Непрестанна болка в стомаха

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Auriss
Posts: 1
Joined: Wed Jun 02, 2010 10:40 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Непрестанна болка в стомаха

Postby Auriss » Wed Jun 02, 2010 10:53 pm

Здравейте ,
отнася се за мой роднина ,приет днес в Първа градска болница - София. Знам ,че въпросът ми може да ви се стори излишен ,но съм прекалено притеснен и не мога да чакам до утре на обяд за да разбера диагнозата.

Пациентът е мъж, на 55г ,около 70кг ,178см ръст ,болен от диабет и подагра.

От Петък следобяд до днес ,когато беше приет по спешност в хирургията се оплаква от непрестанни болки в корема. Забелязах ,че често ходи до тоалетната (поне по веднъж на 2 часа ). В Събота сутринта отиде в Пирогов ,където до колкото разбрах са му правили изследвания и са го пратили да си ходи. Също му бяха предписали Спазмалгон . Какво е станало по-натам - нямам представа (той няма и навика да споделя особено много .. ). Въпросът е ,че Събота и Неделя не се чувстваше никак добре ,почти не ядеше ( НЕ Е повръщал ,не е имал температура или спазми - само коремни болки) и уж се пооправи. Днес отиде до поликлиниката ,откъдето така и не си дойде - обадиха ни се от 1ва Градска да ни кажат ,че е приет по спешност и е на системи.
Забранено му е храненето ,може да пие само вода. Направили са му някакви изследвания - "за запушване на червата и каналите" - това на мен ,дори след като се разрових из нета и се понаплаших доста ,нищо не ми говори. Почти всичко ,което открих ,се отнася за остра ,внезапна болка и доста сериозни последици ( мезентериалната исхемия ) или отчасти подобни симптоми (панкреатит). А при него беше тъпа и постоянна - казва ,че я чувства като "тежест". Също забравих да спомена ,че изглежда някак...пожълтял - възможно ли е да са камъни в жлъчката ?

Аз основно исках да питам това - възможно ли е да е Мезентериалната исхемия ,при положение ,че са минали 6 дни от първоначалните признаци ,и ако не - какви са вариантите ? В чуждите сайтове пишеше доста страшни неща относно процента на смъртността при остър случай... Пък и ,при него отсъстват всички симптоми освен постоянната болка в областта на корема.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests