тендинит на лакътя- нов метод радиална вълнова терапия

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
the_scouser
Posts: 3
Joined: Sun Feb 21, 2010 3:14 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

тендинит на лакътя- нов метод радиална вълнова терапия

Postby the_scouser » Sun Feb 21, 2010 3:38 pm

Здравейте вече пета година се занимавам с фитнес. Имам проблем с десния лакет, болки от вътрешната страна на ръката (медиален епикондилит или голф лакът). Доста четох в инернет и разбрах че това са възпаление на сухожилията, където се залавят за ставата както и възпаление на нерва улнарис който минава през лакътя. Преди годиниа ми биха 2 инежекции кортикостеоиди в ставата, пих катафлам и но-дол. Болката доста олекна, но сега пак се проявява понякога. Миналата седмица ми направиха ЕМГ, и установиха лека периферно стволова уреда на н.улнарис в областта на лакетя по демиелинизиращ тип. Предписа ми милгама 3х1 и дийп релийф гел.
Въпроса ми е прочетох в интернет прочетох за радиална вълнова терапия (не мога да пуснта линк към статиите понеже съм нов, но в гоогле веднага изллизат)
Някой знае ли нещо повече за този метод, дали наистина е ефективен или е просто реклама. Или ако имате информация за други методи при хроничен тендинит ще съм ви благодарен.

п.п. на 20 години съм
edit: ето статиите (само трявба да се добави www и да се махне празното място) bulpress. net/article/13467
ekipnews. com/?p=12133

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Tue Feb 23, 2010 4:07 am

Здравейте,

отговарям кратко, понеже се натрупаха много въпроси.

Много добре сте си описали проблема, но сте забравили да кажете, дали приемате други медикаменти, колко тежите и колко сте висок, въпреки че сме Ви помолили два пъти.

Поставената диагноза с оглед на оплакванията е най-вероятната. Болките са от вътрешната страна. Причината е пренатоварване на екстензорите от външната страна на антебрахиум-а, което води до раздразване на сухожилието от страната на брахиум-а. Там е и възпалението.

Приложеното лечение е адекватно за акутното заболяане.

Дългосрочно обаче само тренизовъчната пауза е най-ефективна.

Този метод има резултат, но нямам статистика до колко конкретно този метод ще помогне.

В краен случай има и операция по Вилхелм, но трябва да се замислите кое Ви е по-важно. Все пак не можем всички да сме олимпийски състезатели, имаме и генетични ограничения.

Леко ще се облекчат симптомите, ако се опитвате да не променяте позицията на дланта при натоварване, защото за нейното задържане се натоварва именно възпаленото сухожилие, но за повечето бицепсни упражнения, няма как това да стане.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

the_scouser
Posts: 3
Joined: Sun Feb 21, 2010 3:14 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Postby the_scouser » Tue Feb 23, 2010 2:55 pm

Здравейте,
на 20 години съм, 194см, 92кг и не приемам други медикаменти
много Ви благодаря за мнението, мисля да опитам този вид терапия макар че има малко информация за него в българските сайтове. Намерих информация за него в гоогле под името Extracorporeal Shock Wave Therapy и от това което разбрах, помага за подобни проблеми. Спрял съм тренировките за месец и пак ще си направя ЕМГ след това. Надявам се да мина без операция.
Ако може само още едно въпросче понеже малко не ми става ясно. Вследстивие на възпалените залавни места на сухожилията, те се подуват и притискат нерва като по този начин го увреждат или възпаленията на сухожилията и нерва са две отделни неща и изискват две отделни лечения?

п.п. Сега като не се занимавам с фитнес, правя упражнения за разтягане на това място. С изпъната в лакътя болна ръка, китката свита перпендикулярно нагоре или надолу, и със здравата ръка опъвам пръстите назад (стречинг)

edit: какво мислите за нещо по-алтернативно, дали ужилването от пчели ще има някакъв ефект. Ще помогне ли за притока на кръв в това място, от там и по бързо справяне с възпалението


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 148 guests