Стафилококи Аureus

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
POPCORN
Posts: 2
Joined: Tue Feb 16, 2010 4:00 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Стафилококи Аureus

Postby POPCORN » Tue Feb 16, 2010 4:03 pm

Хора здравейте.Преди няколко дена ми взеха секрет от една пъпка и от носа.Изолира се , че имам тези Стафилококи.Искам да попитам като цяло лекуват ли се лесно?Другото което искам да попитам вече много години се боря с акнето.Пил съм какви ли не антибиотици и съм се мазал с какви ли не глупости, но ефект нулев!Дори съм пил Рокутан 6 месеца е имаше ефект, пъпките не са като преди, но излизат пак!Може ли от тези стафилококи да ми излизат тия пъпки, като акне са?И исках да попитам нещо друго..Значи лекаря ми даде да пия Азитромицин и да си слагам в носа Гентамицин.Гентамицина трбява да го слагам 5 дена сутрин и вечер , а антибиотика 1 месец да го пия, като само веднъж в седмицата по две хапчета.Това не ли много малко?Никога не съм пил антибиотик веднъж в седмицата?Ако питате къде ходих да си правя изследавнията в Национален център по заразни и паразитни болести и там доктора ми предписа това лечение.Ще съм ви много благодарен, ако някой ми даде отговори на тия въпроси :) A забравих данните за мене.на 24 години съм 187 висок и 62 кг !Заболявания не се сещам, последното от което имах проблеми бяха хемороиди ако има някакво значение :)Мерси предварително

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Tue Feb 16, 2010 11:18 pm

Здравейте,

във форума вече има две много подробни теми за акне. Моля, прочетете ги подробно, преди да искате да пишем още веднъж всичко отново.

Освен това има и поне 10 теми за стафилококи.

Трябва да напишете за кои точно става дума.

Така предписан антибиотикът е правилен, друг е въпросът дали ще Ви излекува.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Experta43
Posts: 40
Joined: Mon Aug 31, 2009 8:32 am
Location: Русе
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококи Аureus

Postby Experta43 » Wed Feb 17, 2010 12:17 am


POPCORN
Posts: 2
Joined: Tue Feb 16, 2010 4:00 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококи Аureus

Postby POPCORN » Wed Feb 17, 2010 10:19 am


Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Postby Bulgaricus » Tue Feb 23, 2010 7:15 am

Здравейте,

стафилококите много лесно могат да прерастнат в MRSA и когато това стане, няма вече отърване от тях.

По антибиограма всички антибиотици са активни. Можете салицилов спирт с 10 капсули хлорнитромицин да използвате (разтворени в него) и паралелно и едновременно с нето и пер орален антибиотик. Важно е да го приемате възможно най-дълго време, защото кожните заболявания са трудно достъпни от антибиотици. Кой точно трябва да реши лекарят Ви.

И не забравяйте, че след антибиотично лечение имунната система се отслабя.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

Matik
Posts: 1
Joined: Tue Nov 15, 2011 7:21 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококи Аureus

Postby Matik » Tue Nov 15, 2011 8:46 pm

Здравейте! Имам проблем със стафилококус ауреус в носа.

Аз съм мъж на 22 години, 195см, 80-85кг. По принцип зимно време често боледувам от настинки или грип още от малък.
Миналата година (2010) в края на ноември месец дарих кръв. Дни след това вдигнах температура, започнах да кашлям, носа ми се запуши. Бях в София (от Стара Загора съм) и реших да се самолекувам с Биопарокс спрей, Амброксол сироп, а в последствие и с антибиотик Клацид. Кашлицата остана и когато се прибрах (седмица след започване на симптомите) лич. лекар диагностицира на слушалка - пневмония. Изписа ми анбиотик Cedax 5 дни и опашка друг по слаб антибиотик чието име вече не помня (ц...... нещо си) за 10 дни. Кашлицата отмина, носът си остана запушен.

Януари (около Н. Год.) отново имах кашлица и температура. Личният ми лекар ми изписа Биопарокс и Амброксол и същият антиботик от опашката (ц...). Направи ми и рентгенова снимка, която той каза че е нормална с някакви остатъци от пневмонията.

Същият месец по късно вдигнах отново температура (стигна до 39 градуса). Стресирах се да не стане отново пневмония. Посъветвах се с пулмолог. Тя каза някаква дума с корен "бронхит" и каза също (за снимката), че е нормална за човек който е прекарал пневмония скоро. Предписа ми и антибиотик Zmax Image След това отново се почувствах добре, но носът ми остана запушен.
Март-април пак получих дразнене в гърлото, носът ми така и не се беше отпушил. Течеше си и често изплювах секрети от там - жълти и бели (понякога). Поисках направление за УНГ. Последният специалист ми постави диагноза - алергичен ринит. Изписа ми Beconase за през цялото лято и Xyzal за няколко дни. Каза да се изследвам за алергии на есен. Получих леко облекчаване на носа за кратко (отдавам го на плацебо тъй като си мислех, че съм открил причинителя).
Лятото прекарах със запушен нос, но и специалистът ме предупреди, че спрея може и да не подейства. От университета ми направиха изследване кръв и урина за един стаж в АЕЦ. Откриха "завишени нива на утайката в урината". Казаха, че е локална инфекция - болен зъб или друго и да не се притеснявам.

Сега през ноември се изследвах за алергии. Такива не бяха открити, но се оказа че имам чувствителност към стафилококи и плесен. Направиха ми кръвна картина, взеха ми гърлен секрет и носен секрет на 01.11.11. Кръвната картина е в норма, в гърлото не беше открито нищо, а в носа staphilococcus aureus.

Антибиограмата ми е: S-Ampicillin, S-Cefuroxime, S-Cianithromycin, S-Oxacillin, S-Azythromycin, S-Ciprofloxacin, S-Gentamicin, S-Penicillin. За R и I антибиотици нищо не се споменава (което май е добре?)

Предписаха ми Zinath за 10 дни, "опашка" от Cefran за 5 дни, Биогая за стомаха и хомеопатични таблетки Roletra.

Не съм започнал да ги приемам, защото се страхувам от многото антибиотици и техният отрицателен ефект. Дори може да съм пропуснал някой защото миналата зима боледувах доста. Постоянният ми симптом остава да е запушеният ми нос и възпалено гърло, секрети от носа - жълти, понякога бели и от гърлото (не знам дали не идват от носа). Сутрин имам по гъсти секрети от гърлото и от носа - тъмно жълти до кафяви (може да има кръв в тях). Получавал съм рани в носа, които минаха от самосебе си, но трудно. Март-април се появиха и гъбичките по краката ми. Излекувах ги с йод, фуксин и микотичен спирт. Но краката ми не спират да се потят, ръцете също. При краката проблема е по голям през зимата, когато същите замръзват и настивам. Появяват ми се и гъбички по ноктите. Зъбите ми са пожълтели. Спрях цигарите на 10 октомври 2010. Преди тази дата пушех средно по 10 цигари на ден като съм ги спирал за по месец.

Обмислям лечение изцяло с хомеопатия, въпреки че не вярвам в подобно алтернативно лечение. Отворен съм към всякакви съвети и идеи. В интернет намерих информация за хранителна добавка Цитросепт (или алтернативата и Биоцептин май), която лекувала всичко. Това ми звучи абсурдно, но съм отчаян хипохондрик и мисля да започна с него. Моля за съвет как би било най правилно да постъпя. Мога да дам и още информация за мен ако това е необходимо. Благодаря предварително!

geri
Posts: 1
Joined: Wed Nov 13, 2013 11:00 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Стафилококи Аureus

Postby geri » Thu Nov 14, 2013 12:07 am

Здравейте, четох във форума за лачение на стафилококи, но за моя случай бих искала индивидуално да се посъветвам за правилно лечение или съвет за посещение на подходящ лекар. Става въпрос за дъщеря ми, която е на 16 години, тежи 50 кг и е висока 160 см, здрава е, няма заболявания. Още след раждането си "се сдоби" със стафилококова инфекция в носа и в слъзния канал от родилния дом. Лекувахме я с капки и антибиотични кремове няколко месеца и в крайна сметка позатихна проблема. Не съм сигурна че изчезнаха бактериите съвсем. По-късно, когато дъщеря ми стана на 7 години, се появи един секрет в носа, който и до сега е наличен. Диагнозата на лекарите при които я водихме е синуит. Лекувахме го по различни рецепти, но няма облекчение. Няма ден в годината, в който детето да няма този секрет в носа. Дори и докато е на море (всяко лято ходим в Гърция, където е доста горещо и сухо), носа й е пълен с този секрет. Миналата седмица й взеха секрет от носа и изследванията показаха масово наличие на стафилококи (Staphyloc Aureus). От микробиологичното изследване се вижда че е резистентна към Ампицилин и е чувствителна към: Аугментин, Цефалотин, Цефуроксм, Гентамицин, Тобрамицин, Еритроцин, Бисептол, Хлорамфеникол, Оксацилин. Личната лекарка предписа сутрин и вечер по 4-5 капки в носа. Капките да бъдат направени в аптека и основната им съставка да бъде Гентамицин. Ако е необходимо, ще изпиша цялата рецепта за капките. Не съм сигурна дали не се продават по-подходящи готови антибиотични капки и дали не е необходимо да се приема антибиотик и през устата. Не че имам желание да тъпча дъщеря си с антибиотици, но имам съмнения за наличие на стафилококи и по кожата на лицето. Утре ще отидем в лаборатория да вземат секрет от някоя пъпка на лицето й, за да потвърдя или отхвърля това мое предположение. Аз имам съмнения за стафилококи по лицето й заради пъпките които има от повече от 5 години и които лекувахме при дерматолог повече от 2 години без ефект. Дори състоянието се влошава постоянно. А дъщеря ми е много стриктна, спазва безупречна лична хигиена, провежда предписаните й лечения без отклонения и без пропуски. Ако се потвърди предположението ми за стафилококи по кожата, антибиотика за мазането му да бъде ли еднакъв с този, който използва за капки в носа? И ще се наложи ли при това положение да приема същия антибиотик и през устата?
Благодаря предварително за вниманието!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 53 guests