Еозинофилна пневмония или..?

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Stoychev
Posts: 1
Joined: Wed Aug 11, 2010 11:19 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Еозинофилна пневмония или..?

Postby Stoychev » Thu Aug 12, 2010 11:35 am

Здравейте,

нуждая се от второ мнение относно лечението на майка ми. 55г, 1.70, 78 кг.

През Януари 2009 се разболя от уж грип и вследствие опит за самолечение (голям инат е) бе приета в болница през Февруари , като след продължително лечение с много силни антибиотици без подобрение и бронхоскопия бе поставена диагноза "еозинофилна бронхитпневмония".
Последва лечение с преднизолон 5 мг (1во по 6, с намаляваща доза до 1.5 ). Дълги месеци.. При намаляне на дозата обаче, още юли м. миналата година се установи пак влошаване на състоянието (повишена утайка, находки при рентгена, затруднено дишане и пр.). Последва пак увеличаване на дозата и отново впоследствие при намаляването й пак се влоши.. през м.м Май 2010, след скенер бе установено пак наличие на инфилтрати в левия и десен дроб и SUE 53(другите показатели на крувната картина са добре), последва ново завишаване на дозата и пак намаляне до пълното му спиране. В момента сутрин и вечер прави инхалаци с Алвеско и като цяло се чувства сравнително добре.
Лечението се провежда в мед. академия - София.

Дали са необходими някакви допълнителни изследвания за причините за възникване на тези находки.. дали цял живот ще трябва да взема тези стероиди, тъй като има позната която много се напати след дългото ле1ение с тях... диабет.. наднормено тегло и пр. Майка ми също наддаде поне 15 кг след началото на лечението с тях... все още се случва от време на време и да се уморява лясно и да не й достига въздух,

Изобщо бих бил благодарен за всякакъв коментар и съвет.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests