запек

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
qgoda
Posts: 1
Joined: Mon Jan 18, 2010 1:38 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

запек

Postby qgoda » Mon Jan 18, 2010 2:03 am

Здравейте,
на 23 г. съм, тежа 45 кг, висока съм 160 см
Никога не съм се изхождала редовно - обикновено по 2-3 пъти на седмица. От понеделник не съм и този път коремът започна да ме присвива, имам газове, твърд е и е подут. Анусът ми е доста раздразнен след ходене до тоалетната - заради опитите- сърби ме и понякога дори щипе - особено когато си разтворя бузите, но след 2-3 часа отминава. Когато опипвам с пръст ануса и областта около него, не усещам да имам хемороиди. Те могат ли да се напипат или е необходимо да ме прегледа лекар?
Вчера се обадих на моя личен лекар и той ми каза задължително да отида на преглед, за да ми огледа ануса и да ми вземе анален секрет. Посъветва ме да посетя дежурния лекар днес (неделя), за да ми направят клизма, тъй като това е най-безвредното. Аз обаче ужасно се притеснявам и срамувам и вместо в поликлиниката, отидох в аптеката. Там ме препоръчаха свещички Визакодил. Посетих тоалетната 20 мин. след като си я сложих, но бяха почти само газове, изпражненията бяха съвсем малко и излизаха много трудно. Сега коремът ми продължава да е твърд и подут :(
Може ли да дадете някакво обяснение за състоянието ми?
Също така ще Ви бъда благодарна, ако ми разясните малко повече за самия преглед и в какво точно се състои - вярно ли е, че се налага лекарят да бърка с пръст в ануса на пациента? Как по-точно се взима анален секрет? И ако все пак се наложи да ми направят клизма, как се прави и от кого -от лекар или от сестра в отделна стая? Ужасно се срамувам и питеснявам заради прегледа, тъй като лекарят ми е мъж :oops: и ще се радвам, ако ми отговорите, за да се престраша да отида на преглед.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 279 guests