световъртежи,повръщане,треперене,пост. температура 37,3-377

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
ninap1942@abv.bg
Posts: 10
Joined: Sat Sep 18, 2010 6:14 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

световъртежи,повръщане,треперене,пост. температура 37,3-377

Postby ninap1942@abv.bg » Sun Sep 19, 2010 7:52 pm

На 68 г.съм,висока 155 см.тежа 77 кг. Преди 2 години внезапно получих силен световъртеж,повръщане,треперене,които продължиха 5 дни.От тогава до сега / с малки изключения /главата ми се замаива ,на легло съм, кашлям,силни звуци в главата,нямам сили и желание за нищо,не мога да пазя равновесие,не виждам ясно-пред очите ми е мъгла нарушение на паметта. Не забелязах от кога,започнах да вдигам температура: 37,3 - 37,7 градуса вечер /сутрин е 36,3-36,5/ Преди 3 месеца световъртежите се повториха, От около месец имам силна болка във вратъ и към дясното рамо,която постепенно стана поносима. Преди 36 год. ми направиха операция на вътрешното ухо,дясното.Хроничното възпаление продължи до скоро.Ошипена съм във всички стави .Има рентг.данни за цервикална спондилоартроза на С5-С6 иС6-С7 Не съм на ясно с медицината . От КАТ главен мозък чета: Мултиинфарктна енцефалопатия,суе 20 ,повишение и на холестерола,доплеровата сонография от преди 1 година:двустранно еднаква скорост на кр.ток частично задебелени съдови стени,подчертано в дясно ВСА-двустранно еднаква скорост на кръвния ток,ВА двустранно еднаква скор. на кръв.ток.Мнението на ушния лекар след аудиограма<дано го разчета!>:ст.пост трепанасио радикалис про? мастоидеи декс.про отитис медсупп.хр.декстра дясно ухо загуба 94 дец.за ляво загуба 61 дец.Каза,че не е болесттс на мениер.Като ми казаха,''че на една жена помогнал антдепресант,отидох и в психиатрията,които написаха"рекурентно депресивно разстроиство.Ремисия.. Бледа вегетативно-хипохондрична симптоматика.Друго,което са писали от КАТ-мозъчно съдова болест."След всяко изписване от болница/9 за 1,5 год./съм по-добре !,после отново се влошавам.Лекарствата,които пия са : Вицетин 3 по 10 мг.,сероксат 1 от 20 мг.,аспирин протект 1 т.Преди 3 месеца и сега за температурата пия азитрокс 250 ,температурата спада.Интересно ми е че сега замаиването почти спира,мъглата изчезва,кашлицата намаля съвсем/пуша от 0 до 7 цигари дневно/,краката ми почти не треперят.Не ми се умира,но в главата ми са се заглождили рак,менингит,надявам се да е нещо,което не звучи така-страшно-депресия,болест на мениер/какво ли разбирам/Надявам се на вашата помощ .

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: световъртежи,повръщане,треперене,пост. температура 37,3-

Postby Bulgaricus » Sun Oct 17, 2010 12:01 am

Здравейте,

пушенето води до системни съдови увреждания и като се притеснявате за здравето си, особено при "мултиинфарктна енцефалопатия" не бива да пушите.

Ако проблемът Ви е "само" вестибулярен е вероятно да е това възпаление, за което сама си мислите, че е и то ще премине с времето, ако се лекува от УНГ. Не е болка за умиране и надали то ще е причина за това.

Менингит ако беше, нямаше да доживеете отговора ми, така че предполагам, че не е, ако сега го четете.

как се чувствате с днешна дата?

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

ninap1942@abv.bg
Posts: 10
Joined: Sat Sep 18, 2010 6:14 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: световъртежи,повръщане,треперене,пост. температура 37,3-

Postby ninap1942@abv.bg » Mon Oct 18, 2010 3:14 pm

Моля Ви,ако има ефективен начин,помогнете ми да откажа цигарите ! Прилошава ми при първите няколко.В момента съм много добре.Виждам ясно,главата ми работи.Много съм възрастна,но до миналата година работих навън,"Грижих се" за 93 годишна"баба",на която изглеждах,като маика.Играеше гимнастика като момиче,не позволяваше да и помагам за нищо,даже и да я държа под ръка,като се разхождахме или ходехме по клубове.Затова не се чувствам стара.Мога ли да вярвам 100 % на КАТ за мозъчносъдова болест,мултиинфарктна енцефалопатия ? Специалист УНГ д-р Френгова в поликлиниката в Ботевград за мене/ кръгла нула в областта на медицината/е наи-добрата в областта на отоневрологията.Освен рецептата ,получих указания и за упражнения за борба със световъртежа.Даде ми шанс световъртежите да са от смесен произход: и от вътрешното ухо, депресиятя,както и от измененията в шиините прешлени.Вече като че ли не вдигам температура вечер.Може да е от гушата,не зная.Страх ме е от ендокринолози.От силен стрес ми се беше образувал топъл възел на щитовидната жлеза,която вместо хиперфункция 10 години не функционираше,а светила на науката си шепнеха,че отдавна не трябва да съм между живите.Забраниха ми да я пипам.да пия лекарства и да я оперирам.На 10-та година и утаиката стигна 127. /Когато след месец се явих в лабораторията за контролни изследвания,ме посрещнаха,като космонавт./ При операцията се оказа гангрена обхванала жлъчката,черния дроб и червата.

ninap1942@abv.bg
Posts: 10
Joined: Sat Sep 18, 2010 6:14 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Виене на свят

Postby ninap1942@abv.bg » Thu Oct 21, 2010 1:07 pm

Ot 2 г.имам световъртеж,предизвикан от таблетка.Лекуваха ме невролози,психиатри /с антидепресанти/,унг-специалисти.В момента съм много добре.Не зная,кое ми помага.Хареса ми много д-р Френгова от болницата в Ботевград-унг специалист/ с
напаравление от л.лекар./Даде ми и указание за гимнастика с-у световъртеж/Бях и при отоневролог във ВВМИ София./Таксата му е 69 лв./Мисля,че ми помогна витамин В комплекс. Много ме е страх,че ще се повтори пристъпа на силен световъртеж!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: световъртежи,повръщане,треперене,пост. температура 37,3-

Postby Bulgaricus » Sun Oct 24, 2010 1:30 pm

Здравейте,

уви, в този форум няма как да Ви помогнем да откажете цигарите - никотинови лепенки може да помогнат няколко дни, но психическата зависимост е проблем на пациента и там няма как да се въздейства по интернет.

Не знам до колко можете да вярвате на диагнозата - не познавам нито лекарката, нито снимките. Винаги има възможност за консултация в Германия по документи, но отделението по неврология изисква за две страници текст около 120 Евро и не знам до колко всеки пациент може да си позволи такава консултация.

Имате много диагнози и със сигурност решението не е само в една от тях.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

ninap1942@abv.bg
Posts: 10
Joined: Sat Sep 18, 2010 6:14 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: световъртежи,повръщане,треперене,пост. температура 37,3-

Postby ninap1942@abv.bg » Wed Feb 02, 2011 11:16 pm

отново потърсих помоща на лекарите- първо невролози,а те отново ме препратиха към психиатри,с коаксил световъртежите спряха бързо,добих сили да се движа,но стана нещо страшно- получих пристъпи на паническа атака.постоянно съм под непоносимо напрежение .имам чувство,че полудявам-треперя и не мога да се владея,сега имам вече всичките симптоми на депресията,включително и желанието този ад да приключи.не мога повече да издържам.след смяна на лекари и лекарства/преди месец,когато получих новите пристъпи на светвъртеж пиех 13 вида лекарства/вместо подобрение,състоянието ми се влошава..


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 230 guests