Проблем с черен дроб

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Angelhell
Posts: 1
Joined: Thu Apr 29, 2010 10:13 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Проблем с черен дроб

Postby Angelhell » Thu Apr 29, 2010 10:47 pm

Здравейте,
от около три седмици ме започна да ме боли стомах, а и ме понаболява в дясното подребрие. Преди няколко дни ходих при личния си лекар и той реши да не ми изписва лекарства а да ме изпрати на гастроентеролог. Обиколих доста места докато успея да си намеря лекар. Най-накрая попаднах при една стара лекарка, която само като ме видя ми заяви, че пия и черния ми дроб е увеличен (без да ме е погледнала дори с ехографа), при последвалото потупване по мен и преглед с ехографа диагнозата и се потвърди. Омазнен и уголемен черен дроб, наистина не много, но достатъчно за да ми осигури дискомфорт и притеснение. Предписа ми да пия Есенциале форте N за период от една седмица 3х2 на ден и след това поддържащо 3х1 за месец два, като задължително да спра и алкохола, към това ми предписа и някакви илачи за гастрита ми. Тук предполагам е мястото да отбележа, че не пия никакви лекарства, много рядко пия Мовалис (само при някое зверско схващане) и другото лекарство, което употребявам е Аналгин. Според лекарката проблема с дроба съм си го докарал заради това, че вечерно време пия алкохол. Това наистина е така, от около година с вечерята пия точно 40 грама домашна ракия. Питането ми е, дали от такова малко количество алкохол би могло да се увреди черния дроб? Ако можете посъветвайте ме как да подпомогна и ускоря възстановяването на дроба. Знам, че черния дроб се уврежда от алкохол, но винаги съм мислел, че това се получава от големи количества алкохол. Мъж на 33 години съм и като изключим прегънатата жлъчка и песъчинки в бъбреците, други здравословни проблеми нямам. Висок съм 178 - 180 см., теглото ми от много години е твърдо между 69 - 74 кг. предполагам, че трябва да кажа, че се хранех веднъж дневно, но откакто ме сви гастрита почнах да ям три пъти на ден.
Предварително много благодаря за всички отговори.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 79 guests