Обрив по краката

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
nanjo_x
Posts: 1
Joined: Mon Feb 15, 2010 12:04 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Обрив по краката

Postby nanjo_x » Mon Feb 15, 2010 12:21 am

Здравейте, от няколко дни забелязох обрив по краката на сина ми - 12 год
Обривът е ситен, гъст и червеникави петънца, Повече от вътрешната страна на краката - по-малко от външния край и м/у пръстите. Разположен е само ниско /под кокалчетата / на краката. Понякога изпитва сърбеж, но не винаги. Понякога дори изчезват. Освен, че се преубуват в час по физкултура в училище, и че ходи с маратонки /възможно изпотяване/ не е ползвал чужди обувки, чорапи или други неща. За сега само третирам със спирт и крем - алергозан. Моля, дайте идей за диагноза и лечение!

Experta43
Posts: 40
Joined: Mon Aug 31, 2009 8:32 am
Location: Русе
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Обрив по краката

Postby Experta43 » Mon Feb 15, 2010 11:17 am

Здравейте,според мен никой от колегите няма да посмее да Ви каже диагноза и дори лечение.Незнам дали знаете,но диагноза се поставя когато се направят всичките необходими прегледи и изследвания насочени от анамнезате и обективното състояние.Вземете направление от личния Ви лекар за кожен специалист и направете необходимите изследвания посочени от специалиста.Смятам,че там ще Ви кажат диагнозата и лечението.
Всичко ще бъде наред,не се притеснявайте

DeeDee
Posts: 1
Joined: Wed Jun 09, 2010 3:06 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Обрив по краката

Postby DeeDee » Wed Jun 09, 2010 3:41 am

Здравейте! ето първо задължителната информация: 21години, 170см, 58кг, не боледувам от специално заболяване, единствено по- важното е, че приемам противозачатъчни Janin.

Миналото лято започнаха да ми излизат обриви по краката, непостоянни, като на тласъци бяха - тъкмо минат и пак :( Първоначално ми излезнаха и няколко на двете ръце и кръста, но в последствие излизаха само по краката. Не ги усещам и не ме дразнят, докато не ги раздразня без да искам - като нормални пъпки.Преставляват попринцип ситни и по- големи пъпки, разположени близо една до друга и интересното е, че образуват като пътека по краката ми. Това ме кара да мисля, че може да е някаква гадинка. Дойде зимата и нямах никакви проблеми, нито една пъпка. Сега започнаха горещините и тази вечер с огромна досада открих същите пъпки отново по единия ми крак от вътрешната страна на бедрото ... дори сега като гледам са точно по линията на ръба на панталона ми. Имат и неправилна, не точно кръгла форма.... малко като типични алергични обриви (аз ги знам, защото като прекаля с белтъчините се изринвам цялата). Много искам да разбера какво ме мъчи! Не мога да открия строга замисимост на появите на обрива. Не е толкова страшно, но все пак. Мислех си за акари, но доколкото знам трябваше и зимата да имам оплаквания. Мислех си за някои мои дрехи от особена материя - спрях да ги нося, но резулатат никакъв. Мислех и за белтъчната алергия - по две седмици ядях само зеленчуци и пак нищо. Изпрах света (дето се вика, което като попрочетох по темата, май може и да ми е навредило, с тея препарати...). Знам, че трябва да отида на лекар за адекватна диагноза и лечение и ще отида, но в близките дни нямам възможност и за да не си блъскам глава в масата от притеснение, поне да чуя едно компетентно "второ мнение" :) Благодаря за вниманието и отделелното време предварително!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests