Увеличени ингвинални лимфни възли

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Targor
Posts: 1
Joined: Sun Jan 17, 2010 9:01 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Увеличени ингвинални лимфни възли

Postby Targor » Sun Jan 17, 2010 9:38 pm

Здравейте,
На 42 години съм, ръст 180 см, тегло 83 кг

Проблемът е следният :

Октомври месец миналата година започнах да усещам дискомфорт при уриниране. Появи се усещане като на непълно изхождане по малка нужда. Същевременно периодични болки в долната част на стомаха - предимно отдясно. Тъй като приятелката ми имаше трихомони, отидох на андролог. Нейната гинеколожка ми беше дала да пия Арилин - 5 дни, но както се оказа впоследствие - не е било достатъчно, защото ми откриха трихомони. Може би трябва да отбележа, че явно съм ги имал около година преди да ги установят. Пих Флажил, направих контролно изследване - излекувани.
При прегледа при уролога/андролог ми откри калцификати (камъни) в тестисите - предимно в десния. Пусках и туморни маркери - отрицателни. Мнението на лекаря - да се следи състоянието през 6 месеца, тестисите са напълно нормални.
По това време при опипване установих бучка пак отдясно в ингвиналната област. Лекарят каза, че не може да е от тестиса или от трихомоните и че е лимфен възел - 4 см.
Ходих на втори преглед на ехограф при един доктор познат в Пирогов. Той каза, че било уплътнена артерия, а не лимф.
Междувременно продължават болки идискомфорт отдясно. Усещането за недоизхождане по малка нужда намаля, но на моменти все още го има. От доста време - може би 5-7 години имам и симптоми на ишиас - пак отдясно. СЕга на моменти ми се струва, че при притискане вдясно на корема болката като че се слива с тази от ишиас към гърба. Може би стана малко объркано, но се опитвам да изброя всичко, което може да има значение.
Още нещо - имам начална фаза на гъбички на единия нокът на крака. Ходих и на кожен лекар - тъй като ингвиналните лимфни възли са преграда за инфекции по долните крайници, но той каза, че не може да са увеличени от гъбичките. Честно казано, не съм възхитен от него, защото се отнася доста повърхностно - предписа ми Ламизил спрей и йодасепт, което както знам е безпредметно при гъбички по ноктите.

Тъй като и личният лекар и друг уролог при който бях не ми препоръчаха нищо, започнах самоинициатива:
направих туморен маркер за простата - отрицателен. На ехограф - нормална, неувеличена.
Направих пълна кръвна картина, урина - нормални
Направих антитела за хламидии - IGM - отрицателен

Поради мнението на лекаря от Пирогов преди 3 дни отидох на съдов хирург. Резултат - съдове нормални, определено лимфни възли от двете страни - размери от 7 до 20 мм, като този, който напипвам отдясно явно е 20.

Възлите са в динамичен процес, т.е. - увеличават се и намаляват. Няма тъканни изменения. Препоръката на съдовия хирург - курс с антибиотик от групата на пеницилините.
Лекарят обаче който ме свърза с него и който в момента ми се явява като личен е на мнение че не трябва. Направи ми нови кръвни изследвания и урина - нормални. Сега ми каза да дам стерилна урина и ако нещо излезе там, тогава евентуално антибиотици

Притеснението ми е - не е установена причината за увеличените лимфни възли. След като не може да е от трихомони и свързан с тях възпалителен процес това не навежда ли пак в посока на някакво образование?
Какво мога да направя, за да изясня причината?

Съзнавам, че може и да съм се психирал - братовчед ми почина преди година и половина от рак на дебелото черво. На бившата ми жена откриха рак на стомаха и половите органи. Но все не мога да се убедя и да приема мнението на лекарите, че нищо не трябва да се направи.

Продължават периодично неприятните усещания и дискомфорта отдясно - понякога ниско долу, над члена, понякога в хълбока, встрани с излъчване напред и към гърба. Понякога дори към подребрието. Някои от този тип болки съм имал и преди и предполагам, че са мускулни, тъй като тренирам леко, правя коремни преси и т.н. Ако не беше възелът, може би нямаше и да ми направят впечатление. Имам усещането, че понякога се появява болка, когато си стегна по-силно колана на панталоните.

Моля за мнение и съвет

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 325 guests