Лечение на акне (2. тема)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

nik4o27
Posts: 16
Joined: Wed Mar 17, 2010 11:44 am
Location: Dolni Dubnik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby nik4o27 » Mon Oct 25, 2010 10:15 pm

Бяхте споменали и в предишен пост за 'хед анд шоудърс',но се говореше лятото за адски много ментета относно този продукт
и силно се надявах да препоръчате някой друг,благодаря все пак!
Поздрави...

зарко
Posts: 46
Joined: Sat Feb 28, 2009 2:03 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby зарко » Thu Oct 28, 2010 9:51 am

Здравейте и благодаря отново. Само да питам ако реша да приемам Perenterol относно дозировката - по- колко трябва да се приемат ?
Поздрави !!!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Bulgaricus » Fri Oct 29, 2010 1:07 am

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

зарко
Posts: 46
Joined: Sat Feb 28, 2009 2:03 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby зарко » Fri Oct 29, 2010 4:02 pm

Здравейте и благодаря отново за одговора !
Самоче отново проблем с намирането в България не са го чували и в Гърция проверих и там го няма . Възможнолие е да го вкарват под друго наименование ?
Поздрави !!!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Bulgaricus » Fri Oct 29, 2010 4:25 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

justanuser
Posts: 16
Joined: Sun Jan 17, 2010 6:49 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby justanuser » Sun Oct 31, 2010 6:44 pm

Не можах да намеря информация за лечение с крем ретин-а. Можете ли да изкажете мнение какво трябва да бъде лечението с кремообразната форма? Концентрацията в какъв % да бъде, колко време да се третира, за да бъде траен ефектът и т.н.
Благодаря предварително :)

Отговор: има стандартни гелове. Не става дума за крем. Там нямате избор при концентрацията. Да, първо винаги с гел се опитва и ако няма резултат с хапчета. Времетраенето е отново поне 6 месеца, може и по-дълго.

зарко
Posts: 46
Joined: Sat Feb 28, 2009 2:03 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby зарко » Mon Nov 01, 2010 12:07 pm

Здравейте отново !
Пробвах ги всичките възможни имена но в България за жалост не ги вкарват , ще пробвам пак в Гърция дали там няма да искочи нещо , ако не просто незнам какво да правя !
Днес отново ходих на кожен лекар заради тези розови петна около брадичката и сега ми каза че има съмнения за себорея . Нещо чисто се отчаях възможно ли е това да е причинено от лечението ми с Роакутана ? И ИЗОБЩО ЛЕКУВАЛИ СЕ ТОВА ?

Отговор: Какво има в България като алтернатива. Не, не е възможно да е от лечението причинено, но е възможно да се е влошило от него. Колко сериозна е ситуацията?

зарко
Posts: 46
Joined: Sat Feb 28, 2009 2:03 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby зарко » Tue Nov 02, 2010 10:39 am

Ако е възможно да ми обясните и възможните странични ефекти от примането на Perenterol® forte 250 mg ?
И какво ще рече това ?- Ако има подобрение, то значи акнето има метаболитна причина .
Извинявамсе за глупавите въпроси , но съм много объкан !

ОТГОВОР: Няма странични ефекти. Става дума за бирена мая на прах. Няма глупави въпроси, има само глупави отговори. Да, така е, ако акнето и неговото влошаване са зависими от храненето и перисталтиката има подобрение с перентерол.

4aen
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby 4aen » Tue Nov 09, 2010 5:40 am

Добро утро.

Доста почетох..може и да съм изпуснал между редовете някъде но никъде не видях какво е положението за употребата на Роакутан при хора с чернодробни проблеми ? Знам че на листовката изрично пише че не се препоръчва но... все пак ако може някакво мнение конкретно за моя случай ?
Имам Хепатит С и завърших лечение с Интерферон и Рибавирин преди около 3-4 години. Изследвания скоро не съм си правил и не знам какво е положение в момента.
Знам колко е вреден този Роакутан но някак си съм готов да жертвам всичко за дори кратък живот с чисто лице...
Възможно ли е едно такова лечение да ме ликвидира прекалено бързо ? или пък да ме вкара в някаква моментална чернодробна недостатъчност ?

Благодаря
Last edited by 4aen on Tue Nov 09, 2010 5:42 am, edited 1 time in total.

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Bulgaricus » Wed Nov 10, 2010 1:04 am

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

зарко
Posts: 46
Joined: Sat Feb 28, 2009 2:03 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby зарко » Wed Nov 10, 2010 10:07 am

Здравейте !
Ами незнам до колко е сериозно , но представляват едни маничици червенени наподобяващи пъпки около брадичката и на клепачите на очите !
Незнам какво стана просто никога преди това несъм го имал този проблем, даже и по- време на лечението ми с Роакутана не съм имал някакви пролеми! Точно излезнаха можеби месец от както започнаха да ми излизат пъпки ! Ходих на лекар както ви казах , но не ми обясняват нищо исписаха ми един крем(казва се-Locoid Lipocream ) с който да ги мажа, но като гледам ту затихват ту пак се появяват не ми се вярва да изчезнат ! Възможно ли е да съм развил на фона на Акне и Розоцея ?

Отговор: доказано е, че който е податлив към едно заболяване е податлив и към друго с по-голяма честота. Имате ли детайлни снимки, какво каза дерматологът? От колко време е така?

nik4o27
Posts: 16
Joined: Wed Mar 17, 2010 11:44 am
Location: Dolni Dubnik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby nik4o27 » Wed Nov 10, 2010 8:34 pm

Имах пъпки по главата и преди да започна лечение с Роакутан-определено повече,но на приливи и отливи....Днес-месец и 10 дни след като спрях изотретиноина,забелязвам че ''гадинките'' започват отново да се ''настаняват'' по главата ми и отидох
при Доцентка,която ме посъветва за шампоан,който да ползвам-TOPICREM HAIR CARE(purifying shampoo lotion with a complex of 9 plants),за мазна коса и честа употреба разбира се.
Ще се къпя с него и след седмица каза да отида отново...

Отговор: няма ефективно лечение. Омазняването на косата се възстановява и след изотретиноин, защото е физиологично необходимо. Там жлезите са по-големи и се запушват по-бързо. Кожата е по-дебела и съответно пъпките са по-болезнени. Предписаното "лечение" е адекватно. Ако не даде резултат е добре една посявка да си направиш и пак да пишеш.

зарко
Posts: 46
Joined: Sat Feb 28, 2009 2:03 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby зарко » Sun Nov 14, 2010 9:10 pm

Ами не разполагам с снимки ! Така съм от Октомври вече ! Извинявам се за израза ама ако могад въобще да се нарекат " доктори" , почти нищо конкретно не казаха исписаха ми както ви казах въпросния крем и ми казаха да го мажа и така когато отидох втория път имаше известоно подобрение и ми каза да го мажа още три дни и нямало да има проблем , предполага че се е получило от контакт с нещо самоче днес втори ден от както спрях да се мажа с въпросния крем отново се отчаях пак се получиха въпросните малки пъпки по- областа на брадичката, а по- клепачите въобще не се махнаха напълно ! Наистина съжалявам защо изобщо прибягнах до лечение с Роакутан , когато четях страничните ефекти бях готов да жертвам всичко друго свързано с здравето само не и лицето и на ум не ми е идвало че допълнителни болести мога да получа по- лицето та нали заради проклетите пъпки на лицето се принудих да се тровя май по всяка вероятност се причини от Роакутана , ама пък не си го обяснявам защо пък 7- месеца от спирането на лекарството чак сега ?
Наистина се моля от все сърце да не е Розацея , че като се поразрових в интернет и разбрах за какво става въпрос и че най важното няма лечение , сигорно няма да го преживея и ще се самоубия омразнами да се мъча !

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Bulgaricus » Sun Nov 14, 2010 10:28 pm

Отговор Зарко: от октомври ще рече от 43 дни, ако приемем, че от 01.10.2010 сте в това състояние. Кожата е орган с цикъл на възстановяване, по-дълък от 43 дни. Знам от личен опит колко е гадно, трудно, нетърпимо и непривлекателно човек да е с пъпки и след това тежко лечение да бъде сполетян от Akne rosacea. Причината за розацея не е изяснена. Няма забелязана по-честа заболяваемост от това заболяване след лечение с изотретиноин. Напротив логично е след лечение с изотретиноин да има по-рядка заболяваемост от това заболяване. Друг е въпросът, че хората с тежко акне са стотици пъти по-застрашени от розацея, отколкото хората без акне. Това означава, че ако сте стигнали до лечение с изотретиноин, то имате и в по-голяма честота опасност да заболеете от Akne rosacea, независимо от лечението. Забелязано е по-често появяване в стрeсови сицуации, след употреба на алкохол, печене на слънце.
Обърнете внимание, че най-ефикасното лекарство срещу розацея е изотретиноин, т.е. няма връзка заболяването с лечението. Трябва да се избягват мазни кремове и такива съдържащи кортикостероиди. Снимките в интернет се отнасят към най-тежките случаи и не бива да Ви плашат.
След време всички стигат до извода, че с или без пъпки има много други начини за успех в живота и че пъпките са само един от многото фактори. Има и далеч по-важни. Знаете ли, колко хора познавам, които редовно са обринати и от 16 годишни не са прекарали нито един ден, без приятелка... Ако нямаше кондоми вече щяха да са бащи на някоя малка република... Освен това са много слаби и много спортни и приятелките им са от класата на "топ моделите". Това не е някакво измислено успокоение. От много време ме познавате да знаете, че на никой не разказвам тук приказки... Често виним пъпките за всичките ни проблеми, но те са само един фактор от многото. Преди да ги вини човек за неуспехите си трябва да се запита кои свои други качества е развил, които също са привлекателни - чрез спорт, танци, чужди езици, други умения... Пак казвам, че не говоря на изуст.
Да, всички искат да са 1,91 м високи да тежат 85 кг, да са 6 часа седмично във фитнеса, да имат руса приятелка, пари и стегнат задник, ако може и нито една пъпка и докторска степен, а това всичко като го имат питат и 17-те си сантиметра дали 20 не могат да направят... Но в природата на човека е да е грешен, не само във философски план, а и в медицински. Това, което ни прави сигурни и успешни е начинът, по който приемаме и продаваме себе си в групата.
А "моделите" от мъжки пол, които между другото са ми клиенти имат съвсем други проблеми, вярвайте ми. Голяма част от тях приемат съвсем други хапчета, които са и по-скъпи от изотретиноина. И те виждат проблемите си като такива, пъти по-тежки от Вашите и те страдат.
Няма я перфектността. А тези, които са генетично перфектни си намират други проблеми.
Един мой връстник, българин, 1984 г. роден, за последните 16 месеца отслабна точно 20 кг и сега тежи 87 кг при височина 180 см. На тази стъпка се реши след като две години след лечение с изотретиноин 90% от пъпките ги нямаше. Сега ходи редовно на спорт и следва отново магистърска степен и иска до още 6-7 месеца да отслабне още 10 кг и знам, че ще успее. В крайна сметка, след като му изчезнаха пъпките по видимите части от тялото не се промени нищо в реализацията му. Моята история е подобна - има много фактори, които ни правят успешни. Разбира се, че е добре да нямаме никакви пъпки, но не е болка за умиране, ако това не стане веднага, а и хора, които само по пъпките за Вас съдят е по-добре да нямате като приятели!

Поздрави и без паника!
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

nik4o27
Posts: 16
Joined: Wed Mar 17, 2010 11:44 am
Location: Dolni Dubnik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby nik4o27 » Mon Nov 15, 2010 1:42 am

Благодаря Булгарикус,след посявка ще пиша.
Поздрави и високо вдигнати глави!!!!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 43 guests