Лечение на акне (2. тема)

Имам проблем. Моля. помогнете!
Уважаеми пациенти, тези форуми не могат да заменят посещението при вашия личен лекар или при специалист. Тук по-скоро можете да получите информация към какъв лекар да се насочите при даден проблем.

Moderators: Bulgaricus, fotografa

southeast
Posts: 2
Joined: Mon Feb 01, 2010 11:04 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby southeast » Tue Oct 19, 2010 8:41 am

Здравейте Булгарикус,

въпросът ми е по време на лечението какви противогрипни средства мога да ползвам? От разтворимите с парацетамол или само Аспирин Ц .. не зная в случая какво е позволено.

Благодаря предварително!
Поздрави!

sysyy
Posts: 4
Joined: Thu Oct 14, 2010 3:15 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby sysyy » Wed Oct 20, 2010 1:44 pm

Здравейте и от мен!!
Аз съм жена на 35 г. ,ръст 162 и тегло 58 - 59 кг.
Живея и се боря с гадното акне от 16-17 годишна.Какво ли не съм пробвала /АБ,мазила,ваксина в Анаста, козметик,противозачатъчни/,но... за жалост не можах да се излекувам.
Имам пъпки не само по лицето ,но и под брадичката,гърдите ,раменете.И така, вече се реших на последната стъпка - Роакутан.Разбрах ,че лечението е доста крайна мярка, но вече нямам сили да пробвам глупости.Дано ефекта му да е наистина такъв ,какъвто ми се иска.
Та лекарството е в мен.Само това чернодр .иследване нямам.А лекар ми изписа два мес.2 по 20 мг и после ще прецени.

зарко
Posts: 46
Joined: Sat Feb 28, 2009 2:03 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby зарко » Wed Oct 20, 2010 3:29 pm

Здравейте отново. Разбирам, че без никакви пъпки просто няма как да стане, но да ти излизат всеки ден пъпки според мойте наблюдения май си се завръща старото положеение . Просто в момента съм найстина пак отчаян и незнам от тук на татък какво да правя . Купих този гел- дето едно от момчетата го беше писал (Aloe vera pelege - und fitness gel) 96% aloe vera gel http://images.google.bg/imgres?imgurl=h ... N%26um%3D1 ( 100 % неможах да открия) слагах го 3- вечери и го исхвърлих мисля ,че повече ми дразни кожата. Виждам че не препоръчвате повторно лечение с Роакутан , а и да го започна каква ще е гаранцията че след спирането на Роакутана няма пак да си е същото положение. Ужас голям найстина бях забравил 6- месеца за този проблем и сега просто незнам какво да претприема , почвам да си мисля да не би да имам и друг проблем да съм алергичен към нещо, но като се замисля че 6- месеца нямах пъпки май отново си е проклетото Акне !

sysyy
Posts: 4
Joined: Thu Oct 14, 2010 3:15 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby sysyy » Thu Oct 21, 2010 11:07 am

Здравейте пак от мен!
Искам да питам как се правят тези чернодр. иследвания?Какво да кажа в лабораторията?На гладно ли са?И още каква е цената и за колко време стават?Аз съм си направила пълна кръвна картина с кръв от вената.Всичко ми е ОК.Това не е ли достатъчно?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Bulgaricus » Sun Oct 24, 2010 1:25 pm

Здравейте,

by Andrei » Sun Oct 17, 2010 9:30 pm

Да, нямало е как да се противопоставите на предписаното лечение. Лекарят е трябвало да знае какво предписва, но не мога да разбера какво е искал да направи с това предписание.

by vspetkov » Mon Oct 18, 2010 3:26 am

Възможните последици са краткосрочно чернодробни увреждания, по-малко вероятни са бъбречни, а дългосрочно се забелязвало статистическо увеличение на заболяевамостта от диабет при лекуваниете с изотретиноин. Другите са посочени в листовката. Предполагам, че аз лично бих рискувал, защото знам за какво става дума, НО не мога да Ви дам такава препоръка, защото последиците са изследвани само при спазване на препоръките. От там насетне не се знае какво може да стане.

by Deadwinga » Mon Oct 18, 2010 8:48 pm

Няма "резистентност" към изотретиноин. Няма ограничение, освен такова, че кожата също е по-застрашена при слънчево или друго химическо натоварване, съответно и рискът за ракови заболявание се увеличава.

Докато гелът помага, няма нужда от хапчета. Те са само последното решение. Посявка може да се направи, добре е, да, но не е вероятно тя да покаже нещо друго. И все пак преди такива тежки и скъпи лечения една посявка няма да претовари бюджета чак толкова и би трябвало да се направи, да.

by southeast » Tue Oct 19, 2010 6:41 am

Ползването на парацетамол е по-натоварващо в дадени аспекти от алкохола и ако имате избор не бива да го използвате. Не е забранено, то просто увеличава възможността за сериозни отклонения в чернодробните показатели. Някой може да иска да си пие изотретиноина с бира и това не е забранено...

by sysyy » Wed Oct 20, 2010 11:44 am

Обърнете внимание, че при жените има опасност при забременяване с това лекарство. Със сигурност евентуалният плод ще бъде увреден от това лечение, дори и месеци след спирането му, ако се забременее! Този факт не бива да се пренебрегва.

Дозата Ви е висока, щом и хормонната терапия не е дала резултат, нямате избор реално. Преди да го пиете пробвахте ли първо дали гелът помага?

Чернодробни изследвания трябва да се направят преди лечението и на всеки 4-6 седмици. Такъв е стандартът.

by зарко » Wed Oct 20, 2010 1:29 pm

Да, отчаянието го разбирам и от личен опит. Когато човек ходи на спорт, например, трябва да се образуват много нови жлези и независимо колко изотретиноин е пил човек пак се появяват пъпки, но в по-малък брой. Този гел, който ползвате, по мое мнение е по-добре да не го ползвате изобщо. Глицеринът, който е в него е за тази картина от клинична гледна точка противопоказен, защото възвръща омазняването. Ето го единственият гел, който и аз ползвам: http://www.langer-vital.de/catalog/prod ... cts_id=409. Дори е много евтин, този стига за поне 3-4 месеца.

Друго, което можете да направите е да започнете увеличен прием на http://www.sanicare.de/produkte/sortime ... etail.html по три пъти на ден за поне 3-5 месеца. Ако има подобрение, то значи акнето има метаболитна причина. Реално при този продукт става дума за изсушени бирени дрожди. При много хора са ефективни.

Алергия не е вероятна. Вие ходите ли на спорт и спазвате ли хигиената при бръснене, за която бяхме писали по-рано? Къде се появяват пъпките?

by sysyy » Thu Oct 21, 2010 9:07 am

Да, чернодробните изследвания се правят винаги сутрин и на гладно. Вода може да се пие. Нямате ли личен лекар? Цени не знам, но са от евтините по принцип. Не, кръвна картина не е достатъчна, трябват чернодробни параметри, защото лечението уврежда почти винаги и само черния дроб, другите показатели са на първа линия без особено значение, освен захарта, но това е друга тема.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

sysyy
Posts: 4
Joined: Thu Oct 14, 2010 3:15 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby sysyy » Sun Oct 24, 2010 4:16 pm

Благодаря ,Bulgaricus, за отговора!!!
Само да уточня ,че имам 2 деца и това със забременяването не е притеснително.
Само ме притесни ,че казваш ,че дозата е висока.
Когато ми изпратиха Роакутана от Израел към него дали и гелче ,което съдържа 0,025 % tretinoin.За този гел ли предлагаш първо да пробвам,или предлагаш паралелно с лечението да го ползвам?
Благодаря , че ни помагаш и насочваш!!!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Bulgaricus » Sun Oct 24, 2010 4:23 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

nik4o27
Posts: 16
Joined: Wed Mar 17, 2010 11:44 am
Location: Dolni Dubnik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby nik4o27 » Sun Oct 24, 2010 5:47 pm

Здравейте на всички,искам да попитам Булгарикус как мога да си поръчам този Алое гел,който препоръчвате в поста по-горе....А най-удобно ще е разбира се
ако се намира лесно в България!!!!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Bulgaricus » Sun Oct 24, 2010 5:56 pm

Да, добър въпрос.

Видях, че го има от няколко продавача в Амазон: http://www.amazon.de/Aloe-Vera-Hautgel- ... 032&sr=8-7. Там доставят и в чужбина. Плащане с кредитна карта, доколкото видях 6,50 Евро + доставка.

Не става дума за някакъв "чудодеен" препарат, а само за такъв, който може да се ползва, без притеснения. Лично аз също него ползвам, ако това е гаранция за някого.
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

vspetkov
Posts: 9
Joined: Thu Sep 16, 2010 4:20 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby vspetkov » Mon Oct 25, 2010 8:16 am

Здравейте Булгарикус,

Отново благодаря за отговора и за съвета, да за в момента съм на лечение с антибиотици а новият дерматолог казаче, че най-вероятно ще се има добри резултати, но се надявам да попързат :), но все пак не изключи и вторият курс а аз лично бих приел и тези рискове. Благодаря и ако се стигне до втори курс ще съм благодарен за съветите ви този път ще пиша по на време.

Поздрави.

sysyy
Posts: 4
Joined: Thu Oct 14, 2010 3:15 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby sysyy » Mon Oct 25, 2010 3:05 pm

Здравейте ,Bulgaricus!
Ами Вие сте прав ,че мога и този гел ISOTREXIN-Gel да пробвам ,пък тогава вече да се хвърлям на "тежката артилерия".Благодаря за съвета!А този гел продава ли се в БГ и прави ли се комбинация с нещо ,което се приема вътрешно?

зарко
Posts: 46
Joined: Sat Feb 28, 2009 2:03 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby зарко » Mon Oct 25, 2010 3:25 pm

Здравейте отново и благодаря отново за съдействието което правите ! Напълно съм съгласен за гела който взех от както спрях да го ползвам в момента се чуствам по- добре и нямам пъпки от него сигорно са ми се появили повечето пъпки. Друго което спрях да ползвам е Афтършейв след бръснене . Първо ползвах един на Адидас , но от както паднаха температурите на времето ми опъваше и дразнеше кожатата и го смених с един на Нивея -за чуствителна кожа , но пък от него ми се омазняваше кожата и затова сега не слагам нищо и мисля че е по добре ! Друга грешка която съм допуснал понеже след спирането на Роакутана нямах проблеми и съм забравил за този спрей Кодан които ми бяхте споменали за дезинфекция на самобръсначката след ползване . Сега го потърсих но се оказа много трудно намирането му, въобще не са го чували на места . Ако може да ми препоръчате някой негов заместител ?
Относно това дали ходя на спорт - от време на време ходя на фитнес колкото за тонус и то не всеки ден и гледам да не тренирам интензивно за да не се потя ! За хранителни добавки и витамини и други бъркочи изобщо не употребявам !
Друго което забравих да спомена е че в областа около устата се появиха едни червени петънца които ме парят от време на време и днес заради тях бях на лекар - направихами кръвни иследвания и казаха че са добре иследванията и ми исписаха само едни ЗИРТЕК- 10 мг . таблетки които да пия вечер !
Поздрави !!!

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Bulgaricus » Mon Oct 25, 2010 5:31 pm

Здравейте,

vspetkov » Mon Oct 25, 2010 6:16 am

о.к. Успех!

by sysyy » Mon Oct 25, 2010 1:05 pm

Има лиценз за внос, но не знам, дали го внасят, уви нямам информация от аптечната мрежа. Потърсете го по тези данни:

Isotrexin® Gel
Rp
1 g съдържа: Isotretinoin 0,5 mg, Erythromycin 20 mg.


25 g (N1) 21,75 PZN 0479971
50 g (N2) 30,80 PZN 0479994

Може да го има и под много други имена. Изотрексин е само запазената марка на фирмата производител, съставките са по-горе.

by зарко » Mon Oct 25, 2010 1:25 pm

Моля.

Да, уви от опит се учите, жалко че не е бил положителен опит. Да, от Нивея продукти повечето хора с акне се оплакват, бях писал да не се ползват, ако имате избор.

Кодан е само търговско име на най-хубавия спрей. Трябва да го търсите като: „алкохолен спрей за дезинфекция на кожата и на неотворени наранявания”. Около 5 лева струват алтернативите. Това е спреят, който трябва да ползват лекарите преди да бият инжекция.

Е, спортът е необходим, не може заради пъпки да не спортувате. Важно е да намаляте вредните ефекти от това потене. Някои хора ползват и този алое вера гел след бръснене и им помагал, не виждам защо не.

Понякога един шейк от аминокиселини е по-добър вариант от някой дюнер, пържени картофи или сандвич, не бива да отричаме всички добавки по принцип.

Предписаното лекарство съдържа Cetirizin и е против алергия, дали е било правилно ще видите, ако Ви минат пъпките.

Поздрави,
Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!

nik4o27
Posts: 16
Joined: Wed Mar 17, 2010 11:44 am
Location: Dolni Dubnik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby nik4o27 » Mon Oct 25, 2010 8:02 pm

Здравейте ''колеги'',много тежко е,както повтаряше Булгарикус,да приемаш Роакутан лятото,но се справих с извънредно мн усилия.......ама много!!!!
Минаха 25 дни след приема на последната капсулка и единственото което ме дразни е бързото омазняване на косата.Имам нужда от помощ,в момента
използвам Виши за нормална към мазна коса,но след измиване,на следващия ден тя трябва да бъде измита отново,а на флакончето пише да се ползва
до 3 пъти седмично.Булгарикус имате ли някакви идеи?

Bulgaricus
Posts: 3470
Joined: Mon Nov 05, 2007 5:16 pm
Location: Варна
Contact:

Re: Лечение на акне (2. тема)

Postby Bulgaricus » Mon Oct 25, 2010 8:22 pm

Поздрави, Bulgaricus

Моля, четете, преди да пишете: viewtopic.php?f=3&t=3853!
Помогнете, за да остане форумът възможен с едно (малko) дарение чрез Paypal (paypal @ efe-online.eu) или чрез банков превод!


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1107: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Return to “Форум имам проблем...”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests