Реактивен артрит при дете

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
pisti4ka
Posts: 1
Joined: Thu Feb 25, 2010 4:08 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Реактивен артрит при дете

Postby pisti4ka » Thu Feb 25, 2010 11:50 pm

Здравейте,

Преди година дете от групата в детската градина на сина ми прекара скарлатина. Взеха гърлен секрет от всички и се установи, че има бета-хемолитичен стрптокок. Лекува се 7 дни с Аугментин съобразно с антибиограмата. На следващия гърлен секрет нямаше нищо.
Месец след това се оплака от болка в ставите на глезените. Направихме отново гърлен - и отново имаше стрептокок. Поставиха му диагноза реактивен артрит. В кръвната проба утайката му беше доста повишена. Пи 7 дни Макропен. Към края на приема на антибиотика (около 6-я ден) започна да кашля и десет дни след това беше с бронхит. Фикивно влязохме в болница, където му направиха всички видове изследвания - ЕКГ , изследване на очно налягане, бъбреци и т.н. всичко беше в норма. Приема 5 дни Панцеф и Фелоран за болката в ставите. Последва гърлен секрет - всичко беше изчистено.
Тази година ужасът се повтаря!
Оплака се от болка в ставите. На кръвните изледвания нивото на ASO беше завишено леко. Приема Макропен 7 дни, направихме гърлен секрет след антибиотика - отриха streptococcus pyogenes. Педиатърът ни каза, че е нормално да я има тази бактерия, GP-то ни посъветва да пие 10 дни Аугментин и 3 дни след това да напрвим гърлен серет. Пи го. На 9-я ден започна да кашля. На гърления отново нямаше нищо. 10 дни след това приема ГелоМиртол , но стигна до бронхит. Последва 5 дневен курс със Зинат.

Сега няма стрептококи в гърлото, но не знам дали след месе-два пак няма да се оплаче. Какво да направя и кое е най-доброто за него ? Тъпче се с антибиотици сякаш са шоколадови бонбони и няма никаква полза. Сега казва, че го болят колената. Как мога да му помогна ? И как да съм сигурна, че действително се е изчистил от това нещо в гърлото си ? И правилно ли показва резултата от гърлен секрет 3 дни след приема на антибиотик ? Дали е възможно някой от възрастните покрай него да имаме тази бактерия и да го заразяваме отново ?
Той е на 7 години 13о см. 32 кг.

Благодаря ви предварително за отговора !
Мариана

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 297 guests