси след лечение на бактериален простатоцистит

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
caviar
Posts: 1
Joined: Wed Dec 08, 2010 6:07 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Въпроси след лечение на бактериален простатоцистит

Postby caviar » Wed Dec 08, 2010 6:50 pm

Здравейте!

Мъж на 24 години съм, 178 см., 73 кг. без хронични здравословни проблеми.
Преди месец и малко получих бяло течение от пениса си и след микробиологично изследване се оказа, че съм инфектиран с Enterococcus sp. и Staphylococcus aureus. Урологът ми постави диагноза простатоцистит + баланит и веднага назначи лечение с Авелокс (според направена антибиограма) + витамин Б комплекс. Също така ползвах свещички Волтарен за отпускане на аналната област (за по-добро проникване на лекарствата според уролога) и хранителни добавки за подпомагане на уринирането. Другите симптоми, които имах, бяха постоянни позиви за уриниране, тъпа болка в тестисите, баланит и чувство за дискомфорт в таза. До 2-3 дена след началото на приемането на Авелокс-а нещата се подобриха рязко и почти всички симптоми изчезнаха. Приемах Авелокс в продължение на 14 дена вечер преди ядене. Към края на приема се върнаха болките в тестисите и се засили баланитът. Урологът ми назначи микробиологично изследване на еякулат, както и изследване на материал от гланса и уретрата. Микробиологичното изследване на еякулата показа наличие на Enterococcus sp. Стафилококите бяха изчистени. Изследванията на материала от гланса и уретрата показаха наличие на гъбички. Урологът ми предписа Forcid Solutab 875/125 (според антибиограма) два пъти дневно за бактериите, Mycomax четири пъти през 3 дена за гъбичките и Dactacort за локално приложение. След приключване на назначеното лечение и направена микробиология на еякулат не се установи наличие на бактерии, както и липсваше наличие на гъбички по гланса. Сега, трета седмица след спирането на антибиотика, симптомите липсват до голяма степен, като единствено много рядко усещам увеличена чувствителност и лека болка в тестисите. Баланитът също ми се струва наличен, но силно отслабен.

Въпросите ми са:
Смятате ли, че изследването на еякулат само и единствено е достатъчно за доказване на бактериална инфекция? Оставам с впечатление, че много често също се изследва простатният секрет, но той така или иначе присъства в еякулата - та има ли резон да изследвам простатен секрет отделно? Направих изследване на урина, като единствените неща, които са малко съмнителни там, са:
- наличие на единични левкоцити в седимент, но отрицателна проба за наличие на левкоцити (не разбирам каква е разликата)
- следи от микроалбумин
Според тези резултати трябва ли да съм спокоен или е нужно да направя нови изследвания (например в друга лаборатория), като контрола?
След направена ПКК се установиха няколко отклонения, които за мен донякъде логични (в контекста на инфекцията), но тъй като нямам познания по специалността, бих се радвал на второ мнение:

- увеличени лимфоцити: 62% при норми от 20% до 48% (резултат от вирусна/бактериална инфекция)
- намалени гранулоцити: 26.4% при норми 40% - 70% (това не го разбирам)
- намалени тромбоцити: 124x10^9/L при норми 130 - 420 (доколкото разбрах това се случва след употреба на медикаменти)

Държа да отбележа, че седмицата след спирането на последния антибиотичен курс и като цяло на лечението, имах симптоми на вирусна инфекция (тежест в гърдите, температура и кашляне), които отминаха за няколко дена.

Правих си профилактично тестове за Хепатит Б и Ц, както и за ХИВ, които излязоха отрицателни.

Ще съм благодарен за отделеното време и отговори на въпросите ми!

* Забравих да спомена, че ПКК и Урината ги направих около 2 седмици след спиране на антибиотичното лечение.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 54 guests