пост-вирален синдром?

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
nadia
Posts: 1
Joined: Thu Aug 05, 2010 10:08 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

пост-вирален синдром?

Postby nadia » Thu Aug 05, 2010 10:58 pm

Здравейте и поздравления за полезния форум!
На 33 г. съм, 67 кг, 174 см, допреди година и половина в чудесно здраве с изключение на частично премахната щитовидна жлеза поради доброкачествени студени възли. Другата част очевидно компенсира функцията, защото хормоните са ОК.

Преди 1,5 година бях изложена на НЕЩО. Болки и парене в крайниците, грипални симтоми, болезнени лимфни възли. Бях болна 6 седмици, след което последва състояние на крайна умора, което продължи месеци наред. Отвреме-навреме продължавах да чувствам болки зад ушите и изтръпване на ръцете. Гърлото ми беше почти перманентно раздразнено.
През това време, с изключение на лек протеин в урината всичко други стойности (вкл. кръвна картина и електролити) бяха нормални.
В края на лятото имах повторна инфекция - вероятно грип - една седмица на легло с висока температура и болки в крайниците. Можех да различа, че става въпрос за друга "болест", с която организма ми се справи.

Последва обаче повторна фаза на крайна умора, граничеща с изтощение: дълъг, невъзстановителен сън, отслабване с около 5 кг, парене и изстръпване на крайниците, болки в гърба. Тези симптоми никога не изчезнаха, само станаха по-изразени. Появи се обилно нощно изпотяване и преобличане по два-три пъти на нощ. Лимфните възли без да са подути, продължиха да бъдат болезнени (зад ушите и под мишниците). Кръвните изследвания, от своя страна, продължиха да са в норма. Автоимунни заболявания бяха изключени (АНА в норма), също и неоплазми (тум. маркери в норма).

През септември миналата година за пръв път по време на неделна разходка, краката ми се поскосиха и трябваше да се подпра, за да не падна. През нощите се потях обилно. Крайниците станаха болезнени и изтръпнали до степен да не мога да пиша на компютър. Отначало имах "светли периоди", сега вече се чувствам непрекъснато зле. Краката ми не ме държат и не мога да стоя права. Почти изцяло изтръпнали са (повече отляво). Започна да става безчувствена и лявата половина на лицето ми, а сега забелязвам, че се прехвърля и от дясно. Мускулите ми (навсякъде) трептят в състояние на покой. Страхувам се, че скоро няма да мога да вървя.

Бях на невролог. Направи ми магнитен резонанс на главата, който беше нормален и поради добрата кръвна картина каза, че съм "добре".

Въпросът ми е: оттук накъде? За какъв специалист съм? И какви изследвания? Серологични, микробиологични, хормонални, интернист?
Забравих да кажа, че въпреки добра хигиена, през последната година лекувах три поредни гъбични инфекции... Чувството е, че в тялото ми се разгаря битка и очевидно имунната ми система е изключила...

Благодаря предварително!

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests