лимфно възпаление

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
ir3ena
Posts: 1
Joined: Fri Sep 17, 2010 10:43 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

лимфно възпаление

Postby ir3ena » Fri Sep 17, 2010 5:09 pm

Здравейте,
аз съм жена на 37 години, 173 см, 65 кг бих искала да споделя проблема си с Вас и да получа лекарски съвет какво друго да предприема.
Преди 2 месеца ми направиха операция на разширени вени /стрипинг/. Операцията е успешна без усложнения. По време на операцията лекаря е открил възпалени лимфни възли. Резултатите от биопсията показват че няма нищо тревожно според думите му. До този момент се чувствах много добре след операцията. Краката не бе боляха, не чувствах тежестта, която ме съпътстваше преди операцията. Налагаше се да нося дори и еластични чорапи постоянно. Само вечер ги свалях.
Сега 2 месеца по-късно оперираният ми крак отново отича, започна с лек оток на глезена, но-късно отокът се увеличаваше /за период от 15-на дни, докато стигна до видима съществена разлика между двата крака в глезена и стъпалото. Сякаш този крак не беше мой. Отидох на преглед при съдовият хирург който ме оперира. Вените на този крак са с нормална проходимост. Пусна ми ехографско изследване на коремни и тазови органи, както и пълна кръвна картина. От изследванията също няма повод за притеснения - всичко е в нормата. Препоръча ми преглед при гинеколог за да се изключи и това, като причина за тези възпаления. За момента ми предписа силен антибиотик Клацид 250 мг /3 опаковки за 7,5 дни/ 2 пъти по 2 табл. и Диокет 2 пъти по 1 таблетка и контролен преглед след 1 седмица.
Лекарят казва, че най-вероятно възпалението е от някаква раничка - при порязване или ухапване от насекомо.
Вече 2 дни пия антибиотика, старая се повече да лежа и да се почивам за да не отича толкова кракът ми. Засега не мога да преценя има ли и какъв е ефекта от медикаментите. Може би е рано. Е, има слаби подобрения например силната болка, която изпитвах горе при сгъвката на крака е малко по-слаба, но все още я има, както и отоците на крака ми в глезена и стъпалото.
Ще съм благодарна да изразите Вашето компетентно мнение и препоръки.
Успешен ден.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 57 guests